Autor Wątek: mój customowy PAS- pomóżcie!!  (Przeczytany 29571 razy)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Nie przesadzalbym, ze lipa ma malo zastosowan.

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Nie przesadzalbym, ze lipa ma malo zastosowan.

Idę sobie strzelić w łeb... Ktoś tu rozumie, o co mi chodzi?

Edit: Jest miękka, łatwa w obróbce. Dlatego robi się z niej świątki, kapliczki drewniane, instrumenty, ozdoby. Ale mebli z lipy nie kupiłbym za chuja, nawet jeślibym je znalazł.
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2009, 18:29:25 wysłana przez Martens_emenems »
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Jabłuszkowe klasyki bardzo przyjemnie grają, miałem okazję się przekonać. W ogóle, wbrew pozorom, owocowe drewna są fajne na akustyki. A elektryka, jak każdy wie, można zrobić z byle gówna, choćby olchy i topoli i zagra:)

Cytuj
Nawet, jeśli kawałek tej deski kosztował 4 złote, bo to stara maselniczka.

nie kumam? tzn z maselniczki chcesz gitarę zrobić? I dlaczego 4 złote? Jakiej deski?

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2009, 18:30:15 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Nie przesadzalbym, ze lipa ma malo zastosowan.

Idę sobie strzelić w łeb... Ktoś tu rozumie, o co mi chodzi?

Jakbys zobaczyl elegancka lipowa snycerke to bys zrozumial ;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Z lipy, oprócz Ibanezów wyjebiście wychodzą strugane Jezuski. Mają fajny miękki środek:)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
ibanezy sa chujowe, strugane jezuski też... najlepsza jest sosna dębowa koniec ot
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Z lipy, oprócz Ibanezów wyjebiście wychodzą strugane Jezuski. Mają fajny miękki środek:)

Tym mnie rozjebałeś :D. Wróbel, jadłeś je, czy co? Posta wcześniejszego edytowałem zanim przeczytałem Wasze posty.
Ludzie, wiem, o co Wam chodzi. Wiem, że olcha to plebejskie drewno, dla chamstwa takiego jak ja. I ok, mi pasuje. Owszem, wolałbym jesion. Tyle, że moje wiosło kosztowało ok. 3,5 k PLN jako nówka.
Chodzi mi o dwie rzeczy:
1. Terror i tak zamówi takie drewno, na jakie ma ochotę;
2. (co do maselniczki) jeśli dostałbym do ręki wiosło, które dla mnie brzmi najlepiej na świecie pod moimi palcami i stać byłoby mnie na zapłacenie 17 kafli, to bym za nie tyle zapłacił, jeśli byłaby to taka cena. Nawet, gdyby była zrobiona ze starej, wielkiej maselniczki do ubijania masła, wyjętej z targu staroci za 4 zł.
Buzi :D.

P.S. Wiem, wiem, że Terror prosi o radę i każdy odpowiada w miarę możliwości, zgodnie ze swoimi przekonaniami. Jestem człowiekiem skrajności wewnętrznych, ale nie lubię oceniania kawałków drewna, które nadają się (odpowiednio rezonują, itd.) do produkcji instrumentó w kategoriach czarno - białych. Mogę być chujowe kawałki najdroższych drewien, nawet, jeśli były odpowiednio przechowywane, sezonowane itd. Koniec.
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2009, 18:53:55 wysłana przez Martens_emenems »
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
tyle ze w przypadku lutniczej gitary do konca nie wiesz jak to zabrzmi, ani jak zostanie wykonane, dlatego trzeba uzywa w miare pewnych skladnikow i robic gite marzen

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
tyle ze w przypadku lutniczej gitary do konca nie wiesz jak to zabrzmi, ani jak zostanie wykonane, dlatego trzeba uzywa w miare pewnych skladnikow i robic gite marzen

Dokładnie :).
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Mając do wyboru lipę i olchę - bez wahania biorę olchę. Osobiście nie lubię litych kolorów, lubię drewno, co sprawia, że gitara nie jest w stanie mi się opatrzeć i znudzić. A olcha jest, no... brzydka jak kwit na węgiel po prostu:) I to moje główne zastrzeżenie. Drugie, to takie, że jesion ma od olchy wszystkiego więcej pod względem brzmienia i do tego  wygląda 150 x lepiej. Wybór jest dla mnie oczywisty.

pozdro

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
De gustibus non est disputandum, ale zawsze miło się powymieniać spostrzeżeniami.

Podaję rączkę na zgodę, całuję w policzek i wracam do "Ofert dla kierowniczej kadry oświatowej", bo się do jutra nie wyrobię :).
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
To my się pokłóciliśmy?

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
To my się pokłóciliśmy?

"Wymieniliśmy się spostrzeżeniami". Kolejnych zwrotów użyłem, bo mnie tak w pierwszej klasie SP uczyli :).
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Z tym całowaniem tylko przesadzili, chyba, że miałeś Pana Wychowawcę:)))

Cytuj
dlatego trzeba uzywac w miare pewnych skladnikow

No, właśnie: mahoń, jesion, palisander, klon, heban, korina, padauk, etc. Po chuj w gitarze jakieś chwasty?

pozdro!

EDIT:

A tymczasem pouczcie się czegoś pożytecznego, żeby można było o czymś dyskutować:)

http://www.jemsite.com/jem/wood.htm
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2009, 19:24:11 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
No ale wiesz wuju jak to jest, jest olcha i Olcha. A byc moze tez z Twoimi gratami to nie gra jak nalezy. No i pewnie kwestioa gustu, i o to to sie wszystko rozbija.

Wis, wsadzę do tej olchy aktywa, to może w końcu poczuję tę moc! Na razie wciąż mi czegoś brakuje, a siedzi tam już trzeci pikap.

A wsadzałes hellfaje w olche? Ja tak zrobiłem i muszę poweidziec że było przyzwoicie, na 5150 ze strojeniem 1-2 tony niżej ładnie targało moszną

Se zobacz mój profil (tzn. na 7s.pl ;)) - mam Hella7 w olsze właśnie. Widocznie różnimy się mosznami, bo moja nie chce się rozbujać. Stroję 2 tony w dół (oczywiście) i "przyzwoicie" to dla mnie jednak za cieniutko ;) Jak wrzucam mahoń z emg81 to nie ma pytań.
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ale ja mówie o 6 z załozonym i grubasnymi strunami. Tak czy inaczej moszne jak widac mamy inna. Ogól se :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
ale ja mówie o 6 z załozonym i grubasnymi strunami. Tak czy inaczej moszne jak widac mamy inna. Ogól se :D

A proszę bardzo, już się zastosowałem, teraz pogram i jeszcze raz sprawdzę ;)
I tak się kończą dyskusje o customowym PASie :P
Paczki z głów!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
dzięki za pomoc :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
pitolenie. mam 2 pasy, obydwa klon + bubbinga i skrzydla mahoniowe. Klocki graja selektywnie i potężnie. A obydwa są strojone w niskim E
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
klon jesion!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mahoń jest ciemny i mulisty

Ja pierdolę, jutro rozwiązuję kapelę, nawet gryfy mamy mahoniowe!...
I po czo odgrzewać temat?
Paczki z głów!

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Wuju, twoje kapela jedzie mułem :P
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Wuju, twoje kapela jedzie mułem :P

Jak i wszystkie kapele, które uwielbiam! Lepiej niż czosnkiem ;) Na wiosnę zajebiemy na nagraniach żyletowatym brzmieniem wziętym z mahoniu, to se zobaczysz! Próbki mam - ale nie dam! :P
Paczki z głów!

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
jak nie dasz to sam po nie przyjdę :) a tak na poważnie, wujek, powiedz mi albo napisz na priv ile Cię wyniósł twój strato, mam ciśnienie na podobne wiosło, jak budżet pozwoli to będę myślał nad takim kastomem :)
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
jak nie dasz to sam po nie przyjdę :) a tak na poważnie, wujek, powiedz mi albo napisz na priv ile Cię wyniósł twój strato, mam ciśnienie na podobne wiosło, jak budżet pozwoli to będę myślał nad takim kastomem :)

poszło!
Paczki z głów!

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Ja mam gitare z mahoniu i jakos mi nie muli podczas gry... Mam mahon, padouk + mahon i brzmi dla mnie zajebiscie wiec tu powiem ze nie zgodze sie z tym staromodnym dla mnie zdaniem mahon muli ! Ustaw sprzet dobrze to nie muli takie moje zdanie :) Do solowek tez sie nadaje i to bardzo dobrze dla mnie brzmi, przykladzik maly... Zakk Wylde gitara z mahoniu i rwie dupe przy rytmice i solo wiec no poprostu trza wiedziec jakiego brzmienia szukamy :)
Nie jestem jakims tam znawca i nie przwalilem 9999999999999... gitar przez moje rece, ale moim skromnym zdaniem trzeba isc do shopa jakiegos ograc sobie gitarke z roznymi mieszankami (wiadomo ze pickupy tez daja swoje, wiec to nie bedzie az takie pewne ze tak Ci zabrzmi z czyms innym) i wtedy wybierac.
Ja bym bral jesli chcesz zagrac i na solo i szatanka to korpus mahon gryf z jasniejszego drewna np klon - zeby rozjasnic barwe. Albo korpus Mahon , jesion i gryf klon to moze nawet fajnie dac czadu :)
Ogolem najpierw tak jak pisalem poszukaj swojego brzmienia jakie chcesz uzyskac, ja tak zrobilem i nie zaluje :) Nastepna gitara u mnie tez bedzie mahon, mahon plus moze jakies dodatki innego drewna i oczywiscie wykonczenie OLEJ, WOSK :D

Ot CO !
Szatan :P
« Ostatnia zmiana: 05 Gru, 2009, 22:25:21 wysłana przez mlodysatan »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
5674 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2016, 22:44:26
wysłana przez Johnny
4 Odpowiedzi
4254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2016, 12:58:21
wysłana przez Razor89
9 Odpowiedzi
4728 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2021, 21:32:36
wysłana przez 7th
4 Odpowiedzi
2638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2019, 16:54:47
wysłana przez hesiek
5 Odpowiedzi
6538 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2021, 23:10:57
wysłana przez Rot