Autor Wątek: Porównanie 17 lampowych wzmacniaczy (nie mesa engl peavey diezel vht) :D  (Przeczytany 4662 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV


Szybkie porównanko zrobiliśmy, bez kręcenia, czysty żywioł, bez reampu, ponad 3h grania i przerzucania klocków.
Pytania >> @Łysy
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2016, 20:41:35 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Fajnie. Nawet rzekłbym - bardzo. A takie pytanie techniczne: czy w przypadku tego typu porównań korekcja nie powinna być ustawiona taka sama dla wszystkich pieców? Rozumiem, że ciężko w takich przypadkach ustawiać taki sam poziom przesterowania (bo może być ich kilka np.) ale czy nie słusznym jest ustawienie wszystkich pieców "na dwunastą"?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Wzmaki są ustawione mniej więcej tak, jak nam grały "najlepiej". Chodziło nam głównie o pokazanie różnic w charakterze brzmienia wzmaków, żeby to zrobić full pro, zajęłoby to chyba tydzień.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2016, 20:55:27 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Wzmaki są ustawione mniej więcej tak, jak nam grały "najlepiej". Chodziło nam głównie o pokazanie różnic w charakterze brzmienia wzmaków, żeby to zrobić full pro, zajęłoby by to chyba tydzień.

Ok ok, to już wszystko jasne, po prostu właśnie mnie interere idea jaka wam przyświecała ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Cały problem z takimi testami wynika z tego, że w kilku wzmakach czasami da się ustawić praktycznie to samo brzmienie inaczej ustawiając gałki korektora :) Tym bardziej w tych konstrukcjach, które są skopiowane w mniejszym lub większym stopniu. Ustawienie gałek na 12 nie jest słuszne moim zdaniem bo może się zdarzyć, że jeden będzie gadał super w tym ustawieniu, a drugi jak kupa. Nie pokażemy wtedy jego najlepszej strony.  Druga kwestia, jeden wzmak się lubi z jedną paczką drugi nie. Pamiętajmy "kompletny wzmacniacz" to w zasadzie zestaw wzmak plus paczka, bo to determinuje jego końcowe brzmienie. Przez to takie testy nie mają wielkiego sensu moim zdaniem :)

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Mi osobiście koncepcja podoba się .
Jeśli chodzi o miejsca na podium to :
1. Landry
1 Pitbull cl
Te dwa wzmaki wyróżniają się brzmieniem.

Zomballo

  • Gość

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Fajnie zrobione porównanie, wzięliście fajny riff na którym dobrze słychać różnice między wzmakami. Mnie najbardziej podszedł dsl100h i 6534.

Spoiler

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Nie moje brzmienie (z perspektywy słuchacza, nie twierdze ze bym to zrobił lepiej) + niektóre Wzmaki potrzebują dopałki z defaultu,a tu jej chyba nie ma. Najbardziej zapadł w pamięć po jednokrotnym wysłuchaniu 6100, Boguś i chyba pierwszy z UHT.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły Diezle, zwłaszcza D-moll, z którego przy ogrywaniu ciężko było mi coś ukręcić, chociaż może być to wina Regiusa, na którym ogrywałem... Poza tym, piersze VHT i Soldano. Peavey bardzo pozytywnie na plamutingu.

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że Marszczale to nie nie moja bajka i ich po prostu nie lubię. Mesa Buga też jakoś mnie zawiodła...

Natomiast Piwej dał radę i najbardziej mi przypasował.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Jak dla mnie kiepścizna, nudny i słabo zagrany riff a piece w dużej mierze z powykręcanym środkiem i z pałerem niedożywionego jamnika.
Spoiler

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
Jak dla mnie kiepścizna, nudny i słabo zagrany riff a piece w dużej mierze z powykręcanym środkiem i z pałerem niedożywionego jamnika.

Pretensje do Gibsona, nie do mnie i wzmacniaczy. Nie moja wina, że gra tak c*ujowo :X
mniut i piah

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A miałeś coś ciekawszego pod ręką ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
mniut i piah

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Mi fajnie leza Diezle, Elmwood no i Mesa.

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Ano miałem. Mój błąd.
Kramera, który miał służyć jako "punkt wyjścia" trza było użyć, a nie jakieś gibsą ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Mocno się zdziwiłem, ale najbardziej leży mi DSL i 6534, no i Soldano jeszcze wrył się w pamięć trochę. Diezlami z kolei negatywnie się zaskoczyłem - spodziewałem się, że zagrają pełniej.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Pretensje do Gibsona, nie do mnie i wzmacniaczy. Nie moja wina, że gra tak c*ujowo :X
Nie wątpię, 498T do najbardziej piekielnych pipaków nie należy a w filmiku sam arsenał lucyfera. Normalnie na jakimś sh-10 czy czymś tego pokroju strach wychodzić w 6534+  z gejnem za 4.5 a tu gałka poleciała na 6. Już samo to w postaci uzyskanego wykopu mówi jaki pałer mają te pipaki.
Boli mnie głównie ten scoop no a brak mocy... to jak przyglądać się jakiemuś lambordżini czekając na start silnika i usłyszeć z wydechu pyrkanie syrenki :D Rozumisz no, taki trochu smuteczek, rozczarowanie, czy co

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Fajne porównanie ale nic nie wniosło, dla mnie, dalej żadnego nie chce.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Opinii tyle ilu słuchaczy więc i ja coś dopowiem. Dla mnie pierwszy i ostatni z naciskiem na ostatni. Peavey 6534+ zamiótł mi tu wszystko.
INTERSTELLAR

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Nie wątpię, 498T do najbardziej piekielnych pipaków (...)

To był taki żart z mojej strony. Wybrałem najbardziej klasyczny instrument z zestawu, a 498T to nie jest przetwornik o słabym sygnale.

Rozumiem, że Ci się nie podoba wypadkowa brzmienia, że po wzmacniaczach za miliony złotych spodziewałeś się golden soundu. Oczywiście, że mogłem zrobić to lepiej i w ogóle bla bla bla. Ale i tak znajdzie się ktoś, kto powie, że to kupa, nawet jakbym spędził nad tym video 100000000 godzin. Po prostu nie ma takiej technicznej możliwości, żeby zrobić taki mega full wypas test. A ten w miarę pokazuje różnice w brzmieniu poszczególnych ampów. Tyle.
mniut i piah

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
DSL100H za 1500 zł w kontekście brzmienie/cena rozpier*ala wszystko. Dobrze, że mam swojego <3
mniut i piah

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
A mnie na ten przykład całkiem pasuje Splawn Kompetyszyn.. Nitro też ujdzie. No i 6534+

T.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
33 Odpowiedzi
16296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2008, 11:14:47
wysłana przez lord_awesomeguy
21 Odpowiedzi
5322 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2013, 16:05:47
wysłana przez Stivo2005
38 Odpowiedzi
16667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2015, 20:28:26
wysłana przez pringles50g
3 Odpowiedzi
1456 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2016, 22:29:58
wysłana przez Pneumonia2
2 Odpowiedzi
3590 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2017, 10:12:29
wysłana przez Page_Hamilton