Autor Wątek: [Widek] - Wielki metalowy test brzmień na youtube! Część pierwsza! \m/  (Przeczytany 8898 razy)

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Cześć, jako że zakupiłem drugą gitarę narodziła się w mojej głowie pewna inicjatywa, że fajnie by było pokazać co właściwie te cacko potrafi - wybór padł na 18 utworów, które zostały podzielone na 3 części. Każdy z numerów trwa średnio minutę i ma na celu ukazanie mojej interpretacji brzmieniowej danego zespołu (czasami starałem się naśladować, aczkolwiek kiepsko mi wychodziło ;))

Opis na czym były nagrywane gitary znajdziecie w adnotacjach filmu :) Aczkolwiek głównym "gwoździem programu" był Schecter Demon STBLK 6 z przystawkami Duncan Designed HB-105 na pokładzie. Gorąco namawiam do zakupu tej gitary wszystkich, którzy gustują w ciężkich klimatach, świetne i tanie wiosło. :)
Wszystkie próbki nagrane na strunach D'Addario 10-46.

Youtube:




Linki dla osób, którzy maja ochotę posłuchać wersji mp3 w lepszej jakości:

http://www.speedyshare.com/files/22408055/Widek_-_The_Quite_Place_In_Flames_Cover_.mp3

http://www.speedyshare.com/files/22407957/Widek_-_Bury_us_all_As_i_Lay_Dying_Cover_.mp3

http://www.speedyshare.com/files/22407958/Widek_-_Be_Quiet_And_Drive_Deftones_Cover_.mp3

http://www.speedyshare.com/files/22408016/Widek_-_Hammer_Smashed_Face_Cannibal_Corpse_Cover_.mp3

http://www.speedyshare.com/files/22408009/Widek_-_Way_Out_Of_Here_Porcupine_Tree_Cover_.mp3

http://www.speedyshare.com/files/22408066/Widek_-_My_Twin_Katatonia_Cover_.mp3

Dzięki za pomoc dla aRRatiga za zmontowanie filmiku.
Dzięki za pomoc dla Konrada (TTR2) za znalezienie bardzo fajnego leada, praktycznie żywcem skopiowanego z oryginału kawałka In Flames. :D

W kolejnej części filmu (2-3 tygodnie) ukażą się:

1. Tool - Vicarious
2. KoRn - Blind
3. Illusion - Nóż
4. Deftones - My Own Summer
5. Metallica - Enter Sandman
6. Lamb Of God - Set To Fail
7. Dream Theater - As i Am

Miłego sluchania! :)
« Ostatnia zmiana: 13 Maj, 2010, 01:37:48 wysłana przez Widek »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
kanibale ładnie wyszli :). Fajny pomysł z takim porównaniem

Offline MarkMorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Hmmm mój drugi gitarowy ma takie wiosło, jakoś szczególnie superowe nie jest ale Ty wyciągnełeś nawet ładnie. No i respekt za koszulkę ;p Czekam na kolejną część
I'm Jesus Christ, whether you accept it or not, I don't care. HEVY METYL HOBBYT

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Widek mistrzu powiedz jak ta gitara sie sprawuje przy niższym stroju.
I tym bardziej jak użyłeś 10-46. Czy struny nie latają nie są flakowate.
Bo na filmie wygladało zajebiście. I brzmienie masakra. Zajebiście selektywne.
Szukam gitary do mocnego grania. Selektywne i żeby dobre czyste DI do nagrywania i reampingu było.
Tego potrzebuje.

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
Bardzo fajny test. :)  Możesz napisać coś więcej o tej gitarze?

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Bardzo fajna inicjatywa :). Co do brzmień się nie wypowiadam, bo nie moje zupełnie. Chciałoby się tylko rzec:

Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Nie no super brzmienie,świetnie zagrane.Jak patrze na listę następnej części to nie mogę się doczekać.Same zajebiaszcze kawałki.

Zomballo

  • Gość
Wszyskie coverki mniam :) ale za Katatonię MEGAWYPIERDZIANYIZP RZYTUPEM szacun!!!

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Widek mistrzu powiedz jak ta gitara sie sprawuje przy niższym stroju.
I tym bardziej jak użyłeś 10-46. Czy struny nie latają nie są flakowate.
Bo na filmie wygladało zajebiście. I brzmienie masakra. Zajebiście selektywne.
Szukam gitary do mocnego grania. Selektywne i żeby dobre czyste DI do nagrywania i reampingu było.
Tego potrzebuje.

Gitara ma skalę 25.5 cala ,ale w niskich strojach sprawuje się świetnie - o wiele lepiej niż mój epi sg, za 1000zł szczerze polecam - w chwili obecnej jest to chyba najlepsza gitara do metalu na rynku ( z naprawdę niezłymi aktywami Duncan Designed) Wykonanie świetne, szczególnie zdziwiło mnie jak solidnie te szekterowskie klucze potrafią trzymać strój no i na żywo wygląda agresywnie :D

Ogólnie szczerze polecam - na upartego po zakupie można wymienić przystawki na EMG 81/85 albo Sejmory Blackouts, ja póki co nie zamierzam wymieniać pick-upów przez najbliższy rok, ponieważ w pełni mnie zadowalają  ;D

Dzięki wszystkim za opinie  :)

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
No to bosko ;D
Zastanawiam sie na kilkoma gitarami i już nie wim co wybrać.
Ibanez MTM2 - biała wersja
ESP LTD H 351
I ten schecter mnie bardzo pozytywnie nastawił. Za taką małą kase miałbym sprzęt dobry do grania i na grywania a czegoś takiego szukam.
Bo ten ESP to 2600 :-\
A ibanez coś kolo 2300 to tez nie za wesoło.

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
A może Hellraiser C1 ? http://guitarcenter.pl/catalog/schecter/gitara/gitary/gitary-elektryczne/schecter-hellraiser-c-1-blk

Mój kumpel ma i za tę kwotę to naprawdę świetna gitara :)

O MTM2 także słyszałem dużo dobrych opinii (ale przystawki ma chyba słabsze od tego Schectera wyżej)

Jedyna opcja to chyba ograć i sprawdzić co najfajniejsze :)

Albo Demon za 1000zł + blokowane klucze + emg/blackoutsy lub standardowe = czadzik wiosło  :evil:
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2010, 17:34:30 wysłana przez Widek »

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Łoł, właśnie mi uświadomiłeś jak bardzo jestem w dupie ze sprzedażą swojego wiosła :D.
A w temacie - zazdroszczę umiejętności kręcenia gałkami.

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Schecter Hellraiser C-1 to bardzo fajna gitara i z EMG 81TW i 89 fajnie gada.
Tylko problem w tym że chciałbym jeszcze sobie troche kasy zostawić na zewnętrzną karte do nagrywania.
A myślałem o M-audio profire 610. a troszke kosztuje.
A ty Widek nagrywałeś na czym? Jaki interfejs?

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Schecter Hellraiser C-1 to bardzo fajna gitara i z EMG 81TW i 89 fajnie gada.
Tylko problem w tym że chciałbym jeszcze sobie troche kasy zostawić na zewnętrzną karte do nagrywania.
A myślałem o M-audio profire 610. a troszke kosztuje.
A ty Widek nagrywałeś na czym? Jaki interfejs?

Toneport gx za 200zł - fakt nic dobrego, ale póki co - jako karta dźwiękowa sprawuje się całkiem spoko :)

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Ale wiedz że brzmienie to ty naprawde potrafisz ukręcić.
Szczęściarz z ciebie!
Z tone porta za 200 zł to co bedzie jak kupisz coś lepszego.

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Ale wiedz że brzmienie to ty naprawde potrafisz ukręcić.
Szczęściarz z ciebie!
Z tone porta za 200 zł to co bedzie jak kupisz coś lepszego.

Też zastanawiałem się nad m-audio tylko do końca nie jestem pewny czy ścieżki DI aż tak poprawiły by się względem ceny jaką bym musiał zapłacić :) Jak kupisz to zapodaj jakieś próbki, bo ciekaw jestem jak to chodzi :)
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2010, 19:50:55 wysłana przez Widek »

Offline mickthompson

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
Co do gitary to dzięki że mi przypomniałeś o schecterze z EMG 81TW i 89. Bo właśnie chciałem z tymi przetwornikami. Ale nie wiedziałe że jest tańsza wersja.
Kojarzysz może z ULTIMATE METAL FORUM The "Definitive Rose of Sharyn DI + Backing" i tam nagrywał z EMG 81TW i 89 z tym że interfejs ma zajebisty. Jedyne 4500zł!!!. RME FF800.
Uzyskac taki DI to moje marzenie. Ale co do samych EMG 81TW i 89 to jak dla mnie są o niebo lepsze od 81 i 85. Więcej w nich powietrza takiej miękkości.

A co do M Audio to sam nie wiem. Chce interfesu dzięki któremu uzyska sie wysokiej jakości DI.
Zastanawiałeś się nad czymś oprócz M-Audio?
Masz jakieś wypatrzone interfejsy?

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Co do gitary to dzięki że mi przypomniałeś o schecterze z EMG 81TW i 89. Bo właśnie chciałem z tymi przetwornikami. Ale nie wiedziałe że jest tańsza wersja.
Kojarzysz może z ULTIMATE METAL FORUM The "Definitive Rose of Sharyn DI + Backing" i tam nagrywał z EMG 81TW i 89 z tym że interfejs ma zajebisty. Jedyne 4500zł!!!. RME FF800.
Uzyskac taki DI to moje marzenie. Ale co do samych EMG 81TW i 89 to jak dla mnie są o niebo lepsze od 81 i 85. Więcej w nich powietrza takiej miękkości.

A co do M Audio to sam nie wiem. Chce interfesu dzięki któremu uzyska sie wysokiej jakości DI.
Zastanawiałeś się nad czymś oprócz M-Audio?
Masz jakieś wypatrzone interfejsy?

No właśnie jak pytałem Lorda i innych znawców tematu - to musiałbym mieć tak jak pisałeś - minimum 3-4 kafle aby nagrać takie DI jak z "Definitive Rose of Sharyn DI + Backing" - a w tej chwili to także moje marzenie - sama gitarka pewnie brzmiała by dużo lepiej niż z zamulonego toneporta :) Niestety za bardzo nie znam się na zewnętrznych kartach i tak myślałem ze może coś do 500zł dam radę kupić - żeby było choć trochę lepsze od line6...

Chciałbym obudzić się pewnego dnia, a w pokoiku stałby piękny Axe Fx - echh  8)
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2010, 20:22:10 wysłana przez Widek »


Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Paczki z głów!

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
1618 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2009, 11:29:24
wysłana przez maarioo
4 Odpowiedzi
2070 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2009, 00:22:47
wysłana przez stasiekmylyludzie
82 Odpowiedzi
22317 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lip, 2011, 09:46:26
wysłana przez Stivo2005
10 Odpowiedzi
2323 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2012, 22:57:04
wysłana przez Widek
23 Odpowiedzi
2795 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2021, 20:43:03
wysłana przez ITHMW