Autor Wątek: Bezgłówkowy ściek albo i nie ściek CZĘŚĆ 2 !!!  (Przeczytany 2795 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 988
Panowie...   ...tutaj nie ma ściemy kompletnie.

Instrument wykonany tak, że łeb odpada. Wersja z korpusem gruszki afrykańskiej jest wykonana na poziomie ale ten tutaj to mistrz.

Żeby było jeszcze ciekawiej...   ...z dopłatą 10$ do szybszej przesyłki i tradycyjne z 3% napiwkiem zapłaciłem łącznie 1150zł...    ...promocje zrobili o 30$ w dół bo przestali produkować te modele.

Zabierają się za jakiś inny design bezgłówkowej gitary więc szybko musiałem łyknąć jesionową zanim wszystko się rozejdzie.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
wykończenie progów sprawia wrażenie wielokrotnie lepszego niż np. schecter c7 sls elite, nie mówiąc o Solarze (czyli zupełnie inna półka cenowa). Tzn po zdjęciach nie widać czy równe ale krawędzie ładne.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 988
Progi równe straszliwie...   ...tak jak napisałem gitara zrobiona, że łeb odpada.
« Ostatnia zmiana: 14 Cze, 2021, 20:32:43 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
Głupi ci Chińczycy, że w takiej cenie jeszcze dobrego (i możliwe, że smacznego) psa dodali gratis z gitarą :)
« Ostatnia zmiana: 14 Cze, 2021, 22:25:19 wysłana przez mwczesniak »

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 988
Kocham...    ...nie jadam.
INTERSTELLAR

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Chiny od bardzo dawna pracują nad tym by pozbyć się łatki producenta tandetnych podróbek. Fajne gitary, niech służą.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
plecki zacne. Szkoda że takiej 7mki nie mają.

Ja miałbym mimo wszystko jednak trochę opory, bo cena ceną, ale w razie jakichś baboli sam nie skoryguję. A cała atrakcja zamawiania z chin to jednak wyrwanie tego badyla w takiej cenie, a nie dokładanie drugiego tyle u lutnika. Elektroniki też sam nie ogarnę. no ale gratuluję bo fajnie to wygląda.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Chiny od bardzo dawna pracują nad tym by pozbyć się łatki producenta tandetnych podróbek. Fajne gitary, niech służą.

Tylko, że sami nic nie potrafią tworzyć. Jedynie kopiować. To jest ich problem. Doskonalą się w jakości kopiowania, a nie w tworzeniu. Jak coś sami wymyślą....to już lepiej żeby nie myśleli.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Jest już pełno fajnych chińskich marek - tutaj ewidentna kopia Strandberga, ale wstawić Fishmany i będzie progmaszyna.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Dla mnie pikapy na F szału nie robią (ogólne zdanie pewnej grupy ludzi, z którymi pracowałem ;) ). Ale jeśli nadal ma być dobrze a budżetowo, to proponuję wspominane już wcześniej  Wilkinson MWHB i to było prawdziwe zaskoczenie.
Paczki z głów!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 988
Jezeli chodzi o Chiny to mam troche inne podejscie. Nie stronie jezeli produkty sa warte uwagi. Moj znajomy na mnie patrzec nie moze bo wspomagam ich gospodarke. Jakby nie patrzec mozliwe ze papier toaletowy, ktorym sie podciera tez pochodzi z tamtych rejonow. Jezeli jest taki wyczulony niech po kazdym fajdaniu wybiega do ogrodu saneczkowac po trawie. Taki tylko przyklad bo z Chin moga byc rozne inne rzeczy. Kolejna sprawa to ta ze jego gitara robiona w Indonezji  jak najbardziej moze miec chinskiego wlasciciela. Juz sie z tym spotkalem. Takze juz wyprzedze temat pickupow i podam kolejny przyklad, ze Alan Entwistle mieszkajacy w Chinach produkuje tanie pickupy chinskimi raczkami w tamtejszej fabryce i oczywiscie sygnujac je odpowiednio swoim nazwiskiem. Podsumowujac mam wyjebane na snobow, ktorzy gwalca temat wyzszosci produktow lokalnych czy zachodnich nad produkty typu takiego jak bezglowkowy EART. Chiny produkuja kupe syfu ale jak sie przekonalem Chinczyk tez potrafi. Instrumenty sa swietne.

Kwestia pickupow. Mialem w swoich lapach Lundgreny M6, BK Aftermath, od chuja EMG nawet te trzycewkowe 707 z czerwonym logo. Mialem od groma Seymour'ow i DiMarzio. Na bank SD George Lynch Screamin Deamon to keeper co do Omegi mam powazne wahania, poniewaz uslyszalem Entwistle X3 bridge. Omson polecal i powiem krotko jak do tej pory nie slyszalem lepszego pickupa, a tylko dlatego, ze siedzi w rejestrach ktore uwielbiam. Dolny srodek z mniejsza kompresja, zajebista gorka i rewelacyjna separacja dzwiekow na full gain'ie. Kazdy ma swoja wizje barw, kompresji, separacji itp itd. a dla mnie X3 to killer wszystkich pickupow jakie mialem. Do tego pod neckiem siedzi Entwistle Nemesis AFG z magnesami Alnico5 i Ceramikiem. Genialny do pary z X3 jednakze nie lepszy niz moj Lynch ktorego uwielbiam pod gryfem w Jacksonie. Tak wiec mozemy zarzucac sie tu przykladami i wzniosle gadac o roznych przetwornikach podajac np fakt ze moj kumpel ku mojemu zdziwieniu wybral pickup Omega gdzie w moich oczach X3 zrobil pickupowi Omega swiniobicie. Jestem prawie zdecydowany wjebac drugiego X3 w Jacksona, a Omega do ludzi. Najlepszy jest stosunek cen ;-) Omega jest o ponad 500zl drozsza niz X3 hahahahaha...   ...to jest cyrk :-).

Posty połączone: 16 Cze, 2021, 21:17:42
Wlasnie doszedl pierwszy neodym...   ...doslownie ta sama historia z dostepnoscia jak w przypadku X3 i Nemesis AFG.

Mostkowy HDN idzie z Guitar Center z Polski.
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2021, 21:17:43 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
return to monke

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 988
Stary...   ...kurwa nie trybie.

U mnie obie już wiszą...   ...czekam tylko na Entwistle HDN most bo u siebie nie mogłem dostać.
« Ostatnia zmiana: 23 Cze, 2021, 15:42:28 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Ktoś tu mówił o siódemce?

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka


Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ktoś tu mówił o siódemce?( Obraz usunięty.)

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Kupiłeś z Białegostoku? xd

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Nie, brałem bezpośrednio od chińczyka z ali.





« Ostatnia zmiana: 25 Cze, 2021, 20:45:37 wysłana przez stillG »

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 988
Ok...   ...no to poszedlem ostro. Pickuard do strata poszedl pod noz, wiertarke i pilniki.

Warman Drivetrain rezystancja 29.8K rozlaczam na cewki po 14.9
Wioslo do djentu i nie rylko ;-)
INTERSTELLAR

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Czy to automatycznie przyciąga sturny do cewek magnesu po podłączeniu? XD

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 988
Dokladnie tak. Przetwornik na 30K totalnie nie grywalny w sensie standardowego zastosowania bo mozna ta dziwna barwe wykorzystac do jakiegos "efektu specjalnego". Dlatego zostawilem sobie ta mozliwosc.
Natomiast kazda z par cewek od strony mostu czy gryfu po prostu wymiata.
Przetwornik genialny.
INTERSTELLAR

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Możesz nagrać coś na tym pickupie? Strasznie mnie zaintrygowało to co napisałeś :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 988
...  a bardzo proszę.

Trzy przebiegi nie za długie by nie zjebać percepcji.
1.cewki od strony mostu...   ...daje lekki (wah squeal) ale jest to całkowicie jadalne.

2.cewki od strony gryfu...    ...uwielbiam tą barwę.

3.pełne 30K humb...     ...wah squeal dla mnie nie do przejścia przy riffowaniu. Tylko do efektów SPECJALNYCH :-) fajnie współgra z niektórymi kostkami. Zajebisty patent do twórczego podejścia podczas budowania kawałków.

https://soundcloud.com/gehinnom-1/warman-drivetrain-test


https://www.warmanguitars.co.uk/product/drivetrain-quad-coil-29-87-kohm-ultra-output-pickup-4-wire-our-highest-output-dual-humbucker/
INTERSTELLAR

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Co to za firma robiąca gity w ogóle?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
3.pełne 30K humb...     ...wah squeal dla mnie nie do przejścia przy riffowaniu. Tylko do efektów SPECJALNYCH :-) fajnie współgra z niektórymi kostkami. Zajebisty patent do twórczego podejścia podczas budowania kawałków.
trochę przypomina ziarnem i barwą Bossa HM-2, na jedynym prawilnym ustawieniu :devil:

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 988
Co to za firma robiąca gity w ogóle?

EART

Niestety kopii Strandberga juz nie robia. Teraz trzaskaja design kulfona pomielonego razem z tele.
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
8893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2010, 23:58:57
wysłana przez jaca2303
25 Odpowiedzi
3095 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2021, 23:41:25
wysłana przez ITHMW