Autor Wątek: Mooer X2 preamp - bieda Kemper!  (Przeczytany 2522 razy)

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Mooer X2 preamp - bieda Kemper!
« 25 Sty, 2022, 22:26:21 »
Wooha https://www.mooeraudio.com/product/Preamp-Model-X-246.html O takie kempery nic nie robiłem. Można zżynać wzmaki z tone capture innych platform Mooera. Próbki zacne jak na nieco ponad 700zł.


Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Wygląda obiecująco, ale trochę zbyt krótkie to demo. Sprzęt w sam raz na bieda czasy ;D

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833


Posty połączone: 26 Sty, 2022, 22:20:19
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2022, 22:20:19 wysłana przez pshemo »

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Bardzo fajna sprawa. Pobierając nowe wzmacniacze można stale napędzać syndrom wiecznego poszukiwania idealnego brzmienia :D.
« Ostatnia zmiana: 27 Sty, 2022, 11:32:00 wysłana przez SolarisP »

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Dorwałem w końcu tego mocno skurczonego kiempera. Czekałem całe trzy dni zanim przyjdzie a czwartego wpadł szwagier z piwerkiem i też potestowane. Wczoraj meczos i by mnie rodzinka wyeksmitowała jakbym zaczął rzępolić na jedenastce Lewego (choć teraz nie wiem co lepsze). Wyrwałem kilka minut w całej zawierusze prozy życia i coś tam pograłem. Mółera wpiąłem w koniec mocy Mesabugi więc na gównie nie ogrywałem. Rezultat myślę całkiem udany. No Axe to to nie jest ale wstydu też nie ma, wszystko zależy od jakości zrobionego profilu. Stockowe są OK ale powiedzmy sobie szczerze to jest interpretacja danego ampa aniżeli jego wierne odtworzenie. Nie jest źle, jest dynamika i artukulacja jak w lampie choć deko mam wrażenie twardsze odczucia z gry. Trzeba swoje wykręcić. Na szybciocha podpiąłem do kompa i zaktualizowałem. Tu szok bo po aktualce gra lepiej. Zawczasu naściągałem setki jak nie tysiące gotowych profili, głównie preampów bo tak zamierzam wykorzystywać tego mikrusa. Przeleciałem sporą część, jedne grają jak symulacja MT-2 ale sporo broni się całkiem dobrze i narazie zostawiłem np. VHT Deliverance, MB Rec Rev. F, Dyzio Hagen, 5150 MKI, Spawn Nitro i Kukurydzaford MKII 50. Tak z pamięci co mi się podopało. Zabawy jest sporo i przyszłość w tym urządzonku jest. Teraz jakąś małą żwawą końcóweczkę i mamy pierdolnięcie z kieszeni. Wygląda to tak:




Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Wgórędata!
Można powiedzieć, że ograłem klocka wszerz i wzdłuż (nawet na giełdzie się pojawił ale o tym potem), więc wypadałoby dopisać kilka słów. Mianowicie ustrojstwo jest bardzo wciągające i im dłużej z nim obcujemy tym bardziej chce się próbować nowych brzmień, ustawień itp. X2 preamp posiada 14 presetów z czego każdy obsługuje dwie symulacje. Czyli 28 kanałów, które można bypassować footswitchem. Z nogi muszę przyznać się to dosyć fajnie obsługuje. Globalnie mamy dodatkowo trzy sloty na IRki głośników czy czegotam. Niestety z pozycji efektu da się tylko obsłużyć jedną, którą da się tylko włączyć/wyłączyć i to do tego trzeba się zgarbić/wypiąć. W edytorze na kompie oczywiście zmieniamy sobie dowolnie wszystko.
Teraz o samych symulacjach. Stockowe są bardzo dobre i spokojnie zadowolą wszelkie odmiany gitarowego kung fu. Zabawa zaczyna się jednak dopiero jak zaczniemy zasysać profile użytkowników Mooer Studio. Profilować może ten kto ma dostęp do Tone Capture czyli posiadacze procków GE250, GE300, Preamp Live a także GE Labs na Japko. Technologia kryje sie pod pojęciem MOOER Non-linear Response Sampling dzięki MNRS Engine 2.0. Brzmi groźnie ale szczerze to robi robotę. Na ile dobrze to trzeba się przekonać samemu. W przekopywaniu się przez ocean sampli znajdziemy brzmienia oznaczone literką P czyli kopie preampów jak i E czyli entire, oznaczające cały tor wzmacniacza (czasem nawet z paczką i dopałką). I tu jak zwykle znajdzie się sporo szamba, szczególnie w samplach zajumanych z Kempera. Sraka jakich mało. Niektóre zieją takimi dziwnymi częstotliwościami w średnicy, że aż ucho więdnie. Po prostu widać, że niektórzy userzy szli na ilość a nie na jakość, albo mieli chujowe kable, mikrofony czy zły dzień (albo to sabotaż bo przecież taki tani popierdułek nie może tak dobrze grać). Ale, ale, ale... Na szczęście są perełki. Jak toś zakumał jak dobrze profilować czy tam tonecapturzyć to klękajcie narody. Tym sposobem odnalazłem starą swoją Dualkę, 5150 jak i buzzsaw prosto ze Szwecji. No i tutaj dygną! Zaraz powstało tysiące pomysłów a urządzonko takie małe. Miałem nawet plan coby zamienić jeden X2 preamp na kilka małych micro (stąd giełda) ale szybko otrzeźwiałem bo tam nie można przecież wgrywać ulubionych wzmaków, paczek, jak i nie zrobisz backupu na kompie. No i znalazłem takie brzmionka, które grają lepiej niż mój żywy wzmak. Tak, niestety! :D

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Wgórędata!
Można powiedzieć, że ograłem klocka wszerz i wzdłuż (nawet na giełdzie się pojawił ale o tym potem), więc wypadałoby dopisać kilka słów. Mianowicie ustrojstwo jest bardzo wciągające i im dłużej z nim obcujemy tym bardziej chce się próbować nowych brzmień, ustawień itp. X2 preamp posiada 14 presetów z czego każdy obsługuje dwie symulacje. Czyli 28 kanałów, które można bypassować footswitchem. Z nogi muszę przyznać się to dosyć fajnie obsługuje. Globalnie mamy dodatkowo trzy sloty na IRki głośników czy czegotam. Niestety z pozycji efektu da się tylko obsłużyć jedną, którą da się tylko włączyć/wyłączyć i to do tego trzeba się zgarbić/wypiąć. W edytorze na kompie oczywiście zmieniamy sobie dowolnie wszystko.
Teraz o samych symulacjach. Stockowe są bardzo dobre i spokojnie zadowolą wszelkie odmiany gitarowego kung fu. Zabawa zaczyna się jednak dopiero jak zaczniemy zasysać profile użytkowników Mooer Studio. Profilować może ten kto ma dostęp do Tone Capture czyli posiadacze procków GE250, GE300, Preamp Live a także GE Labs na Japko. Technologia kryje sie pod pojęciem MOOER Non-linear Response Sampling dzięki MNRS Engine 2.0. Brzmi groźnie ale szczerze to robi robotę. Na ile dobrze to trzeba się przekonać samemu. W przekopywaniu się przez ocean sampli znajdziemy brzmienia oznaczone literką P czyli kopie preampów jak i E czyli entire, oznaczające cały tor wzmacniacza (czasem nawet z paczką i dopałką). I tu jak zwykle znajdzie się sporo szamba, szczególnie w samplach zajumanych z Kempera. Sraka jakich mało. Niektóre zieją takimi dziwnymi częstotliwościami w średnicy, że aż ucho więdnie. Po prostu widać, że niektórzy userzy szli na ilość a nie na jakość, albo mieli chujowe kable, mikrofony czy zły dzień (albo to sabotaż bo przecież taki tani popierdułek nie może tak dobrze grać). Ale, ale, ale... Na szczęście są perełki. Jak toś zakumał jak dobrze profilować czy tam tonecapturzyć to klękajcie narody. Tym sposobem odnalazłem starą swoją Dualkę, 5150 jak i buzzsaw prosto ze Szwecji. No i tutaj dygną! Zaraz powstało tysiące pomysłów a urządzonko takie małe. Miałem nawet plan coby zamienić jeden X2 preamp na kilka małych micro (stąd giełda) ale szybko otrzeźwiałem bo tam nie można przecież wgrywać ulubionych wzmaków, paczek, jak i nie zrobisz backupu na kompie. No i znalazłem takie brzmionka, które grają lepiej niż mój żywy wzmak. Tak, niestety! :D

Nie jestem w stanie Ci uwierzyć, że jesteś w stanie poświęcić analogowe furganie od lamp na rzecz cyfry. Nie I chuj :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
He! Mnie przekonał jeden profil preampu Mesabugi Triple. X2 wpięty w return Mesabugi Stifletto i pozamiatało. Normalnie czołg. Jeszcze szukam lepiej zrobionego 5150 bo niby mam git ale to wraz nie to. Może przez to, że na końcu mam EL34? Fajnie młuci mi też jeden zgrany Diezel, chyba Herbert. Ma taki fajny lampowy modern gain. Kófa, nie wiem jak to nazwać. :D Muszę dorwać teraz jakieś Jabłuszko żeby samemu spróbować pozgrywać wzmaki. Tym bardziej, że żywe a nie profil profila axefixa czy tam kiempera. A właśnie! W Axe musiałem się nakręcić żeby urealnić brzmienie. Tu wystarczy przewalić kilka gotowców i voila.

Posty połączone: [time]07 Gru, 2022, 22:28:30[/time]
Sory za gównonagranie ale nie mam czasu. Nawet teraz mam oddech na karku.

« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2022, 22:28:53 wysłana przez Zomballo »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Mooer Preamp Live

Zaczęty przez Mat Efekty

13 Odpowiedzi
5260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2018, 16:34:39
wysłana przez vastio
4 Odpowiedzi
2757 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2019, 00:59:19
wysłana przez ITHMW
2 Odpowiedzi
2090 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2019, 18:03:28
wysłana przez ITHMW
0 Odpowiedzi
1539 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2019, 12:55:37
wysłana przez ITHMW
0 Odpowiedzi
1492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2019, 13:16:40
wysłana przez ITHMW