Autor Wątek: ćwiczenia - 7 str w drop-ie  (Przeczytany 6073 razy)

Offline dizzit

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
ćwiczenia - 7 str w drop-ie
« 26 Lis, 2020, 10:32:29 »
Z góry zaznaczę że w pierwszej kolejności przeglądnąłem co jest w tym dziale ale nie wiele znalazłem tego co by mnie interesowało.
Zakładam że spora część z Was (grających na "siódemkach") gra w drop-ie i może coś doradzi.

Stroje się w dropie w przekonaniu że można w ten sposób zagrać wszystko - może trochę wyżej lub niżej ale wszystko. Standard tuning niestety mocno uniemożliwia siekania jakiś riffów Rammstein-a, Keith Merrow-a itd - albo schematy robią się tak karkołomne dla reki że odpuszczam. Sam benefit siekania power hordów jednym palcem też jest spoko więc zostaje. przy tym stroju.

Niestety poza "tabowo" wyuczonymi kawałkami dolne A w wolnej grze służy mi tylko do "patataja"..  - 0 0 0   0 0 0   0 0 0 -
Wogóle w żaden rozsądny sposób nie mogę dodać rozsądnych dźwięków z tej struny.

Oklepanie skal na 6 standardowych strunach jakoś powoduje że jadąc totalnie na free stylu trafia się w dźwięk który pasuj do reszty.
Przeniesienie schematu na strunę A (z cieńszej A) powoduje że tracimy jeden dźwięk i chcąc zagrać całą skale albo musimy wędrować od dwie pozycje wyżej na A albo niżej na E dla tego jednego dźwięku.

No i teraz - jesteście w stanie polecić jakieś schematy które dobrze wyuczą rękę jak tu grać ze struną w dropie. Czy może jednak standardowe podejście jest że olewamy ten jeden brakujący dźwięk ze skali i trenujemy skale z "dziurą"?


   

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: ćwiczenia - 7 str w drop-ie
« Odpowiedź #1 26 Lis, 2020, 10:41:09 »
Dwie rzeczy: czy planujesz grać pełne skale w utworach? I jest taki patent, że zamiast obniżać ostatnią - stroisz wyżej przedostatnią strunę. Jeśli jesteś na etapie poszukiwań możesz spróbować.
Paczki z głów!

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: ćwiczenia - 7 str w drop-ie
« Odpowiedź #2 26 Lis, 2020, 10:44:26 »
Podpatrz jak to robią najlepsi, np. Loomis

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: ćwiczenia - 7 str w drop-ie
« Odpowiedź #3 26 Lis, 2020, 13:47:56 »
Zakładam że spora część z Was (grających na "siódemkach") gra w drop-ie i może coś doradzi.
To dość odważne założenie, że ktoś tu gra na siódemkach. Tutaj to mało kto gra na szóstkach o innych nie wspominając.  Zobacz jak mnie, niczym psa, zjechali, jak napisałem, ze chcę ósemkę kupić :D

Co do tematu - ja się zbytnio nie przywiązuję do ogrywania skal dźwięk po dźwięku. Mi to zupełnie nic nie dało. Straciłem tylko kilka stówek na nauczycieli pokazujących mi te skale.
Dużo ważniejsze jest poznanie:
a) położenia poszczególnych dźwięków
b) dźwięków odpowiadających interesującym cie skalom (ja np wałkuję molową i frygijską, czasem lidyjską zwiększoną)
c) poznanie znaczenia poszczególnych stopni tych skali

Posty połączone: 26 Lis, 2020, 18:01:50
d) jeżeli chcesz jednak ćwiczyć skale dźwięk po dźwięku, w łatwym opalcowaniu, to możesz grać np od dźwięku A na 6 strunie
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2020, 18:01:50 wysłana przez spacelord7 »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: ćwiczenia - 7 str w drop-ie
« Odpowiedź #4 26 Lis, 2020, 20:20:03 »
Zobacz jak mnie, niczym psa, zjechali, jak napisałem, ze chcę ósemkę kupić :D
Nie, nie, rzuciłem się na ratunek ;)

Dobrym treningiem jest komponowanie w głowie następstw dźwięków i powtarzanie na gitarze. Rzuć uchem na kanał Ricka Beato.
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: ćwiczenia - 7 str w drop-ie
« Odpowiedź #5 26 Lis, 2020, 21:55:13 »
Rick Beato to najlepsze źródło teorii muzyki jakie widziałem. Wydał też książkę, właściwie podręcznik

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: ćwiczenia - 7 str w drop-ie
« Odpowiedź #6 27 Lis, 2020, 00:29:31 »
Ucz się kawałków, które Ci robią na 7mce ;) Najprostsza droga do otwarcia sobie łba na jakieś rozwiązania, których aktualnie nie widzisz. Ja się tak ostatnio otworzyłem z powrotem na bieganie po gryfie podczas solo dzięki temu, że nauczyłem się dosłownie dwóch (z czego żadne jeszcze nie brzmi reprezentatywnie xd)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
19611 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2008, 09:07:34
wysłana przez Mery
18 Odpowiedzi
18863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2009, 20:36:43
wysłana przez shitol
41 Odpowiedzi
20146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2009, 14:44:16
wysłana przez terrormuzik
15 Odpowiedzi
9206 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2011, 23:19:24
wysłana przez krzy1125
1 Odpowiedzi
10101 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2018, 11:41:06
wysłana przez Zomballo