Autor Wątek: Nagrania Periphery  (Przeczytany 121955 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #75 31 Mar, 2010, 13:10:48 »
Wuj jak zwykle trafnie to podsumował: góra=mysz.

Mam rację zaledwie w 99% przypadków, ale dziękuję :D

Cytuj
Szkoda, bo Bulb ma wykurwisty talent i umi na tym wieśle jak mało kto, a zapuszcza się w rejony, które chyba on sam przestaje rozumieć.

Umrze w biedzie, a za 200lat okrzykną go geniuszem. Historia i nauka radziecka znają sporo takich przypadków ;)
Paczki z głów!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #76 31 Mar, 2010, 13:30:46 »
ukradkowe tejki jakiegoś bębniarza, który gra jak ostatnia pizda: smyru-smyru i nie wiadomo dlaczego się nim wszyscy jarają, (ten nowy jest miliard razy lepszy, aż miło posłuchać jak ciśnie)
ten nowy nie ma połowy polotu poprzedniego perkusisty i niczym się nie wyróżnia- po prostu napierdala. Poprzedni perkusista to zupełnie inna klasa- ma charakterystyczny styl, może się podobać albo nie, ale nowy bębniarz nie przykuł specjalnie mojej uwagi

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #77 31 Mar, 2010, 13:35:50 »
De gustibus... Jednak kiedy słuchałem poprzedniego, to widziałem taką małą różową cipeczkę, natomiast u nowego wyczuwam wielkie owłosione jaja.

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #78 31 Mar, 2010, 13:46:02 »
teraz ja sie wypowiem.
generalnie uwazam periphery za moj ulubiony zespol i jeden z lepiej zapowiadających sie mlodych zespolow progresywnych-nie mają sobie rownych. nie widze tutaj zadnego platiku-graja tak jak chcą, dla mnie brzmienie jest genialne a porownując nowe kawalki do starych, to jedynie icarus lives jest troche gorsze brzmieniowo, za to the walk czy light trzymają bardzo wysoki poziom.
co do wokalu-wole casey-a i apropo wypowiedzi pana mikosa, uwazam ze najlepsze wokalnie sa ta starsza wersja i teraz ta najnowsza.
co do feelingu, uwazam ze mają go najwiecej ze wszystkich tego typu zespolow. nikt nie gra z takim "przejęciem" jak oni, czy after the burail czy nawet(blagam nie bijcie mnie) meshuggah, tak nie grają. oczywscie nie umywaja sie do mojego najwiekszego idola czyli jimmi-ego.
generalnie czekam obsrany na plyte i zbieram na ts-a i 2 bramki zeby miec "szczekające" djentowe brzmienie :P
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2010, 13:49:29 wysłana przez valentine »

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #79 31 Mar, 2010, 13:50:06 »
Który to jest nowy drummer? Matt Halpern? Jak się nazywał ten stary?

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #80 31 Mar, 2010, 14:01:50 »
Który to jest nowy drummer? Matt Halpern? Jak się nazywał ten stary?

Travis Orbin

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #81 31 Mar, 2010, 15:09:32 »
Dzięki. Mi się bardziej podoba styl Matta zdecydowanie, ma fajniejszy ziomalski flow :P

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #82 31 Mar, 2010, 15:15:44 »
a nowy- Matt Halpern.
małe porównanie:

Travis:
http://www.youtube.com/v/EjibYYhIsAk&hl=pl_PL&fs=1&

Matt:
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2010, 15:18:01 wysłana przez terrormuzik »

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #83 31 Mar, 2010, 15:35:21 »
a nowy- Matt Halpern.
małe porównanie:

Travis:
http://www.youtube.com/v/EjibYYhIsAk&hl=pl_PL&fs=1&

Matt:


Patrząc okiem perkusisty wygląda to tak:

Travis Orbin - zajebiście techniczny gość. Czytelny, gra z wielką swobodą, lekkością. Bardzo dobrze opanowane tremola, paradidle i luzio w łapach. Delikatniś. Swoją drogą wygląda na bardzo romantycznego chłopca. W łóżku kocha pewnie petting i fisting oraz ssanie jajec.

Matt Halpern - mniej techniczny gość. Miesza, ale widać, że to typ napierdalatora. Jako, że to materiał z koncertu nie można usłyszeć i dostrzec tych niuansów techniczny, bo pewnie go ponosi. Jest trochę kowalem na tych bębnach. Jego gra niezbyt mi się podoba, za mało tam rytmu. Nie wyglada na romantyka. Raczej woli pewnie zanurzyć prącie aż po same jajca w odbycie ofiary.

To takie moje małe porównanie.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #84 31 Mar, 2010, 15:42:45 »
Jak już gadamy o perkusistach - to mi się swojego czasu bardzo podobało:
"Matt Halpern and Bulb jamming on a new groove."


Co to jest to ciemne coś za perkusistą, te dwa bloczki?

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #85 31 Mar, 2010, 16:54:11 »
Słuchałem Icarusa w dwóch poważnych studiach, no i czar megazajebistego miksu prysł. Okazało się, że nie jest już tak świetnie jak na słuchawkach za sto zeta.
A czy odbiorcami płyty będą studia nagrań z monitorami za miliard zielonych, czy łepki mojego pokroju ze słuchawkami - o zgrozo - za 69 zeta? Jaki w takim razie sens ma mixowanie na idealnie transparentnym i czułym sprzęcie odsłuchowym, skoro znaczna część ostatecznych opiniodawców (nas tutaj) uznaje ten bardziej profesjonalny mix za mniej przyswajalny?
Z drugiej strony - trudno tu się tak naprawdę spierać, bo jak sam wspomniałeś do klasy posiadanego sprzętu dochodzą jeszcze gusta (twórców i odbiorców).
To w sumie zagadnienie godne osobnego wątku, chętnie bym się dowiedział co inni, zwłaszcza bardziej siedzący w branży, sądzą na ten temat.

Spoiler
Suto wędlin kładź na chleb

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #86 31 Mar, 2010, 17:12:35 »
Cytuj
A czy odbiorcami płyty będą studia nagrań z monitorami za miliard zielonych, czy łepki mojego pokroju ze słuchawkami - o zgrozo - za 69 zeta?

A porównywałeś te nagrania z czymś innym, nawet na słuchawkach za 69 zeta? Tak na chłodno, nie sugerując się tym co piszą tu inni? To brzmi świetnie JAK NA home recording, zgadzam się.

Cytuj
znaczna część ostatecznych opiniodawców (nas tutaj) uznaje ten bardziej profesjonalny mix za mniej przyswajalny?

Siła przyzwyczajenia. Mi się moje kulawe dema nagrane na jakiejś chujni w chacie też początkowo bardziej podobają.

Cytuj
chętnie bym się dowiedział co inni, zwłaszcza bardziej siedzący w branży, sądzą na ten temat.

Sądzą tyle, że jest to udany home recording, który ma się nijak do zawodowo wyprodukowanego nagrania. Głusi jesteście, czy jak?

pozdro

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #87 31 Mar, 2010, 17:45:32 »
No przyzwyczajenie na pewno ma znaczenie, bo np ja z kolei nie słyszałem wersji jeszcze przed Sobolem, o której mówi Pan Mikos.
Ale co do chujowych demówek-domówek - sam napisałeś "początkowo" - to fakt, jak teraz swoich takich "nagrań" słucham, to aż mi wstyd przed samym sobą. Ale wynikałoby z tego że już powinienem się ogarnąć i uznać demówkę Icarusa za słabą (albo przynajmniej słabszą) brzmieniowo w porównaniu do nowej wersji. Chyba że jeszcze po prostu do tego nie dojrzałem. :)
Możliwe że jesteśmy głusi, ale - jeszcze raz pytam - dla kogo są robione nagrania? Dla tych głuchych ludzi, czy dla relizatorów? I jaka jest miara czy wyznaczniki zawodowego brzmienia?
A co do "sądzenia o" to chodziło mi o samą ideę miksowania na jak najlepszych monitorach, czy jest to faktycznie najsensowniejsze (oczywiście w przypadku tego typu muzy, a nie ścieżek dźwiękowych czy radiowych przebojuf) i gdzie leży granica opłacalności pakowania setek tysięcy w same monitory.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #88 31 Mar, 2010, 18:10:00 »
Setki tysięcy na monitory? Gruba przesada. Ale sprzęt nagraniowy niestety ma znaczenie, be dwóch zdań i to w przypadku każdej muzy, oprócz rapu (wiadomo -  nie mieści się w kategoriach sztuki). Realizatorzy robią tak, żeby muzyka sama ich jarała, nie myślą kategoriami "ciołek z logitechami za 50 zyla i tak nie usłyszy różnicy", bo by sami robili na logitechach. To ty się postaraj o lepsze kolumienki, słuchaki, whatever i wtedy docenisz ich pracę. Czarów kurwa nie ma. Nie wygrasz Polonezem z plandeką wyścigu Le Mans, żebyś był osobiście Kubicą. Każdy, kto tak twierdzi, niech się jebnie w łeb. I kawałek z klasycznego już Slippermana, bardzo a propos:

Cytuj
If you think a great guitar sound is cheap. You are fucked in the head. Period.

pozdro

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #89 31 Mar, 2010, 18:30:05 »
No przyzwyczajenie na pewno ma znaczenie, bo np ja z kolei nie słyszałem wersji jeszcze przed Sobolem, o której mówi Pan Mikos.

To sobie posłuchaj: http://www.voila.pl/111/39bd0/?1 :)

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #90 31 Mar, 2010, 18:58:16 »
Koleś drze ryja jak nie do tego kawałka :P

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #91 31 Mar, 2010, 19:16:01 »
No dobra Wróbel, trochę za bardzo popłynąłem. :) I owszem, jestem fucked in the head.

Mikos - może to faktycznie kwestia przyzwyczajenia, ale ten wokal mi też nie pasuje. Brzmi jak milion innych szczekających hardkorowych wokalistów. Technicznie - bardzo spoko, ale to nic oryginalnego. Poza tym nie mogę w ogóle z tego wyłapać tekstu. Dla mnie Sobol bez dwóch zdań nagrał najlepsze wokale.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #92 01 Kwi, 2010, 08:24:44 »
I żeby było śmiesznie wielu realizatorów bardzo często korzysta w odsłuchów w formie: głośniczki creative, logitech czy inny syf, głośno o tym nie mówią, ale to robią. Np. ostatni Acid Drinkers i Jacek Miłaszewski. To żaden wstyd i hańba. Co do sprzętu, toru audio. Jak mi to kiedyś ktoś powiedział, że gitara będzie brzmiała zawsze jak gitara niezależnie od tego czy nagrywam na Mackie czy Digi. Największe znaczenie ma akustyka tak na prawdę. Tor audio ma za zadanie zarejestrować sygnał jak najwierniej i tyle jego roli.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #93 01 Kwi, 2010, 10:55:06 »
I żeby było śmiesznie wielu realizatorów bardzo często korzysta w odsłuchów w formie: głośniczki creative, logitech czy inny syf, głośno o tym nie mówią, ale to robią. Np. ostatni Acid Drinkers i Jacek Miłaszewski. To żaden wstyd i hańba.

Sprostuje, Jacek działa na odsłuchach ProAc, Creativy takie za 150zl ma w celu właśnie porównywania sobie ze "zwykłym" zestawem. Dodatkowo praktykuje odsłuchiwanie w samochodzie, najlepiej własnym, na sprzęcie, którego brzmienie ma się obeznane.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #94 01 Kwi, 2010, 11:47:27 »
I żeby było śmiesznie wielu realizatorów bardzo często korzysta w odsłuchów w formie: głośniczki creative, logitech czy inny syf, głośno o tym nie mówią, ale to robią. Np. ostatni Acid Drinkers i Jacek Miłaszewski. To żaden wstyd i hańba.

Sprostuje, Jacek działa na odsłuchach ProAc, Creativy takie za 150zl ma w celu właśnie porównywania sobie ze "zwykłym" zestawem. Dodatkowo praktykuje odsłuchiwanie w samochodzie, najlepiej własnym, na sprzęcie, którego brzmienie ma się obeznane.

Zgadza się i nie kryje się z tym. Nie napisałem o odsłuchach, bo to uważałem za pewnik :)
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #95 01 Kwi, 2010, 13:17:08 »
Semedi, powinieneś z Włodzimierzem Wołoszańskim napisać coś w stylu: "Mroczne sekrety dźwiękowych ludzi cienia":)

Nie wprowadzaj tutaj młodzieży w błąd, bo z Twojego postu można wywnioskować, że ktoś miksuje i edytuje na komputerowych pierdziawkach. Takie głośniczki za 49 zł ma każdy realizator, po to żeby sprawdzić proporcje po masterze, albo końcowej fazie miksu. Jeśli na nich słychać werbel, wokal, chórek, fletnię pana etc, to znaczy, ze wszędzie będzie słychać. To nie ma nic do rzeczy z porównaniami ze "zwykłym" zestawem, bo co tu porównywać...

pozdro

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #96 01 Kwi, 2010, 13:34:04 »
Semedi, powinieneś z Włodzimierzem Wołoszańskim napisać coś w stylu: "Mroczne sekrety dźwiękowych ludzi cienia":)

Napiszę :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #97 02 Kwi, 2010, 19:24:37 »
A, nie wiem czy ktoś się doczytał:
Cytat: Periphery
We are honored to have JEFF LOOMIS of NEVERMORE on our record, who performed a guest solo!!
8)
Suto wędlin kładź na chleb


Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Odp: Nagrania Periphery
« Odpowiedź #99 05 Kwi, 2010, 10:12:42 »
all new materials :-*

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
4731 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2013, 07:25:56
wysłana przez escape_artist
1 Odpowiedzi
1402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2014, 09:45:19
wysłana przez kempas
1 Odpowiedzi
1187 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2015, 19:59:21
wysłana przez sevenstringdjentlemen
4 Odpowiedzi
2471 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2015, 10:56:57
wysłana przez fk
16 Odpowiedzi
5882 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2016, 22:36:17
wysłana przez Stivo2005