Autor Wątek: Floyd - szerokość siodełka a szerokość gryfu przy nim  (Przeczytany 5358 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Juhu.

Kupiłem sobie eleganckie wiosło, o którym pewnie będę chciał więcej napisać, fajniutkie, sprawne i świetnie poskładane (MIJ) ale z irytujacą cechą, która mnie dziwi:

Siodełko-blokada jest węższe niż gryf w tym miejscu. Nie jest kiwnięte, jest równiutko po pół - do milimetra wcięte wzgledem gryfu.

Odstęp strun od brzegu podstrunnicy jest raczej ok, odstępy oczywiscie też, niby nic, a dziwi.

Chopcy Floydowcy - jak jest u Was?

Fotki wieczorkiem.

Orange

  • Gość

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
W czem? Seryjniak, custom? Moja to nówka, chyba z Fujigen, więc chciałoby się mieć piknie i flawless i w ogóle.. ;)

Orange

  • Gość
Custom. Wymieniałem siodełko z chromu na czarne i tak się jakoś złożyło. Chromowe chyba było ok.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Paczki z głów!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Co mam zmierzyć, bo nie panimaju? :(

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Gryf. I będziesz wiedział, czy wzięli najbardziej pasującą blokadę czy nie - czy więc to "fail" :).
Paczki z głów!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Nie, no jasne, że siodełko, to R2 - czyli ma lekko ponad 41 mm. Gryf natomiast ma nieco ponad 42. Niby zgodnie ze specyfikacja producenta, ale nadal nie czaję, dlaczego nie można było tego zaprojektować i zrobić "na równo".



Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Jebanes?
Zmierz suwmiarką szerokość gryfu. Powinno być 43 mm jak znam życie ;)
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Podmienili ci Chińczycy.
 Ja we wszystkich gitarach mam nikiel chrom równiusienko.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Orange

  • Gość
łoteva. Główka w reversie!

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
I fajny kolor i kremowy binding...
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
łoteva. Główka w reversie!

Sam jesteś w rewersie, perwersie :)



PS to nie jest prawdziwy kolor! Taki miał być, ale okazało się, że zamiast niebieskiego, jest niebiesko-turkusowy. Szokłem, no bo co koledzy na dzielni powiedzą, na taki waginosceptyczny odcień, ale zaczyna mi się to podobać :) Niestety mimo starannego ustawiania balansu bieli, nie potrafię tego sfotografować... :-/

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Zmień mechanikę na czarną. Zobaczysz wtedy głębię koloru i obniżenie współczynnika spedalenia ;)
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
O, co to, to nie :) Mnie się strasznie podoba ten badziewny cosmo-black :)

Szkoda, że nie potrafię zrobić dobrej fotki - ale czytałem, że czasami turkus, fiolet i inne pedalskie kolorki bywają dziwkami dla niedzielnych pstrykaczy. Nie chce mi się zagłębiać w dziedzinę obróbki formatów RAW-o pochodnych, ale może w wolnej chwili chociaż spróbuję obniuchać temat.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Zmień siodełko, albo diluj z tym. Najprawdopodobniej okazało się, że przy tym siodełku struny są tam gdzie trzeba na podstrunnicy, przy szerszym struny IMO będą za blisko krawędzi i będą spadywać. Także graj nie pierdol :).
Paczki z głów!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Nie przeszkadza mi to. Tylko dziwię się, ze coś komuś miałoby przy projektowaniu gryfu spadać i być za blisko krawędzi, skoro inni robią dokładnie taką szerokość szyjki jak blokada Floyda i żyją. Sam FR tez pewnie nie jest zaprojektowany na zasadzie "dodaj do mnie 2mm, bo inaczej ch..j"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Firmy mają tzw. "swoje" i bardzo często uważają, że to ci "oni" powinni się dostosować. Tu masz przykład :).
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Men, te siodełka są praktycznie w tej samej cenie...  Uważam, że to żadna wyjebka, błąd, czy że po taniości, tylko tak ma być, patrz wyżej.
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@Ghost_of_Cain  a sprawdziłeś to pod kątem odległości od krawedzi- ściecia progu gdyby było na równo ?
Byc może Caparison ma własne ustalenia co jest wygodne w grze i jak robia gryf czyli scięcie progów, zaokraglenia  i odległość struny od tego. Byc może tego milimetra zabrakłoby dla Twojej wygody gry, a kolejnym wymiarem producenta blokad jest 43mm i wtedy byłoby jeszcze gorzej.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Dokładnie to sugerował Maciej powyżej - pewnie tak, w mniemaniu producenta, jest optymalnie, a siodełko 42,85 mm faktycznie byłoby za szerokie, zmieniłoby to pewnie w jakimś stopniu koncepcję gryfu.

Nie mam dobrego porównania, bo mało tych gitar dotykałem, ale w moim starym Dellingerze jest nieco węższy gryf, o piczy kłaczek, przy tym samym siodełku. Jest też bardziej - mimo delikatnej kiwki - podobna odległość skrajnych strun od brzegu podstrunnicy:



A w tym nowym wieśle, im dłużej paczam, tym bardziej widzę, że raz, że gryf szerzej i większa dziura, to jeszcze im się bardziej kiwnęło na stronę basowych:



Wracam grać, nie ma co pitolić :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Bracie - jest dobrze! Graj :).
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
4986 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2009, 18:42:04
wysłana przez oz
2 Odpowiedzi
2207 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2012, 22:58:50
wysłana przez maclaren2
4 Odpowiedzi
2235 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2012, 18:22:15
wysłana przez admaxo
11 Odpowiedzi
4748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2013, 22:18:35
wysłana przez grz_ost
5 Odpowiedzi
1843 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2013, 00:26:22
wysłana przez lwronk