Autor Wątek: Modyfikacja Epiphone G-400 SG  (Przeczytany 23917 razy)

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #25 19 Maj, 2012, 03:01:02 »
 :o :o :o :o :o :o :o Co to jest i do czego służy ? Da się tym strącić tupolewa ? 8)
A tak poważnie to pełen szacun !!! Widzę że jesteś prawdziwym pasjonatem fotografii.
ps: Sory za off top.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2012, 03:03:36 wysłana przez Algiz »

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #26 19 Maj, 2012, 03:13:53 »
fotografia fotografią...   ...ja bardziejsze filmy tym robię.

W każdym razie OMSON powinien zatrzymać swoje wiosło. Ja swoje zatrzymałem, a jak będzie money to se jeszcze inne sprawię

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #27 19 Maj, 2012, 09:17:45 »
Ja pierdole, zejdzcie z typa.  Dlaczego na siłe przekonujecie go do kupienia droższego wiosła.

Miałem parę gitar za małe pieniądze i kurwiły niemiłosiernie. Po zamontowaniu dobrych pickupów, nie było kosmosu pomiędzy dobrymi egzemplarzami tanich gitar a dużo droższych.
Egzakly. Gdyby nie ciśnienie kasowe mojego G400 też bym nie sprzedał tylko ładował w nie kasę.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #28 19 Maj, 2012, 15:14:34 »
Ze mnie też się śmiali jak władowałem dużo pieniążków w swojego Viper'a. Jak ograli, to już się nie śmiali, true story!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #29 19 Maj, 2012, 15:19:41 »
Przez Was mam GAS na signuma.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #30 19 Maj, 2012, 17:40:23 »
Przez Was mam GAS na signuma.
A ja przedwczoraj kupiłem. ^^

Offline kwadratowy

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #31 20 Maj, 2012, 14:27:20 »
Jeżeli chodzi o osprzęt to polecałbym klucze Schallera, mostek i strunociąg TonePros, jeżeli straplocki to tylko  Dunlopa wpinane, potki CTS'y ( i jeżeli chcesz single itp. to idź w push-pulle), gniazdo Switchkraft, siodełko grafitowe Graphtecha TUSQ i humby jeżeli rzeczywiście pasują Ci Bare Knuckle to je bierz. Ja długą drogę przeszedłem z humbami w swoim wieśle więc wiem co to za ból ;) A Epi jeżeli koreański to na prawde dobre wiosło. Grałem na paru i za każdym razem były zajebiste...czego nie mogę powiedzieć o chińskich modelach czy nawet o nowych Gibolach...

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #32 20 Maj, 2012, 14:39:58 »
A ja bym polecił jeszcze rozważyć pickupy Gibsona. Przewaliłem kilka, wieeele macałem a zakochałem się w moich BurstBuckerach Pro. Co prawda ja gram w D, ale np Wysek używa w drop A w swoim SG humba Iommiego i zdaje się też jest zachwycony.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #33 22 Maj, 2012, 11:00:16 »
Jak Ci wiosło leży to pakuj w nie tym bardziej jeśli chcesz je zostawić i nie patrz na to co mówią, miałem LP Std Plus Top od Epi także Korea z 98 roku, poza dechą i zalaniem org. potów parafiną w Merlinie, wsio wymieniłem i gadało tylko lepiej :), co do kluczy ja zmieniłem na Grovery ale teraz w LP od Mayo mam Schallera i są faktycznie lepsiejsze :), co do strap-lock mam od zawsze Schallera i nie ma problemu, co do potów to kwestia gustu, ja mam DiMarzio, a e EXG mam SD i każdy robi swoje dobrze we konkretnym ustawieniu (tak jak mówię kwestia gustu) ... a Epi z Korea - good thing i jak widać trzymają ceną, ja sprzedając po 10 latach straciłem 300 zł :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #34 23 Maj, 2012, 15:25:11 »
Zaraz się dowiemy że potki Duncana gadają lepiej niż CTSy :>
mniut i piah

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #35 31 Maj, 2012, 13:21:23 »
Panowie, jeszcze wracając do tematu pickupów  - możecie mi podpowiedzieć, które nóżki wybrać (Bare Knuckle podaje wersje long 1/2" i short 1/4")?

Bridge spacing - to pewnie 50mm (jak u Gibola)?

W kwestii kontroli zdecyduje się najprawdopodobniej na rozwiązanie z głównym selektrorem 3-way, do tego poty volume i tone, oraz dwa selektory rotacyjne 3-way (do zmiany konfiguracji cewek każdego pickupu: szeregowo, równolegle, pojedyncza). Wyjdzie najbardziej intuicyjnie, ze sporą ilością przydatnych opcji (np szeregowy humb pod mostem + równoległy pod gryfem itp). Dla przykładu, tutaj znajomy z forum basowego zamieścił próbkę basu, granego w opcjach: 2xrównl, 2xszer, most szer/gryf równl, most równl/gryf szer... Moim zdaniem, ciekawe możliwości:

http://w780.wrzuta.pl/audio/9MPXS0ou0Y1/probki_basu_gmr_-_slang
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2012, 13:25:50 wysłana przez OMSON »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #36 31 Maj, 2012, 13:26:43 »
rotary switch = zło!
lepiej zrobić w każdym pocie push-pulla, choć imo też zbyt wygodne nie jest, bo o ile wciska się je fajnie podczas gry to ich pullowanie może przysporzyć problemów.
i always go full retard

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #37 31 Maj, 2012, 13:47:22 »
rotary switch = zło!


Cofnij się na poprzednią stronę i przeczytaj, co napisał Benkai w tej sprawie.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #38 31 Maj, 2012, 13:56:30 »
no zgadzam się z nim całkowicie
i always go full retard

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #39 31 Maj, 2012, 14:01:46 »
no zgadzam się z nim całkowicie

Ale rozumiesz, że generalnie nie takie było pytanie? Pytałem o nóżki.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #40 31 Maj, 2012, 14:17:41 »
Zależy jakie masz głębokie otwory pod pickupy,  takie bierz, więc co tu doradzać, sam musisz to ocenić.
Jeśli to coś na modłę esdżi to bier krótkie i czterech konduktorów jeśliś bedziesz koszystał z półszpuli lub jakiego innego selektora cewek.
Bidge spacing to szerszy jak do flojda ( 10,5mm tzn to jest picz na moście  ) to rozstaw jaki mniwincy ma TB4
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2012, 14:22:59 wysłana przez commelina »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #41 31 Maj, 2012, 14:46:53 »
OMSON - rotary słycz to zło. nie wierzysz, spytaj na ten przykład Lothara, który miał wątpliwą przyjemność używać takiego słycza w warunkach koncertowych w PRSie. klasyczny 3pozycyjny przełącznik i jeden czy dwa puszpule są bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Nawet jakbym miał mieć wiosło do grania w domu tylko i wyłącznie to w życiu bym nie chciał rotary switcha.
Jak grałem w Butterfly Trajectory i podczas jednego 9 minutowego kawałka musiałem zmienić pozycję 5 razy to myślałem, że kurwicy dostanę. Nie da się precyzyjnie zmienić pozycji podczas jednoczesnego trzymania kostki, więc dochodziło do kuriozalnych sytuacji, że switcha zmieniałem lewą ręką.
A w etapie końcowym to miałem w dupie i w ogóle nie zmieniałem. Na żywo i tak się nikt nie skapnął.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Orange

  • Gość
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #42 31 Maj, 2012, 14:52:51 »
No. Ale OMSON chce tylko nagrywać :D

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #43 31 Maj, 2012, 15:03:22 »
A ja napisałem, ze nawet w domu bym tego gówna nie używal ;) deprymowało mnie to maksymalnie a i podczas solówki nie zmienisz tego z łatwością.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #44 31 Maj, 2012, 15:07:36 »
a i podczas solówki nie zmienisz tego z łatwością.

Jak gram solówkę, to po prostu mocniej uderzam struny... :D Nadal powinienem się tym przejmować? ;)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #45 31 Maj, 2012, 15:11:49 »
a i podczas solówki nie zmienisz tego z łatwością.

Jak gram solówkę, to po prostu mocniej uderzam struny... :D Nadal powinienem się tym przejmować? ;)

Myślę, że przejmowałbym się raczej tym, że w ogóle możesz uderzyć mocniej podczas solówki. Bo powinno być odwrotnie i mocniej grać podczas gry rytmicznej.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #46 31 Maj, 2012, 15:22:58 »
OMSON, zrób jak uważasz, najwyżej przelutujesz te parę kabelków ;)
i always go full retard

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Panowie, jeszcze wracając do tematu pickupów  - możecie mi podpowiedzieć, które nóżki wybrać (Bare Knuckle podaje wersje long 1/2" i short 1/4")?

Bridge spacing - to pewnie 50mm (jak u Gibola)?

W kwestii kontroli zdecyduje się najprawdopodobniej na rozwiązanie z głównym selektrorem 3-way, do tego poty volume i tone, oraz dwa selektory rotacyjne 3-way (do zmiany konfiguracji cewek każdego pickupu: szeregowo, równolegle, pojedyncza). Wyjdzie najbardziej intuicyjnie, ze sporą ilością przydatnych opcji (np szeregowy humb pod mostem + równoległy pod gryfem itp). Dla przykładu, tutaj znajomy z forum basowego zamieścił próbkę basu, granego w opcjach: 2xrównl, 2xszer, most szer/gryf równl, most równl/gryf szer... Moim zdaniem, ciekawe możliwości:

http://w780.wrzuta.pl/audio/9MPXS0ou0Y1/probki_basu_gmr_-_slang

W tym przypadku, polecam ci jednak micro-toggle switche do mieszania cewkami. Mialem tak w poprzednim basie. Mniej miejsca ci to zajmie, mniejsze otwory a poza tym od razy widać jaka masz konfiguracje zapieta.
O pickupach się nie wypowiem, ale radzę zapytać chłopaków z bkp. Udziela właściwiej odpowiedzi i to szybko - przerabiałem sam taka konwersację

edyta: właśnie do mnie doszło czemu upierasz się przy rotary... :) zwykłe toggle switche sie nie mieszcza w dziury po potach?
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2012, 15:48:18 wysłana przez benkai »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #48 01 Cze, 2012, 08:43:48 »


OMSON - akurat mam w wiośle przełącznik dający mi wszystkie kombinacje humbuckera. jak następny raz podejdę do wiosła z lutownicą, to będę sobie parallel przerabiał na acoustic mod. jakbym miał 2 kombinacje sobie zostawić, to zostawiłbym sobie serial i acoustic mod (IMO zastępuje dobrze i parallel i rozłączenie cewek), a jak 3, to 2 powyżej i przeciwfazę (AKA zepsuty przetwornik) :)


Mnie się podoba koncepcja z rotary (załóżmy się, że nie zmienię zdania po zainstalowaniu) ;) No dobra - ale zostawmy już ten "zajebisty dylemat"...

Mnie interesuje w tym momencie koncepcja połączenia cewek. Ten acoustic mod - to, o ile się orientuję, parallel z dodanym kondziołkiem do jednej z cewek i uzyskanie coś ala humbacking na singlu - tak? Czy ktoś dysponuje schematem, albo potrafi w sposób techniczny objaśnić co i jak (nie wiem, czy gościu co będzie mi to wszytko montował, obczaja ten myk - najwyżej mu przedstawię to info)?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Modyfikacja Epiphone G-400 SG
« Odpowiedź #49 01 Cze, 2012, 08:58:48 »
W moim mniemaniu Vicol dysponuje dość dogłębną wiedzą na ten temat.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
8582 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2008, 18:12:26
wysłana przez maślak
43 Odpowiedzi
28180 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2008, 22:36:13
wysłana przez Martens_emenems
5 Odpowiedzi
2753 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Cze, 2009, 13:11:15
wysłana przez zuraw
20 Odpowiedzi
9495 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2011, 21:23:52
wysłana przez ghostek
6 Odpowiedzi
1854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2021, 19:17:45
wysłana przez ITHMW