Autor Wątek: Laptop do nagrywania do 3 tyś.  (Przeczytany 4703 razy)

Offline kamilo

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Laptop do nagrywania do 3 tyś.
« 16 Wrz, 2021, 11:43:19 »
Witam. Obecny sprzęt już powoli odmawia posłuszeństwa (choć i tak długo mi posłużył). Nadszedł czas na wymianę i stąd rodzi się pytanie... W co zainwestować? Nie interesują mnie stacjonarki, ponieważ nie mam na to miejsca. Cena tak do 3 tyś. ( gdyby było coś godnego uwagi to mogę dorzucić kilka papierków więcej). Interface, który używam jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie to Focusrite Solo 3 gen. Liczę na Waszą pomoc  ;)

Online Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Do 3 tysięcy to raczej bym szukał jakiegoś używanego. Minimum 16GB ramu (optymalnie 32GB), dysk SSD jak największy + intel i7 jak najnowsza i najwyższa wersja.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Zdecydowanie używki, ale wyjeb z kryteriów SSD i skup się na pamięci i procku, SSD dokup osobno, bo to must have, a pewnie i tak będziesz chciał coś większego niż 120-500gb, które chyba najczęściej są w lapkach
B ( o ) ( o ) B S

Offline kamilo

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
No dobra, może bardziej doprecyzuje o co mi chodziło. Którą marką warto się zainteresować, a którą omijać szerokim łukiem? Wiadomo, kupując w tym budżecie niestety ale trzeba iść na pewne kompromisy  ::) W kontekście nagrywania dobrze byłoby drapnąć coś co ma i7 na pokładzie ale i5 też biorę pod uwagę. Dysk twardy zawsze można dokupić. Jest coś w tych pieniądzach co będzie się nadawało, jeżeli chodzi o nówki? Sorry, ale od paru lat nie jestem w tym temacie i słabo się orientuje w sprzęcie.

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Poleasingowy Dell do projektowania. W tej cenie powinieneś coś upolować, ale licz się z tym, że będzie to raczej spory gabaryt przez baterię i chłodzenie.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
I że nic do niego nie pasuje w razie chęci rozbudowy ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Tak naprawdę jeżeli chodzi o przenośny komputer stricte do robienia muzyki to najlepszym wyborem (tfu!) jest coś od Apple.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Ja kupiłem poleasingowego Della. Założyłem swojego SSD (od razu mi zamontowali jak odbierałem kompa) i jestem mega zadowolony.
Ogólnie mam w użyciu 3 poleasingowce, w tym jeden kombajn i jest ok.
Jak będę kupował nowszego, to może ThinkPada wezmę, zobaczymy.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Nie ma się co bać ryżenów, to fajne proce. Nie schodź poniżej 16gb ramu, w wielu lapkach teraz nie da się dokładać.
Możesz popatrzeć na Huaweie, np ten: https://www.x-kom.pl/p/646351-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-15-i5-1135g7-16gb-512-win10-srebrny.html
Ten będzie znośny: https://www.x-kom.pl/p/653438-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5505-ryzen-5-4500u-16gb-512-win10.html
Ceny są teraz dosyć wysokie, możesz spróbować poobserwować pepper.pl i polować na okazje.
return to monke

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Przepraszam, że zaofftopuje, ale moja luba też szuka laptopa :D Ale tylko raczej do przeglądania neta, netflixa, fejsa i czytania - ogólnie prokrastynacji. W zasadzie moim zdaniem powinna celować w Apple Air (tak, drogo, wiem) głównie ze względu na user experience, ale jeśli coś macie do polecenia z dobrym ekranem, dużą rozdzielczością, co jest lekkie i trzyma długo bateria to każda opinia w cenie. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Wszystkie ultrabookowe podróby Macbooków, czyli Xiaomi (moja luba właśnie ma Xiaomi 13" od dwóch-trzech? lat i jest mega zadowolona), Huawei (mój brat ma Matebooka X i to jest torpeda) - szczególnie na nowych Ryzenach wcale nie ma jakiejś kosmicznej zaległości względem jabłek. Ale sam mam Aira M1 i polecam jak pojebany.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
na misje w kosmos tylko ThinkPad z Linuxem

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
ja mam hp omena o takiego - https://www.x-kom.pl/p/357913-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-7300hq-16gb-256-win10-gtx1050.html
teraz na olx takie modele są do dostania ok 2k.
Dość łatwo sie to serwisuje póki co, baterie można wymienić bez problemu (zamiennik made in poland 250zł), sam po obejrzeniu jednego filmiku na yt kładłem paste termo, montowałem dodatkowy dysk m2 i tak dalej, więc pewnie jest to jakis pomysl - kupic takiego uzywanego i tanim kosztem go zupgrejdowac/podreperowac. Swoją drogą jak go chciałem przeczyścić w serwisie to mi powiedzieli że za dwa tygodnie i 100zł...
Służy mi już 4 czy 5 lat, pociągnął cybergaja 2077 nawet tylko raczej na low xD Ale jakieś takie wiedźminy czy gta 5 to bez problemu na wysokich detalach lecą.
Procesor może faktycznie już troche leciwy, on jest raczej głównym wąskim gardłem teraz, 16gb ramu póki co nigdy mi nie było potrzebne całe.
Klawiatura sie świeci tylko na czerwono niestety :/


Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
ja mam hp omena o takiego - https://www.x-kom.pl/p/357913-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-7300hq-16gb-256-win10-gtx1050.html
teraz na olx takie modele są do dostania ok 2k.
Dość łatwo sie to serwisuje póki co, baterie można wymienić bez problemu (zamiennik made in poland 250zł), sam po obejrzeniu jednego filmiku na yt kładłem paste termo, montowałem dodatkowy dysk m2 i tak dalej, więc pewnie jest to jakis pomysl - kupic takiego uzywanego i tanim kosztem go zupgrejdowac/podreperowac. Swoją drogą jak go chciałem przeczyścić w serwisie to mi powiedzieli że za dwa tygodnie i 100zł...
Służy mi już 4 czy 5 lat, pociągnął cybergaja 2077 nawet tylko raczej na low xD Ale jakieś takie wiedźminy czy gta 5 to bez problemu na wysokich detalach lecą.
Procesor może faktycznie już troche leciwy, on jest raczej głównym wąskim gardłem teraz, 16gb ramu póki co nigdy mi nie było potrzebne całe.
Klawiatura sie świeci tylko na czerwono niestety :/

Niedawno w podobnym montowałem dysk M.2 i otwieranie tego plastiku to był jakiś dramat. Z własnego doświadczenia polecam brać lapka tylko w metalowej obudowie.

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ale sam mam Aira M1 i polecam jak pojebany.

Ano, tak przy okazji czekam na Apple Air M2 w tych fajnych kolorkach :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66

Niedawno w podobnym montowałem dysk M.2 i otwieranie tego plastiku to był jakiś dramat.

Odkręca sie śrubki a potem wsadza sie plastikowa karte miedzy górna a dolna obudowe i po kolei wyłamuje zatrzaski. Jeśli sie to będzie robiło śrubokrętem to faktycznie obudowa popęka, ale odkąd obczaiłem jak sie to robi to już go otwierałem pare razy i idzie gładko

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Naprawiam/upgraduję lapki na Islandii i jeszcze mi się nigdy z metalową obudową nie trafił. Widocznie się takie nie psują ;) Naprawdę zastanawiam się nad tym.
Paczki z głów!

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Ale sam mam Aira M1 i polecam jak pojebany.

Ano, tak przy okazji czekam na Apple Air M2 w tych fajnych kolorkach :D

Kup jej ipada pro 11 z folio keboard, albo z magic jak juz bardzo musi byc laptopowy.

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ale sam mam Aira M1 i polecam jak pojebany.

Ano, tak przy okazji czekam na Apple Air M2 w tych fajnych kolorkach :D

Kup jej ipada pro 11 z folio keboard, albo z magic jak juz bardzo musi byc laptopowy.

Gituwa, to jeszcze napisz proszę czemu, żebym miał jakieś argumenty
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
1. Waga - lzejszy niz air
2. Funkcjonalnosc - wielkosc ekranu niewiele mniejsza niz air, form factor zdecydowanie mniejszy. Spokojnie mozna surfowac po necie, ogladac netflixa, dodatkowo dotykowy ekran, i kompatybilny z apple pen - nowe notes spokojnie zastepuja dedykowane aplikacje do notowania (goodnotees, notabily)
3. po dodaniu magic keyboard mozna zapomniec ze to tablet i uzywac jak laptopa
4. aplikacje na ios dzialaja (M1 to ruletka jednak póki co) - ja z notabily mam problemy
5. Multum fajnych aplikacji do grafiki czy obrobki zdjec
6. mozna nawet wziac do kibelka w celu poczytania ksiazki (zegnaj kindle)
7. cellular nie musi byc na wifi (tak, wiem mozna zawsze hotspot zrobic)

Koniec koncow - pytanie co potrzebujesz. Ja juz dawno przestalem uzywac kompa po pracy i zwyczajnie latwiej i lzej uzywa sie ipada. Tylko ja mam 12.9 - i jest juz za duzy i ciezki, wlasnie szukam opcji zamiany na 11 cali.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
24627 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2011, 18:24:26
wysłana przez g-zs
Laptop do 4000 (+/- 10%)

Zaczęty przez g-zs « 1 2 » Hardware

29 Odpowiedzi
13138 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2011, 17:56:22
wysłana przez g-zs
10 Odpowiedzi
5366 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2013, 22:20:20
wysłana przez fk
47 Odpowiedzi
19458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 11:35:20
wysłana przez g-zs