Autor Wątek: BEZGŁÓWKOWY ściek albo i nie ściek ;-)  (Przeczytany 3099 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
BEZGŁÓWKOWY ściek albo i nie ściek ;-)
« 26 Maj, 2021, 22:51:46 »
Olać poprzednie dwa wątki z Tube Pilotem i Liquid Analyserem...     ...wczoraj prosto z Chin przyszło o coś takiego :-)
Udało się bez cła, ale nie wiem jakim cudem. Dołożyłem napiwek 3% bo mają taką opcję na stronie i dopłaciłem do przesyłki by się skośne chopy postarali heh.
Może to pomogło przy składaniu delaracji o wartości przesyłki :-) albo chuj wi co.

Totalny koszt z Chin to 1300zł...  ...i to jest najlepsze. Jakość wykonania na wysokim poziomie, jednakże parę spraw muszę załatwić już sam więc gitara po ograniu weszła w stan rozbiórki.

Na dzień dzisiejszy jeżeli ktoś marzy o Strandbergu, a kasy ni mo to polecam zakup tego cuda bo może kopara opaść po oszacowaniu co dostajemy za śmieszne pieniądze.

Amazon oferuje te gitary za 1550zł, ale ja uderzyłem do źródła jak znalazłem stronę producenta.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
woooo, też się tym na interesowałem, ale brakło mi odwagi :D

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
A gdzie to źródło? Bo za taką kasę czemu nie.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
https://eartguitar.com/

Co do zdjec...  ...zeby nie bylo strzelania z dupy to wykladalem aluminiowa i miedziana tasma bo to mialem pod reka i mam w dupie fetysz w stylu musi byc tylko miedz. Gitara nie miala nawet farby i byla cicha w pizdu. Skoro czekam na pickupy i ryje no to tasma tez poszla w ruch.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2021, 00:06:01 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
No dobra panie ale jak sie gra na tym? Progi równo nabite? W paluchy nie kluje nic? Osprzet jakosciowo?
Dajesz recenzje

Uhh czytam specke na amazonie, gugiel translejt sie nie postaral
Karbonizowany afrykański ksylofon z sekwoi, "C", zakrzywiony, polerowany i polerowany, wygodny pięcioczęściowy klon, karbonizowany i ksylofon z sekwoi.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2021, 07:46:44 wysłana przez Meliton »

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Czy dobrze rozumiem że żeby nastroić to musisz skorzystać z imbusa? :D

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Jaki jest cel ekranowania komory pikapów?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Taki sam, jak komory elektroniki. Ogólnie każdy element przewodzący prąd elektryczny posiada jednocześnie pole magnetyczne (elektro-magnetyczne konkretnie ujmując). W swoim otoczeniu również posiadasz mnóstwo takich źródeł pola elektro-magnetycznego, od przewodów w ścianach zaczynając, przez oświetlenie, odbiorniki RTV, komputery, na urządzeniach mobilnych skończywszy. Jeśli gitara będzie miała gdziekolwiek brak zabezpieczenia w postaci tzw "puszki Faradaya", będzie narażona na wpływ zewnętrznych źródeł pola elektro-magnetycznego, ergo - będzie siała. W jakim stopniu? To już zależy od wielu czynników, jak użyte przetworniki, wewnętrzne okablowanie, potki itd.

Tak czy inaczej, najlepiej wyłożyć folia miedzianą każdą zatokę w instrumencie, wyprowadzić od nich osobne przewody i polutować do wspólnego punktu (razem z masą od mostu i główna masą elektryki). Folię najlepiej podłapać cyna w miejscach łączenia.

Mam nagranych kilka plików dźwiękowych z gitar przed i po ich ekranowaniu (z zachowaniem wszystkiego 1:1 poza dodaniem ekranowania). Podlinkuję niedługo do zapoznania się.

Edit: Tutaj jedna z nich (trzeba zwrócić uwagę na momenty "ciszy"):

https://soundcloud.com/omson2711/x3-before-after-shielding-by-copper
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2021, 10:02:11 wysłana przez OMSON »

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
chetnie poslucham, bo uwazam te akurat czynnosc za zbedna - nie zamkniesz komory pikapow od gory, nie jest bezposrednio polaczone z masa pikapa, wiec nie zamykasz puszki. O ile w przypadku cavity jest to jak najbardziej uzasadnione, o tyle w przypadku komor pikapow to raczej estetyka i placebo.

Ale jesli masz probki przed-po na poparcie tezy to chetnie zweryfikuje poglady

« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2021, 09:51:41 wysłana przez Orange »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Wszystko się zgadza, ale: więcej miedzi = lepszy efekt ekranowania = mniej szumu. Chodzi o masę.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2021, 10:17:00 wysłana przez OMSON »

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Meliton - Nie daje żadnej recenzji...   ...nie mam na takie bzdury czasu. Na YT masz już tego sporo. Co do brzmienia, każdy lubi inne. Oglądaj zdjęcia. Można wychwycić z nich wszystko. Tak jak napisałem jak na made in China to jestem pod wrażeniem nawet jak nie wszystko jest zrobione precyzyjnie.
Druga sprawa to przetłumacz sobie słowo pear to wszystko się rozjaśni. Mama też za Ciebie w przedbiegach gryzie śniadanko ??   :D

Myxu - nie musisz, idzie ciężko bo przecież to zarazem regulacja naciągu struny poprzez nawijanie, ale bez problemu z łapami chłopa, nie dziewczynki spokojnie załatwisz sprawę.

Orange - nie będę Wam przeszkadzał w zabawie na miecze co ma sens, a co nie bo mam to w dupie. Natomiast powiem tak...
...skoro moi drodzy Japońce w moim Jacksonie zastosowali ten patent wspólnej masy łącząc wszystko to na to przystaję.
Samuraj zawsze ma rację, a ja mu w drogę nie wchodzę twierdząc inaczej.
Moje zdjęcia dotyczą progresu prac czyli jeszcze jak widać masy nie pociągnąłem.
INTERSTELLAR

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Zwracam honor, radełkowanie mi umknęło i myślałem ze tam są gołe śruby :)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Nie musisz zwracać honoru. Przecież nie polemizowałem z Tobą na żaden temat :-)

W każdym razie dla wstępnego nawinięcia masz dźwignię...   ...no i dla panienek podczas strojenia też może się przydać.
INTERSTELLAR

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców

Orange - nie będę Wam przeszkadzał w zabawie na miecze co ma sens, a co nie bo mam to w dupie.


W sumie, temat wyczerpany.

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
"pear" to "gruszka" - mam nadzieje że dobrze mi poszło. Pozdrawiam

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
No to tak z ciekawostek technicznych...
...ta grusza afrykanska jest tak twarda i sucha ze juz drugi wkret mi ujebalo. Pierwszy wkret mocowania mostu, a teraz od prowadzenia masy z frezu pickupa. W obu przypadkach poradzilem sobie bez uszczerbku na drewnie.
Jedynie spocilem sie LETKO heh.

No i progres...    ...pickupy jeszcze nie doszły kurwa mać.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2021, 15:37:11 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Jak się ma wykonanie i manual jakościowo w porównaniu do DKMG?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Obie gitary ta sama polka z zastrzezeniem ze DKMG ma swietnie wykonany binding na gryfie a chinczyk ma gdzie niegdzie niedorobki w postaci za bardzo zaokraglonej krawedzi podstrunnicy. Manualnie to jest swietne uczucie pod reka ale nie estetyczne bo nie trzyma to pewnej symetrii z np. dalsza czescia krawedzi. Na zdjeciach gdzie niegdzie widac ta nieprecyzyjna robote ale kurwa mac to jest wioslo za 1300zl ;-) Jak za taka kase to frezy, klejenia, caly koreanski osprzet wlacznie z pelnowymiarowymi potkami Alpha ktore juz za pierwszym kreceniem wiesz ze chodza lepiej niz CTSy to wioslo miazdzy. Stary ja kupilem mojego DKMG 2002r. za 1350zl ;-) ale nowka kosztowala pierwszego wlasciciela 3250zl. Trzymal to wioslo 10-12 lat na strychu w futerale. Pozbywal sie jej ze wzgledu na koszt wesela...   ...do dzisiaj mam z nim kontakt ;-) Wiosla nie oddam bo i wykonanie jak i brzmienie uwazam na poziomie gitar za 8000zl albo i wiecej ale widzialem tak straszliwie zjebane DKMG ze leb urywa. Poczawszy od spierdolonej symetrii gryfu wzgledem mostu i skonczywszy na nie ciekawym brzmieniu tych modeli z korpusem olchowym. Zawsze Lipa wydawala mi sie lipna po nieudanym zwiazku z Ibanezem Prestige. To byla katastrofa. Tutaj lipa w moim Jacksonie kosi wersje olchowe po 2004r.
W kazdym razie tak jak i japonskie Jacksony moga byc zjebane straszliwie tak i chinskie wyroby poleca tym torem. Wszystko zalezy od szczescia jezeli zamawiasz a nie macasz. Widzialem te EARTy lepiej wykonane. Naprawde rewelacyjna chinska precyzja. U mnie jest na 4+ ale wioslo i tak gniecie. Szyjka prawie tak sportowa jak w DKMG.
INTERSTELLAR

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
W DKMG basswood? Odkąd pamiętam była olcha. Tudzież DXMG. Masz jakieś źródło?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
To jest na 100% sprawdzone info. Nie jestem tylko pewien czy to sie tez wiaze z pierwsza wersja DKMG produkowana po 2000r czy tylko z danymi rocznikami produkcji. DKMG w wersji pierwszej wychodzilo z trzema potkami z elektronika pasywna zasilana aktywnym boosterem na 9V i wlasnie taki mam. Kolejne DKMG to aktywne pickupy i dwa potki. Z tego co pamietam roczniki 2002 i 2003 to lipa. Roczniki od 2004 to olcha.
Kolejna sprawa to rozpoznawanie wieku wiosla DKMG po numerze seryjnym. Z Japoncami tak latwo nie jest. Jak kurwa czytam w necie teorie pizdzielcow ze seria zaczynajaca sie numerem np 96 to rocznik 1996 i kolejno 97 czy 98 to analogiczne dpowiedniki kolejnych lat produkcji to proponuje wszystkim smialkom zmienic lekarzy lub leki. Seria 96 zaczyna sie od 2002r. 97 albo 2003 albo 2004. 98 pomiedzy 2004 a 2006. Dokladnie nie pamietam, ale swego czasu mialem dostep do Japonskich numerow seryjnych i rozpiski materialow uzytych do budowy tych wiosel. Jackson w koncowce lat 90 zapierdalal z olcha i mozliwe ze to sie tyczy wiekszosci wiosel DINKY by na chyba dwa lata wypuscic serie z lipy po czym wrocil do olchy. Moze podyktowane bylo to cenami, dostepnoscia drewna, chuj ich wie. Natomiast brzmieniowo dla mnie to ewenement i ciekawostka. Lipa w moim Jacksonie jest twarda w pizdu. Olche w stracie mam miekka jak gowno podobnie jak lipe w Ibanezie Prestige z tym, ze strat zabija mnie dzwiekiem a Ibanez to byl brzmieniowy kibel.
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2021, 17:11:29 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Pytałem bo śledzę te wiosła od początku produkcji. Zawsze wszędzie było napisane w specyfikacji olcha. Z Azją niestety tak jest, że piszą jedno a dają co będzie pod pachą. Nie mniej jednak seria DXMG i DKMG czy to na EMG HZ czy 81 to znakomite wiosła.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Kiepsko sledzisz ;-) ...
... sorry stary, ale zaraz dostaniesz namacalny dowod.

Wpisz w google to:

Jackson-2002-catalog.pdf

W katalogu wejdz w rozpiske modeli ponizej.

Od tego roku zaczeli napierdalac pierwsza wersje DKMG z pasywami i aktywnym boosterem.

Obok DKMG i DKMGT gdzie T dotyczy mostu Tune O Matic w przypadku obu modeli masz wyjebane jak byk BASSWOOD.

Na tym etapie mozemy zakonczyc dociekliwosc zwiazana z instrumentem niezwiazanym z tematem ;-) heh.

aaa tu masz link...

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://assets.contentful.com/4jcppgetbqrc/4oyofeweZqMyWwsec2oE0u/55865626f075caf838d1c7b3973160f2/Jackson-2002-catalog.pdf&ved=2ahUKEwjYu83j1fTwAhXBUMAKHabDDIYQFjACegQIAxAC&usg=AOvVaw0UagLUwmY8BpIFg1CUEEj2


Nie moge tylko znalezc tego pliku z numerami seryjnymi. W necie ludzie wypisuja takie bzdury, ze szkoda slow. Sami znawcy i lamacze kodow kurwa ja Cie pierdole.


« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2021, 21:44:48 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
O patrz!

Edit!
W DX to poplar! Ha!
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2021, 22:18:09 wysłana przez Zombal »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ech, Jackson DKMGT jeszcze gdzies u rodzicow lezy. Musze to kiedys odkopac!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Mój czorny DKMG z 2004, z dwiema gałami i EMG był olchowy i bardzo to sobie chwaliłem, mając zjebanezy z lipy za punkt odniesienia.

Jak się grucha spisuje?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
2398 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2011, 15:30:33
wysłana przez Jackson89
23 Odpowiedzi
2795 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2021, 20:43:03
wysłana przez ITHMW