Autor Wątek: Małe zasilacze do efektów z uziemieniem?  (Przeczytany 1770 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Małe zasilacze do efektów z uziemieniem?
« 17 Gru, 2016, 11:05:57 »
Ahoj,

Nie chcę rozpętywać dyskusji na temat np. różnic między masą a uziemieniem ;) mam po prostu problem i znam rozwiązanie, potrzebuję pomocy w znalezieniu małego zasilacza ok 1A który ma wtyczkę "z dziurką na uziemienie" :)

Niektóre efekty gitarowe do których mogę wpiąć wiosło we wchod, a na wychod zapiąć tylko słuchawki - po prostu brumią.
Na dedykowanym zasilaczyku bez bolca uziemiającego - brumią.
Jeśli w efekcie pozostawię (oprócz słuchawek) kabel, który jest podłączony do wzmaka, który jest wpięty do gniazda z uziemieniem - nie brumią.
Jeśli tylko wyjmę przewód zasilający z tegoż wzmaka - znowuż brumią
Jeśli podepnę tenże efekt do zasilacza z uziemieniem (Yankee PS-M1) - nie brumią.

Wniosek nasuwa się jeden - czasem fajnie byłoby się uziemić. A ponieważ chodzi o ćwiczenie na kanapie, w kiblu, etc, nie zamierzam się podpinać osobnym przewodem do wzmacniacza, kaloryfera, etc.

Zatem - jakie znacie małe zasilacze zintegrowane z wtyczką z uziemieniem ok 1000 mA - 1500 mA?

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Takiego czegoś raczej na rynku gotowców nie znajdziesz, bo takich małych napięć się nie uziemia. Wszystkie zasilacze będą miały płaski wtyk tylko z dwoma bolcami. Co nie znaczy, że nie da się tego przerobić pod taki kabel. Uziemienie we wzmaku masz połączone z masa całego wzmaka. Tu można zrobić to analogicznie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Vempire zasilacze

Zaczęty przez trigger Efekty

1 Odpowiedzi
1676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2013, 21:31:01
wysłana przez Leon
6 Odpowiedzi
7428 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2016, 16:59:59
wysłana przez niedziak
9 Odpowiedzi
3400 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2016, 21:26:05
wysłana przez lwronk
16 Odpowiedzi
5247 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2016, 11:42:01
wysłana przez Majk