Autor Wątek: Peavey 6505 ENGL Fireball Bugera Mesa HB CAB [Zestawienie + sample]  (Przeczytany 5321 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,

Wczoraj skończyliśmy reamping gitar na pierwszy oficjalny materiał zespołu Afterload ! Było z czego wybierać ;)
Gitarki poszły na 2 paczkach Mesy i HB oraz 3 wzmakach: 6505,Engl no i Bugerka ;) Gitary nagrane z dublami - także wszystkie duble na Bugerce z HB lewy kanał 6505 prawy Engl, cleany - Bugerka, sola na 6505 z paczką Mesy. Wszystkie ślady wklepaliśmy na 1 sm57 w 2 różnych pozycjach przy każdej z paczek. Jakieś próbki na dniach - ale powiem że jest moc ! Do reampu oczywiście DawAmp ;)



Wszystkie próbki do odsłuchania jak zwykle tutaj: http://www.brickwall.pl/index.php?threads/afterload-sesja-rempingu-engl-6505-bugera-mesa.360/

Pozdrawiam,

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Tradycyjnie Engl wyszedł najgorzej   :devil:

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Tradycyjnie Engl wyszedł najgorzej   :devil:
hahaha, ejj no sam nie wiem ale ENGL ma dla mnie taka chropowatą wkurwiająca górkę i tak ją ściągałem że mi taki mułek wyszedł - mea culpa trochę - ale szczerze to mnie do siebie nie przekonał. To co na Bugerce i 6505 ukręciłem w 3 min to ENGL mnie namęczył a gał wcale dużo nie ma - musiałbym go dłużej pokatować bym sie może przekonał...

Mnie rozjebało że paczki Mesy i HB brzmią tak różnie.... niby v30 niby oba z chin a..... zastanawiałem sie czego przy reampie na Bugerce tyle środka muszę zawsze wypierdalać.

Pozdrawiam,

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Mnie rozjebało że paczki Mesy i HB brzmią tak różnie.... niby v30 niby oba z chin a..... zastanawiałem sie czego przy reampie na Bugerce tyle środka muszę zawsze wypierdalać.
Pozdrawiam,
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale zawsze wydawało mi się, że V30 w Mesach są produkcji brytyjskiej.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Mnie rozjebało że paczki Mesy i HB brzmią tak różnie.... niby v30 niby oba z chin a..... zastanawiałem sie czego przy reampie na Bugerce tyle środka muszę zawsze wypierdalać.
Pozdrawiam,
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale zawsze wydawało mi się, że V30 w Mesach są produkcji brytyjskiej.



Tutaj takiej różnicy nie ma..., ale chyba masz rację

Cytuj
Mesa cabs are loaded with V30's made in the UK, not china. And according to Mesa, the Mesa V30's are still custom made to their specs.
Ktoś może potwierdzić ?, zakładam mimo wszystko że w HB siedzą chińczyki - co sugeruje cena paczki ;)

Pozdrawiam,

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Stary, coś Ty zrobił temu ENGL'owi? Tu Presence działa inaczej, tzn jak go zdejmiesz to nakładasz tony muła, co chyba zrobiłeś... Nie schodź z presence poniżej 4/10, serio. Ten wzmak nie lubi dużo gain 3/10 to myślę max w nagrywaniu i nie lubi mało presence i góry. Pokręć raz jeszcze, bo serio, kompletnie nie oddałeś tego wzmaka.

A co do V30, w MESA'ch są Chińczyki ładowane od chyba 2007r, różnica między China a England jest zerowa, porównywałem w mojej pace Buzzaro 112. Większą różnicę robi, różnica między rozegranym a nie rozegranym głośnikiem.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Stary, coś Ty zrobił temu ENGL'owi? Tu Presence działa inaczej, tzn jak go zdejmiesz to nakładasz tony muła, co chyba zrobiłeś... Nie schodź z presence poniżej 4/10, serio. Ten wzmak nie lubi dużo gain 3/10 to myślę max w nagrywaniu i nie lubi mało presence i góry. Pokręć raz jeszcze, bo serio, kompletnie nie oddałeś tego wzmaka.
Nic nie zrobiłem, ustawienia Engla były takie:



pamietaj że przy reampie sygnał wypuszczam z innym poziomem niż jak mam wpiętą gitarę (tez zależy jaką), dlatego przy tym ustawieniu Gain w Englu dopiero gadał dla mnie oki, ustawienia w 6505 i bugerce eq sa bardzo podobne !!! mogę zrobić fotę, nie mam możliwości już zreampowania od nowa bo zaraz koleś wpada zabrać graty... jedyne co mogę polecić to żeby każdy ustawiał więcej presence i treble niż ja przy nagrywaniu - pod warunkiem że ustawi tak mikrofon jak ja ma taką salkę jak ja i taka paczke na której robiłem - więc w zasadzie nic nie mogę polecić ;). Następnego engla jak mi wpadnie w łapy przetrzepie uważniej - dzięki za wskazówki !

pozdrawiam,

Posty połączone: 13 Wrz, 2013, 13:45:21
Tak ustawione były gały w Bugerce - Presence na godz. 11



Tak ustawione gały w 6505



pozdrawiam,

« Ostatnia zmiana: 13 Wrz, 2013, 13:45:24 wysłana przez sinquestsound »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ustraw ENGL'a tak: Bass zostaw jak jest, Middle 6/10, Treble też ok. 6/10, Presence od 5/10-6/10. Serio. Gain no mimo wszystko bym zjecahł do tych 3/10, spróbuj.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Ustraw ENGL'a tak: Bass zostaw jak jest, Middle 6/10, Treble też ok. 6/10, Presence od 5/10-6/10. Serio. Gain no mimo wszystko bym zjecahł do tych 3/10, spróbuj.


Cytuj
nie mam możliwości już zreampowania od nowa bo zaraz koleś wpada zabrać graty...
właśnie wynosimy ;(

pozdrawiam,

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ustraw ENGL'a tak: Bass zostaw jak jest, Middle 6/10, Treble też ok. 6/10, Presence od 5/10-6/10. Serio. Gain no mimo wszystko bym zjecahł do tych 3/10, spróbuj.


Cytuj
nie mam możliwości już zreampowania od nowa bo zaraz koleś wpada zabrać graty...
właśnie wynosimy ;(

pozdrawiam,

Jeszcze będzie pewnie okazja ;)

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Ustraw ENGL'a tak: Bass zostaw jak jest, Middle 6/10, Treble też ok. 6/10, Presence od 5/10-6/10. Serio. Gain no mimo wszystko bym zjecahł do tych 3/10, spróbuj.


Cytuj
nie mam możliwości już zreampowania od nowa bo zaraz koleś wpada zabrać graty...
właśnie wynosimy ;(

pozdrawiam,

Jeszcze będzie pewnie okazja ;)

Spoiler
Stivo żebyś nie marudził bardzo posłuchaj tego Engla to jest to co wbilismy docelowo do sesji kapeli: http://www.brickwall.pl/index.php?threads/afterload-sesja-rempingu-engl-6505-bugera-mesa.360/#post-1843   ustawień nie pamiętam na wzmaku ale na bank gra z paczką Mesy !

Pozdrawiam !

Zomballo

  • Gość
Engiel słabo ale rozwaliła mnie paka betona. Ma sporo więcej środka niż paka mesy. Dla mnie to tylko na plus. ;)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Engiel słabo ale rozwaliła mnie paka betona. Ma sporo więcej środka niż paka mesy. Dla mnie to tylko na plus. ;)
dlatego jak reampuje na Bugerce to środek ma ustawiony między 1 a 2 - a w miksie i tak wywalam 2 tyle eq z gitar ...

Pozdrawiam,

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Bosz....  mam Fireballa na salce i nigdy tak chujowego brzmienia nie ustawiłem :P

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Bosz....  mam Fireballa na salce i nigdy tak chujowego brzmienia nie ustawiłem :P
a nagrales kiedys ? Na salce to grunthell nawet kurwi !

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Tak, całą płytę na Fireballu ;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Bosz....  mam Fireballa na salce i nigdy tak chujowego brzmienia nie ustawiłem :P
a nagrales kiedys ? Na salce to grunthell nawet kurwi !
na nagraniach Stiva grunthell najlepiej "kurwi" ;)
i always go full retard

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Tak, całą płytę na Fireballu ;)
poka poka z chęcią posłucham !

Cytuj
na nagraniach Stiva grunthell najlepiej "kurwi" ;)
Stivo swój riff dopracował do perfekcji - nie mogło być inaczej ! ;)

Pozdrawiam,

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
  tyle mam, wiecej nie pokaze  :P

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
  tyle mam, wiecej nie pokaze  :P
dupy nie urywa ;) bas za bardzo kurwi w miksie ;), ale brzmi całkiem przyzwoicie - natomiast dla mnie dalej brak takiego jebnięcia zwłaszcza przy tłumieniach rozmyte takie nie są zwarte tylko z tym gruzem siarką co ja osobiście nie lubię... tutaj dorzucałem próbki ENGLA juz z naszej sesji docelowej był inaczej ustawiony http://www.brickwall.pl/index.php?threads/afterload-sesja-rempingu-engl-6505-bugera-mesa.360/#post-1843 i takiego Engla a raczej jego charakter słyszę w twoich nagraniach. Ale muza fajna co gracie !
dzięki za przykłady !

Pozdrawiam,

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Brakowało mi tylko Tube Screamera, ale nie wiem czy by nie było za dużo mięsa wtedy. :P

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Brakowało mi tylko Tube Screamera, ale nie wiem czy by nie było za dużo mięsa wtedy. :P

za dużo mięsa

za dużo mięsa

za dużo mięsa


Spoiler
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2013, 16:07:19 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
55 Odpowiedzi
24243 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2009, 17:16:04
wysłana przez g-zs
17 Odpowiedzi
7513 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2010, 09:12:49
wysłana przez Rock
7 Odpowiedzi
5203 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2011, 19:38:42
wysłana przez maślak
56 Odpowiedzi
11944 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2012, 12:21:30
wysłana przez Fungus
23 Odpowiedzi
7976 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2012, 16:15:00
wysłana przez xaperfly