Autor Wątek: Zasilacze i pętle masy  (Przeczytany 5223 razy)

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Zasilacze i pętle masy
« 31 Sie, 2016, 10:48:04 »
Witajta. Zabieram się za budowę pedalboardu. Mam takie pytanie, jaki zasilacz sobie dobrać.

Rozwiązania :

1. Kupić sobie 2 zasilacze takie : http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/warwick-rp-nt5 do tego daisy chainy i zasilać z 1 linie a z drugiego pętle? (ps. ktoś jest w stanie wyrazić jakieś doświadczenia z tym zasilaczem?)

2. Kupić zasilacz do pedalboardu z separowanymi wyjściami (jeśli tak to jaki w ludzkiej cenie). Tylko czy wtedy mogę pod 1 podpinać efekty w lini i pętli i pętla mas nie wystąpi?

3. Czy jeśli mam wpięte efekty i wzmacniacz do jednego przedłużacza to powoduje mi to pętle mas? Jak najlepiej podpinać takie ustrojstwa?

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #1 31 Sie, 2016, 11:43:14 »
Mam tu dla Ciebie rozwiazanie problemu.

400zł z przesyłem

http://olx.pl/oferta/zasilacz-mark-l-custom-mlc-efekty-gitarowe-CID751-IDfnTaZ.html

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #2 31 Sie, 2016, 11:47:47 »
Niestety troszkę to jakby... nie na mój portfel :D

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #3 31 Sie, 2016, 12:33:31 »
https://www.thomann.de/pl/harley_benton_powerplant_junior.htm
Możesz kupić ten zasilacz, jest całkiem spoko za ten piniondz.
Ma 5 izolowanych wyjść, niestety każde max 120 mA, więc pod jedno wyjście podepniesz max 1 efekt cyfrowy albo max 3 efekty analogowe za pomocą daisy chain.
Pytanie ile i jakich efektów chcesz podpiąć.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #4 31 Sie, 2016, 13:02:13 »
A moze ten https://www.thomann.de/pl/harley_benton_powerplant.htm?sid=d0d7c68fae94dc6f1a34dac5b66078c4

To tak.. w lini bedzie
- tuner (korg piczblek albo mooer babytune)
- distortion (joyo ultimate drive, potem moze jakis mxr)
- kaczka gcb95 potem moze cos lepszego
- opcjonalnie bramka szumow

W petli
Chorus - raczej jakis boss ce lub ch
Delay - sam nie wiem co
Octaver -  byc moze mooer
Reverb - prawdopodobnie jakis mooer albo aroma, po prostu cos malego
Mozliwe ze kiedys zechce miec jakis flanger czy inny cud.

Czyli teoretycznie 4 kostki w linie i 4 w petle. Kupic po taniosci 2 zasilacze po 30 zl i do tego daisy chain, czy kupic zasilacz pod pedalboard.Wazne dla mnie jest to zeby nie szumial ani brumial. I zeby nie robil petli mas.

Ps. Co z tym : "Czy jeśli mam wpięte efekty i wzmacniacz do jednego przedłużacza to powoduje mi to pętle mas? Jak najlepiej podpinać takie ustrojstwa?"

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #5 31 Sie, 2016, 13:45:40 »
Proponowany Powerplant Junior to chyba najtanszy zasilacz z izolowanymi wyjsciami.
Mam 2 sztuki i goraco polecam o ile wydoli pradowo.

Jednak zabierasz sie do tematu troche od konca.
Jak widze sam jeszcze nie wiesz jakie dokladnie efekty bedziesz mial w pedalboardzie, a szukasz juz zasilacza.
Najpierw skompletuj efekty, a potem zobacz jaki zasilacz(-e) to obsluzy!
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #6 31 Sie, 2016, 17:43:41 »
No tak, z tym że pedalboard buduję na bieżąco, i jestem pepwny tych efektów, ale poki co nie jestem pewny poszczególnych modeli. Pewnym jest to że chciałbym w sumie jak najbardziej wydajny zasilacz. Nie mam nie wiadomo ile kasy, zasilacz który mam do kostek brumi i jest chujowy. Dlatego nie wiem które rozwiązanie jest dobre, 2 dobre zwykłe zasilacze, czy 1 typowo pod pedalboard. Tuner,kaczka i distortion bez problemu pewnie pociągnęła by 1 sekcja 200mA więc je bym podpinał daisy chainem od zasilacza własnie typu joyo powerplant, z tym że on chyba nie ma separacji i zrobi mi jedną wielką pierdzącą ...sprzęta!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #7 31 Sie, 2016, 18:40:53 »
Na tą ilość efektów HB PowerPlant Junior może nie styknąć, tym bardziej, że sporo cyfrowych. Ewentualnie możesz kupić dwa.
Niestety zasilacze z odseparowanymi wejściami są dość drogie. Rzuć okiem na zasilacze Tomanka, może tam coś znajdziesz.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #8 31 Sie, 2016, 18:42:37 »
No to może faktycznie w takim razie rozejrzę się za dwoma zasilaczami nie pedalboardowymi. Ten Warwick gdzieś tam na górze ma 1300mA więc.. starczą dwa takie, tylko że nie wiem jak z brumem. Dlatego chciałbym jak najlepszy zasilacz który nie będzie szumiał. Nie wiem czy powinien mieć złacze na bolec uziemiający czy nie?

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #9 01 Wrz, 2016, 10:13:22 »
Prosisz o porady, ale nie za bardzo ich sluchasz. Nic to.
Zrob tak: kup 2 Warwicki, podlacz i zdaj relacje jak poszlo.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #10 01 Wrz, 2016, 20:19:35 »
No ok, ale tak. 1 HB to koszt 150 zł, wszystko jest ok poza tym, że nie zapewni mi wystarczającej mocy, a dwa takie nie dośc że zajmą wiecej miejsca, to jeszcze kosztuje 300 zł..

W takim razie.. Jakie polecicie zasilacze nie do pedalboardu, w normalnej cenie, z dosyć dużym zapasem mocy, i co ważne. Nie ma prawa brumieć, co w takim układzie?

I ponawiam pytanie o to czy jak wzmak i efekty są w jednej listwie, to spowoduje mi to pętle mas, albo jakikolwiek brum?

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #11 02 Wrz, 2016, 13:51:14 »
No ok, ale tak. 1 HB to koszt 150 zł, wszystko jest ok poza tym, że nie zapewni mi wystarczającej mocy, a dwa takie nie dośc że zajmą wiecej miejsca, to jeszcze kosztuje 300 zł..
300PLM za 10 izolowanych wyjsc to drogo?  :facepalm:

Cytuj
W takim razie.. Jakie polecicie zasilacze nie do pedalboardu, w normalnej cenie, z dosyć dużym zapasem mocy, i co ważne. Nie ma prawa brumieć, co w takim układzie?
W takim ukladzie polecam baterie  :angel:

Cytuj
I ponawiam pytanie o to czy jak wzmak i efekty są w jednej listwie, to spowoduje mi to pętle mas, albo jakikolwiek brum?
Jedno "zrodlo" pradu to wlasnie dobry uklad jesli chodzi o petle mas.
Ale czy akurat w Twoim setupie nie bedzie zadnego brumu, to Ci nawet Bradshaw zdalnie nie powie  ;D
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #12 02 Wrz, 2016, 14:41:05 »
Możesz jeszcze z tym spróbować: http://www.tomanek.dbv.pl/viewpage.php?page_id=39 ma 2 odizolowane sekcje po 900mA każda.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #13 02 Wrz, 2016, 15:52:29 »
Możesz jeszcze z tym spróbować: http://www.tomanek.dbv.pl/viewpage.php?page_id=39 ma 2 odizolowane sekcje po 900mA każda.

Zdaje się, że ten model mam i mogę polecić. Efekty pre i zapre ;) zasilam z osobnych sekcji, wszystko gra. Szkoda, że nie ma odłączanych kabelków, no i plastikowe końcówki wtyczek padają po jednym nadepnięciu ;) ale trudno wymagać czegoś lepszego za taki pinionc.

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #14 02 Wrz, 2016, 20:06:59 »
No bo 300 to jednak nie jest mało piniondzów. Ale mam pomysła! Najpierw kupie 2 chujowe, potem zbiore efekty i potem kupie konkret! Tak jest of fakin jeah!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #15 02 Wrz, 2016, 21:36:51 »
Z pewnością w ten sposób zaoszczędzisz.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Zasilacze i pętle masy
« Odpowiedź #16 03 Wrz, 2016, 11:42:01 »
W tym przypadku nie ma kompromisu. Albo chcesz tanio albo dobrze.
W tym przypadku faktycznie mozesz kupic 2 przenosne zasilacze, z tym ze te typu Warwick szumią.
Hb w tej cenie to serio jedna z lepszych opcji, z tym ze faktycznie zasili mniej efektow. Ewentualnie moznaby kombinowac z tym zasilaczem ktoregonpolecil purpleman.

Raczej staraj sie unikac podlaczania sprzetu w rozne gniazdka.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Vempire zasilacze

Zaczęty przez trigger Efekty

1 Odpowiedzi
1675 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2013, 21:31:01
wysłana przez Leon
6 Odpowiedzi
2893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2013, 08:09:29
wysłana przez puffmajster
1 Odpowiedzi
1767 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2016, 16:56:18
wysłana przez Razor89
5 Odpowiedzi
1775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2017, 13:05:15
wysłana przez Bjørn
Pętla masy

Zaczęty przez Omlet Hardware

10 Odpowiedzi
4081 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2021, 15:16:56
wysłana przez sharpi