Autor Wątek: Gitara brzmi cienko  (Przeczytany 7793 razy)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Gitara brzmi cienko
« Odpowiedź #25 17 Mar, 2021, 16:28:25 »
Dobra, teraz czaję, przynajmniej ten fragment - faktycznie przeniesienie tego na sumę delikatnie zmieniło balans i trochę ścieśniło to wszystko.

Dodałem też odrobinę chorusa na lead:

https://drive.google.com/file/d/1XjAc5JEBSEIjl_l57KPz40Gmwc0tON29/view?usp=sharing

EDIT:

Właśnie odkryłem że EQ na busie gitar zamulał mi je strasznie. Wyłączyłem i jest lepiej, inna sprawa że na gitarach nie ma teraz żadnego EQ w ogóle.
I jak rytmiczna już żyje, tak prowadząca ni chu-chu nie przypomina tego co tam w oryginale słyszę.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2021, 21:08:37 wysłana przez Rot »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Gitara brzmi cienko
« Odpowiedź #26 17 Mar, 2021, 21:23:47 »
Oryginalna produkcja ma totalnie zaburzone proporcje. Ogromne ilości reverbu zakrywają bębny, które są jakimś tłem dla olbrzymiego ambientu wytworzonego przez pogłos i gęsto uderzane gitary, na pierwszym planie jest ściana tego wielkiego odbicia - sekcja zza ściany, a o basie w ogóle można zapomnieć. Do tego odklejony od reszty, uszojebnie skwierczący po uszach wrzask.
Wtrącę, że się z tym nie zgadzam. Właśnie tak mi się bardzo podoba i ma to jak najbardziej uzasadniony efekt artystyczny i emocjonalny. Pewnie na egzaminach odrzuciłbyś demo Dimebaga, Zakka i... Picassa, bo nie pasują do jakiegoś wymyślonego uśrednionego kanonu ;)

Paczki z głów!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Gitara brzmi cienko
« Odpowiedź #27 17 Mar, 2021, 23:07:23 »
Napisałem, co słyszę i jest to obiektywne. Nie sądzę, żebyś Ty słyszał inaczej - chyba, że masz zaburzenia percepcji. Co innego estetyka. Mamy widocznie inna i kompletnie mi to nie przeszkadza. Poza tym nie jesteś odosobniony, skoro znajdują odbiorcę. Mnie to odrzuca, kogoś pociaga. Zycie 8)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Gitara brzmi cienko
« Odpowiedź #28 17 Mar, 2021, 23:57:31 »
Nie bijcie się (PS - team Bat - no po prostu uwielbiam tę atmosferę jaką mi to robi, te gitary - szczególnie rytmiczne - które przez to jak są zamglone/rozmyte bardziej czuć niż słychać, no po prostu miszcz).

Anyways - nagrałem to wszystko od nowa kompletnie, wrzuciłem Schectera na dwie ścieżki w rytmicznej dla odmiany, i poprawiłem część tego co błędnie rozpisałem sobie.
Wciąż nie brzmi to ani trochę jak oryginał i jestem fajtłapa w graniu tej wysokiej melodyjki bo wchodzi na dosłownie ostatnie progi gdzie mi się już paluchy nie mieszczą, ale jest 100x lepiej w porównaniu do tego co pierwsze wypuściłem.

https://drive.google.com/file/d/1sUMdxMGjrllPHf1OK_laQnVCtJ1KBbC7/view?usp=sharing

PS: wie ktoś może jak tę prowadzącą ustawić brzmieniowo (zaznaczam - brzmieniowo, nie miksowo) tak, żeby grała podobnie? Co to za efekty tam są wrzucone?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Gitara brzmi cienko
« Odpowiedź #29 18 Mar, 2021, 01:23:32 »
Gitary wyszły Ci bardziej do przodu, więc jest progres.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Gitara brzmi cienko
« Odpowiedź #30 18 Mar, 2021, 21:13:36 »
Dobra, chyba mam to:

https://drive.google.com/file/d/1ToGayc25IcjiPyZTQeP2P5TGNRWWJNqx/view?usp=sharing

No chyba, że gdzieś jeszcze wpieprzę synthy.
Ostatnio Kontakta pobrałem z jakąś darmową paczką to się mogę pobawić.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Gitara brzmi cienko
« Odpowiedź #31 05 Kwi, 2021, 15:22:38 »
Tak wbiłem sobie na pałę w ten wątek i cieszy mnie, że w końcu ktoś na tym forum komuś pomaga. :D



Jest gituwa.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Gitara brzmi cienko
« Odpowiedź #32 05 Kwi, 2021, 21:16:48 »
Dobra, chyba mam to:

https://drive.google.com/file/d/1ToGayc25IcjiPyZTQeP2P5TGNRWWJNqx/view?usp=sharing

No chyba, że gdzieś jeszcze wpieprzę synthy.
Ostatnio Kontakta pobrałem z jakąś darmową paczką to się mogę pobawić.
Zaczyna mi się podobywać. :D

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: Gitara brzmi cienko
« Odpowiedź #33 21 Kwi, 2021, 22:07:09 »
W głębszym tle słyszę gitarę która naparza na niskich strunach na bardzo dużym reverbie grając techniką jak na ruskiej bałałajce. Daje to złudzenie syntezatora który robi za  mroczne tło jak dla mnie.
Rozwiń proszę - jeśli to jest alternatywa dla synthów których nie umiem i faktycznie coś takiego tam słyszysz, to może to być to.
Plus co to za technika gry jak na ruskiej bałałajce?

Anyways, skleiłem te DI o które @OMSON prosił. Mam nadzieję że nic nie schrzaniłem za bardzo:

https://drive.google.com/file/d/1HdbElIwlNQX7oIa1aGGw8HN_8NAGtndb/view?usp=sharing
Tu masz przykład.Sam początek do 40 sekundy. O tą technikę mi chodzi

And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Gitara brzmi cienko
« Odpowiedź #34 21 Kwi, 2021, 23:17:45 »
Poszukaj jak na synthach robić dobry pluck, tylko tutaj niestety ale ogrom robi dynamika z prawej dłoni, w MIDI będziesz się tym bawić co nie miara żeby siadło coś czuję. Może ewentualnie poszukaj w gotowych presetach albo instrumentach w kontakcie, tam jest tego co nie miara.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Gitara brzmi cienko
« Odpowiedź #35 22 Kwi, 2021, 00:55:05 »
Synthów to w ogóle będę się musiał nauczyć sensownie używać tak czy inaczej, ale to swoją drogą.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
53 Odpowiedzi
12544 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2011, 22:47:06
wysłana przez sinquestsound
7 Odpowiedzi
2547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2012, 21:01:17
wysłana przez ukasheq
29 Odpowiedzi
12420 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2013, 11:59:04
wysłana przez lwronk
2 Odpowiedzi
4793 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2019, 10:03:51
wysłana przez Rot
11 Odpowiedzi
9411 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2019, 23:53:39
wysłana przez niedziak