Autor Wątek: Ćwiczenia skal/techniki z podkładami - guitar workout  (Przeczytany 22024 razy)

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Hej! :)
Jako, że nie ma co odgrzewać starych kotletów pokazując licki i tłumacząc oklepane w filmach riffy postanowiłem zrobić coś ciekawszego.
Zapraszam do wspólnego ćwiczenia skal, schematów itd... Gitarowy Workout to krótkie 5 minutowe filmy - zazwyczaj jedno ćwiczenie w różnych tempach/wartościach rytmicznych, różnymi technikami. Na razie zająłem się skalami, w planach legata, szredy i inne przyjemnostki.
Podkłady autorskie, ćwiczenia też - albo zerżnięte z jakichś kozackich zagranicznych szkółek. Nie udaję, że odkrywam amerykę, ale też zależy mi na contencie, dlatego selekcja materiału jest mocna :)

Wszystkim odradzam granie z tabami, dlatego tutaj też nie będzie drogi na skróty. Ćwiczyć ucho i granie ze słuchu :) Czyste podkłady i ewentualne taby udostępniam tylko osobom wspierającym kanał swoimi $$$ poprzez Patronite.

Skala Jońska:
 

Skala Dorycka:
 

Skala Frygijska


Skala Lidyjska:


Skala Miksolidyjska:


Skala Eolska:


Pozdrawiam wymiataczy :)

e: playlista coś nie śmiga więc wklejam kilka przykładów, mogę doklejać do tego wątku kolejne filmiki, albo po prostu dopisywać do wątku - nie wiem co wygodniejsze :P
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2016, 00:18:24 wysłana przez baz0k »
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Kolejne 10 filmów na kanale :)

Legato (5)
Spacer po gryfie (poprawna technika lewej dłoni)
Kostkowanie jednostronne (różne wartości rytmiczne)
Kostkowanie dwustronne (różne wartości od 80 do 180 bpm)
Skale tercjami (2)

Udostępniajcie, subskrybujcie, łapkujcie w górę lub w dół, bo warto :)
« Ostatnia zmiana: 31 Paź, 2016, 14:07:33 wysłana przez baz0k »
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
kurde jak pokonam lenia i znajdę czas to się zabiorę za to :) chociaż nie mam gity w E więc pewnie mnie trafi jak już zacznę -_-

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
A może byś tak na chłopski rozum wyjaśnił co to są skale, to by się przydało. Bo ja nie umiem, jak pytają to mówię że takie tam pitolenie.
W sumie to w internetach też nie wiele jest?
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Matzer - większość ćwiczen znajduje się w okolicach 5 progu, albo nawet na tłumionych strunach, więc na pewno da radę przeżyć inne strojenia :D Trzymam kciuki za motywacje :)

Dmaligator -  Już dawno to wyjaśniłem na livestreamie, bo to jak dotąd najgorętszy temat :) Na kanale znajdują się archiwalne zapiski z tych warsztatów, ale pewnie nie będziesz miał czasu oglądać 2,5h materiału dla 30 minut wiedzy. Opowiedziałem  o tym co to są skale, jak się ich uczyć, rozumieć no i wykorzystać w praktyce. Jest też zapis z tłumaczenia jak uzyskać brzmienie każdej skali komponując utwór (parę prostych zasad).
Skondensowany kurs teorii też wystartuje, ale na razie zbieram fundusze, żeby móc działać na pełny etat :)
Pozdrawiam ciepło :)
« Ostatnia zmiana: 01 Lis, 2016, 00:36:56 wysłana przez baz0k »
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline Josef

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
A ja chętnie obejrzę nigdy za dużo wiedzy :)

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Kolejna porcja workoutów - seria nadal funkcjonuje i ma się dobrze ;)

do końca stycznia chromatyki na niezależność palców, od lutego wszystkie skale z podkładami bardziej muzycznymi ;)

Playlista:
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Kolejna tłusta tematyka - skale modalne w stylu 80s :D 20 minutowy playalong
https://youtu.be/04LRwo-TEIU?list=PL_OaToaNcR1CSqkSk_UTtqpCt82XEzM0N
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
7 skal modalnych tercjami ^_^


I parę słów wyjaśnień - naucz się w końcu porządnie tych skal i zrozum :D
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline krystianhapa2

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • dbx-sport.pl/czy-miesnie-brzucha-cwiczyc-mozna-codziennie/
Może jakiś film o zbieraniu tabów? Na cleanie większość potrafię dobrze rozpisać, ale jak jest kilka kanałów z 100% gaina, to już różnie.
Pozdrawiam

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Już nieraz rozpisywałem numery na lajwie ;) Najlepszy przyjaciel to program Transcribe! i zwalnianie. Jak czegoś nie słychać, albo się zlewa to raczej nie rozpiszesz i trzeba się domyślić :)
Mechanizm rozpisywania jest banalnie prosty -> słuchasz -> śpiewasz -> znajdujesz na gryfie -> zapisujesz
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
19600 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2008, 09:07:34
wysłana przez Mery
41 Odpowiedzi
20084 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2009, 14:44:16
wysłana przez terrormuzik
20 Odpowiedzi
10045 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2012, 20:28:03
wysłana przez crowley
1 Odpowiedzi
7003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2014, 13:49:54
wysłana przez pivo
18 Odpowiedzi
28924 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2016, 17:41:26
wysłana przez p0ison