Autor Wątek: V-empire redline 100  (Przeczytany 5756 razy)

Offline Proki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
V-empire redline 100
« 26 Sty, 2009, 23:51:26 »
tak tak:P zaraz dostane opier***:P Dopiero teraz. Ale tak wyszło chłopaki, sory.
To nie będzie łatwe. W sumie opisywanie brzmień  nigdy nie było moją mocną stroną i osobiście uważam że to trochę bezcelowe.
...No ale ;)
Mamy do czynienia ze 100 watowym w pełni lampowym hedem. W końcówce 4x 6l6 na przedwzmacniaczu 5x ecc83. Dwa kanały, czysty i przesterowany z oddzielną korekcją. Dla kanału przesterowanego mamy przełącznik hi gain i lo gain(myślę działania nie muszę objaśniać:P), natomiast do czystego clean, crunch.
Z tyłu możemy ujrzeć przełącznik biasu, przełącznik do zmiany napięcia z 230 na 115 v, trzy wejścia na kolumny( 4,8,16), pętle efektów a także wejście na futsłicza.

Do ogrywania użyłem:
gitar:
epiphone g400(wszyscy dobrze ją znamy )
Epiphone Prophecy Les Paul Custom-EX (emg 81, 85) - całkiem przyjemna gitarka
Paka. marshall 1936.

Czas na romantyczną opowieść:P Cała zabawa odbywała się w rnr w Katowicach. Po podłączeniu wszystkiego zaczęła się zabawa:P Towarzyszył mi niejaki "Grzegorz":P Bardzo miły Pan. Na g400...bieda niestety- przy słabo rozkręconym "presence" mało gainu, mało zwarcia...chociaż dynamicznie. Całkiem fajny efekt dał wyżej wspomniany les paul i rozkręcenie presence- było znacznie lepiej. Czysty kanał bardzo ładny- przynajmniej dla mnie. Dynamiczny i wrażliwy na artykulacje.(..:P..). Niedaleko niego stał peavey valveking który był później puszczony przez tą samą pake, a także peavey 6505+(nie jestem pewien) i muszę przyznać że redline to jednak taki trochę peavey, kojarzył mi się strasznie z ich charakterystyką.
Plusy:
-cena
-ładny gejowski wygląd:D
-dobre wykonanie
-prostota
-przydatne ficzery, jak np. możliwość zmiany napięcia.
Minusy:
-Brak możliwości przełączania kanałów na wzmaku- można to robić jedynie futsłiczem
-Może  rzeźnikom brakować gainu.
-No i niestety duży minus mojego egzemplarza- Pan w aukcji napisał że posiada on lampy mesy....owszem ale nie powiedział że są one używane;/(Pan Grzegorz z rnr doszedł do takiego wniosku oglądając takie białe nalepki u nasady- uznał że były wyciągnięte z mesy). Na dodatek latają i są raczej do wymiany. Co do lampek w przedwzmacniaczu to każda z innej parady;/. Tak więc w tej cenie, która niebyła wygórowana nie były wliczone raczej normalne lampy-pozostaje mi wymiana.


Tyle:P Wiem że ten temat jest do pupy bez fotek;) jutro coś dopisze i dodam tłuste fotyyy:P...
...jednak nie takie tłuste:P sorki za jakość:








i cała rodzinka:
« Ostatnia zmiana: 31 Sty, 2009, 10:43:24 wysłana przez Proki »
Raz pierogi solisz!!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: V-empire redline 100
« Odpowiedź #1 26 Sty, 2009, 23:54:42 »
:fotki:

Offline Proki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Odp: V-empire redline 100
« Odpowiedź #2 26 Sty, 2009, 23:58:16 »
czekałem kto pierwszym tym je****:D kto pierwszy rzuci kamień:P
Raz pierogi solisz!!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: V-empire redline 100
« Odpowiedź #3 27 Sty, 2009, 00:00:31 »
Wiesz ja mam niedaleko, więc jak pierdolnę tym kamieniem to Ci łeb urwie ;)

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: V-empire redline 100
« Odpowiedź #4 27 Sty, 2009, 08:41:10 »
-No i niestety duży minus mojego egzemplarza- Pan w aukcji napisał że posiada on lampy mesy....owszem ale nie powiedział że są one używane;/(Pan Grzegorz z rnr doszedł do takiego wniosku oglądając takie białe nalepki u nasady- uznał że były wyciągnięte z mesy). Na dodatek latają i są raczej do wymiany. Co do lampek w przedwzmacniaczu to każda z innej parady;/. Tak więc w tej cenie, która niebyła wygórowana nie były wliczone raczej normalne lampy-pozostaje mi wymiana.

A pisał, że są nowe ?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
1933 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2010, 11:16:49
wysłana przez dom?n
11 Odpowiedzi
6295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2011, 04:46:01
wysłana przez sei.tahn
7 Odpowiedzi
1531 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2011, 21:27:03
wysłana przez Musza
2 Odpowiedzi
1632 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2012, 23:20:06
wysłana przez pouls79
3 Odpowiedzi
1857 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2013, 08:14:21
wysłana przez Stivo2005