Autor Wątek: TC Electronic TUBE PILOT - modyfikacja  (Przeczytany 1826 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
TC Electronic TUBE PILOT - modyfikacja
« 25 Maj, 2021, 12:28:42 »
W zasadzie kondek 2.2nF 50V załatwia sprawę na cacy. Uzyskany efekt to bardziej miękki, analogowy, a nie ostry i siarczysty drive.

Wlutowanie zajmuje minutę, a efekt jest rewelacyjny. Tube Pilot ma to do siebie, że bardzo szybko uzyskuje się astronomiczne pokłady gainu.
Dodatkowo stock'owa lampa daje dużo góry. Jak się okazało w bardzo prosty sposób można temu zaradzić i cieszyć się drivem za kompletne grosze.

Rewelacyjnie działa z basem, natomiast głównie używam go w pętli efektów Mooer GE300 Lite do wzbogacenia i transformacji dźwięku cyfrowego na analogowy(lampowy).
Dodaje świetnej analogowej średnicy. Różnica kolosalna.

Zmianie uległy dwie rzeczy.

1. Wymiana lampy na SOVTEK 12AX7 LPS.
2. Wlutowanie kondka 2.2nF w tor potencjometru.

Nie potrzeba schematu wystarczy przyglądnąć się zdjęciom.
INTERSTELLAR

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 854
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Po co takie długie nóżki?

Co do schematu -  podejrzewam lekko zmodyfikowany klasyczny układ BK Butler Tube Drivera.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2021, 14:02:34 wysłana przez theremin »
4string

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Z lenistwa. Szybko i po sprawie. Obudowa zamknięta. To nie muzeum stary. Nie mam czasu na pierdoły, a dojebać mógłbyś się do zimnego lutu a nie do nóżek. Proszę Cię...
INTERSTELLAR

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 854
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Dojebać bym się mógł, jakby było do czego. Po prostu pytam, bo przy ucięciu nóżek krócej przylutowanie kondensatora zajęłoby dokładnie tyle samo czasu.
4string

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Ok...   ...to odpowiem tak. Było wygodniej trzymać kondka gołymi palcami (wyeliminowanie pęsety) nieruchomo przy krawędzi PCB, zdala od rozgrzanego grotu lutownicy. Zagięcie za krawędź PCB zajęło ułamek sekundy i było jakby zarazem testem czy lut trzyma dobrze.
INTERSTELLAR

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Łooo Paaanie, chyba ten topic uratuje mojego Tube Pilota przed wrzuceniem w czeluści szafy :D

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Ja mam go do basu w pętli równoległej Mooera, gdzie pętla ustawiona jest przed symulacją wzmaka.
Do zabarwienia cyfrowego sygnału gitary na poziomie blendowania 15% trzymam go w pętli za symulacją wzmaka oczywiście.

U mnie to kurwa tak działa, że można się osrać ze szczęścia.
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2009, 22:46:58
wysłana przez lis
5 Odpowiedzi
2753 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Cze, 2009, 13:11:15
wysłana przez zuraw
67 Odpowiedzi
23791 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2012, 02:47:48
wysłana przez OMSON