Autor Wątek: Leworęczny most tremolo 7str?  (Przeczytany 3949 razy)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Leworęczny most tremolo 7str?
« 12 Gru, 2008, 00:18:20 »
Zgłaszam się do lepiej obeznanej braci z pytaniem.

Mianowicie, poszukuję (na razie hipotetycznie) jakiegoś siedmiostrunowego mostka typu tremolo. Najlepiej coś lo-pro.
Wiem że z Khalerem nie ma żadnych problemów. Co do Flojda nie mam pewności. (szóstka leworęczna jest na bank, mam spore wątpliwości co do siódemki).
Ibanez na pewno jakieś tremolo lefty robił (choćby do rg1077xl lefty), ale pytanie czy taki most w ogóle idzie zdobyć.
Spoiler
Jakieś uwagi?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Leworęczny most tremolo 7str?
« Odpowiedź #1 12 Gru, 2008, 09:07:58 »
1077XL byl wykonany dla endorsera wlasnie w ten sposob ze uzyto mostu z U-barem. byl kiedys model 7420L ale mial LoTRS7 lewego. slabizna

zwyklych mostow nie robia lewych do 7 strunowek wiec albo przerobka LoPro albo zdobycie LoPro z U-barem ale to wydaje mi sie malo realne
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: Leworęczny most tremolo 7str?
« Odpowiedź #2 12 Gru, 2008, 12:05:29 »
Pozdrawiam lewoęcznego kolegę i nasze wspólne problemy... Wszystkie moje gitary to customy, floydy 6 strunowe leworęczne oczywiście są, bo mam, natomiast nie uwierzę, że nie ma do siódemki - to byłaby prawdziwa dyskryminacja. Leworęcznych gitarzystów jest ok. 10%.
Paczki z głów!

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Leworęczny most tremolo 7str?
« Odpowiedź #3 12 Gru, 2008, 20:49:48 »
Poprawka. Leworęcznych jest ogólnie 10%, gitarzystów jest mniej, bo albo gostek się nauczy grać jak praworęczny (w sensie lewa ręka na gryfie, prawa kostkująca), albo zrezygnuje w ogóle, bo się zniechęci tym, że np. nauczyciel nie toleruje jego leworęczności (mnóstwo dziwnych akcji, wystarczy po forach poczytać), blablabla, a w sumie Ci właściwi leworęczni gitarzyści, to procent daleko mniejszy.

Co zaś się tyczy mostu, to ciekawe co mówisz. Ja ostatnio nad tym się właśnie zastanawiałem i problem jaki spostrzegłem to asymetryczne pivot pointy, widać to na zdjęciach:
http://jemsite.com/jem/trems.htm#loproclose
Basowy punkt podparcia jest prosty, a wiolinowy lekko werżnięty w most. Zgaduję że to kwestia "obrócenia" mostu o jakiś malutki kąt, co z kolei ma znaczenie z uwagi na grubość strun i minimalnie inną ich reakcję na floydzie...
Zastanawiam się w jaki sposób można by to obejść, jeden to zrobić identyczną podstawę mostu, tylko że symetryczną, bo pozostałe elementy, jak na moją logikę, powinny działać bez zarzutu. Inne rozwiązanie to jakiś modeling tych podstaw no i wpięcie wajchy w tą ubarową dziurę.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Leworęczny most tremolo 7str?
« Odpowiedź #4 12 Gru, 2008, 20:57:49 »
Kiedyś też sie zastanawiałem nad pivot jointami i teraz wpadłem na to, ze to pewnie chodzi o ułatwienie w montażu. Jeśli oba pivot jointy był wyprofilowane w "u", to trzpienie musiały by być idealnie wręcone w drewno. Gdyby oba były proste jak górny pivot, to mostek miałby możliwośćporuszania sie w poprzek strun. Natomias danie tylko jednego pivota wyprofilowanego  w "u" pozwala utrzymać most w pozycji względem pivotów, i nie wymusza dużej precyzji montażu. Jeśli sie myle to poprawcie mnie.
« Ostatnia zmiana: 12 Gru, 2008, 20:59:25 wysłana przez Invivo »

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Odp: Leworęczny most tremolo 7str?
« Odpowiedź #5 12 Gru, 2008, 21:06:17 »
w OFR sa U.

ale imo ta teoria jest sensowna.
jebac master volume.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Leworęczny most tremolo 7str?
« Odpowiedź #6 12 Gru, 2008, 21:33:07 »
A ja powiem jedną rzecz, która chyba jest choć trochę pozytywna... mianowicie tak patrzę na to, buduję różne teorie spiskowe i w końcu zastanowiłem się nad jednym. Czy ta różnica w pivotach rzeczywiście obraca most? (w sensie czy moje teorie są logiczne) No i mi się wydaje, że chyba jednak nie, bo mimo różnicy w profilowaniu, to chyba same pivot pointy będą w tym samym miejscu, bo po prostu w tym u jest więcej miejsca po bokach (w sensie, że dalej jest pociągnięty ten metal), a miejsca gdzie on się oprze na śrubie, czy tam na anchorze, są symetryczne po obu stronach mostu. Tak mi się wydaje, ale z drugiej strony, to wiem że nic nie wiem.

Może ma ktoś jakiegoś lo pro edge 7 albo similiarny układ w częściach i chciałby base'a zeskanować / skserować...? ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Leworęczny most tremolo 7str?
« Odpowiedź #7 14 Gru, 2008, 19:03:47 »
problem jaki spostrzegłem to asymetryczne pivot pointy
Inne rozwiązanie to jakiś modeling tych podstaw
Może ma ktoś jakiegoś lo pro edge 7 albo similiarny układ w częściach i chciałby base'a zeskanować
Mówże po polsku człowieku. ;)

Ostatnio rozmontowywałem Edge Pro. Śruby na których się to trzyma są identyczne a mostek leży równolegle do frezów, więc wnioskuję, że całość jest symetryczna i można spokojnie włożyć to odwrotnie.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Leworęczny most tremolo 7str?
« Odpowiedź #8 14 Gru, 2008, 19:45:42 »
I o to mi chodziło, men. Danke.

Btw. oto co robi z człowieka turecka szkoła... roootfl
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
2575 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2008, 15:39:56
wysłana przez Pan Sinner
Hom mejd Tremolo.

Zaczęty przez purpleman « 1 2 » Efekty

37 Odpowiedzi
18268 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2009, 17:12:34
wysłana przez Wybielacz666
1 Odpowiedzi
1935 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2009, 18:36:25
wysłana przez Leon
24 Odpowiedzi
12491 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2010, 19:51:14
wysłana przez mleko
4 Odpowiedzi
1977 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2012, 16:09:00
wysłana przez Dmaligator