Autor Wątek: Potrzebuje pomocy z Reaperem. Eksport MIDI nie dziala poprawnie.  (Przeczytany 2676 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Dostalem projekt w Reaperze zeby troche pomiksowac i dorobic do tego metronomy i sample. Niestety przy eksporcie wszystkiego (przerzucam do Logic bo w tym umiem robic) okazuje sie, ze wavy i MIDI sie nie zgrywaja w Logicu. Popatrzylem dokladniej i strasznie dziwnie poustawiane sa rzeczy:

W reaperze projekt wyglada OK, MIDI z gitarami sie zgrywa:


Ale w Logic juz nie:


Wydaje mi sie, ze winne sa ustawienia tych rzeczy:


Tylko jak to ogarnac? Przestawianie w Reaperze nic nie zmienia, ciagle jest to samo.
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2021, 15:38:24 wysłana przez Mat »

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Miałem podobną sytuację, ale w drugą stronę (Logic --> Cubase)... wtedy ogarnąłem to poprzez wrzucenie pliku .midi to Ez2, ponowny export do .midi i import już tego do DAW.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tylko zastanawiam sie jakie to prawdziwe tempo jest tego numeru, skoro sa takie dziwne ustawienia. Bo na 100% nie jest to 200bpm. Nie wiem jak to ugryzc.

Posty połączone: 23 Mar, 2021, 16:08:10
Dobra, chyba ogarnalem. Wyliczylem, ze tempo 200*to dziwne RATE, to daje mi tempo 164.6. No i chyba sie spina teraz.
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2021, 16:08:10 wysłana przez Mat »

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
To rate to jest tempo playbacku jakby. Ergo gitary są w tempie projektu * rate ale midi pozostaje w tempie projektu

EDIT:
Oczywiście zakładając, że ktoś nagrywał te gitary z rate ustawionym tak jak jest.

Najlepsze co można zrobić w tej sytuacji, to:

a) od nowa
b) wyeksportować same gitary do osobnych WAV, wyliczyć dokładnie w jakim są tempie, i zrobić od nowa/przekopiować i wkleić MIDI w nowym tempie
c) ochrzanić muzyków że nagrywali z rate innym niż domyślne.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Gdybym umial (i chcial) sie bawic w reaperze, to by pewnie problemu nie bylo. Bo dziala i sie zgrywa. Tylko, ze ja koniecznie musze do Logic wrzucic i z tym problem jest. W jednym projekcie sie udalo, drugi jest z tak dziwnymi ustawieniami, ze nie dam rady tak ulamkowych rzeczy ustawic i sie ciagle wszystko rozjezdza. Gitary brzmia OK tylko tego cholernego MIDI nie moge dopasowac. No i nie moge zmontowac metronomu, bo za chuja nie wiem jakie jest wlasciwe tempo.

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
@Mat
Nie dam sobie ręki uciąć, że ci to zadziała, ale spróbował bym tak:
1. W reaperze zaznacz wszystkie itemy, i wavy i Midi, prawym -> Item properties i ustaw "Item Timebase" na "Beats (position, length, rate)"
2. Prawym na gałkę od rate i wybierz "Apply playrate to current BPM"

Edit: I jeśli dalej jest problem to zamiast kopiować midi do Logica najpierw bym wyeskportował z Reapera (File->Export Midi), wtedy się zaczną w punkcie 0 projektu więc nie będzie problemu z precyzyjnym ustawianiem w Logicu jeśli tempo się nie zgadza w 100%. Podobnie możesz zrobić z Wavami tak naprawdę (File->Render i wybrać renderowanie stemów z tracków)
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2021, 23:17:00 wysłana przez firejump »

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
@Mat
Nie dam sobie ręki uciąć, że ci to zadziała, ale spróbował bym tak:
1. W reaperze zaznacz wszystkie itemy, i wavy i Midi, prawym -> Item properties i ustaw "Item Timebase" na "Beats (position, length, rate)"
2. Prawym na gałkę od rate i wybierz "Apply playrate to current BPM"

Edit: I jeśli dalej jest problem to zamiast kopiować midi do Logica najpierw bym wyeskportował z Reapera (File->Export Midi), wtedy się zaczną w punkcie 0 projektu więc nie będzie problemu z precyzyjnym ustawianiem w Logicu jeśli tempo się nie zgadza w 100%. Podobnie możesz zrobić z Wavami tak naprawdę (File->Render i wybrać renderowanie stemów z tracków)

A to wszystko pod warunkiem że da się ustawić tempo w Reaperze i w Logic z ułamkami, bo wyszło 164.6.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No wlasnie niby sie da ustawic ulamki ale i tak mi sie MIDI z wavami rozjezdza.

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
To może Logic próbuje niepotrzebnie dopasowywać MIDI do tempa projektu? Nie znam logica zupełnie, ale może tam jest odpowiednik Reaperowego timebase i to trzeba przestawić dla tych elementów na "Time"?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Nie mam sily na to, jeden projekt odratowalem, drugi idzie do kosza. Tzn MIDI zostaje reszte trzeba dograc. Dzieki za pomoc.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
2945 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2010, 23:04:47
wysłana przez Vertigo
6 Odpowiedzi
2960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2012, 17:06:05
wysłana przez Pneumonia2
0 Odpowiedzi
1990 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2013, 19:51:42
wysłana przez 13
2 Odpowiedzi
6286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2017, 18:15:29
wysłana przez grooda69
9 Odpowiedzi
8587 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Paź, 2017, 10:31:06
wysłana przez vastio