Autor Wątek: Tanie monitory do domu (350 zł max)  (Przeczytany 7586 razy)

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Tanie monitory do domu (350 zł max)
« 19 Sty, 2018, 17:39:07 »
Witojcie. Chciałem zapytać czy do homerecordingu, w miare dobrym pomysłem będzie kupno tanich monitorów. Dopiero zaczynam prace z dzwiekiem, nie wiem cyz coś z tego wyjdzie, ale chciałbym zainwestować najpierw w dosyć tansze cuda, żęby potem wiedzieć co dalej.

Kupiłem juz Behringer UM-2 - jestem zadowolony. Kupiłem Superluxy HD668, fajnie. Ale nie mam monitorów, tylko kolumny audio od sony. I co teraz. Miksować wyłacznie na słuchawkach? Miksować na słuchawkach + poprawki na kolumnach?
Czy może kupić sobie tańsze monitory i używać do kupy z słuchawkami? Jeśli tak, to jakie monitory? Szukać czegoś co ma 5" czy brać nawet 3"? W oko wpadły mi M-Audio AV40, Alesis M1 320, Behringer MS16/20/40. Co jeszcze? Esi nEar 05? Czy może jakieś cudactwa typu Telefunken?


Druga sprawa, nagrywanie wokalu. Lepiej wokal nagrać dynamicznym szurem, czy pojemnikiem pokroju behringer C1?

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Ja jechałem na taniochach i jadę na razie na lepszych taniznach wątpliwego poziomu. Na pewno szukaj coś minimum na 5. Na 3  nic nie zrobisz dobrego. A wokal raczej pojemnościowym.
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2018, 22:38:24 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Czyli czego używasz?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Behringer nie jest zły, przy czym dopiero seria UMC ma całkiem przyzwoite niskoszumne preampy MIDASa. I musze przyznać, ze latencyjnie zagina dużo bardziej markowe interfejsy do homerecordingu. Ty masz UM na szumiącym Xenyxie... Może Behringer MS40 Ci wystarczy? Jak za drogo, to weź sobie np stare monitory audio Grundig Box650 w Twoich widełkach (zagrają lepiej niż niejedne tańsze, wspólczesnie produkowane, za którymi się rozglądasz):

http://allegro.pl/monitory-grundig-box-650-ladny-stan-poznan-i7144702355.html#thumb/5

Specyfikacja

https://www.radiomuseum.org/r/grundig_super_hifi_box_650.html
« Ostatnia zmiana: 21 Sty, 2018, 01:08:21 wysłana przez OMSON »

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Paradoksalnie om az tak nie szumi.  Przy gainie na polowe mikrofon zbiera bardzo ladnie bez szumu.  A prócz grundigow?  Cos z tego co podałem? Jak mowie to ma być sprzęt do nauki.  Max co na tym zrobie to jakeis demo zespołu czy epka

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Czyli czego używasz?
Alesis Elevate 5. Musiałem zrobić korektę na wysokich bo strasznie muliły brzmienie. Ale za tą cenę jest ok.
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
No właśnie paczałem teraz jeszcze co można kupić, i wpadły mi w oko te Elevate, ale z recenzji jakiegoś typa z forum o mp3 wynika że jednak nie są aż tak płaskie w porównaniu do chociażby Eris 4.5. Z tym że Elevatki jako jedne z tańszych mają 5" woofer. Napisałem też na pewnym forum dot. realizacji dźwięku, to dowiedziałem sie że mam dozbierać do conajmniej 2k i wtedy pytać xD

Zdaję sobie sprawę z tego, że za 400 zł nie kupie nic profesjonalnego, ale wiem też że mogę kupić za te 400 zł sprzęt lepszy albo gorszy.

Dopuszczam zakup sprzętu używanego, z góry założyłem sobie teraz filtr że wszystko co ma 3" i 4" odrzucam. Pozostała mi kwestia wyboru pomiędzy poszczególnymi monitorami. Wiadomo jedne są lepsze , drugie są gorsze, gorsze są tańsze ale lepsze są droższe :3

Na ten moment będę wybierał spośród takich sprzetów :
Behringer MS20
Behringer MS40
Alesis Elevate 5
Presonus Eris 4.5
Reloop ADM5
ESI nEar Experience 05

Jeśli ktoś jeszcze może coś dodać, albo przekazać opinię na temat tych cudów, to bym bardzo prosił.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Znajomy mial kilka lat temu Behry MS (ale nie przypomne sobie, czy to byly 20 czy 40) i graly znosnie, ale i tak IMO byly bardziej glosnikami do odtwarzania dzwieku niz monitorami do robienia miksu/masteru
B ( o ) ( o ) B S

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Z mojego punktu widzenia zwróciłbym  uwagę na możliwość korekty pasm częstotliwości  zazwyczaj na tylnych panelach  czego np. Alesis Elevate 5 nie ma , a przydaje się to tak jak w moim przypadku i brakuje mi tego, chociaż znalazłem na to sposób robiąc korektę na karcie muzycznej w kompie na wirtualnym mikserze. Druga sprawa kanały basowe, niektóre mają z tyłu ,niektóre z przodu. Kwestia jak daleko od ściany u Ciebie mają stać. Ja z góry wiedziałem że moje bidoki z niższej póły będą stały prawie przy ścianie więc, na dzień dobry odrzuciłem wszystkie monitory z kanałami basowymi z wylotem z tyłu.
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
No to u mnie co prawda srodek pokoju wiec do rogów jest z 1.5m, ale monitory raczej blisko sciany.  Wiec pewnie Elevate 5 mógłbyś powiedzieć jaki wirtualny mikser używasz i jak mnuej więcej wystroiles te Alesisy?

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Jeżeli sygnał będziesz prowadził do odsłuchów z Behringera UM-2, to odradzam Elevate 5. W tym przypadku z dwojga złego to raczej Behringer MS/20/40 bym brał. Ja mam w kompie kartę muzyczną (też budżetówkę) z której idzie mi sygnał do Alesisów i z poziomu miksera w oprogramowaniu  tej karty zrobiłem korektę na wyjściu sygnału bo okazało się że tak da radę. Co do tzw. wystrojenia to rzecz indywidualna. Tym bardziej że będąc kiedyś w szpitalu na laryngologii przed operacją zatok  zrobili mi badania słuchu i np. u mnie wyszło lekkie  przytępienie słuchu na poziomie 6 Khz. Lekarz po badaniu do mnie : co? muzyki się głośno słucha ?. A nie wiedział że grałem w bendzie. Wyszły za głośne próby :D. Więc tu się  wypowiadać nie będe
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2018, 15:28:17 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Kurde, w sumie nawet chętnie bym polazł sobie sprawdzić jaki ubytek mam :D

A np zapinając sobie na sumie miksu eq pod monitorki? Później mógłbym to dziadostwo wyłączyć podczas renderu. To chyba też jakieś wyjście?

Reasumując, chyba zdecyduję się na Behringery/Reloopy czy Alesisy, zależy co pojawi się w dobrej cenie. Prawda jest taka ze pewnie i tak nie wykorzystam na razie ich potencjału, a w momencie kiedy stwierdzę że mi nie pasują, kupię coś z trochę wyższej półki. W tej cenie w sumie nie ma co wybrzydać, byle nie wybrać gówna które nie gra a nazwe monitory ma tylko po to, żeby przyciągneło uwage takiej osoby jak ja. M-Audio odrzucam, bo wszedzie ludzie piszą że to takie.. lepsze głosniki. Alesisy i Behringery mają u mnie plusa za bass refleksy z przodu, z czego behringer ma jeszcze wbudowane EQ. Reloop byłby spoko, gdyby nie to żę będzie stał dosyć blisko ściany, no chyba że kupię jakąs gąbkę akustyczną, i przykleje do ściany za monitorami. Ew. bas mogę sobie robić faktycznie na Superluxach.

Posty połączone: 22 Sty, 2018, 21:50:25
Jeszcze jedno. Chciałbym o jakieś proste porady co do nagrywania wokali i gitar.
Chciałem w pokoju gitary zbierać SM57 z paczki, i o ile w sumie znalazłem jakieś takie wartości głośności że słyszę bardziej sound w słuchawkach, to jednak przesłuch z kolumny jest. Co w takiej sytuacji zrobić? Ola Englund np nagrywa chyba tak pokojowo, a brzmi to pro.

Mam parę wizji. Po prostu odwrócić paczkę tak żeby była plecami do mnie, i przykryć ją kołdrami, tak żeby zasłonić przód.
Albo zbudować sobie z OSB isoboxa? W sensie wieksza skrzynka, do której wejdzie mi paczka, w środku wytłumić kołdrami czy czym, a z zewnątrz obić styropianem.

Co do wokali, to na ten moment myślę, czy w pokoju lepiej nagrać wokal dynamikiem - bo nie zbierze mi syfu z otoczenia, czy jednak pojemnik, a wokaliscie zrobić z kołder jakiś namiot? :D
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2018, 21:50:25 wysłana przez Zenon »


Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Pogrzeb na forum, jest sporo o KRK. Jeszcze 27 pytań i giełda co?
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Jeszcze 27 pytań i giełda co?
Giełda jest dla użytkowników zarejestrowanych od co najmniej 3 miesięcy, więc nie bardzo wiem do czego pijesz.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Bo bardzo nieładnie zacząłeś przygodę na giełdzie, ok pomysł był dobry co nie zmienia faktu że podsumowałeś nas użytkowników bardzo nieładnie (jak już interesuje Cię moje zdanie) dla mnie jesteś conajmniej niewiarygodny. Zapytałem prywatnie skąd jesteś bo interesowała mnie rzecz która próbowałeś sprzedać. Po wymianie kilku wiadomości ledwo wymieniłeś województwo. Zapytałem konkretniej i wytłumaczyłem że to nie dla mnie ale zainteresowany ma w Twojej okolicy znajomych. Rzucileś dwa miejsca gdzie czasem przebywasz bez podania konkretnego gdzie ten sprzęt się znajduje. Jak już doszliśmy do tego jaki sprzęt z Twojej listy mnie interesuje, Ty zaczynasz wypytywać jakich znajomych ta osoba w Twojej okolicy ma, nie wiem o nazwiska czy o co Ci chodziło. Te osoby miały by pomóc ewentualną transakcje sfinalizować, już na początku sprawdzileś skąd jestem i że daleko. Poprosiłem o fotki i więcej informacji, napisałeś że po pracy. Czas leci, dni mijają, Ty niby Mirek handlarz a kontaktu zero. Nawet żadnego nie chce mi sie, czy nie było czasu ale oczywiscie teraz klepiesz jakieś posty z dupy i czekasz na tę giełdę. I teraz zagwozdka. Po co? Skoro olewasz klienta zanim możesz coś tu sprzedać, to albo jesteś  oszust albo debil. Tyle odemnie.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Bo bardzo nieładnie zacząłeś przygodę na giełdzie, ok pomysł był dobry co nie zmienia faktu że podsumowałeś nas użytkowników bardzo nieładnie (jak już interesuje Cię moje zdanie) dla mnie jesteś conajmniej niewiarygodny. Zapytałem prywatnie skąd jesteś bo interesowała mnie rzecz która próbowałeś sprzedać. Po wymianie kilku wiadomości ledwo wymieniłeś województwo. Zapytałem konkretniej i wytłumaczyłem że to nie dla mnie ale zainteresowany ma w Twojej okolicy znajomych. Rzucileś dwa miejsca gdzie czasem przebywasz bez podania konkretnego gdzie ten sprzęt się znajduje. Jak już doszliśmy do tego jaki sprzęt z Twojej listy mnie interesuje, Ty zaczynasz wypytywać jakich znajomych ta osoba w Twojej okolicy ma, nie wiem o nazwiska czy o co Ci chodziło. Te osoby miały by pomóc ewentualną transakcje sfinalizować, już na początku sprawdzileś skąd jestem i że daleko. Poprosiłem o fotki i więcej informacji, napisałeś że po pracy. Czas leci, dni mijają, Ty niby Mirek handlarz a kontaktu zero. Nawet żadnego nie chce mi sie, czy nie było czasu ale oczywiscie teraz klepiesz jakieś posty z dupy i czekasz na tę giełdę. I teraz zagwozdka. Po co? Skoro olewasz klienta zanim możesz coś tu sprzedać, to albo jesteś  oszust albo debil. Tyle odemnie.
Człowieku, ja nieczego nie sprzedawałem i nie sprzedaję. I niczego nie próbowałem kupić. Ty tak serio? Weź się ogarnij men, bo napinasz się do niewłaściwej osoby. Ja tu żadych interesów nie robiłem z nikim. Obrażasz mnie bezpodstawnie. Nie liczę na przeprosiony i szczerze mówiąc to mi jest obojętne, ale dla Twojej wiadomości, powtarzam, niczego nie sprzedawałem w temacie gitarowym od 12 lat, jak również nie kupowałem. Załozyłem tu konto niedawno i nadrabiam zaległości w temacie gitary. Sprawdź może z kim pisałeś, bo nie ze mną, i nie wiem co Ci się ubździło. Miej chociaż jaja się przyznać do pomyłki. Niepotrzebna scena.
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2019, 00:33:13 wysłana przez Tarrant »

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
chyba Tarrant został pomylony z triggerem...
http://forum.sevenstring.pl/kupie/kupie-troche-sprzetu/

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
https://muzyczny.pl/148006_KRK-RP5-Rokit-Powered-G3-monitor-aktywny.html?gclid=Cj0KCQiAvKzhBRC1ARIsANEXdgwIn7sdiq1V1MueuTFNZ2bPBavUTi95Osbi1eOc8RPULzrWo0TEHeAaAiDEEALw_wcB
Odkopuję. Ktoś testował te monitory z linka?
Ja mam od dwóch miesięcy KRK 6 G3. czyli w wersji 6-co calowej   Ogólnie polecam jak na początek. Ładnie w całym paśmie gadają.
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
To co na forum ostatnio się odwala jest lepsze niż nowy serial Netflixa :D give me more :]

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Rzeczywiście mój błąd, forum na telefonie mnie przerosło. Zwracam honor i przepraszam Tarrant.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Rzeczywiście mój błąd, forum na telefonie mnie przerosło. Zwracam honor i przepraszam Tarrant.
Bez urazy.

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Finalnie zdecydowałem się kupić KRK RP6 G3. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Finalnie zdecydowałem się kupić KRK RP6 G3. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję.
Raczej nie powinny rozczarować. Napisz wrażenia po pierwszych odsłuchach.
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
61 Odpowiedzi
20506 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2023, 08:47:47
wysłana przez nikt
42 Odpowiedzi
22806 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2013, 14:35:04
wysłana przez Trociniak
6 Odpowiedzi
2707 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2017, 22:36:03
wysłana przez stanley amps
0 Odpowiedzi
2971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2019, 21:22:59
wysłana przez trigger
17 Odpowiedzi
5184 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2022, 13:01:38
wysłana przez rafalek