Autor Wątek: 7ki nie tylko dla szatana, czyli nie-metalowe gitary siedmiostrunowe  (Przeczytany 38114 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
To jeszcze jak jesteśmy przy temacie: gitara tym razem od Jamesa D'Aquisto. Pewnego dnia A.D. 1994 przyszedł do niego Scott Chinery, jeden z najbardziej znanych kolekcjonerów gitar (posiadacz Teardopa, o którym wyżej) i poprosił Jamesa: "pokaż jak archtop będzie wyglądał za 100 lat". Lutnik rękawicę przyjął i wykonał D'Aquisto Advance Archtop. Która wygina mnie okrutnie podniecająco. Z "bajerów" na które wpadł wykonawca, to m.in regulowane "efy", dzięki którym można "sterować" głośnością i zawartością częstotliwości wydobywających się z pudła. 

EDIT:

Jeszcze dwie wrzucę - klasyka Montalvo i jakiś doubleneck nie dla mięczaków:)
« Ostatnia zmiana: 24 Mar, 2009, 10:17:24 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.


Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
design nowoczesnej kuchenki indukcyjnej
do widzenia.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
polecam na YT ogladnac sobie film o Ulim Teufflu i jego projektach. gosc ma banie jak malo kto do robienia gitar

ta tesla custom jest mega wypasiona. ostatnio widzialem ze nawet zrobil identyczna tesle ale w wersji 8 strunowej
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Z takim nazwiskiem to koleś powinien robić tylko wiosła ku czci rogatego  :headbang:
4string

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
:devil:

Cytuj
ostatnio widzialem ze nawet zrobil identyczna tesle ale w wersji 8 strunowej

FOTOOO!!!  :headbang:

Co do artystów którzy na tym ciorają, to poza zz-top (znanymi z cokolwiek dziwnych upodobań gitarowych - np. "futrzatoróżowe" basy explorer a'la Jola Rutowicz) trafił się też taki ledwo już dziś pamiętany Kirk H:



Można się spierać czy ta gitara jest ładna czy nie (ja tam lubię geometryczno-futurystyczne kształty, od RR po Kramera Deltę) ale warto przyznać twórcy że ma naprawdę ciekawe podejście do instrumentu.

PS. Wie ktoś ile coś takiego kosztuje? Bo szukam i znaleźć nie mogę...
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Teslę 7-kę, można wyjąć w krajach cywilizowanych za ok. 2500 - 3000 euro. W kraju dzikim (USA) za 3500-5000 dolków.

Nówka sztuka u enerdowców kosztuje 4500 euro.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrz, 2009, 19:09:31 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Jak dla mnie brzydula ... choć nie pogardziłbym ogrania tego dziwoląga ...

Na tych filmikach z jutuba pickupy (innej gitary tego samego twórcy) wyglądają jakby byłby zrobione z tej samej pianki, której używa się do stworzenia karimaty ... dziwne to to ...

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
:devil:

Cytuj
ostatnio widzialem ze nawet zrobil identyczna tesle ale w wersji 8 strunowej

FOTOOO!!!  :headbang:





"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Ożesz... jaką to ma skalę? Bo szukałem i się doszukać nie mogłem. I czy w ogóle wiadomo coś więcej?

PS. Wiem, mam spaczony gust :P
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
nic więcej nie wiem. pisz do ulricha albo wyszukaj na jego stronie w dziale artist tego gitarzyste i podbij z pytaniem na myspace

PS: mi sie tez cholernie podoba to wioslo
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا

PS: mi sie tez cholernie podoba to wioslo

Kurwa nie żartuj  :facepalm:
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Wygląda jak nieudana próba zmodernizowania lutni ... ale co tam, są gusta i guściki.

Jak dla mnie to strasznie obleśna ... :P

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Moim zdaniem jest fajna. Taka odskocznia od tych wszystkich superstratów, fałek, i innych nudnych gitar. Chętnie bym na tym zagrał.

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Też bym chętnie na tym zagrał. I tylko tyle, gdybym coś takiego dostał w prezencie to bym się modlił o paragon.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Bardzo mi się podobają wszelkie modyfikacje w zastałej konstrukcji gitar (pewnie dlatego gram na siódemce ;)). Teuffle są fajne. Wyglądają ciekawie, konstrukcje są logicznie uzasadnione itepe. Martwi mnie to, że wszystkie próbki netowe brzmią płasko i bez wyrazu. Chociaż ponoć Mescalero było nagrywane na Teufflu właśnie a ta płyta ma straszliwy tonaż jaj w brzmieniu :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Ożesz... jaką to ma skalę? Bo szukałem i się doszukać nie mogłem. I czy w ogóle wiadomo coś więcej?

PS. Wiem, mam spaczony gust :P


Cytuj
I’ve also built a few custom versions, such as an 8-string Tesla with a 30 inch scale.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
istnieją gitary 7strunowe nie do metalu?? NIIIUUUUEEEEeeeee!!!
;)
 
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2018, 19:49:21 wysłana przez theremin »
4string

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
brat kupił taka na juwenaliach w krakowie za 10zł. moja pierwsza siodemka;]

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
brat kupił taka na juwenaliach w krakowie za 10zł. moja pierwsza siodemka;]

Dam Ci 20! Targujemy się!
Paczki z głów!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Nie spodziewałem się na tym forumie zobaczyć Wysockiego. Szacun  :angel:
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
:)
ma dziure w pudle. no nie pograsz na niej. do tarcia chrzanu jedynie..

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
:)
ma dziure w pudle. no nie pograsz na niej. do tarcia chrzanu jedynie..

No, to dupa!

A Harvest czuwa... ;)
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
23596 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2008, 15:47:32
wysłana przez Tolein
21 Odpowiedzi
12171 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 00:12:46
wysłana przez Maro
211 Odpowiedzi
66353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2012, 18:06:03
wysłana przez mondomg
33 Odpowiedzi
7908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2013, 21:23:36
wysłana przez zerotolerance
0 Odpowiedzi
922 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2013, 21:36:56
wysłana przez Guitar Spot