Autor Wątek: Efekty PRE i POST a pętla masy  (Przeczytany 2894 razy)

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Efekty PRE i POST a pętla masy
« 25 Kwi, 2013, 11:55:17 »
Przejdę od razu do rzeczy:

Mój tor sygnałowy wygląda aktualnie tak:
  • GITARA
  • POD X3 LIVE GUITAR IN (bramka, wah, tuner)
  • POD X3 LOOP OUT
  • TS
  • AMP IN
  • AMP LOOP OUT
  • POD X3 LOOP IN (delay, reverb)
  • POD X3 LIVE OUT
  • AMP LOOP IN

Czyli tzw. metoda na 4 kable + wkradł się tutaj TS. Aktualnie spodziewam się powstania pętli masy (jeszcze nie testowałem całego zestawu) przez dodatkowy element, jakim jest zasilanie TSa. Moje pytanie brzmi:

Jak to najlepiej zasilić, biorąc pod uwagę, że docelowo POD zostanie ograniczony TYLKO do delaya i reverba w pętli wzmacniacza, a rolę bramki, tunera, waha oraz innych efektów PRE przejmą prawdziwe kostki?

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Ktokolwiek? Jestem zielony w temacie zasilania takich efektów i myślałem, że bardziej doświadczeni koledzy trochę mi pomogą ;)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Jeszcze nie przetestowałeś a już Ci się wydaje, że się pętla wkradnie hehe :) To u mnie powinno ich być mnóstwo a nie ma żadnej słyszalnej :) Ts i tak jest zasilany osobno niż pod więc nie powinien nic chrzanić. Potem tez wystarczy jeden zasilacz ba ja nawet zasilam efekt w pętli (chorus) i kostki przed pre z jednej sekcji (bo tak akurat wyszło tymczasowo) i nie powstała żadna pętla. Tu nie ma reguły.

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Dzięki za odpowiedź.

Zakładam, że powstanie pętla z tego względu, że chcę kupić jakąś elektrownię i mieć ten problem EWENTUALNIE z głowy. Skoro nie powstanie, to nie będzie problemu i tyle ;) Ale pewnie masz rację - lepiej przetestować niż marudzić na zapas.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Nie wiem, jak to wyjdzie u Ciebie, ale ja kostki w pętli muszę zasilać z jednej sekcji, kostki przed wzmakiem z drugiej, inaczej pojawia się brum.

Do tego wystarcza mi z powodzeniem taki tani zasilator:

http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-10-efektow-9v-dc-2x900ma-tm900-9d-i3194759129.html

Od sympatycznych panów z G-LAB dowiedziałem się kilku rzeczy na temat pętli mas, których nie rozumiem, ale które powtórzę, żeby było mądrze:

1. pętle mas powstają zarówno w powiązaniu z okablowaniem zasilającym, jak i okablowaniem sygnałowym
2. nie ma reguły, która przed złożeniem łańcucha efektów wyliczyłaby czy pętla powstanie, czy nie
3. jeśli powstanie, jej słyszalny efekt może mieć zróżnicowane natężenie i nie jest powiedziane, że dostaniemy nieakceptowalnym brumem po uszach

Sprawdź i daj znać, co wyszło.


Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Wielkie dzięki za odpowiedz.

Z racji tego, ze fizykę w szkole miałem bardzo dawno temu pojawia się kolejne pytanie - czy zasilacze z separowanymi sekcjami działają tak samo, jak dwa osobne? Pytam z tego wzgledu, ze nie znalazłem na razie takiego zasilacza z separacja sekcji, który uciagnalby PODa i pewnie do niego będę musiał używać tego oryginalnego.

Offline puffmajster

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
odezwij się do mnie na gg.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2228 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2010, 14:12:49
wysłana przez maślak
4 Odpowiedzi
1538 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2012, 15:02:35
wysłana przez knoteek
9 Odpowiedzi
3426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2013, 06:34:35
wysłana przez Yony
16 Odpowiedzi
5223 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2016, 11:42:01
wysłana przez Majk
Pętla masy

Zaczęty przez Omlet Hardware

10 Odpowiedzi
4082 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2021, 15:16:56
wysłana przez sharpi