Autor Wątek: Jeśli nie POD to???  (Przeczytany 12428 razy)

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Jeśli nie POD to???
« 24 Lis, 2016, 14:33:06 »
Zbieram się do powrotu do grania w bandzie. Do składu zaprosiła mnie ekipa, z którą już kiedyś grałem i zaczęliśmy dzisiaj z kumplem rozkminiać kwestie sprzętowe.

Pomysł na nagłośnienie jest taki:

Gitara-POD HD500-mikser cyfrowy. Tak samo nagłośniona byłaby druga gitara i bas. Perka - opięta stopa, werbel i dwa overheady. Z miksera odsłuch dla każdego z osobna w słuchawkach. Takie rozwiązanie doskonale nam się sprawdzało bo każdy dostawał w odsłuch co chciał, z próby nie wychodziliśmy ogłuszeni. Mogliśmy zgrać każdą próbę przez Reapera. Do tego miałem cały rig w jednym urządzeniu więc i duża wygoda i mobilność.

Ale to rozwiązanie ma też pewną znaczącą wadę... gram pokręconą, ciężką muzę i na POD-zie pomimo setek prób nigdy nie udało się nam ukręcić przesterowanego brzmienia bez charakterystycznego dla podów siarzenia i fizu.

I tu jest pies pogrzebany. Co wstawić w cały ten układ zamiast POD-a? Na Fractala czy Kempera nie pozwala mi budżet. Przekopałem internet i nie widzę innego urządzenia w tej półce cenowej o właściwościach podobnych do POD-a. Coś z Bossa lub Fender Mustang w ogóle warto rozważać?
W sumie jestem w stanie zamienić możliwość ukręcenia setek brzmień z POD-a na rzecz jednego porządnego modern hi-gain bez zbędnego fizu.

Tradycyjne wzmaki/comba odpadają bo chcemy zachować schemat nagłośnienia jak dotychczas. 
Może jakiś preamp gitarowy i do tego symulacja kolumny? Jeśli tak to jakie urządzenia byście polecili?




Offline CTH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #1 24 Lis, 2016, 15:10:48 »
Mam podobne odczucia odnośnie POD-a. Ewentualnie zostaje Ci Eleven Rack, ale nie mam pojęcia jak brzmieniowo wypada POD / Eleven.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #2 24 Lis, 2016, 15:52:23 »
A Amplifire nie zabangla? Wczoraj o mały włos bym kupił (jest na FB), ale cena zbliżona do nówki, a Atomic daje tylko rok gwarancji i ten unit był już na jej finiszu...

Posty połączone: 24 Lis, 2016, 15:55:57
A. Ta firma od Le-big mak,  Torpedo, etc.. zna się chyba na robieniu takich preampow, o jakie Ci chodzi:

https://m.thomann.de/pl/two_notes_le_lead_dual_channel_preamp.htm
« Ostatnia zmiana: 24 Lis, 2016, 15:55:57 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #3 24 Lis, 2016, 16:25:28 »
Co do Amplifire był gdzieś na temat forum i znalazłem tam opinię, że to jednak brzmieniowo półka POD-a a cena póki co sporo wyższa...
Ten preamp na Youtubie gra ładnie. Muszę coś więcej o nim poczytać.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 775
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #4 24 Lis, 2016, 16:41:14 »
Seria PODa z X ma korektor globalny, a daj mu może szansę. Eleven ma tego mniej, ale jest jakby chudszy.
Ew. potraktuj całość jeszcze jakąś dopałką, myślę, że zbliżysz się do brzmienia, które nie będzie irytowało.
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #5 24 Lis, 2016, 17:01:41 »
Jak masz iPada albo iPhona, to BIAS FX jest opcja. Jak nie masz, to koszt zakupu tabletu i aplikacji chyba przewyzszy koszt PODa.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #6 24 Lis, 2016, 17:20:49 »
Co do Amplifire był gdzieś na temat forum i znalazłem tam opinię, że to jednak brzmieniowo półka POD-a a cena póki co sporo wyższa...
Ten preamp na Youtubie gra ładnie. Muszę coś więcej o nim poczytać.

Nie jestem pewien, ale taki albo podobny preamp pojawiał się tu na giełdzie.

Tego Amplifire trzeba koniecznie wreszcie ograć, bo nie wierzę, żeby nie zagadał lepiej niż Pod.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #7 24 Lis, 2016, 17:42:32 »
Tech 21 Fly Rig 5 + TS ewentualnie. Ja pocinam na tym na chałturach i jest spoko :D. Co prawda nie są to metale wcale, ale czasami sobie coś tam w drop D zagram i na przodach to tak jakby sadzi. A przody mamy firmy QSC.

Ja tam zawsze wolałem 11r od POD'a. Jakoś tak... naturalniej dla mnie brzmiał. Słychać że to cyfra ofc, ale w tej kasie imho best.
Poza tym, z POD'a też da się ukręcić. Da się ten fizz trochę przykryć. Obczaj jakieś tutoriale. Presety sobie ściąg od Oli. Może nóż widelec.

P.S Może jeszcze do PODa spróbuj BBE SM. Nigdy w sumie tego nie ogrywałem, ale ludzie gadajo że robi robote.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Orange

  • Gość
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #8 24 Lis, 2016, 19:53:09 »
BY-ZY-DURA
Yony nagrywał na podzie. Problem uważam za rozwiązany. Dziękuję. Dobranoc.

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #9 24 Lis, 2016, 22:11:48 »
No dobra, przyznać się kto z forumowiczów ma tego Amplifire? Stawiam dobrą butelkę za użyczenie tego na jakieś dwa dni.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #10 25 Lis, 2016, 08:58:19 »
No dobra, przyznać się kto z forumowiczów ma tego Amplifire? Stawiam dobrą butelkę za użyczenie tego na jakieś dwa dni.

Kiedyś się ostro zasadzalem, ale opinie takie se besszalu. Niestety nie ma nic dobrego pośredniego. Satbatczru.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 775
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #11 25 Lis, 2016, 09:05:41 »
Jes. Luka Rynkowa.
Paczki z głów!

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #12 25 Lis, 2016, 09:43:26 »
Jes. Luka Rynkowa.

Zauważyłeś jak sprytnie o Tobie wspomniałem?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #13 25 Lis, 2016, 10:03:32 »
Sonic Maximizer sobie wpakuj w pętlę POD'a i charakterystyczne siarzenie trochę odejdzie w niepamięć.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #14 25 Lis, 2016, 11:01:44 »
Dzięki za podpowiedzi, poczytam jeszcze trochę o tym ale jest jakieś światełko w tunelu  :)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #15 25 Lis, 2016, 11:34:29 »

Tradycyjne wzmaki/comba odpadają bo chcemy zachować schemat nagłośnienia jak dotychczas. 
Może jakiś preamp gitarowy i do tego symulacja kolumny? Jeśli tak to jakie urządzenia byście polecili?


Mobilnie i z sensem, to Orange Micro Dark. I nie jest tradycyjny ;) Ma symulację kolumny na wyjściu słuchawkowym, własną pętle efektów. Mozesz używać jako samego preampu (koniec tranzystorowy w klasie D, więc nie musi być obciążany), a podpięty do konkretnej paki tez pokazuje pazur. I jeszcze jedno - brzmi zaskakująco dobrze!

!MicroDark

« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2016, 13:14:38 wysłana przez OMSON »

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #16 25 Lis, 2016, 13:08:17 »
Spróbowałbym z Tym:



http://www.ebay.pl/itm/Two-Notes-Torpedo-C-A-B-Speaker-Simulator-Pedal-/401117000755?hash=item5d646fb433:g:e-kAAOSwubRXLPet

O ile POD hd Jako narzędzie do nagrywania w domku, czy też pre wpinany do kocówki i nagłaśniany paką mnie przekonuje i uważam że jest za taką kasę świetny, o tyle puszczony w przody wykazuje pewne braki. I to właśnie kwestia cabsimów.

Zresztą axe std/ultra jeżeli nie załadujemy customowych irów to też szału jakiegoś wielkiego nie robi imho pod tym względem.

Dopiero kemper/axe fx II tutaj dają radę stand alone.
No pain No gain !

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #17 25 Lis, 2016, 13:16:47 »
Ciekawa opcja tylko koszt tego urządzenia to ok. 2000 zł... Do tego jeszcze koszt Poda...to już lepiej spróbować Atomica Devil Amplifire gdzie z tego co pamiętam można ładować swoje IR

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #18 25 Lis, 2016, 13:40:48 »
Raczej myślałem o opcji pod tytułem "używane" z jakiegoś beya czy cuś. Pod HD bez X-a to ca 1200-1300zł, a taki torpedo to nie wiem :) pewnie też jakiś tysiak z hakiem. Enyłej dalej dwa razy taniej niż axe czy kemper.

Widywałem już te two notes'y tu i tam w rigach. Wygląda to na sensowne urządzenie.
No pain No gain !

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #19 25 Lis, 2016, 14:54:58 »
Jak impulsy to może ruski pingwin? Znaczy pangea:
https://www.thomann.de/pl/amt_pangaea_cp_100.htm
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2016, 14:56:32 wysłana przez przemak »

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #20 25 Lis, 2016, 15:21:43 »
@przemak ta Pangea wygląda bardzo obiecująco... poczytam jeszcze na spokojnie o tym ustrojstwie

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #21 25 Lis, 2016, 19:52:23 »
Ja proponuję na końcu presetu dać EQ w PODzie. Największe Q i wyciąć sam fizz.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #22 25 Lis, 2016, 20:35:29 »
Impulsy, tylko i wyłącznie. Dzięki temu przester z poda zaczyna gadać. Na stockowych paczkach nie da się tego słuchać i żeby coś ukręcić to trzeba rwać włosy z głowy :)
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #23 25 Lis, 2016, 23:59:09 »
Tech 21 Fly Rig 5 + TS ewentualnie. Ja pocinam na tym na chałturach i jest spoko :D. Co prawda nie są to metale wcale, ale czasami sobie coś tam w drop D zagram i na przodach to tak jakby sadzi. A przody mamy firmy QSC.


Wpinasz to prosto w mikser? To ma wbudowaną symulację kolumny?

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #24 26 Lis, 2016, 00:54:32 »
Tak. Tak
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
2292 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2012, 00:12:28
wysłana przez guzie
14 Odpowiedzi
4768 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2012, 21:22:23
wysłana przez zerotolerance
5 Odpowiedzi
1118 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2012, 20:45:07
wysłana przez harry_manback
7 Odpowiedzi
4501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2012, 21:49:22
wysłana przez Lothar
32 Odpowiedzi
11100 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2016, 09:45:01
wysłana przez aciek_l