Autor Wątek: Alternatywa dla Bossa RV-3 (poszukuję reverbu+dileja)  (Przeczytany 5153 razy)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Chcąc nie chcąc spadła na mnie w kapeli odpowiedzialna funkcja "gitarzysty prowadzącego" jak bym się do tego w jakikolwiek sposób nadawał :D
Z tego właśnie powodu potrzebuje jakiegoś riverbodileja, Boss RV-3 wydaje się być nie głupim pomysłem, zwłaszcza, że lubię takie brzmienia. Z drugiej jednak strony, może istnieje jakaś alternatywa dla niego? Najchętniej z tap tempem, ale jak nie to też spoko. Cenowo okolice ~5 stów.

A może istnieje coś co by miało w sobie jeszcze chorus i mieściłoby się w jednej kostce? Wtedy to już w ogóle byłbym wniebowzięty :D

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Jest. Zoom ms70 CDR. Chorusy, reverby i dileje. Tuner, stereo, TB ale z opcją na ogony. Zajebista sprawa, polecam. Aha, do 6 efektów na raz.

http://www.zoom.co.jp/products/ms-70cdr

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Ibanez DE7 + CF7?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Jest. Zoom ms70 CDR. Chorusy, reverby i dileje. Tuner, stereo, TB ale z opcją na ogony. Zajebista sprawa, polecam. Aha, do 6 efektów na raz.

http://www.zoom.co.jp/products/ms-70cdr
Ogrywałeś na żywca?

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Ogrywałem w sklepie, miałem dłuższy czas ms50g. W tej cenie lepiej raczej się nie da.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Ogrywałem w sklepie, miałem dłuższy czas ms50g. W tej cenie lepiej raczej się nie da.

Dobra, kupiłem. Zobaczę co to warte.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
CDRa? Napisz koniecznie, jak Ci się sprawuje. W jakiej konfiguracji będzie śmigał?

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
CDRa? Napisz koniecznie, jak Ci się sprawuje. W jakiej konfiguracji będzie śmigał?
Tak CDRa, jak dojdzie coś Ci napiszę. Pójdzie w pętlę Herberta żeby mi robić "metalikowy klin" i jak zostanę zmuszony zagrać jakieś solo to żeby mieć jakiś reverb + delay.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Btw. mój basista kupił sobie dzisiaj MS60 do basu, brzmi w pytkę, a kosztuje śmieszną kasę.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306
gdyby jeszcze ten zoom miał midi

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Bez przesady, popatrz na jego wymiary i cenę. Jak szukasz czegoś z MIDI to L6 z serii M.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Dobra, przyszedł, ograłem i powiem, że jak za te pieniądze (wyrwałem używkę za 270zł) to jest "szał". W klinach nie mam się do czego przyczepić, ale ja w sumie jestem spaczony i lubię zimno i cyfrę. Jeżeli chodzi o przester to muszę go zabrać na próbownię i posłuchać "na pełnej kurwie". Generalnie bardzo na +, mam reverb, mam delay, mam chorus, mam tap tempo i jeszcze mogę sobie zmienić 2 presety. No czad po prostu :D

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
No i git, cieszę się, że pomogłem :*.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306
mam właśnie M5 od Line6 w pętli ale trochę czasem brakuje możliwości odpalenia 2 efektów na raz - jednakże za tą cenę (też wyrwałem używany) to jest to rozwiązanie całkiem spoko. Leży sobie na piecu i serownik od Engla rozwiązuje mi całe sterowanie. Gdyby ten Zoom miał midi to było by idealnie...

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Zainteresowałem się tym CDRem. Bardzo tnie sygnał?

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
od dłuzszgo czasu uzywam  Zoom ms50g i brzmienie, ilosć efektów funkcjonalnośc jest w pytke. ciecie sygnału w normir - mam jedno ale: juz 2 microsłicze słuzace do obsługi / wybierania efektów mi wysiadły.... wiem ze to grosze je wymienic ale sprzet troche zawodny... 

Offline hub

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
    • Hub music profile
Właśnie sobie czytam, bo też zastanawiam się nad zamiennikiem RV3. Boss wypuścił teraz Tera Echo, też sympatycznie się prezentuje


Ale jak patrze na tego Zooma to chyba bym sam go łyknął, tym bardziej, że ma jeszcze te modulation efekty

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
A jaki jest tuner w ms70cdr? Lepszy/gorszy niż w Podzie?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
9024 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2009, 11:12:12
wysłana przez Vin$
5 Odpowiedzi
2761 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Cze, 2009, 13:11:15
wysłana przez zuraw
8 Odpowiedzi
5864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2009, 19:07:57
wysłana przez tomus
6 Odpowiedzi
7367 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2010, 13:45:04
wysłana przez Tomek Martyniak
1 Odpowiedzi
1667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2014, 22:36:09
wysłana przez ciechoslovacja