Autor Wątek: mój customowy PAS- pomóżcie!!  (Przeczytany 29578 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Korpus moze byc tez z olchy.

Nieeeee!!!! Nie w lutniczej! To drewno za chuja nie ma charakteru. Omijać wielkim łukiem!

Wuju, mam olchę i nie mam powodów do narzekań. Nawet Purplowi się spodobało. I całe drewno bardzo ładnie pracuje, aż grać milej.

Mam w tej chwili m.in. olchę i mówię poprzez pryzmat własnych faktycznych doświadczeń. Na codzień mam kontakt też z mahoniem i jesionem - i... nie chcę już olchy ;)



No ale wiesz wuju jak to jest, jest olcha i Olcha. A byc moze tez z Twoimi gratami to nie gra jak nalezy. No i pewnie kwestioa gustu, i o to to sie wszystko rozbija.
No pain No gain !

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Konfiguracje Schectera Loomisa z 27' i będziesz w niebo wzięty, gwarantuje. Ja do tej pory nie słyszałem lepiej brzmiącego patyka, szczególnie biorąc pod uwagę Twoje preferencje brzmieniowe. (Choć patyk o takiej samej specyfikacji i tak identycznie nie zagra)
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2009, 15:42:35 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
No ale wiesz wuju jak to jest, jest olcha i Olcha. A byc moze tez z Twoimi gratami to nie gra jak nalezy. No i pewnie kwestioa gustu, i o to to sie wszystko rozbija.

Wis, wsadzę do tej olchy aktywa, to może w końcu poczuję tę moc! Na razie wciąż mi czegoś brakuje, a siedzi tam już trzeci pikap.
Paczki z głów!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
To moze po prostu na razie loomisa kupię żeby obyć się z 7ką a później będę szalał, coś mi się wydaje że chyba faktycznie tak będzie na dłuższą metę lepiej ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
No i na kiego było dupę zawracać? :P

A poważnie - zrób jak napisałeś.
Paczki z głów!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
No i na kiego było dupę zawracać? :P

Przepraszam Wuju, to się już nie powtórzy :*

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
No i na kiego było dupę zawracać? :P

Przepraszam Wuju, to się już nie powtórzy :*

A ja mam nadzieję, że i owszem - i w końcu kastoma łykniesz.
Paczki z głów!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
mam kastoma ale kupiłem używanego :D. W końcu zamówię ;). dobra a powiedzcie mi jeszcze tylko taką rzecz- czy jeśli w miejsce emg wpakuję np. sejmury to duże szpary zostaną?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
zależy jakie emg i jakie seymoury ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
ok dobra nie pytam więcej żeby już całkiem się nie skompromitować. Idę poszukać na ebaju lumisa i efektu do zmiany drewna ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
miałem jakiś czas temu identyczny problem, nie mogłem się zdecydować jakiego PASa i wziąłem Loomisa, a oczekiwania brzmieniowe miałem prawie identyczne. Nie zawiedziesz się :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
a za ile kupiłeś? Bo jak patrzę na ebaju to żadnej używki nie widzę tylko nówki i cena ok 1000$. Jakby ktoś sprzedawał to kupię ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
a za ile kupiłeś? Bo jak patrzę na ebaju to żadnej używki nie widzę tylko nówki i cena ok 1000$. Jakby ktoś sprzedawał to kupię ;)

A jakoś 2,8k za nówkę, ale to w lepsiejszych dla nas czasach. Porozglądam się po necie i może Ci jakiegoś znajdę ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Zrobić sobie gitarę u lutnika z olchy za 6 kafli, to jak pójść do restauracji w Ritzu i zamówić schaboszczaka z kopytkami.  
pozdro

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ładnie Sparołq podsumowałeś. A już miałem zacząć kląć.
Niech ktoś z łaski swojej zamknie ten temat, bardzo proszę.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No ale wiesz wuju jak to jest, jest olcha i Olcha. A byc moze tez z Twoimi gratami to nie gra jak nalezy. No i pewnie kwestioa gustu, i o to to sie wszystko rozbija.

Wis, wsadzę do tej olchy aktywa, to może w końcu poczuję tę moc! Na razie wciąż mi czegoś brakuje, a siedzi tam już trzeci pikap.

A wsadzałes hellfaje w olche? Ja tak zrobiłem i muszę poweidziec że było przyzwoicie, na 5150 ze strojeniem 1-2 tony niżej ładnie targało moszną
B ( o ) ( o ) B S

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Zrobić sobie gitarę u lutnika z olchy za 6 kafli, to jak pójść do restauracji w Ritzu i zamówić schaboszczaka z kopytkami.  
pozdro

[OT] Wróbel, a co powiesz o tych, którzy kupują olchowe Music Many, czy chociażby Fendery? Nie bronię tego drewna, broń Boże, nie o to mi chodzi. Sam najbardziej lubię mahoń i jesion :D. Ale spotkałem kiedyś zajebiście brzmiącą gitarę z agatisu i od tamtej pory wierzę w większość rodzajów drewna, czy to będzie topola, czy zajebisty mahoń z Ameryki Południowej. Choć i tak wszystko zależy od lutnika i Terrora. [/OT]
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
i tak wszystko zależy od lutnika i Terrora
:allah:

Jak ładnie poprosicie to i wasze olchowe gitary zabrzmią ładnie ;)

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
i tak wszystko zależy od lutnika i Terrora
:allah:

Jak ładnie poprosicie to i wasze olchowe gitary zabrzmią ładnie ;)

Moja brzmi zajebiście :D.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
bo mi nie podpadłeś :D

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Wróbel, a co powiesz o tych, którzy kupują olchowe Music Many, czy chociażby Fendery?

A co mam mówić? Jak im pasuje, niech kupują. Ja też mam Fendera (oczywiście jesionowego:) i kilka innych firmowych, co do wykonania których mam zastrzeżenia, ale mi się po prostu podobają.

Po drugie, jeśli zauważyłeś, mój komentarz dotyczył gitar lutniczych. No wyobraź sobie, wchodzisz do manufaktury Mercedesa AMG i mówisz, że chcesz zajebiście wypasioną brykę za 100 tysięcy Euro, tylko żeby koniecznie miała tapicerkę ze skaju. U lutnika powinno się spełniać dzikie fantazje, a nie klepać kopie drętwych Ibanezów i Fenderów z poślednich materiałów.

pozdro

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja

Po drugie, jeśli zauważyłeś, mój komentarz dotyczył gitar lutniczych. No wyobraź sobie, wchodzisz do manufaktury Mercedesa AMG i mówisz, że chcesz zajebiście wypasioną brykę za 100 tysięcy Euro, tylko żeby koniecznie miała tapicerkę ze skaju. U lutnika powinno się spełniać dzikie fantazje, a nie klepać kopie drętwych Ibanezów i Fenderów z poślednich materiałów.

pozdro

Co nie umniejsza wartości olchy jako drewna. Wiesz, od początku wiem, o co Ci chodzi :), bronię jedynie wolności wyboru. Pokój z Tobą, rzekłem.
Howgh!
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
mi sie wydaje ze olcha swietnie spisuje sie w solówkach, ładnie sie brzebija naprawde, lubi niskie stroje, ale za co lubie najbardziej to drewno, to jak brzmi na czystym kanale. tego sie nie da opisac trzeba usłyszec
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Co nie umniejsza wartości olchy jako drewna

Oczywiście, sprawdza się doskonale np. przy wyrobie ołówków i jako drewno opałowe, a ze względu na swój obrzydliwy wygląd, wygląda elegancko jako trzonek do łopat.

EDIT:

Cytuj
mi sie wydaje ze olcha swietnie spisuje sie w solówkach, ładnie sie brzebija naprawde, lubi niskie stroje

Natomiast klon nadaje się świetnie do tappingu, a mahoń uwielbia czeskie polki:)
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2009, 18:23:18 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Cytuj
Co nie umniejsza wartości olchy jako drewna

Oczywiście, sprawdza się doskonale np. przy wyrobie ołówków i jako drewno opałowe.

Tak samo jak lipa, która poza gitarami ma malutko zastosowań. Odpuszczam, bo jak dla mnie gitarę mogę mieć nawet z jabłoni i gdyby brzmiała, to, jeśli byłbym w posiadaniu takiej ilości pieniędzy, to dałbym za nią 17 kafli. Nawet, jeśli kawałek tej deski kosztował 4 złote, bo to stara maselniczka. Tyle ode mnie.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
5674 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2016, 22:44:26
wysłana przez Johnny
4 Odpowiedzi
4254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2016, 12:58:21
wysłana przez Razor89
9 Odpowiedzi
4728 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2021, 21:32:36
wysłana przez 7th
4 Odpowiedzi
2638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2019, 16:54:47
wysłana przez hesiek
5 Odpowiedzi
6541 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2021, 23:10:57
wysłana przez Rot