Autor Wątek: 7 strun do 1000 zł. Czy da radę?  (Przeczytany 16794 razy)

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
7 strun do 1000 zł. Czy da radę?
« 03 Lis, 2014, 10:43:51 »
Czy do kwoty 1000 zł da się kupić wiosło 7 strunowe do użytku domowego?
Przeglądałem Thomann'a stronę, jest niby Harley Benton w tej kasie i Jackson JS22-7, ale nie wiem,co to warte.
Proszę o opinie.

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
W tej cenie myślę, że najlepsza byłaby jakaś używka. Może Flame EXG7? Można za 1200zł już znaleźć.

A takie coś?
http://allegro.pl/esp-ltd-m-17-gitara-siedmiostrunowa-7-okazja-i4738596306.html

LTD z mojego doświadczenia są dobre jakościowo.

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Miliard tematów było na ten temat.

Generalnie jeśli poszukać, to trafisz używkę Ibaneza RG7321 (jest chyba jeden na fb na grupie giełdowej) poniżej 1000zł, Schecter Omen jest też w tym przedziale cenowym, ale poczytaj o nim opinie, bo są bardzo różne. Dobrym wyborem będzie też rodzimej produkcji Flame EXG-7.
W HB bym się nie pakował, Jacksony w sumie nie wiem jak tam stoją z jakością, ale te kilka wioseł które wymieniłem wyżej są sprawdzone i znajdziesz tu obszerne opinie o nich.

Tak więc odpowiadając na pytanie:
Spoiler


Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Zapomniałem dodać-miło było, gdyby to miało menzurę nieco dłuższą, niż 25,5". Omen ma zdaje się 26,5". Dzięki za linki, dzięki za tak szybkie odpowiedzi i sorki, bo widocznie kiepsko szukałem, skoro nie znalazłem tych tematów :(

Offline hub

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
    • Hub music profile
Dozbieraj drugie tyle i wtedy coś powalcz, bo z wiosła za 1000zł raczej nie będziesz zadowolony :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Dozbieraj drugie tyle i wtedy coś powalcz, bo z wiosła za 1000zł raczej nie będziesz zadowolony :)

Ja za 1000 zł kupiłem EXG-7 i byłem zadowolony. Więc ten argument raczej można obalić.

Jak powyżej 25,5 - szukaj używanych Demonów 7 (widywałem poniżej 1000) i koreańskich Omenów (też widywałem), te Indonezyjskie też możesz rozpatrzyć, ale ograj lepiej, bo w tych bywa random.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
A Omeny były 25,5 i 26,5 - zależy z jakich lat produkcja
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Gdybym mógł drugie tyle dozbierać, czy też gdyby to miało być wiosło do grania nie tylko w domu to OK :) Ale nie ma na to szans.
Omeny wiem, że były dwa rodzaje, zdaje się, że te starsze miały menzurę dłuższą. Demona 7 mi proponowano, ale za używkę ktoś chciał 1400 zł.
A Cort? Zdaje się EVL K47B. Warte to coś?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
1400 za używanego Demona 7 - jeśli nie dostał tam setu BKP/Lundgernów/Lace'ów to kogoś ostro pojebało.  :facepalm:

Corta ograj - ze specki wygląda całkiem konkret, ale w łapie nie miałem, choć bardzo bym chciał.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ja miałem. Za krótko żeby ferować jakieś ostateczne opinie, ale nic tej gitarze nie brakowało, można do chaci kupić ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
1400 za używanego Demona 7 - jeśli nie dostał tam setu BKP/Lundgernów/Lace'ów to kogoś ostro pojebało.  :facepalm:

Corta ograj - ze specki wygląda całkiem konkret, ale w łapie nie miałem, choć bardzo bym chciał.
Twardy case, pasek, stroik, klucze i aerograf z przodu ;) Tyle miał ten Demon, cała "reszta" była stockowa.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
To pojebało kogoś :D Nota bene, to nie Ty chciałeś ode mnie RG8 brać?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Sądząc po profilu (jest RG8 i Laney IRT)-jeśli jesteś z WRO to ja ;) Tylko ja to ograć chciałem najpierw, bo czy 8 strun ogarnę to nie wiem :D

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Sądząc po profilu (jest RG8 i Laney IRT)-jeśli jesteś z WRO to ja ;) Tylko ja to ograć chciałem najpierw, bo czy 8 strun ogarnę to nie wiem :D

Cóż...świat jest mały ;)

W RNR stoi nówka sztuka Corta K-47B za tysiaka. Ja bym chyba zaryzykował.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
...widocznie kiepsko szukałem, skoro nie znalazłem tych tematów :(

No co Ty nie powiesz?



Faktycznie ciężko fhui.

Dozbieraj drugie tyle i wtedy coś powalcz, bo z wiosła za 1000zł raczej nie będziesz zadowolony :)

Nie każdy ma tyle ;) nie dla każdego też hasło "dozbieraj" jest możliwe w akceptowalnej przyszłości. Ja swojego RG7321 wyrwałem za 900PLN na secie Merlin'ów, których nie znoszę, więc je wywaliłem, teraz siedzi tu Juggernaut i jest znacznie lepiej, oprócz tego zrobiłem jej kompletny remont, łącznie z wymianą lakieru itp itd i w coś takiego radzę celować.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Masz jeszcze tego RG8,czy poszedł w świat?
Co do tematu wiosła do 1200 zł-widziałem. Szukam do 1000, nie 1200 zł. Ale to forum pomocne jest, o wiele bardziej niż inne...nazwy nie wymienię:P

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Co do tematu wiosła do 1200 zł-widziałem. Szukam do 1000, nie 1200 zł.

W 99% przypadków, jak jakieś wiosło chodzi w cenie 1200PLN, to dorwać je za 1000PLN to kwestia wyczekania okazji. Wystarczyło przeczytać cały ten temat.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline hub

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
    • Hub music profile
Sądząc po profilu (jest RG8 i Laney IRT)-jeśli jesteś z WRO to ja ;) Tylko ja to ograć chciałem najpierw, bo czy 8 strun ogarnę to nie wiem :D

Cóż...świat jest mały ;)

W RNR stoi nówka sztuka Corta K-47B za tysiaka. Ja bym chyba zaryzykował.

Ja bym nie ryzykował... Po co Ci taka paździerz, tylko dlatego, że ma 7 strun :)?

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Sądząc po profilu (jest RG8 i Laney IRT)-jeśli jesteś z WRO to ja ;) Tylko ja to ograć chciałem najpierw, bo czy 8 strun ogarnę to nie wiem :D

Cóż...świat jest mały ;)

W RNR stoi nówka sztuka Corta K-47B za tysiaka. Ja bym chyba zaryzykował.

Ja bym nie ryzykował... Po co Ci taka paździerz, tylko dlatego, że ma 7 strun :)?
Ja tylko o opinie pytam ;) Miałeś, ograłeś? :)

Co do tematu wiosła do 1200 zł-widziałem. Szukam do 1000, nie 1200 zł.

W 99% przypadków, jak jakieś wiosło chodzi w cenie 1200PLN, to dorwać je za 1000PLN to kwestia wyczekania okazji. Wystarczyło przeczytać cały ten temat.
Dobra, już się nie czepiaj...
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2014, 21:02:15 wysłana przez geckon »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Sądząc po profilu (jest RG8 i Laney IRT)-jeśli jesteś z WRO to ja ;) Tylko ja to ograć chciałem najpierw, bo czy 8 strun ogarnę to nie wiem :D

Cóż...świat jest mały ;)

W RNR stoi nówka sztuka Corta K-47B za tysiaka. Ja bym chyba zaryzykował.

Ja bym nie ryzykował... Po co Ci taka paździerz, tylko dlatego, że ma 7 strun :)?

Dlaczego od razu paździerz? Bo kosztuje 1000 zł a nie 2000? EXG-7 to też wg. Ciebie paździerze, chociaż pewnie połowa forum je miała i chwaliła? Zawsze można rzucić hasłem że wiesław za 2000 to paździerz bo nie kosztuje trójki. I tak w kółko. Kurwa. :/

Masz jeszcze tego RG8,czy poszedł w świat?
Co do tematu wiosła do 1200 zł-widziałem. Szukam do 1000, nie 1200 zł. Ale to forum pomocne jest, o wiele bardziej niż inne...nazwy nie wymienię:P

Poszet, poszet.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline hub

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
    • Hub music profile
Grałem na EXcośtam7, i mówiłem już, że jak na tę cenę to jest spoko. Ale kupować nowego Korta Katane siudemkje w sklepie? No jo Cia prosza :))

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Jakby używka to by się rzucili, tiaaa?

Poza tym co jest nie tak z Cortem? Na Indonezyjskich Ibanezach ludzie grają i nie psioczą, choć to technicznie rzecz ujmując Cort, bo robiony w fabryce Corta. A jak przyjdzie do Corta to jest hejt, bo na tym to tylko dzieciarnia gra. To już ja bym chyba wolał takiego Corta z 27" niż RG7321 made in Indonesia. ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ale ten Cort jest w sumie kiepski. Wydawał mi się plastikowy i przetworniki wymagają wymiany. Poza tym pentagramy na podstrunnicy ciężko przeboleć.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
Dlaczego od razu paździerz? Bo kosztuje 1000 zł a nie 2000? EXG-7 to też wg. Ciebie paździerze, chociaż pewnie połowa forum je miała i chwaliła? Zawsze można rzucić hasłem że wiesław za 2000 to paździerz bo nie kosztuje trójki. I tak w kółko. Kurwa.

A to zawsze tak jest - dozbieraj i kup lampę :D Dla kogoś kto gra na

"IBANEZ RGIX27FEQM
IBANEZ AR620
IBANEZ RGD7UC-ISH
Rivera Knucklehead 2 100W
Mesa Boogie 2x12 recto"

To taki Cort za tysia będzie paździerzem. Zawsze i wszędzie. Po prostu inne potrzeby, inne oczekiwania, inny budżet. Inne podejście. Natomiast jeśli nówka kosztuje teraz na wyprzy 1000PLN (najtaniej te gitary kosztowały nowe ca. 1400-1500 bo kiedyś sprawdzałem, a używki to ciężki temat) o warto chociaż sprawdzić.

EXG-7 za 1200PLN to chyba jakiś custom z hardkejsem ;) Stocki można czasami wyrwać za 2/3 tej kwoty.

Tematów jest wbrew pozorom fhui. Może wyszukiwarka na tym forum nie działa szałowo, ale nie jest też jakóś specjalnei upośledzona. Zresztą koledzy już podrzucili linki.

Załóż temat na giełdzie, sam się porozglądaj co forumisie oferują. A nóż widelec kogoś przyciśnie i będzie puszczał gitarę o cenie rynkowej np. 1500 za rzeczonego 1000. Ale to tak raz jest, raz nie ma. Naomiast jak ciśnie czas, to propozycje czego szukać już masz ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
9854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2009, 17:02:38
wysłana przez ukasheq
8 Odpowiedzi
3560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2009, 17:44:32
wysłana przez Turgon
30 Odpowiedzi
11959 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2011, 10:24:48
wysłana przez bartolinho77
40 Odpowiedzi
8642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 10:02:11
wysłana przez Nightmarishreaper
25 Odpowiedzi
9442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2015, 10:33:23
wysłana przez GhostAT69