Autor Wątek: Combo do domu, które da radę z 7-strunówką  (Przeczytany 8644 razy)

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Combo do domu, które da radę z 7-strunówką
« 09 Gru, 2014, 14:55:45 »
Przymierzam się do zakupu 7-strunówki, dlatego też mam pytanie odnośnie tego, jakie combo do takiego wiosła się nada.
Posiadam Randalla na głośniku 6,5" więc obawiam się, że 7-ka go "zabije". Poluję na Rolanda Cube 15/20 XL, ale też właśnie zastanawiam się, czy głośnik 8" to nie będzie za mało.
Chętnie poznam opinie osób, które już to przerabiały  :devil:

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
8" to trochę za mało, bierz 8 1/3" i już będzie lepiej  :D
INTERSTELLAR

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Ja mam thr10 6,7,8 i bass daje rade. Z głośności ą nie ma szału ale w domciu wystarcza.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
Ja miałem gołą HT-5'kę i bździągał fajnie, a po dopaleniu TS-9 brzmienie dostawało porządnego kopa. Jak chcesz niedrogiego rozwiązania, to jak zwykle, hipstersko polecę Ibaneza TBX - mają kozacki kanał przesterowany, jak na takie małe wzmaki (a duże wersje mają dwuzakresowe mid EQ, które uwielbiam). Od Rolanda Cube bardziej polecam Peavey'a Vypyra, ale nie wiem, jak on sobie radzi z low-tuningiem, najniżej stroiłem w drop C, kiedy miałem 15'kę.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Jaki budżet?

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Budżet to około 300 zł.
Co do strojenia, to raczej niżej niż drop C nie będzie ;-)

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Co do strojenia, to raczej niżej niż drop C nie będzie ;-)

Na siódemce...?

Jeśli mogę, to chciałbym sugerować nieco inne rozwiązanie, bo sałnd za 300 zł będzie... jaki będzie. Jeśli to do domu, to może wykorzystałbyś swoje głośniczki z komputera/słuchawki i kupiłbyś za te pieniądze jakiś używany interface na USB? Mógłbyś korzystać z darmowych wtyczek i wszystko grałoby lepiej... Ale jeśli combo - to combo!
« Ostatnia zmiana: 10 Gru, 2014, 08:07:13 wysłana przez Ajbi7 »

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Co do strojenia, to raczej niżej niż drop C nie będzie ;-)

Na siódemce...?
Na 6 niżej niż drop C nie stroję. Nie wiem, jak to będzie na 7-ce.
Interfejs USB niby w grę wchodzi, chociaż nie wiem, co będzie lepszą opcją do brzdąkania w domu.

Tylko tak. Kupić interfejs (jakiś), do tego oprogramowanie. Wieki temu do jakiejś gazety dorzucili Guitar Riga 2 lub 3 jeśli się nie mylę, ale szału to nie robiło.
Line 6 też ma jakieś swoje oprogramowanie (Gear Box czy coś) i to gadało lepiej, ale nie wiem, czy da się przez to cokolwiek nagrać.
Może polecicie jakieś interfejsy i soft?

Inna bajka-komp z prockiem dwurdzeniowym 1,73 GHz da radę do takich zastosowań?
« Ostatnia zmiana: 10 Gru, 2014, 08:25:36 wysłana przez geckon »

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Na 6 niżej niż drop C nie stroję. Nie wiem, jak to będzie na 7-ce.
Żeby mieć dolne C na siódemce musiałbyś całą gitarę przestroić ton do góry (przy standardowym strojeniu).
Osobiście gdybym miał wydać max 300 zł, to brałbym PODa GX, do którego dostajesz POD Farma i grał na głośnikach od kompa albo słuchawkach.
« Ostatnia zmiana: 10 Gru, 2014, 08:37:29 wysłana przez birthmark »
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Dokładnie. Pod Farm Ci zrobi robotę. I da się tym coś nagrać, ja nagrałem onegdaj cala EPke i nie grało to najgorzej (dobra, brzmiało), ale to bylo za czasów pre-axe-fx i pre-Kemper. Na pewno będzie grało lepiej, niż combo za 300.

A taki komp do GRANIA wystarczy. Nagrywanie i miksowanie to juz trochę inna bajka...

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
OK, to szukam jakiejś używki. Musi być GX, czy Guitar Port też może być?
Druga sprawa z tym narywaniem-czy Line 6 ma jakiś soft do nagrywania? Czy po prostu odpalić np. Audacity i tym nagrywać?

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
do domu w niewielkim budżecie po wszystkim co do tej pory przerzuciłem brałbym Pod GX + Reaper + słuchawki Superlux HD-381, masz milijon możliwości, możesz ćwiczyć, nagrywać i nie wkur... domowników i sąsiadów

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
OK, czyli doczytać mi pozostaje co to jest Reaper  :-X

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Line 6 nie ma, a Audacity niby można, nie wiem jak ten program ewoluował, bo ja pamiętam tylko wersję z obsługą jednej ścieżki stereo...

Nagrywanie to inna bajka. Zeby to robic w miare komfortowo i legalnie, to trzeba kupić jakiś program typu DAW. Chyba, że jest jakiś darmowy program tego typu i ja go nie znam, to całkiem możliwe ;-) Reaper jest freeware...?

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Line 6 nie ma, a Audacity niby można, nie wiem jak ten program ewoluował, bo ja pamiętam tylko wersję z obsługą jednej ścieżki stereo...
Audacity ścieżek obsługuje kilka. Można edytować, miksować, dodawać nawet jakieś efekty, eksportować do różnych formatów. Przynajmniej tak było mniej więcej rok temu

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Reaper jest freeware...?
Trial na 30 dni bodajże, potem płatny, ale jest bardzo tani (60$).

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Audacity ścieżek obsługuje kilka. Można edytować, miksować, dodawać nawet jakieś efekty, eksportować do różnych formatów. Przynajmniej tak było mniej więcej rok temu

No to ja pamiętam Audacity gdzieś z roku 2004, może wcześniej.

Reaper jest freeware...?
Trial na 30 dni bodajże, potem płatny, ale jest bardzo tani (60$).

Faktycznie, względnie tani. Dla geckona raczej niezbyt, skoro ma budżet 300 zł.

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Dlatego geckon pewnie spróbuje użyć Audacity  :headbang:

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
O ile się nie mylę do PODa GX oprócz POD Farma dostałem kiedyś Abletona Lite, czyli wersję z ograniczeniem do bodajże sześciu ścieżek. Do prostych zabaw z nagrywaniem wystarczało.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Bierz mojego Laneya CUB 12 z głośnikiem Celestion! Pełny EQ, 15W lampy z redukcją do 1W. U mnie chodził domowo z Ibanezem 7421 i dawało radę luzem, a jak chcesz podzwonić mocniej to wpinasz jakikolwiek booster i "bedzie"

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Bierz mojego Laneya CUB 12 z głośnikiem Celestion! Pełny EQ, 15W lampy z redukcją do 1W. U mnie chodził domowo z Ibanezem 7421 i dawało radę luzem, a jak chcesz podzwonić mocniej to wpinasz jakikolwiek booster i "bedzie"
Za 300 zł? ;)

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Dołóż drugie tyle i nie będziesz się frustrował siarą i pierdnięciami... Serio, serio;)

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Gdybym mógł, to tak bym zrobił. A póki co pytanko o poniższy zestaw:
http://olx.pl/oferta/interfejst-gitarowy-line-6-gx-model-pack-CID751-ID7Ksnf.html#3cf5d4c761
Warto w tej kasie?

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Za 300zł kupiłbym używanego Zoom'a G3, burczy to lepiej niż POD HD a kosztuje sporo mniej. Do tego słuchawki + ew. później dokupisz jakieś tańsze monitory.
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Kwestia jak Zoom zagada na przesterach, bo podejrzewam, że efekty modulacyjne będą spoko. Line 6 przyciąga tym metal packiem ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3518 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2011, 23:55:06
wysłana przez sylkis
10 Odpowiedzi
10027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
28 Odpowiedzi
13018 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2012, 13:24:23
wysłana przez crowley
13 Odpowiedzi
6286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2012, 09:59:08
wysłana przez pshemo
16 Odpowiedzi
2748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2021, 21:46:57
wysłana przez Duży Czarny Kogut