Autor Wątek: mój customowy PAS- pomóżcie!!  (Przeczytany 29580 razy)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
mój customowy PAS- pomóżcie!!
« 17 Cze, 2009, 00:01:47 »
Siema

Od jakiegoś czasu zbieram się żeby zamówić u Pana ZZ gitarkę (7 albo 8 ) i chciałbym zapytać was jaką konfigurację moglibyście mi doradzić. Gram death, chcę grać death techniczny więc bardziej niż na dżyn dżyn zależy mi na dynamice i selektywności. Lubię jasne brzmienie (potencjometr presence mam prawie na full odkręcony u siebie zawsze :P ). Nie lubię jak wszystko mi się zlewa w jedną całość (kto lubi..).

teraz mam taką konfigurację:
korpus- mahoń
gryf- klon
podstrunnica- palisander
przetwornik przy gryfie sejmur sh6 distortion

i to brzmi jakoś tak "ciemno"..

Jaką konfigurację byście mi zaproponowali? Jeśli chodzi o moje wymagania- podstrunnica musi być z jasnego drewna bo zajebiście podobają mi się czarne markery a nigdy jeszcze nie miałem :P.

i co do elektroniki- zastanawiam się między sejmurami SH8 INVADER (grałem i podobało mi się brzmienie) albo czymś aktywnym (nigdy nie miałem aktywów).

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
podstrunnica musi być z jasnego drewna

Cytuj
podstrunnica- palisander

To co w końcu? :P

Nie za bardzo rozumiem chęci zamawiania lutniczego wiosła i skupiania się na najmniej lutniczym elemencie gitary jakim jest pickup, który zawsze możesz zmienić ;) Ale są tu dużoooo lepsi spece ode mnie i na pewno Ci pomogą.
mniut i piah

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
do tej pory był palisander ;)

A zamawiam bo nie lubię ibanezów które wszystkie wyglądają tak samo, a mają wygodne gryfy. Mam swój jeden kształt gitary który mi się podoba a seryjnej takiej już nie kupię :). Poza tym mam trochę kasy więc jak mogę ją przepić i nic z tego nie mieć albo kupić gitarę to rachunek jest prosty :).

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Od jakiegos czasu mysle nad wlasnym customem i na podstawie przemyslen wlasnych moge zaproponowac:
korpus jesion
podstunnica heban (albo klon tu juz Twoja wizja wlasna)
gryf tutaj zaryzykuje i rzuce ovangkol
przetworniki mostek hellfire gryf paf

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Tak jak zaproponował kolega oz-> korpus z jesionu
podstrunnica z klonu
gryf ja bym dał klon+wenge
pickupy wedle uznania
khm...jajo

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
eh bez urazy , ale jak to czytam to wydaje mi sie ze powinienes poczekac jeszcze kilka lat z zamawianiem lutniczej gitary :) kupic-sprzedac kilka wiosel , obczaic co ci pasuje rzeczywiscie a co nie itd. Bo jak tak piszesz ze chcesz 7 albo 8, ze zalezy ci na selektywnym brzmieniu a podobaja ci sie invadery a jedyne sprzecyzowane wymagania do podstrunnica z jasnego drewna to mam wrazenie ze nie wiesz jeszcze czego chcesz.

pozdro
myspace.com/drownmyday

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Jesion na body, pod progami heban, na gryf klon z bubingą, pod mostem X2N. Jeśli chcesz naprawde jasnego aktywa do SD Liv Wire Metal, do technicznego deathu powinien się spisać. Niestety brak mu pierdolnięcia na riffach.

z 2 strony jesli musi być jasna podstrunnica, to klon z jesionem też ładnie gada. W Loomisie nie mogę narzekać na jakiekolwiek zamulanie, gitarka brzmi jasniutko

PS. Ile chcesz wydać?
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2009, 06:54:19 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja bym też na jesion stawiał 8)
Ale z kolei klon na podstrunnicy (taki bez doplaty) jest dość brzydki moim zdaniem. Chyba, że ktoś lubi wygląd twardego klonu ;)
Gryf z ovangkolu - też doda jasności.
Ale jeszcze zastanów się, czy chcesz aż tak wielki przeskok z mahoniowych wioseł na jesion...
Jaki korpus wymysliłeś?

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
to może korpus z mahoniu + nakładka z jesionu? też rozjaśni, tymbardziej że jeszcze chcesz podstrunnicę z np. klonu.

pamiętaj, że jesion jest ciężkim drewnem, jeśli masz jakiś zmyślny kształt to może warto pomyśleć o jesionie bagiennym?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Aston i Budzan dobrze prawią na temat jesionu, to drewno brzmi "sprężyście".
 - osobiście wybrałbym mahoń z nakładką z jesionu, żeby nie stracić ciężaru brzmienia,  to może przekroczyć budżet, ale może nie będzie tego problemu ;). Generalnie jakakolwiek egzotyczna nakładka znacznie upiekni Ci wiosełko.
 - także klon na podstrunnicy uważam za brzydki, może Przemek doradzi coś jasnego, a ciekawszego.
 - natomiast pickup jest najmniejszym zmartwieniem, wsadź aktywa jeśli będzie taka możliwość, zawsze sprzedasz go dobrze.
Paczki z głów!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Zależy jaki klon jest brzydki. Na przykład w Fenderach Claptona jest śliczny...



Ja tam wolę mój dąb 8)

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Korpus moze byc tez z olchy.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Korpus moze byc tez z olchy.

Nieeeee!!!! Nie w lutniczej! To drewno za chuja nie ma charakteru. Omijać wielkim łukiem!
Paczki z głów!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Popieram! :D
takie z dupy jakieś :P (sam mam dwa wiosła z olchy :|)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A ja tam mam klonowo-olchowego ntb i uwazam ze super taka konfiguracja daje. Jest pazur, jest jasniej, i mozna grac niskie sprawy bez zbednego mulu. Rozwazal bym eventualnie jeszcze jesion, bo tez jest wpozo. Dolu mozna sobie dodac we wzmaku(w jednym wiecej, w drugim mniej). Zlikwidowac mul w gitarze mulacej z natury, zeby gora nie przeszywala uszu - jest juz duzo trudniej.
No pain No gain !

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Korpus moze byc tez z olchy.

Nieeeee!!!! Nie w lutniczej! To drewno za chuja nie ma charakteru. Omijać wielkim łukiem!

Wuju, mam olchę i nie mam powodów do narzekań. Nawet Purplowi się spodobało. I całe drewno bardzo ładnie pracuje, aż grać milej.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
mam wrazenie ze nie wiesz jeszcze czego chcesz.

Pewnie po części masz rację ;). Dopiero nie dawno zacząłem interesować się i inwestować w sprzęt, jeszcze ze 2 lata temu grałem tylko w mieszkaniu na peaveyu rage 158 :headbang:. A lutniczą gitarę chcę zamówić bo nie lubię gitar które wyglądają każda tak samo.

Jaki korpus wymysliłeś?

Lubię taki kształt


jakakolwiek egzotyczna nakładka znacznie upiekni Ci wiosełko.

Będzie pomalowane ;). Tak, wiem, ładne drewno i w ogóle ale mam koncepcję całości i za pigmej nie pasowałoby tam widoczne drewno na topie.

PS. Ile chcesz wydać?

Zależy od kilku rzeczy ale pewnie około 5-6 tysięcy

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
eh bez urazy , ale jak to czytam to wydaje mi sie ze powinienes poczekac jeszcze kilka lat z zamawianiem lutniczej gitary :) kupic-sprzedac kilka wiosel , obczaic co ci pasuje rzeczywiscie a co nie itd. Bo jak tak piszesz ze chcesz 7 albo 8, ze zalezy ci na selektywnym brzmieniu a podobaja ci sie invadery a jedyne sprzecyzowane wymagania do podstrunnica z jasnego drewna to mam wrazenie ze nie wiesz jeszcze czego chcesz.

pozdro

nic wiecej nie mam w temacie do dodania. wiesz Terror, ja po dwoch latach grania chcialem zamienic LP na Strata, bo wygladal fajniej... poczekaj jeszcze troche czasu, wyklaruje ci sie co potrzebujesz, noz widelec za piec lat bedziesz gral jazz, a na osemce z flojdem moze byc ci troche ciezko ;)

Cytuj
przetwornik przy gryfie sejmur sh6 distortion

szczegolnie po tym wnosze ze bedziesz grac jazz ;)
Łe tej.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Korpus moze byc tez z olchy.

Nieeeee!!!! Nie w lutniczej! To drewno za chuja nie ma charakteru. Omijać wielkim łukiem!

Wuju, mam olchę i nie mam powodów do narzekań. Nawet Purplowi się spodobało. I całe drewno bardzo ładnie pracuje, aż grać milej.

Mam w tej chwili m.in. olchę i mówię poprzez pryzmat własnych faktycznych doświadczeń. Na codzień mam kontakt też z mahoniem i jesionem - i... nie chcę już olchy ;)
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie

Zależy od kilku rzeczy ale pewnie około 5-6 tysięcy
Koledzy dobrze radzą. Poczekaj jeszcze jakiś czas, bo wtopić taką kase na wiosło które może Ci pozniej nie pasować nie bedzie miło.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Nie ja wybierałem taki przetwornik- kupiłem gitarę z nim i jakoś nigdy nie miałem kasy ani czasu żeby coś innego kupić ;)

na osemce z flojdem moze byc ci troche ciezko

Będzie bez flojda :D

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Zawsze możesz 5-6 kafli przelać na moje konto, będę wiedział, jak je spożytkować :D.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
ja z tym akurat nie mam problemów ;). Ale dzięki :-*

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Nie ja wybierałem taki przetwornik- kupiłem gitarę z nim i jakoś nigdy nie miałem kasy ani czasu żeby coś innego kupić ;)

ale NA PEWNO zamontujesz go przy gryfie? :D
Łe tej.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
jest pod mostem, przy gryfie jest zwykły sh6 ale mogłoby tam nawet być miejsce na reklamę bo nie używam w ogóle przetwornika przy gryfie :)

W sumie chyba faktycznie kupię sobie coś innego narazie i pogram na tym.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
5674 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2016, 22:44:26
wysłana przez Johnny
4 Odpowiedzi
4254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2016, 12:58:21
wysłana przez Razor89
9 Odpowiedzi
4728 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2021, 21:32:36
wysłana przez 7th
4 Odpowiedzi
2638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2019, 16:54:47
wysłana przez hesiek
5 Odpowiedzi
6542 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2021, 23:10:57
wysłana przez Rot