Autor Wątek: Line6 UX2 i Windows 10 - faktycznie taki problematyczny?  (Przeczytany 10712 razy)

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Jak w temacie, moge dorwać studio PODa UX2 w fajnej cenie, tylko czytałem w necie ze swego czasu były jakieś problemy na win 8-10 - wie ktoś jak sprawa teraz wygląda ?
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Ja mam XT Pro, trochę musiałem nakombinować się by wszystko działało na Windowsie 10, ale udało się.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Ja mam XT Pro, trochę musiałem nakombinować się by wszystko działało na Windowsie 10, ale udało się.

a co sie dzialo ?

czyli temat do ogarnieca ?

Generalnie PodFARM itd mnie nie interesuje - tylko byle w reaperze szło.
« Ostatnia zmiana: 11 Cze, 2021, 22:45:09 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Do ogarnięcia, ale np jak monitory podłączałem przez wyjścia jack to był problem z balansem głośności. Za cholerę nie mogłem sobie z tym poradzić i poszedłem w kable na XLR. Teraz regulacja głośności jest tylko z poziomu Windowsa, ale wszystko działa ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Do ogarnięcia, ale np jak monitory podłączałem przez wyjścia jack to był problem z balansem głośności. Za cholerę nie mogłem sobie z tym poradzić i poszedłem w kable na XLR. Teraz regulacja głośności jest tylko z poziomu Windowsa, ale wszystko działa ;D

No kurde zeby u mnie tak nie bylo bo zamówiłem już ;P Z tyłu są tylko 2x jack i spdif i z przodu słuchawkowe.
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Mam Tone port, czyli najmniejszy z tej serii i jest to do ogarnięcia.
Trzeba zmienić default format w Speaker properties i śmiga.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
@sharpi weź Ty sobie jakiegoś Behringera seriii UMC i pozamiata. Ja miałem GX/UX1/UX2 i sa to dobre interfejsy, ale w tych czasach, kiedy są rzeczy bardziej nowoczesne, tanie i lepiej zaprojektowane, żal mi się robi jak ktoś opycha drugiemu bzdury oparte na POD Farmie i srylionie "udogodnień" w postaci wydumanych (niestety, ale to nie jest poziom do takich zabiegów... to by było zrozumiałe dla interfejsu i softu za 20k zł i wzwyż) zabezpieczeń online. Za dużo pierdolenia się względem rzeczywistych możliwości samego interfejsu. POD Farm to żenada pomijając wszystko pozostałe, a niestety nie ustawisz niektórych rzeczy bez zapinania tego softu w DAW-ie.

https://sklepmuzyczny.pl/produkt/31809-behringer-umc202hd.html?gclid=EAIaIQobChMIqeaE3LWW8QIVF5OyCh2xXgiFEAQYASABEgJQm_D_BwE
« Ostatnia zmiana: 14 Cze, 2021, 07:47:06 wysłana przez OMSON »

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
@sharpi weź Ty sobie jakiegoś Behringera seriii UMC i pozamiata. Ja miałem GX/UX1/UX2 i sa to dobre interfejsy, ale w tych czasach, kiedy są rzeczy bardziej nowoczesne, tanie i lepiej zaprojektowane, żal mi się robi jak ktoś opycha drugiemu bzdury oparte na POD Farmie i srylionie "udogodnień" w postaci wydumanych (niestety, ale to nie jest poziom do takich zabiegów... to by było zrozumiałe dla interfejsu i softu za 20k zł i wzwyż) zabezpieczeń online. Za dużo pierdolenia się względem rzeczywistych możliwości samego interfejsu. POD Farm to żenada pomijając wszystko pozostałe, a niestety nie ustawisz niektórych rzeczy bez zapinania tego softu w DAW-ie.

https://sklepmuzyczny.pl/produkt/31809-behringer-umc202hd.html?gclid=EAIaIQobChMIqeaE3LWW8QIVF5OyCh2xXgiFEAQYASABEgJQm_D_BwE

Miałem Behringera i to nie raz, zrezygnowałem z prostego powodu - wkurza mnie podejście w kwestii driverów bo zamiast napisać porządny sterownik to wciskają Asio4All które jest problematyczne, a wcześniej dawali porządne stery od Ploytec'a, ale nagle po prostu "znikły". Owszem można dorwać je jeszcze na stronach ale one mają już ponad 4 lata, i kazda aktualizacja to modły do bóstw żeby sie nic nie wypieprzyło. UX2 już jest u mnie ;) Nie interesuje mnie podfarm - ja chce to wpiąć po prostu do reapera i zapiąc Neurala ;) Docelowo i tak kupie sobie audioboxa albo focusrite narazie nie chciałem dużo wydać.
« Ostatnia zmiana: 14 Cze, 2021, 08:55:54 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
To nie wiem stary, ja uważam, że ASIO4ALL to nie jest rozwiązanie, a sterowniki Behringera ściągałem i instalowałem nawet niedawno na nowym kompie pod Win10 Pro i wszystko działa bezproblematycznie (uzywam UMC1820). Nie wiem, skąd u Ciebie problemy... Wcześniej miałem UMC202 (bez HD) i tez wszystko śmigało pod Win7 dla odmiany.


Tak czy inaczej, jak juz wziąłeś UX2 to luz - jako sprzęt jest ok... Ale latencja bez porównania większa niz w przypadku Behringera, gdzie zjazd do 64 sampli to żaden wyczyn.  Jak dobrze pamiętam, to 256 sampli było bezpieczne w przypadku Line6, byc moze nawet 192 sie udawało (chodzi o record/playback w DAWie). :D

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Te tańsze Behringery np. umc22 mają przypisane asio4all od producenta, ale o wiele stabilniej działają na sterowniku do miksera xenyx. Stery to 2.9.40, sam tak działam
 Latencja 5.6ms przy 128samplach

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Rzeczywiście - myślałem, że ASIO4ALL lecą tylko do tych najtańszych 16-bitowych Behringerów, co maja wejścia RCA. W każdym razie od UMC202 wzwyż, to są klasa interfejsy. Mnie się kojarzą z produktami Rolanda typu Capture (miałem takiego Duo bodajże), tylko że latencyjnie go przebijają.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Rzeczywiście - myślałem, że ASIO4ALL lecą tylko do tych najtańszych 16-bitowych Behringerów, co maja wejścia RCA. W każdym razie od UMC202 wzwyż, to są klasa interfejsy. Mnie się kojarzą z produktami Rolanda typu Capture (miałem takiego Duo bodajże), tylko że latencyjnie go przebijają.

Hmm...<tryb_inżyniero-grzebacza włączony> - teoretycznie wszystkie interfejsy (prócz um2) konstrukcyjnie pownny być podobne - mamy wszędzie midasy, a poczatkowo driver był wspólny dla wszystkich. Skoro umc202 ma swój własny to być moze jest jakaś opcja by zmusić jego sterownik do działania na niższych modelach - jakby go zmodyfikować i zmienić ID to może by to łykneło ...

Kurde jak bede przy kasie to aż sprawdze narazie się spłukałem na ryśka ;P


https://www.usb-audio.com/shop/ <- jest jeszcze jedna opcja - kupić interfejs a potem wydać te 50 euro na porządny driver - Ten Ploytec obsługuje praktycznie wszystko i dalej jest rozwijany, i tak to standard ASIO.
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2021, 19:40:05 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
A nie chcesz kupić sobie po prostu jakiegoś porządnego interfejsu np. od Focusrite?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
A nie chcesz kupić sobie po prostu jakiegoś porządnego interfejsu np. od Focusrite?

Taki tez jest plan :) Po prostu rozmyślam nad rozwiązaniem dla tego behringera jakimś sensownym bo sprzęt jest naprawde dobry tylko producent i wsparcie hujowe ;) ja zawsze staram sie ze wszystkiego jak najwecej wycisnąć
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Przecież Behry UMC202HD to tylko 300 zł, nie trzeba nic kombinować z driverami, a ja serio uważam, że i tak przebija popularnego Focusrite'a. Ojeb tego taniego Behringera i wez co napisałem - będziesz zadowolony.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
No sobie siedze w autobusie to mam chwile opisac co sie dzieje ;P

Ten UX2 Nie jest taki tragiczny, narazie testowałem na guitar rigu i ... fakt - czuć delikatnie latencję, na najniższym buferze i 24bit już się wszystko krzaczy a komp w miare mocny i swieży. Ale da sie na tym grać, dorwałem jeszcze do kompletu tanio Macki CR4 i serio jak narazie mi to totalnie wystarczy.
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Taki updejt ;D

UX2 Lepiej chodzi na linuksie niż na Win10  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Latencja ok 20ms 10ms , zero trzasków czy przydźwięków, na win zdarzało mu sie chrupnąć przy samym playbacku :D
« Ostatnia zmiana: 22 Cze, 2021, 09:12:21 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
20ms? Zajebiście chodzi jak widzę xD

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
20ms? Zajebiście chodzi jak widzę xD

Poprawione ;P Miałobyć 10 :P
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Pomóżcie. Mam UMC202HD, Win10 i problem ze sterownikami. Używając sterowników ASIO UMC mogę nagrywać ścieżki, programy live typu Amplitube wyglądają jakby grały, jednak z głośników nic się nie wydobywa. Nawet jak nagram jakąś ścieżkę w Adobe Audition, to odsłuchać mogę ją dopiero po exporcie do pliku (wszelkie konfiguracje Windowsa z róznymi opcjami na wejściu i wyściu nie działają). Amplitube odzywa się jedynie jak wybiorę sterowniki systemowe, ale jakość i latencja są tragiczne. Pamiętam, że 10 lat temu podpinając gitarę jackiem do kompa jakoś sobie radziłem, a teraz chyba już jestem za stary :D

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Wrzuć sobie tego AmpliTube do DAWa i będzie grało. Ogólnie chodzi o to, że w wersji stand-alone trzeba wybrać sterownik ASIO od Behringera (Audio Setup-->insputs/outputs). Gdzie podpinasz głośniki lub słuchawki? Maja być wpięte w tego Behringera - a nie w laptopa, w kompa (w doope) ;) Jak nie posiadasz dedykowanych monitorów przyjmujacych sygnał symetryczny, to nie podpinaj niczego w tylne wyjścia. Wykorzystaj wyjście słuchawkowe z przodu.



« Ostatnia zmiana: 10 Lip, 2021, 11:11:34 wysłana przez OMSON »

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Podpiąłem się w wyjście słuchawkowe i działa, dziękuję Ci uprzejmie :). Dziwne, ze sterowniki systemowe czytają sygnał z Behringera i potrafią je wysłać do wyjścia w kompie, a ASIO UMC tego nie potrafią...

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Jaki user taki interfejs czy jakoś tak...
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
@sharpi to dobry interfejs, tak jak Ci pisałem. Problem kolegi wynikał z niewiedzy.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Mój UX2 niestety nie zadziałał dobrze po przejściu z Win 7 na Win 10. Jezszce jak miałem POD Farm w starej wersji jakoś to chodziło chociaż latencja dwa razy większa jak na 7 - mce a sygnał słabiutki. Gra cicho a gitara jakby miała połowę słabsze pikapy. Po update na POD Farm 2.59 już wogóle nie chodzi. Po otawrciu zawiesza się i po zabawie. Dzieje się tak przy używaniu oprogramowania w wersji standalone jak i jako wtyczki przez reapera. Jako karta dźwiekowa działa normalnie. No i UX2 działa tylko na jednym porcie USB, na drugim już z nie. Muzy mozna słuchać. Są jakieś tajne sterowniki, któr pozwolą używać jeszcze tego UX2? Bo ze strony Line6 mam wszystko w najnowszywch wersjach. W sumie UX2 to mam chyba z 10 lat więc może czas na zmiany.
Czy FOCUSRITE SCARLETT SOLO wystarczy do domowych amatorskich zastosowań? Czyli grania na wtyczkach z małą latencją i nagrywania ścieżek przez wejście gitarowe oraz okazyjnie wokali i ścieżek gitarowych przez mikrofon? W przyszłości ma zamiar kupić jeszcze Torpedo. Będzie to chodzić razem?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Windows 8

Zaczęty przez g-zs Software

22 Odpowiedzi
11826 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2011, 12:39:16
wysłana przez Musza
0 Odpowiedzi
2241 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2012, 21:09:19
wysłana przez sylkis
9 Odpowiedzi
4423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2012, 17:39:25
wysłana przez guitarmajster
0 Odpowiedzi
2049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2015, 19:15:49
wysłana przez Ledjent
Windows 10

Zaczęty przez Aremenius Software

13 Odpowiedzi
7361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2017, 17:29:17
wysłana przez przemak