Autor Wątek: Budowa mostka w gitarze elektroakustycznej - przetwornik  (Przeczytany 1468 razy)

Offline Andreasan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Witam wszystkich forumowiczów,
mam nadzieję, że napisałem w dobrym miejscu.

ostatnio zaglądałem do mostka w gitarze, po czym, gdy go złożyłem, okazało się, że tuner wbudowany w gitarę nie łapie dźwięków. Chciałem się zapytać o kolejność elementów, w jakiej powinienem je montować. Czy wszystkie elementy są konieczne?
Piłowałem strunnik też, żeby zmniejszyć wysokość strun, czy to może być przyczyna?



Dziękuję.

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Rozmontowałem taki mostek kiedyś właśnie po to żeby ten prożek kościany piłować, działało potem bez problemu. Mój miał płaski spód, nie ząbkowany tak jak Twój więc tego białego dinksa też nie miałem... Zdaje sie że ten "miedziany" pasek idzie na spód (?)
W każdym razie luknij do pudła czy w całym tym procesie nie urwałeś kabla przy okazji. I baterie wsadź nową.

Offline Andreasan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Okazuje się, że tuner łapie, ale jak uderzę b. mocno w strunę, i tylko na chwilkę. Mi się wydaje, że ten brązowy pasek (3ci z kolei) idzie na spód. Nie wiem, czy jest w ogóle konieczny, czy to przypadkiem nie jest tylko dla podniesienia akcji strun, ale mogę się mylić.
To 2gie z kolei, to jest jakiś plastik z 6cioma "kostkami", które wypadają, z jednej strony te kostki są białe, z drugiej brązowe, i też nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, którą stroną do góry umieszczę ten pasek.
A tuner zadziałał w momencie kiedy włożyłem do metalowej, nazwijmy to, łuzy najpierw właśnie ten plastik z 6 kostkami, a na to ten metalowy paseczek na stałe złączony z łuzą i oczywiście złożyłem mostek. Nie wiem czy dobrze to robię i czy to w ogóle dobry znak.

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Nie, ten brązowy pasek to jest część instalacji, on ma przewodzić sygnał.
Masz w necie dość szczegółowe ilustracje, zmontuj jak na obrazku, jak nie gada to chyba niestety coś urwałeś
https://images.squarespace-cdn.com/content/v1/510519ace4b0869f641519d9/1561712160301-TB51AWPFS87VETX6BYGR/BLOGIMG+-+Piezo+Pickups+-+Takamine+Integrated+Pickup.png?format=1000w


Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Jeśli piłowałeś i nie zachowałeś punktów stycznych to też może być przyczyna, niestety przy piezo punkty styczne są niesamowicie ważne, możesz przepatrzeć, np. pokoloruj ołówkiem tak żeby móc bezproblemowo to zdjąć i spróbuj zrobić stempel, jak nie będzie widoczny każdy wypustek to znaczy że musisz wyrównać.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
8095 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2009, 01:58:00
wysłana przez Cynic
Budowa racka help??

Zaczęty przez kain999 « 1 2 » Efekty

32 Odpowiedzi
11211 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2012, 18:44:20
wysłana przez Dale Cooper
14 Odpowiedzi
5673 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2012, 08:24:58
wysłana przez sylkis
4 Odpowiedzi
2135 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2015, 13:51:48
wysłana przez pringles50g
Budowa nowego pedalboardu

Zaczęty przez Nerd « 1 2 » Efekty

38 Odpowiedzi
5720 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2021, 14:40:18
wysłana przez Nerd