Autor Wątek: Mam bardzo chujowy pomysł i potrzebuję pomocy  (Przeczytany 1230 razy)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 456
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
nie no, co ty, to możesz odpalić dowolny modeler i cisnąć. Te "interferencje" jak je nazywasz to jest wypadkowa menzury, grubości strun, gruzu w fuzzie (bądź jego brak), saturacji ampa i samych voicingów akordów.

Tak na prędkości, zobacz sobie jak różnie będą gadać powerchordy inaczej rozłożone na gryfie - standardowo masz 577XXX a możesz zagrać X022XX albo 5X22XX - technicznie grasz te same dźwięki, ale będą one ze sobą współgrać kompletnie inaczej. A jak masz LP i coś z 25,5" też przetestuj, węzły harmonicznych się układają trochę inaczej, pickupy leżą w innych miejscach, to wszystko ma wpływ na takie rzeczy
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 499
nie no, co ty, to możesz odpalić dowolny modeler i cisnąć. Te "interferencje" jak je nazywasz to jest wypadkowa menzury, grubości strun, gruzu w fuzzie (bądź jego brak), saturacji ampa i samych voicingów akordów.

Tak na prędkości, zobacz sobie jak różnie będą gadać powerchordy inaczej rozłożone na gryfie - standardowo masz 577XXX a możesz zagrać X022XX albo 5X22XX - technicznie grasz te same dźwięki, ale będą one ze sobą współgrać kompletnie inaczej. A jak masz LP i coś z 25,5" też przetestuj, węzły harmonicznych się układają trochę inaczej, pickupy leżą w innych miejscach, to wszystko ma wpływ na takie rzeczy
czyli wracamy do GASu na Dwarfcraft The Internet Overdrive :D
No i obczajam temat tych Percolatorów i one właśnie brzmią jak to, za co mi się ten Dwarfcraft tak podoba, tylko w nich można to kontrolować/regulować :D

A tak właśnie kombinowałem aby używać fuzza jako dopałkę do przesteru ze wzmaka, nie miałem nigdy okazji tego przetestować IRL ale zawsze jakoś intuicyjnie zawsze mnie ciągnęło do tego pomysłu, no i teraz z tego co mówisz, to w sumie dobrze kombinowałem, tylko że to nadal jeden element dużo bardziej skomplikowanej układanki... Z grubością strun też zawsze mnie ciągnęło do przesadnie grubych, bo właśnie bardziej mi brzmienie siedziało w tym kierunku, niż na cienkich jasno brzmiących.

No nic no, mam dużo do porozkminiania teraz :D

Posty połączone: [time]12 Wrz, 2024, 13:57:09[/time]
Ej właśnie zdałem sobie sprawę.

Lampowe przestery mają chyba even harmonics (parzyste)
A tranzystorowe mają odd harmonics (nieparzyste)
(albo na odwrót, nie ważne, ważne że są inne)

Czyli jeśli się nałoży jedno na drugie, to dlatego tranzystorowy/diodowy fuzz będzie użyty jako dopałka sprawiać, że lampowy distortion we wzmaku będzie burgotać?

Posty połączone: [time]12 Wrz, 2024, 14:41:42[/time]
Chuj, kupiłem Dwarfcrafta na jebaju! Marzyłem o nim od chyba około dekady jak nie ponad... Może żona mnie nie zabije za wywalanie kasy xd
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2024, 14:42:30 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 456
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
nie no, co ty, to możesz odpalić dowolny modeler i cisnąć. Te "interferencje" jak je nazywasz to jest wypadkowa menzury, grubości strun, gruzu w fuzzie (bądź jego brak), saturacji ampa i samych voicingów akordów.

Tak na prędkości, zobacz sobie jak różnie będą gadać powerchordy inaczej rozłożone na gryfie - standardowo masz 577XXX a możesz zagrać X022XX albo 5X22XX - technicznie grasz te same dźwięki, ale będą one ze sobą współgrać kompletnie inaczej. A jak masz LP i coś z 25,5" też przetestuj, węzły harmonicznych się układają trochę inaczej, pickupy leżą w innych miejscach, to wszystko ma wpływ na takie rzeczy
czyli wracamy do GASu na Dwarfcraft The Internet Overdrive :D
No i obczajam temat tych Percolatorów i one właśnie brzmią jak to, za co mi się ten Dwarfcraft tak podoba, tylko w nich można to kontrolować/regulować :D

A tak właśnie kombinowałem aby używać fuzza jako dopałkę do przesteru ze wzmaka, nie miałem nigdy okazji tego przetestować IRL ale zawsze jakoś intuicyjnie zawsze mnie ciągnęło do tego pomysłu, no i teraz z tego co mówisz, to w sumie dobrze kombinowałem, tylko że to nadal jeden element dużo bardziej skomplikowanej układanki... Z grubością strun też zawsze mnie ciągnęło do przesadnie grubych, bo właśnie bardziej mi brzmienie siedziało w tym kierunku, niż na cienkich jasno brzmiących.

No nic no, mam dużo do porozkminiania teraz :D

Posty połączone: [time]12 Wrz, 2024, 13:57:09[/time]
Ej właśnie zdałem sobie sprawę.

Lampowe przestery mają chyba even harmonics (parzyste)
A tranzystorowe mają odd harmonics (nieparzyste)
(albo na odwrót, nie ważne, ważne że są inne)

Czyli jeśli się nałoży jedno na drugie, to dlatego tranzystorowy/diodowy fuzz będzie użyty jako dopałka sprawiać, że lampowy distortion we wzmaku będzie burgotać?

Posty połączone: [time]12 Wrz, 2024, 14:41:42[/time]
Chuj, kupiłem Dwarfcrafta na jebaju! Marzyłem o nim od chyba około dekady jak nie ponad... Może żona mnie nie zabije za wywalanie kasy xd

SELF PLUG:

https://www.tiktok.com/@brudne_brzmienie/video/7411029946908364065

^ Tu tez poruszam temat dopalania fuzzem high gaina + jeśli Cię te klimaty kręcą, to zoba sobie END - oni tam dopalają 6505 właśnie Swollen Pickle'em :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 499
^ Tu tez poruszam temat dopalania fuzzem high gaina + jeśli Cię te klimaty kręcą, to zoba sobie END - oni tam dopalają 6505 właśnie Swollen Pickle'em :D
baza  :devil:
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 122
  • A-zero


BTW, widzę że JOYO robi klona tefo LD-2 w ładnej metalowej puszce, za 2/5 ceny oryginału :D JOYO Orthtos Selector

Eeee, tego nie wyłapałem :) JOYO robi uczciwie te swoje efekty, więc nie spodziewam się, żeby to działało gorzej od BOSS LS-2. Pewnie se to jeszcze dokupię jeszcze (takie rzeczy się przydają).

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 499


BTW, widzę że JOYO robi klona tefo LD-2 w ładnej metalowej puszce, za 2/5 ceny oryginału :D JOYO Orthtos Selector

Eeee, tego nie wyłapałem :) JOYO robi uczciwie te swoje efekty, więc nie spodziewam się, żeby to działało gorzej od BOSS LS-2. Pewnie se to jeszcze dokupię jeszcze (takie rzeczy się przydają).
no ja sobie to wrzuciłem na wishlista na przyszłość. I jeszcze noise gate od JOYO "legal done". I z podobnych marek of NUXa kompresor jakiś byle z gałką Blend (bo attack i i release to i tak bym robił na maxa agresywne to Blend mi bardziej będzie przydatny móc regulować)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 499
Zjebałem kadr i nie widać kostki jak przełączam, ale myślę, że słychać, kiedy odpalam xd

We wzmaku kanał w stylu Soldano, dopalany Dwarfcraftem. Muszę nauczyć się jak opanować ten dół, bo na pikapie pod mostkiem czuję się jak pod gryfem xD



Ale jestem zadowolony z efektu na dzień dobry :D
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2024, 23:11:36 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
4152 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2009, 16:00:30
wysłana przez Martens_emenems
9 Odpowiedzi
3627 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2011, 15:06:06
wysłana przez ChopZeWsi
0 Odpowiedzi
2061 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2013, 19:51:42
wysłana przez 13
2 Odpowiedzi
6817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2017, 18:15:29
wysłana przez grooda69
9 Odpowiedzi
3158 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2021, 13:40:59
wysłana przez Mat