Autor Wątek: Cwiczenia ogolnorozwojowe  (Przeczytany 20227 razy)

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #25 05 Lip, 2009, 21:17:08 »
OK ok, może źle sformułowałem swój problem. Chodzi o to, że w momencie napięcia mięśni ramienia cała łapa mi sztywnieje cholernie...
khm...jajo

Offline Lisu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
    • Myspace
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #26 05 Lip, 2009, 22:09:53 »
To znaczy że musisz zacząć ćwiczyć wolniej. Jeżeli przy zwiększeniu tempa zauważysz że napina ci się łapa to zwolnij. Do skutku.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #27 07 Lip, 2009, 18:57:11 »
Czasami wystarczy rozmasować co jakiś czas, również przed graniem. Najlepiej znajdź sobie jakąś sympatyczną masażystkę, polecam ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #28 08 Lip, 2009, 08:58:36 »
Łonanizuj się 2-3 razy dziennie. Poważnie.
Paczki z głów!

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #29 08 Lip, 2009, 19:20:47 »
Ja całkiem niedawno zmieniłem zupełnie technikę kostkowania (a to za sprawą filmiku Gilberta ) i odkryłem gitarę na nowo. Prawa ręka zaczęła inaczej pracować i automatycznie przestała mi się męczyć/napinać przy szybszym kostkowaniu.

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #30 22 Lip, 2009, 13:15:12 »
Stary osraj te szkółki internetowe ( nie mówie ,że sa złe) ale najbardziej rozwijające dla dłoni i palców są tzw. PAJĄCZKI, i mozolne ogrywanei skal.
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline irycio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #31 22 Lip, 2009, 18:31:57 »
Ja całkiem niedawno zmieniłem zupełnie technikę kostkowania (a to za sprawą filmiku Gilberta ) i odkryłem gitarę na nowo. Prawa ręka zaczęła inaczej pracować i automatycznie przestała mi się męczyć/napinać przy szybszym kostkowaniu.

No nie wiem, jak przekrecilem kostke tak, jak paul pokazuje, atakujac strune pod naprawde duzym katem, to brzmialo to paskudnie. Moze i bylo dosc wygodne, ale to szuranie kostki o struny zdecydowanie mi nie odpowiada. Pozostale elementy techniki gilberta natomaist-jak najbardziej :)

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #32 22 Lip, 2009, 19:27:50 »
No nie wiem, jak przekrecilem kostke tak, jak paul pokazuje, atakujac strune pod naprawde duzym katem, to brzmialo to paskudnie. Moze i bylo dosc wygodne, ale to szuranie kostki o struny zdecydowanie mi nie odpowiada. Pozostale elementy techniki gilberta natomaist-jak najbardziej :)

To zależy jak właśnie dobierzesz kąt. Ja gram pod niewielkim, tak myślę, że ze 30 stopni pomiędzy kostką a struną i jest git :-)

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #33 22 Lip, 2009, 20:15:35 »
Najlepiej trzymaj kostke tak jak topie wygonie ;) jeden lupi trzymac pod kątem 90 stopni a inny pod kątem 360 stopni :P
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline irycio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #34 23 Lip, 2009, 10:47:54 »
No nie wiem, jak przekrecilem kostke tak, jak paul pokazuje, atakujac strune pod naprawde duzym katem, to brzmialo to paskudnie. Moze i bylo dosc wygodne, ale to szuranie kostki o struny zdecydowanie mi nie odpowiada. Pozostale elementy techniki gilberta natomaist-jak najbardziej :)

To zależy jak właśnie dobierzesz kąt. Ja gram pod niewielkim, tak myślę, że ze 30 stopni pomiędzy kostką a struną i jest git :-)

No tak, to owszem, jest, ale na tym filmiku paula to on wyglada, jakby dochodzil gdzies miedzy 45 a 60 stopni ;). Chociaz i tak nie przebija shawna lane'a, ktory ponoc mial trzymal kostke prawie ze prostopadle do strun-a jednak jakos mu to brzmialo ;).

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #35 23 Lip, 2009, 18:53:18 »
pewnie jest hardcorem i wchodzi po kablu od interneta :P
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #36 23 Lip, 2009, 21:39:42 »
ja kiedyś jak nie miałem jeszcze w mieszkaniu wzmacniacza do ćwiczeń jak zaczynałem naukę to grałem na niepodpiętym elektryku i dopiero po zakupie wzmacniacza zorientowałem się (wcześniej tego nie słyszałem) że strasznie szuram kostką po strunach i nie brzmi to czysto. Zmieniłem ustawienie ręki na mostku i inaczej trzymam kostkę (dwoma palcami). ps- jak widzę Bulba i innych jak trzymają piórko trzeba palcami zawsze kojarzy mi się to z moimi początkami ;).

Offline Lisu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
    • Myspace
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #37 23 Lip, 2009, 23:00:15 »
Shawn Lane pokazuje na jednym ze swoich vhs że trzyma kostkę idealnie poziomo, gdy gra stacatto, legato :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #38 24 Lip, 2009, 23:36:32 »
Co jest złego w trzymaniu kostki trzema palcami?

Pamiętam, jak mnie soczyście jeden nauczyciel za to opierdolił.
Był to mój jedyny nauczyciel (trzy lekcje). Dalej gram, jak grałem. I do tego robię dziwne miny, choć ostatnio jakby mniej. Ponoć pomaga.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #39 25 Lip, 2009, 01:57:57 »
Co jest złego w trzymaniu kostki trzema palcami?

Jak Ci wygodnie to nie ma nic. Mi osobiscie zbyt napinają sie wtedy mięśnie dloni i szybciej mnie zaczyna boleć. Przy trzymaniu kciukiem i wskazujacym nie mam takiego problemu
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #40 25 Lip, 2009, 23:37:38 »
Ja trzymam kciukiem i środkowym, po czym kładę wskazującego na krawędź. Czasami niczym Jan Chrzciciel prostuję go w geście: "To właśnie jest legato mój młody padawanie."

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Cwiczenia ogolnorozwojowe
« Odpowiedź #41 26 Lip, 2009, 14:44:16 »
nie miałem na myśli niczego złego pisząc o graniu trzema palcami, po prostu kojarzy mi się to z moimi początkami na klasyku z metalowymi strunami ;). Jak komuś wygodniej to przecież jego sprawa.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
10821 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2012, 18:40:55
wysłana przez Jakub0765
0 Odpowiedzi
1324 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2014, 17:59:34
wysłana przez mariaczi
10 Odpowiedzi
22106 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2017, 13:59:58
wysłana przez baz0k
1 Odpowiedzi
10119 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2018, 11:41:06
wysłana przez Zomballo
6 Odpowiedzi
6100 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2020, 00:29:31
wysłana przez Aremenius