Autor Wątek: Hathor 8bucker - opinie  (Przeczytany 26030 razy)

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Hathor 8bucker - opinie
« 17 Gru, 2018, 17:55:20 »
Ktoś miał tego pipaka na tyle długo, żeby się o nim cokolwiek sensownego wypowiedzieć?

Jak to się ma jakościowo i gainowo do Duncanów czy BKP? Kusi mnie znowu żeby blackouty na pasywy wymienić.

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #1 18 Gru, 2018, 09:41:50 »
Mam od jakiegoś czasu . Pickup raczej metalowy w brzmieniu, ale można kupić za dobre pieniądze.

Bardzo spoko kontakt z producentem.
Cloud9
HeadUp

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #2 18 Gru, 2018, 10:19:57 »
Mam od jakiegoś czasu . Pickup raczej metalowy w brzmieniu, ale można kupić za dobre pieniądze.

Bardzo spoko kontakt z producentem.


Coś więcej napiszesz? W jakim wiośle to masz, pod co podpinasz? Ja jestem na etapie projektowania sobie nowych gitar i na pewno chcę odejść od konstrukcji full mahoniowych oraz bardzo mocno rozważam przesiadkę z Blackoutsów na jakieś porządne pasywy.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #3 18 Gru, 2018, 12:43:06 »
Wiesz co miałem go w Jesionie w PAS i w Deanie Cadillacu. lepiej radził sobie  cadillacu do stroju w okolicach C . Przy a na barytonie jakoś nie był dla mnie szałowy.

Z pickupami ciężko mi coś więcej powiedzieć bo brzmienie każdy ma swoje i swoje preferencje. Aktualnie nie siedzi w żadnej gicie mogę ci go sprzedać w spoko cenie to sobie ograsz.
Cloud9
HeadUp

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #4 18 Gru, 2018, 13:01:19 »
@pshemo chyba też miał 8buckera
B ( o ) ( o ) B S

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #5 18 Gru, 2018, 15:38:30 »
Miałem chwilę w LP i Explorerze, bardzo miło go wspominam, grał przyjemnie metalowo, raczej gruzowato niz drobno. Oddałem bo wolę "drobny" przester w metalu, ale dzisiaj do Stonera/Doomu to bym się pewnie mocno zastanawiał.

Edyta: a jeśli chodzi o jakość to niczym nie odstaje od "zachodu", wręcz powiedział bym, że momentami jest lepiej.
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2018, 15:40:09 wysłana przez zerotolerance »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #6 18 Gru, 2018, 15:58:00 »
Ja mam co prawda inny przetwornik ale tylko sie odniose do jakosci i obslugi klienta. Swiatowy poziom, jakosc wykonania tez rewelacyjna.

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #7 18 Gru, 2018, 16:07:39 »
O kurdę, no to zrobiliście mi smaka. :) Jak tylko gdzieś dorwę to koniecznie przetestuję.

Brzmienie metalowo to takie bardziej modern czy "vintage"?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka


Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #8 18 Gru, 2018, 18:34:02 »
O kurdę, no to zrobiliście mi smaka. :) Jak tylko gdzieś dorwę to koniecznie przetestuję.

Brzmienie metalowo to takie bardziej modern czy "vintage"?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Jak na moje to bym powiedział, że raczej modern. On mi brzmiał jak pomieszanie ceramicznego pickupu z "czymś", tylko w sumie nie wiem jak nazwać to coś, alnico 5? Było takie przyjemne "chrupanie", ale nie tak jasne jak w ceramiku.

Tu masz ktoś od nas z forum testował: http://forum.sevenstring.pl/pickupy-dechy-gryfy-struny-i-akcesoria/hator-8bucker-videodemo/
...zawsze możesz mu napisać PW :)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #9 19 Gru, 2018, 14:28:42 »
O kurdę, no to zrobiliście mi smaka. :)

To może smaka na X2N? ;) Tu ładnie pokazane clean i higain?


Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #10 19 Gru, 2018, 21:55:40 »
To może smaka na X2N? ;)

Kurde, mówiąc szczerze, to ten przester brzmi trochę na takie gniazdo os przykryte szmatą. :D Strasznie to siarzy jak dla mnie.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #11 20 Gru, 2018, 11:28:41 »
Miałem 8buckera, teraz jest u Jimmyego z Planu. Generalnie solidny pickupy, ale poszedłem w Nazgula

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #12 23 Gru, 2018, 12:20:12 »
Zamierzam po świętach wziąć set 8bucker plus P94 w puchach do ,,klasycznej" konstrukcji LP, z nową elektrownią. Pochwalę się rezultatem ewentualnie zapraszam tutaj mnie z jakiegoś powodu powstrzymać ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #13 25 Gru, 2018, 11:55:25 »
Elo
Przypadkowo stałem się "testerem" pipaków Darka z Hathor Pickups z racji długoletniej znajomości całego teamu gitarowego.Dużo się ostatnio bawimy z żonglerką różnymi komponentami.Grałem na 8Buckerze i...
Bardzo solidny pipak.Darek daje do swoich produktów najwyższej jakości komponenty i zajebiście dba o jakość !!!
Dla mnie jest on bardzo klasyczny tzn mniej środka i więcej góry z dołem.Bardzo selektywny.Heavy Metal, Thrash Metal.
Nic nie dudni w dole i nie gryzie w górze.Ogrywany na hi gainie i twardym drewnie (klon/palisander i padouk) gitara bardzo "szeroka i sucha".Generalnie polecam ale...

W stajni pojawił się nowy modern pipak. Zeppelin na A5. Coś jak Nailbomb od BKP ale dla mnie lepszy.Bardzo równy, selektywność to już standard u Darka, bardzo miękki na wiolinach i perkusyjny na basach.Mam go obecnie z nowym magnesem A5 (wyczaił zajebiste magnesy i nie do wiary jak A5 może się różnić od A5).Dla mnie obecnie konfiguracja idealna a Nailbomb pogoniony ;-).Uważam ,że większość z Was będzie bardziej zadowolona z Zeppelina niż 8Buckera.

Amen
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #14 25 Gru, 2018, 12:10:12 »
Oooo widzisz, a nie wiesz jaka kwota za Zeppelina?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka


Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #15 25 Gru, 2018, 12:27:38 »
Oooo widzisz, a nie wiesz jaka kwota za Zeppelina?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Hmm, niestety w kwestii cen się nie wypowiem ale na czuja wydaje mi się że podobnie jak 8Bucker.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #16 25 Gru, 2018, 13:30:11 »
Elo
Przypadkowo stałem się "testerem" pipaków Darka z Hathor Pickups z racji długoletniej znajomości całego teamu gitarowego.Dużo się ostatnio bawimy z żonglerką różnymi komponentami.Grałem na 8Buckerze i...
Bardzo solidny pipak.Darek daje do swoich produktów najwyższej jakości komponenty i zajebiście dba o jakość !!!
Dla mnie jest on bardzo klasyczny tzn mniej środka i więcej góry z dołem.Bardzo selektywny.Heavy Metal, Thrash Metal.
Nic nie dudni w dole i nie gryzie w górze.Ogrywany na hi gainie i twardym drewnie (klon/palisander i padouk) gitara bardzo "szeroka i sucha".Generalnie polecam ale...

W stajni pojawił się nowy modern pipak. Zeppelin na A5. Coś jak Nailbomb od BKP ale dla mnie lepszy.Bardzo równy, selektywność to już standard u Darka, bardzo miękki na wiolinach i perkusyjny na basach.Mam go obecnie z nowym magnesem A5 (wyczaił zajebiste magnesy i nie do wiary jak A5 może się różnić od A5).Dla mnie obecnie konfiguracja idealna a Nailbomb pogoniony ;-).Uważam ,że większość z Was będzie bardziej zadowolona z Zeppelina niż 8Buckera.

Amen

No ani nazwa, ani w sumie opis Pana Dariusza na to nie wskazywał, że to ,,polski nailbomb". Bardziej spodziewałem się pierdzenia Pejdża. Proszę zasugerować zmianę nazwy, bo wprowadza w błąd :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #17 25 Gru, 2018, 15:23:48 »
Sugerowałem.Nazwa pochodzi bardziej od napęczniałego środka i mniejszego basu z sopranami  :facepalm:

Posty połączone: 25 Gru, 2018, 15:33:46
Sugerowałem.Nazwa pochodzi bardziej od napęczniałego środka i mniejszego basu z sopranami  :facepalm:
Porównanie do Nailbomba jest tylko w mojej opinii...przesadzon a interpretacja  :o
« Ostatnia zmiana: 25 Gru, 2018, 15:33:46 wysłana przez Saint2013 »
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #18 25 Gru, 2018, 18:05:07 »
A nie wiesz czy jest opcja "testowania" pipaków? Coś tam o tym gdzieś widziałem ja jego stronie, ale nie wiem czy to tylko dla znajomych czy jak.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #19 25 Gru, 2018, 18:49:54 »
Sugerowałem.Nazwa pochodzi bardziej od napęczniałego środka i mniejszego basu z sopranami  :facepalm:

Posty połączone: 25 Gru, 2018, 15:33:46
Sugerowałem.Nazwa pochodzi bardziej od napęczniałego środka i mniejszego basu z sopranami  :facepalm:
Porównanie do Nailbomba jest tylko w mojej opinii...przesadzon a interpretacja  :o

Panie dlatego dałe cudzysłów. ;) domyślam się, że to nie jest 1:1 Nailbomb. Ale skoro tak mówisz, to może właśnie jemu bym dał szansę. Splitujesz go może? Bo chciałbym sobie zrobić taką konfigurację coś ,,a'la Fender" ale z LP, czyli P94 pod gryfem i split na mostku, co by nie musieć może nowej gitary od razu kupować, ale mieć taką ,,kompensację" w miarę. Niby bym wziął, ale wizja nowego badyla czyt. jego poprawiania pod siebie trochę mi się odechciewa...
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #20 25 Gru, 2018, 19:21:37 »
Nie mam doświadczenia ze splitowaniem bo w mojej jedynej gitarze jest tylko pipak mostkowy. Przeważnie pizda i ogień ewentualnie zabawa potkiem.Co do testowania pipaków...zapytajci e ale gość ma full roboty i nie wiem czy będzie mu się chciało w to bawić.
Ostatnio miałem na testach ceramika, dość mocnego...zajebisty, niesamowity atak i klarowność do tego bardzo dobra moc i fajne zrównoważone brzmienie.Od drugiego testera (gościa od gitar w Hathor) już nie wrócił..został na stałe  ;D
Z ciekawostek powiem, że Zeppelin na innym magnesie A5 zupełnie mi nie siadł.Właśnie tak ostatnio rozmawialiśmy ,że niesamowite jest to jak od wielu czynników zależy efekt końcowy.Brać, grać, modyfikować...
Jedno jest pewne, na koniec będziecie zadowoleni i dostaniecie butikowy zajebisty pipak po dobrych piniondzach.

P.S
Zachęcam do rozmów z Darkiem tych z zamulonymi gitami...ceramik ;-)
On się jeszcze nawet nie nazywa.

Amen
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #21 25 Gru, 2018, 19:24:07 »
Nie mam doświadczenia ze splitowaniem bo w mojej jedynej gitarze jest tylko pipak mostkowy. Przeważnie pizda i ogień ewentualnie zabawa potkiem.Co do testowania pipaków...zapytajci e ale gość ma full roboty i nie wiem czy będzie mu się chciało w to bawić.
Ostatnio miałem na testach ceramika, dość mocnego...zajebisty, niesamowity atak i klarowność do tego bardzo dobra moc i fajne zrównoważone brzmienie.Od drugiego testera (gościa od gitar w Hathor) już nie wrócił..został na stałe  ;D
Z ciekawostek powiem, że Zeppelin na innym magnesie A5 zupełnie mi nie siadł.Właśnie tak ostatnio rozmawialiśmy ,że niesamowite jest to jak od wielu czynników zależy efekt końcowy.Brać, grać, modyfikować...
Jedno jest pewne, na koniec będziecie zadowoleni i dostaniecie butikowy zajebisty pipak po dobrych piniondzach.

P.S
Zachęcam do rozmów z Darkiem tych z zamulonymi gitami...ceramik ;-)
On się jeszcze nawet nie nazywa.

Amen

To czyli rozumiem, że ten Zeppelin co go mogę kupić już ma TEN WŁAŚCIWY magnes Alnico? :P

Ten ceramik to jest w planach, że wejdzie na stałe?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #22 25 Gru, 2018, 19:33:46 »
Wiem, że zamówił partię magnesów już od nowego dostawcy.
O ceramika prosili, prosili i się doprosili...raczej zostanie bo jest super.

P.S
Już się ślinimy na PAF-a z nowym magnesem A2
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #23 25 Gru, 2018, 19:51:19 »
Wiem, że zamówił partię magnesów już od nowego dostawcy.
O ceramika prosili, prosili i się doprosili...raczej zostanie bo jest super.

P.S
Już się ślinimy na PAF-a z nowym magnesem A2

Cholera, to może bym SH6 wtedy wypieprzył i wziął set do Vki...i barytonu może :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Odp: Hathor 8bucker - opinie
« Odpowiedź #24 26 Gru, 2018, 00:32:28 »
To może niech ktoś zaprosi Darka na forum i sam poodpowiada na pytania. Bardzo mocno zastanawiam się nad przesiadką na pasywy właśnie z rodzimej stajni, ale potrzeba konkretów. Każdy ma pewnie masę pytań, więc fajnie je zadać tutaj, odpowiedzi będą dla wszystkich, a tak zapewne powielalibyśmy większość pytań w rozmowach prywatnych. Mnie interesują pikapy mostkowe do szóstki i siódemki. Ma być napierdol w gitarze z jesionowym korpusem i mahoniowym gryfem.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
38 Odpowiedzi
18438 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2020, 08:12:43
wysłana przez Zomballo
6 Odpowiedzi
6121 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2015, 14:09:47
wysłana przez 2BeFree
60 Odpowiedzi
27111 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2022, 12:03:43
wysłana przez Orange
8 Odpowiedzi
4602 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2017, 21:41:34
wysłana przez Aremenius
9 Odpowiedzi
1859 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2021, 19:11:50
wysłana przez Dale Cooper