Autor Wątek: 7 strun do 1000 zł. Czy da radę?  (Przeczytany 16795 razy)

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Ja i tak bym szukal exg7. Ogrywalem sporo gitar przed zakupem. Praktycznie juz zrezygnowalem z 7. Natrafil sie exg7 i pomyslalem ze zobacze,zamowilem i bylem w ciezkim szoku.zupelnie inna bajka.. czasami widuje exg ponizej tysiaka tak ze ja na Twoim miejscu bym w to celowal.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Czy tylko mi EXG7 nie podszedł? :(
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
EXG7 gdyby była w dobrej kasie to na test można brać, tylko nie wiem, czy te 25,5" wystarczy.
Corty faktycznie nówki są jeszcze w r'n'n po tysiaku, gdzie używki widziałem za większą kasę.
Póki co coś trzeba sprzedać, propozycji widzę kilka jest ciekawych ;)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
W jakim stroju chcesz grać, że obawiasz się czy 25'5 Ci starczy?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Mam na sprzedaż takie coś:
http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/(s)-martch-m-sa7/
Tylko się zastanawiam czy jednak nie dać ceny 2k zł, bo obecnie wszyscy myślą, że to paździerz i nikt nie chce kupić.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
W jakim stroju chcesz grać, że obawiasz się czy 25'5 Ci starczy?
Póki co standard. Nie o "starczy" mi chodzi, a o to, jak to brzmi.

Mam na sprzedaż takie coś:
http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/(s)-martch-m-sa7/
Tylko się zastanawiam czy jednak nie dać ceny 2k zł, bo obecnie wszyscy myślą, że to paździerz i nikt nie chce kupić.
Martcha kiedyś ogrywałem, 6 strunowego. Na kolana nie powalał, natomiast tutaj to nie wiem.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
W jakim stroju chcesz grać?

Obi-Wana Kenobi, uwentualnie w sztruksach.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Może miał o jedną strunę za mało. Nie wiem czego oczekujesz po gitarze za 1000 zł, ale myślisz że jakieś nowe wiosło z Thomanna za tę kasę powali cię na kolana?
Suto wędlin kładź na chleb

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Może miał o jedną strunę za mało. Nie wiem czego oczekujesz po gitarze za 1000 zł, ale myślisz że jakieś nowe wiosło z Thomanna za tę kasę powali cię na kolana?
O zgrozo. Nie musi być nowe. Nie musi być z Tumana, to było jako przykład podane. Miałem w łapie Omena 7, menzura 26,5" stąd mój skrajny wymóg, że to ma mieć taką a nie inną menzurę. Bo tamto brzmienie mi pasowało. Szukam, czytam, poznaję opinie o innych wiosłach. I rozumiem że wiosło za 1000 zł nie może powalać na kolana?

Offline hub

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
    • Hub music profile
Może miał o jedną strunę za mało. Nie wiem czego oczekujesz po gitarze za 1000 zł, ale myślisz że jakieś nowe wiosło z Thomanna za tę kasę powali cię na kolana?
O zgrozo. Nie musi być nowe. Nie musi być z Tumana, to było jako przykład podane. Miałem w łapie Omena 7, menzura 26,5" stąd mój skrajny wymóg, że to ma mieć taką a nie inną menzurę. Bo tamto brzmienie mi pasowało. Szukam, czytam, poznaję opinie o innych wiosłach. I rozumiem że wiosło za 1000 zł nie może powalać na kolana?

Nie może

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Ja mam Epi barytonga za circa about 1200 i powalił mnie na kolana. W tej cenie? Wypas fhui. I może powalić? Może. Także punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i od tego z kim ma się endorsment.

A i ja również podzielam opinię - 25,5 to mało. NAWET w std B.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No jak 26'5 w Omenie jest Twoim zdaniem wyznacznikiem brzmienia, to bierz. Niestety dla mnie z 7mek z tej półki cenowej to najgorsze wiosło jakie miałem w łapie. Menzura przy stroju standardowym do 7, czyli H, nie zrobi Ci za wiele, żeby nie powiedzieć, że przy tak strojonej gitarze, przy takich instrumentach jak mówimy nie zrobi nic. Zabawa zaczyna się, moim zdaniem jak schodzimy poniżej A, wtedy zaczyna się zabawa w liny cumownicze, np w Ibku mam .80 w G#, tyle, że akurat tutaj lubię mieć napięte pod paluchami, bo w PRS'ach (25') mam 13-56 w drop C i jest ideolo.

@hub wciąż pisze, że wiosło za 1000PLN nie może zabrzmieć, no nie zgodzę się, po prostu trzeba dobrze trafić, i sporo czasu mu poświęcić, jak się nie znasz na "tuningu" wiosła, to lepiej sobie odpuść. Natomiast jak nie boisz się grzebać w wiośle, i mam tu na myśli coś więcej jak wymiana przetwornika, to pobaw się. Mi udało się tak zrobić wiosło, które gdyby nie dość kutaśny gryf (W RG7321 nie jest jednak najlepszy), spokojnie można by położyć koło RG7420, akurat mam porównanie, niestety zajęło mi to sporo pracy, i myślę, że nie każdemu by się chciało i nie każdy by potrafił.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline hub

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
    • Hub music profile
Mam trochę wrażenie, że jestem uczestnikiem dyskusji maniaków tuningu Czinkłeczento. Być może Twój Epi powala na kolana. Jak na czinkłeczento. Ale do Subaru mu raczej daleko :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
A mnie się nasuwa w tym momencie jedno zdanie: ,,w dupach się poprzewracało od dobrobytu".

I na tym zakończę tę jałową dyskusję.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
No jak 26'5 w Omenie jest Twoim zdaniem wyznacznikiem brzmienia, to bierz. Niestety dla mnie z 7mek z tej półki cenowej to najgorsze wiosło jakie miałem w łapie. Menzura przy stroju standardowym do 7, czyli H, nie zrobi Ci za wiele, żeby nie powiedzieć, że przy tak strojonej gitarze, przy takich instrumentach jak mówimy nie zrobi nic. Zabawa zaczyna się, moim zdaniem jak schodzimy poniżej A, wtedy zaczyna się zabawa w liny cumownicze, np w Ibku mam .80 w G#, tyle, że akurat tutaj lubię mieć napięte pod paluchami, bo w PRS'ach (25') mam 13-56 w drop C i jest ideolo.

@hub wciąż pisze, że wiosło za 1000PLN nie może zabrzmieć, no nie zgodzę się, po prostu trzeba dobrze trafić, i sporo czasu mu poświęcić, jak się nie znasz na "tuningu" wiosła, to lepiej sobie odpuść. Natomiast jak nie boisz się grzebać w wiośle, i mam tu na myśli coś więcej jak wymiana przetwornika, to pobaw się. Mi udało się tak zrobić wiosło, które gdyby nie dość kutaśny gryf (W RG7321 nie jest jednak najlepszy), spokojnie można by położyć koło RG7420, akurat mam porównanie, niestety zajęło mi to sporo pracy, i myślę, że nie każdemu by się chciało i nie każdy by potrafił.
To jedyna 7-strunówka, jaką miałem w łapie.
Co do grzebania...cóż, przystawki wymienić, potencjometry, gniazdo jack-żaden problem. "Połatać" korpus-żaden problem, oczywiście w granicach rozsądku.

Gdyby mnie było stać na sprzęt, który posiada hub to bym nie tracił czasu na pytania, tylko zamówił sobie Skervesena/Rana i po bólu. Do tego nagłośnienie Labogi i żyć nie umierać.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Mam trochę wrażenie, że jestem uczestnikiem dyskusji maniaków tuningu Czinkłeczento. Być może Twój Epi powala na kolana. Jak na czinkłeczento. Ale do Subaru mu raczej daleko :)

Naprawdę myślisz, że jako jedyny masz tutaj wiosła za trochę większe pieniążki? Hm? :) Myślę, że możesz się zdziwić ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Aż się tutaj boję wymienić nazwę SGR C-7 :D To to już pewnie totalna padaka, na rozpałkę dobra.

Offline hub

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
    • Hub music profile
Mam trochę wrażenie, że jestem uczestnikiem dyskusji maniaków tuningu Czinkłeczento. Być może Twój Epi powala na kolana. Jak na czinkłeczento. Ale do Subaru mu raczej daleko :)

Naprawdę myślisz, że jako jedyny masz tutaj wiosła za trochę większe pieniążki? Hm? :) Myślę, że możesz się zdziwić ;)

Synek, tret jest o gitach za 1000zł, stąd parabola do dyskusji o czinkłeczento. Ja bym polował na używkę Flejma EXcoś7 w tej cenie, bo to już taki troche Golf III.

A dlatego na używkę a nie nową, bo przeważnie gita używana ma cenę ok 60% RRP, więc taka sama nowa teoretycznie powinna znajdować się półkę wyżej.

A poza tym, gunwo mnie obchodzi, kto ma gitę za 3k, kto za 7k, kto za 700 zł a kto za 15 tysięcy, czy to jest szekter, mjuzikmen, jebanez, serwursen czy skajłej, ważne, jak kto gra. Tyle :)

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Pozwolicie, że przerwę te dywagacje i dam sobie 'subscribe', bo zaczyna się robić interesująco i coś czuje, ze zaraz polecą tu bluzgi.
Dziękuję za uwagę ;)
Pozdrawiam

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@hub "Synek" to ja dla Ciebie na pewno nie jestem, ot chocby przez wiek. A jezeli szukasz w temacie gitara do 1kPLN wiosel innych niz te z tej polki cenowej to nie rozumiem po co sie wypowiadasz. Koles napisal budzet i pisanie "dozbieraj do 2k" zalatuje troche innymi forami.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Leon dyskretnym ruchem przesunął strzelbę na kolana i czułym gestem poklepał wiernego banhammera... Będzie kultura czy mam zacząć wymuszać?
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline hub

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
    • Hub music profile
Więc jeszcze raz piszę, Flame Ex7 w tym przedziale.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Kolega dobrze radzi, olej wszystko inne i kup sobie Flame'a. To są bardzo wygodne i po wymianie pickupów brzmiące wiosła. Poza tym raczej chodliwe. Więc jak nie przypasuje podasz dalej. Teraz na allegro nie ma żadnego, ale dosyć często sie pojawiają.

Jakieś chińskie paździerze? Może i niektóre by dały radę, ale poco grzebać w czymś jak masz krajową, przyzwoitą gitę :)
007

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
tret jest o gitach za 1000zł, stąd parabola do dyskusji o czinkłeczento. Ja bym polował na używkę Flejma EXcoś7 w tej cenie, bo to już taki troche Golf III

Sam zacząłeś ;) Poza tym czy porównywanie czegokolwiek do Golfa III to komplement? :headache: :D

To wyjaśnienie parabolą samochodową: kolega szuka taniego pierdzikółka na tłuczenie do pracy. Trafił na Czinkłoczento w gazie, ty mówisz że co najmniej Subaru. Tyle, że on będzie płacił za ubezpieczenie 1/2 tego co ty, za paliwo (bo kupi cieniasa w gazie, a do Subaru gaz będzie nie-tr00) 1/3 tego co ty, a za części 1/4 tego co ty, i jeszcze zmieni je pod blokiem przy pomocy kumpla, dwóch piw i trzech kluczy ;) O koszcie zakupu nawet szkoda wspominać. A w efekcie będziecie stali w tych samych korkach :D

Gitarowo już wszystko koledzy powiedzieli - szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj. Nie jedną taką siódemkę kupisz i sprzedasz, bo a to nie podejdzie sound, a to wykonanie, a to manualnie coś nie teges (np. gryf niewygodny), a i tak zaczniesz od tego co aktualnie będzie rzucone na giełdę w okazyjnej cenie ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline hub

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
    • Hub music profile


Sam zacząłeś ;) Poza tym czy porównywanie czegokolwiek do Golfa III to komplement? :headache: :D

Golf III>>>>>> CCT
Cytuj
To wyjaśnienie parabolą samochodową: kolega szuka taniego pierdzikółka na tłuczenie do pracy. Trafił na Czinkłoczento w gazie, ty mówisz że co najmniej Subaru.
Nie, mowiłem, żeby szukał EX7 albo ew dozbierał do 2k i wtedy powalczył. A nie, żeby kupował custom shopa USA. Czytać ze zrozumieniem. Mówiłem, że gita za 1000 nie może powalić na kolana. No chyba, że jak na gite za 1000zł :) Ale do takiej z górnej póły no sorry ale nie ma startu. Ale nie każe od razu takiej każdemu kupować. Sam zaczynałem od paździocha akustyka za parę stówek, potem grałem na low-budgetowym waszburnie za 999zł przez kilka lat, a potem przez następne kilka lat na używanym hohnerze za 1400 ziko, w którym też kombinowałem z wymianami pikapów, przerabianiem i cudami. Ale klęknąłem dopiero, jak zamówiłem customa z USA za kilka kloców, na którego notabene ciężko zapier****łem w garach przez całe wakacje zagranico.

Cytuj
Tyle, że on będzie płacił za ubezpieczenie 1/2 tego co ty, za paliwo (bo kupi cieniasa w gazie, a do Subaru gaz będzie nie-tr00) 1/3 tego co ty, a za części 1/4 tego co ty, i jeszcze zmieni je pod blokiem przy pomocy kumpla, dwóch piw i trzech kluczy ;) O koszcie zakupu nawet szkoda wspominać. A w efekcie będziecie stali w tych samych korkach :D

No sorry, ale ja biorę high endową gitę w łapę i cześć, nic mnie nie interesuje, wszystko gra. Tylko struny do wymiany (Elixir - 98/Dadariosy etc - gaz), co tyczy się obydwu przypadków. A tu już kombinacje, wymiana pikapów, kluczy, mostka, upgrade tego i siamtego... I w końcu okazuje się, że nagle do gity wpakowaliśmy 3 krotną jej wartość. :)
A w korkach może i będziemy stać tych samych, ale na autostradzie już będzie inaczej (hint - np: studio ;] )

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
9854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2009, 17:02:38
wysłana przez ukasheq
8 Odpowiedzi
3564 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2009, 17:44:32
wysłana przez Turgon
30 Odpowiedzi
11960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2011, 10:24:48
wysłana przez bartolinho77
40 Odpowiedzi
8643 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 10:02:11
wysłana przez Nightmarishreaper
25 Odpowiedzi
9442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2015, 10:33:23
wysłana przez GhostAT69