Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1643549 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ej, bo zwątpiłem. Ty tak na serio?

Żeby nie było wątpliwości: jedyne spośród moich porpzednich stwierdzeń, które było na serio, to to, że u nas panuje klimat morski, a nie kontynentalny. Reszta to napierdalałem się - byłeś kiedyś w Szczecinie? Może po prostu beka z "Szczecin lezy nad morzem" jest dla mnie zbyt oczywista i nie każdy z innych rejonów to łapie?

btw, zalew też jest słony (mieszany), więc nie aż tak daleko ;) a rzeka "Dziwna" nie wzięła swojej nazwy znikąd :D (każdy przypływ morza działa jak cofka zasilająca zalew)
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2015, 20:52:16 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Orange

  • Gość

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ogólnie to nie lubię soków. Nie dlatego, ze nie lubię soków jako takich, ale po prostu w chuj nie lubię kwaśnego smaku. Dla porównania, nawet mając wybór niechętnie sięgam po coca-colę (chybam że dobrze schłodzoną), bo jest dla mnie zbyt kwaśna - wolę słodką pepsi. Dlatego też rzadko jem świeże owoce i pijam soki dostępne w Polskich sklepach, zjem jeden i będzie dobry, słodki, i będąc zachęcony smakiem sięgnę po zaraz obok leżący kolejny (albo po sok z takiego samego owocu) i będzie tak kwaśny, że aż mnie będzie skręcać. ZAWSZE tak jest (no chyba tylko z bananami mi się to nie zdarzyło)...

A teraz jeszcze większy wkurw. Udało mi się znaleźć kilka owoców, z którego soki zazwyczaj mi jednak smakują (czasami zdarzy się kwaśny i wtedy się wkurwiam, ale zazwyczaj jednak są dobre). Problem w tym, że w lokalnych sklepach zazwyczaj sa się je kupić jedynie w puszkach 250ml po 2,50-4zł. Najtaniej, co udało mi się znaleźć w necie, to 7zł/litr kartony. Toć przy ilościach płynów, które spożywam - splajtowałbym natychmiast, gdybym miał się na to przerzucić na stałe i ze względu na te ceny trzymam się szkodliwych dla zdrowia napojów typu pepsi. A serio wolałbym te jebane soki, tylko jakieś smaczne, a nie wszystko z marketów tak kurewsko kwaśne, że się nie da tego pić.

Swojego czasu bawiłem się w kupowanie puszkowanych owoców i rozrabianie syropu wodą, było duuuuużo taniej i było dobre... ale to trochę uciążliwe, nie ma później co zrobić z owocami (proporcje ile się z jednej puszki otrzymuje napoju i owoców są takie, że nie nadąża się ze zjadaniem ich przy moim zapotrzebowaniu na picie) i sam sok też bardzo szybko się psuje, a nie chce mi się pierdolić z pasteryzacją (z resztą nie wiem, czy wtedy by się nie zjebały).

Wie ktoś może skąd są się tanio wytrzepać soki z owoców takich jak mangostan (mangosteen), liczi (lychee), guawa (guava), rambutan i podobne?
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2015, 04:43:40 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Mam britę wbudowaną w lodówkę.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Mam britę wbudowaną w lodówkę.

Ta Brita w lodówce lody robi?
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
Mam britę wbudowaną w lodówkę.

Ta Brita w lodówce lody robi?

A niby po co w lodówkach są te małe drzwiczki na wysokości pasa? :D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
@sylkis
Mieszkasz w kambodży czy masz jakiś problem z kubkami smakowymi? :D Jak sok może być kwaśny? Albo coca cola? Może za dużo zjadasz słodkiego, bo ja staram się nie jeść wcale i jak ktoś mnie czymś poczęstuje to słodkie jak skurwesyn. A na kwaśny sok to chyba nigdy nie trafiłem.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
@sylkis
Mieszkasz w kambodży czy masz jakiś problem z kubkami smakowymi? :D Jak sok może być kwaśny? Albo coca cola? Może za dużo zjadasz słodkiego, bo ja staram się nie jeść wcale i jak ktoś mnie czymś poczęstuje to słodkie jak skurwesyn. A na kwaśny sok to chyba nigdy nie trafiłem.
A z cytryny to co? Ciul?.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
@sylkis
Mieszkasz w kambodży czy masz jakiś problem z kubkami smakowymi? :D Jak sok może być kwaśny? Albo coca cola? Może za dużo zjadasz słodkiego, bo ja staram się nie jeść wcale i jak ktoś mnie czymś poczęstuje to słodkie jak skurwesyn. A na kwaśny sok to chyba nigdy nie trafiłem.
A z cytryny to co? Ciul?.
Albo z czarnej porzeczki ? a aronia ? nie dość że kwaśna , słodka to jeszcze cierpka . Jedynie wódką można jej smak zapić ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2015, 15:50:09 wysłana przez Algiz »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ktoś tu chyba pije soki tylko zaraz po myciu zębów ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@sylkis
Mieszkasz w kambodży czy masz jakiś problem z kubkami smakowymi? :D Jak sok może być kwaśny? Albo coca cola? Może za dużo zjadasz słodkiego, bo ja staram się nie jeść wcale i jak ktoś mnie czymś poczęstuje to słodkie jak skurwesyn. A na kwaśny sok to chyba nigdy nie trafiłem.

Każden sok jest dobry bo kwaskowy :P

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
@Dmaligator no jak wyżej, na taki sok nie trafiłem

kwaskowy okej, ale nie kwaśny ;)
i to o czym piszecie to są wyjątki, które mimo wszystko też są dobre :)
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
@Johnny Nienawidzę kwaśnego smaku i chuj, może jakiś wyczulony jestem po prostu. Ale kwaśnego nie zeżrę, chyba że się zmuszę :p A każdy sok normalnie dostępny sok jest dla mnie jest w chuj kwaśny, za kwaśny. No jedynie może niektóre brzoskwiniowe ujdą, bo są własnie ledwie kwaskowe (choć nie przepadam nawet za tym) i w miarę słodkie.

I tak samo coca-cola, może przesadziłem że jest kwaśna (chyba, że w lato osiągnie temperaturę pokojową - ogólnie im cieplejsza tym kwaśniejsza, a im chłodniejsza tym słodsza jest), ale zawsze jest zdecydowanie kwaskowa. Pepsi jak się zrobi za ciepła tez się robi kwaskowa, ale zawsze bardzo daleko jej do coca-coli. To samo cherry cola.

Słodyczy nie jadam prawie w ogóle. Czasem czekoladę, ale rzadko.

Tak czy siak, zamiast przekonywać mnie, ze coś smakuje inaczej, niż smakuje (kwestia subiektywna, każdy inaczej to odczuwa) to ktoś umie mi podpowiedzieć skąd da się wytrzasnąć interesujące mnie soki w osiągalnej dla śmiertelnika cenie? Bo serio to jest wkurwiające, że jak już coś sobie znalazłem, to jak na złość musi kosztować jak coś ekskluzywnego (choć takim wcale nie jest). Szukałem nawet w niemieckich internetach i tam też chuj.

Mam britę wbudowaną w lodówkę.

Mamy tu złodupca
Wyjaśnij :D

@Dmaligator ta brita znajduje się w lodówce, nie zamrażarce ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2015, 17:58:57 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Dlatego do lodów a nie do zamrażaczy.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2015, 18:13:42 wysłana przez lwronk »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@sylkis http://www.logo24.pl/Logo24/1,85826,10278111,Tabletki_zmieniajace_smak____.html masz i nie grzesz więcej ;)
Ale co to za szajs :p
Wolę po prostu swoje soki :(

To drugie to ekstrakt z owocu miracle fruit (nie znam polskiej nazwy). Zamienia odczuwanie smaku gorzkiego i kwaśnego na słodki na 15 min do 2 h. Wyjdzie na pewno sporo taniej w przypadku tych tabletek, niż przy całych owocach, a nie wydaje się to jakoś specjalnie nafaszerowane "chemią".

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
To bym musiał w kółko ten szajs wpierdalać jak ja nawet zimą wypijam spokojnie ze 3-4 litry płynów dziennie, a latem to już chuj wie.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
To bym musiał w kółko ten szajs wpierdalać jak ja nawet zimą wypijam spokojnie ze 3-4 litry płynów dziennie, a latem to już chuj wie.
No to pij wodę. Picie wyłącznie soków w takich ilościach jest niezdrowe, większość substancji odżywczych i tak wysikasz. Możesz sobie syropki w wodzie rozrabiać, cokolwiek - one raczej do kwaśnych nie należą.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
O syropach już pisałem, że to przerabiałem :p Chyba, że mówisz o tych takich butelkowanych co się specjalnie kupuje do rozrabiania wodą. To one są akurat wszystkie kurewsko kwaśne...
Pijam głównie wodę, herbatę i pepsi :P i fajnie byłoby to ostatnie zastąpić własnie sokami.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Orange

  • Gość
@sylkis wystarczyłby ci laptop na ATI HD3200...

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen