Autor Wątek: Tanie monitory do grania w domu  (Przeczytany 5131 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Tanie monitory do grania w domu
« 18 Mar, 2021, 11:50:12 »
Jak w temacie - jakie polecacie tanie monitory do grania w domu ? Maja byc tanie, zajmowac możliwie mało miejsca, zeby dobrze brzmialy na cichych głosnosciach jakbym chciał pograc w nocy. Do użycia z Fractal FM 3, także fajnie żeby oddawały jakoś przyzwoicie jakość brzmienia (żeby nie było tak, że potem w całosci to brzmi jak darmowy VST sprzed 10 lat na głośnikach komputerowych).

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Bier Mackie CR3/CR4 - dupy nie urwą, ale cena jakość są spoko.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
W GC są w drobnym promo
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Jeśli chodzi o rozmiar to może iLoud Micro Monitor. Mackie też fajne, osobiście dłuższy czas siedziałem na M-Audio BX5 razem z Fractalami FX2/FX3 i jest w porządku, aczkolwiek pewnie będzie mnie czekała przesiadka niedługo.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Bier Mackie CR3/CR4 - dupy nie urwą, ale cena jakość są spoko.

Mackie i presonusy eris beda spoko, ale ja bym juz poszedl w rokity 5 i mial spokoj, kupisz cos ponizej to za chwile sie zacznie kombinowanie czy moze jednak nie warto dolozyc, a roznica w cenie nie jest duza

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
Ja od siebie mogę polecić Mackie MR524.

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Zlap szluchawki do ktorych brzmienia jestes przyzwyczajony i odpal sobie to porownanie 3 jednych z bardziej popularnych monitorow w tym segmecie cenowym (z czego o 2 juz @Maciek wspomnial) https://youtu.be/FpW1u234FMc?t=188
Ogolnie polecam przejrzec sobie zawartoc tego kanalu bo jest tam masa porownan i sam wstepnie odsialem sobie kandydatow na moje monitory bazujac sie na tym co tam uslyszalem.

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Też miałem niedawno podobny dylemat i zdecydowałem się na Rokity RP5 G4. Będzie Pan zadowolony  ;). Zwłaszcza, że Thomann jak chcesz trochę przyoszczędzić oferuje B-stock z pełną gwarancją.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Tak się zapytam, bo sam w zasadzie zaczynam oszczędzać na monitory - nie przeszkadza wam, że w tych tańszych z reguły pasmo przenoszenia zaczyna się na 80Hz?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
JBL LSR305 sa spoko. Czasem sie niezla promocja trafia na te monitory.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Od siebie dodam tylko żeby na starcie uwzględnić gdzie monitory będą stały. Jeśli nie dalej niż co najmniej 40-50 cm od ściany, to warto wziąć takie które mają bass reflex z przodu

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Tak się zapytam, bo sam w zasadzie zaczynam oszczędzać na monitory - nie przeszkadza wam, że w tych tańszych z reguły pasmo przenoszenia zaczyna się na 80Hz?

To nie kupuj monitorów za 500-700 zł para - dobra rada. Lepiej wydaj taki hajs na dobre, neutralnie brzmiące słuchawki pro. Dół w monitorach, na których miksuje od lat, zaczyna się od 49Hz ze spadkiem 3dB i mnie to wystarcza. I tak większość rzeczy tnę HPF-em ze świadomością, że żaden konsumencki odbiornik, nie przeniesie skutecznie pasma poniżej tych 60Hz... Po cholerę przesuwać dynamikę miksu w rejony pasma, którego docelowo nikt odpowiednio nie usłyszy? Ogólnie, jak chce mieć kontrolę nad dołem, to zakładam słuchawki i wystarczy. Czyli powrót do tego, co Ci napisałem na początku.

Jak zbierasz, to zbieraj na te ;)

https://www.thomann.de/pl/krk_rp5_rokit_g3_bundle.htm
« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2021, 09:31:57 wysłana przez OMSON »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Albo zamiast KRK jeszcze są Kali LP6

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
KRK będą bardziej naturalne.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Ile ludzi tyle opinii ale jesli mam być szczery...

Kup sobie Mackie CR3 i porządne słuchawki. Serio - W tej kwocie wszystko będzie po prostu poprawne i nic ponad to. Najlepiej by było jakbyś sam poszedł do muzycznego, zgrał swoje utwory które znasz brzmieniowo w porządnej jakości i sam posłuchał, bo odczucia to rzecz względna - ale no...lockdown to uniemożliwił wiem ;)

Jak potrzebujesz na już to od siebie polecam CR3 :) Co do słuchawek...ja nadal mam nieśmiertelne superluxy hd681 i nie potrzebuje wiecej :)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Jbl lsr305.

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Ze swojej strony polecam Kali LP-6, używam od dwóch lat i jestem mega zadowolony, Fractal Axe Fx II brzmi pięknie na nich.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odświeżę.
Mam w chacie kupione z8 lat temu monitory M Audio jakieś za 500zł niecałe w GC. Myślę, że taki odpowiednik obecnych BX-3. Mało na nich grałem, ale teraz mam zamiar rezygnować ze słuchawek i grać na monitorach. Denerwuje mnie, że mają okrutnie dużo basu i nie da się tego skorygować przez filtry i eq w DAW. W sumie środka brak więc techno dobrze wchodzi, ale przy graniu na gitarze czuję się troche jak basista. Poszukuję monitorów które nie są duże i mają odpowiednio dużo środka żeby wytczki brzmiały dobrze a nie dudniły. Nie mam mozliwości przetestowania. Mam na oku KRK Rokit 5. Co myślicie, będzie duża różnica?

Edit :
Znalazłem. Takie mam
https://muzyczny.pl/149578_MAudio-AV40-II-Studiophile-monitory-aktywne-para.html
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2022, 07:23:04 wysłana przez rafalek »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
9864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
37 Odpowiedzi
9448 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2015, 12:30:45
wysłana przez Gohes
12 Odpowiedzi
4399 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2016, 12:19:02
wysłana przez lwronk
23 Odpowiedzi
7548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2019, 23:43:49
wysłana przez myheaven
46 Odpowiedzi
13598 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2022, 11:08:58
wysłana przez Omlet