Autor Wątek: Modyfikacja wzmaka-coś zamiast reverbu  (Przeczytany 2754 razy)

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Modyfikacja wzmaka-coś zamiast reverbu
« 09 Cze, 2009, 11:03:20 »
Witam
Wpadłem na dziwny pomysł modyfikacji wzmaka - mam załączany footswitchem reverb ktory brzmi jak kupa i go nie uzywam - czy jest technicznie mozliwe zastąpienie go innym efektem ?( od, tremolo, delay ) lub wręcz stworzenie w jego miejscu drugiej petli załaczanej footem i regulowanej potem od reverbu.?
Pozdro

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Jeśli masz pętle we wzmaku to wystarczy wpiąć jakiś reverb lub cos w tą petlę. Jeśli niemasz pętli we wzaku to teoretycznie można by było ją zrobić> poziom trudności zależy od wzmaka ( rozumiem ż enie mówimy o lampie). Regulację bym sobie darował.
www.elektroda.pl

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Pętle mam - chodzi o randalla rh50t - w tym wzmaku brakuje mi boosta na solo dlatego myslałem o wykorzystaniu tego miejsca po reverbie - oczywiscie mogę wpiąc cos w linie ale to dodatkowe miejsce w pedalboardzie

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Nie to bez sensu. Szkoda wzmaka kiedyś go zechcesz jeszcze sprzedać wiec lepiej w nim nie grzebać pozatym to lampa wiec trzeba sie na tym znac już konkretnie. A kolejna kostka w PB to chyba nie jest aż taki problem. Mówisz że reverb kiepsko brzmi... do czego go urzywasz w takim razie??? Jesli chodzi o solo może zamiast przesadnie odkręcać reverb dodaj delaya. DO rifów wogóle możesz nie odkecac reverbu albo minimalnie.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
No właśnie o to chodzi że nie używam reverbu z głowy a chciałbym wykorzystać ta sekcję wzmacniacza - reverb uzywam sporadycznie i biorę go z digitecha rp80, do solo dodaję delay-który jednak rozmywa trochę brzmienie i solo nie przebija sie w mixie, dlatego myślę o wymontowaniu reverbu i włożeniu np. overdrive w jego miejsce ale może rzeczywiscie szkoda przerabiać...

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
 rp80:) to tnie sygnał na maxa... nic dziwnego że nie możesz sie przebić w mixie. Sprzedaj to rp i kup zwykłego delaya w kostce i ew. korektor. Bedziesz mógł się dopasować do mixu jak tylko zechcesz.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
3651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2008, 09:08:12
wysłana przez hofiman
7 Odpowiedzi
3029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2012, 19:05:42
wysłana przez sylkis
1 Odpowiedzi
1667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2014, 22:36:09
wysłana przez ciechoslovacja
17 Odpowiedzi
5148 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2015, 13:36:37
wysłana przez FlyingV
6 Odpowiedzi
1854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2021, 19:17:45
wysłana przez ITHMW