Autor Wątek: Kącik produktów Apple - iPhone, iPad, Mac, etc.  (Przeczytany 148265 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A co w nim nie tak jest? Pytam, bo sam sie nad nim zastanawialem? Nie mowie oczywiscie o wielkosci ekranu, bo to akurat jest dla mnie plus.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Szczerze to czy kupisz flagowca samsunga, apple, sony czy innej firmy to będzie spełniał swoje zadanie. Nawet taki se to dobry telefon tylko trzeba wiedzieć czego oczekiwać po telefonie. Miałem już różne telefony. Od flagowców poprzez tańsze wypusty i reasumując wszystkie moje wrażenia to Iphone zbiera najwięcej moich pozytywnych emocji :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi


Koleś kupił cztery takie same telefony (i to w dodatku najgorszy model - czyli iPhone 4, który był wadliwą konstrukcją), a potem narzeka na funkcje w iTunes typu ocenianie muzyki gwiazdkami utworów, które jest tam chyba od kilkunastu lat xD Niech Android zrobi w końcu porządną obsługę audio, a Windows ogarnie się w kwestii prywatności i danych w tle, to może Apple w końcu dostanie większy bodziec do ogarnięcia się z paroma innymi głupotkami, których nie wymienił. Np. chłodzeniem w MacBookach Pro, które ze względu na gabaryty nie jest w stanie skutecznie chłodzić procesorów, które do nich pakują.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Pokaż mi laptopa który ma odpowiednie chłodzenie i wytrzyma duże obciążenie przez dłuższy czas nie nagrzewając się ? Niestety ale gabaryty lapków uniemożliwiają skuteczne chłodzenie bez odpowiednich, zewnętrznych narzędzi.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
W sensie - kiedyś były Air i Pro, a teraz zrobili mix kosztem chłodzenia - spokojnie mogłyby być grubsze i mieć więcej portów kosztem grubości i by nikt nie jęczał. Szczególnie, że teraz ładują dają do nich i9, który działa non stop 97 stopni pod obciążeniem w tych lapkach.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Elo Panowie.

Zostałem gejem posiadaczem Iphona 7.
Ogólnie spoko i jestem zadowolony ale jedna rzecz mnie strasznie wkurza, może ktoś ma to dobrze rozwiązane.
Chodzi o kopiowanie mp3 na telefon.

Jak podłączam do laptopa (Windows 10) to mogę tylko skopiować zdjęcia z telefonu na komputer (swoją drogą tylko folder Photos mi się wyświetla). O jakimkolwiek kopiowaniu w drugą stronę można zapomnieć.

Szukałem w internecie ale prawdę mówiąc te rozwiązania są takie sobie.
Wrzucałem mp3 na iclouda i ściągałem na telefon itd.

Z iTunes nie korzystam (jak miałem Maca stacjonarnego to wyrzuciłem ten program i zainstalowałem VOX Player - mam to też teraz na telefonie). Wydaje mi się, że kwestia z jakiej apki będę słuchał jest drugorzędna, skoro nie mogę wrzucić plików do pamięci telefonu w sposób szybki i wygodny (czyli po prostu kopiując foldery).

Ogólnie szukając i próbując rozwiązań z internetu mam wrażenie, że słuchanie muzyki z Iphona jest bardzo silnie połączone z łącznością z internetem, niestety bywam w różnych miejscach/podróżach i słuchanie mp3 byłoby najlepsze.
Bandcampa słucham sobie na wifi.

Pzdr

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
@Pronounce

No niestety. Musisz to przez iTunes ogarniać. Tworzysz sobie folder na kompie, wrzucasz tam mp3 które chcesz przerzucić na telefon i synchronizujesz to przez itunes. I wtedy wszystkie piosenki są w aplikacji muzyka
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Nie musisz tego przez iTunes robic, sa alternatywne programy do kopiowania rzeczy na telefon/ipada. Niestety iTunes to kula u nogi i strasznie wkurwia.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Nie musisz tego przez iTunes robic, sa alternatywne programy do kopiowania rzeczy na telefon/ipada. Niestety iTunes to kula u nogi i strasznie wkurwia.
wkurwia jedynie na windzie, na macos chodzi bdb i robi robote.
i always go full retard

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Dokładnie chodzi mi o polecane programy do kopiowania muzyki tak jak wspomniał @Mat
Próbowałem z kilkoma ale były to triale z limitowaną dostępną ilością plików do przerzucenia albo nie pozwalały na wrzucenie folderu i trzeba było niemalże pojedynczo wrzucać.


iTunes było jedną z pierwszych rzeczy jakie wywaliłem z Maca.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ja uzywam WALTR i jestem zadowolony. Prosty drag and drop, zero problemow. Tylko nie jest darmowy, a przynajmniej wtedy nie byl:

https://softorino.com/waltr/


Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Spotify jest swietne, czesto slucham tam Toola.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Ja trzymam muzę w chmurze i równolegle backupuję odpowiedni folder, ale i tak 90% tego, co słucham, jest na Spotify, więc już na aktualnym iPhonie poza Toolem i jakimiś polskimi lub niszowymi artystami nic nie wyrywałem. Jak ma się premium, to można mieć bibliotekę offline, polecam.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Ja prdl...ale dziadostwo. Nie ma niczego darmowego. Przeżyję kopiując z chmury.
Spotify odpada, w kraju w którym mieszkam nie ma tej usługi.
EDIT: EaseUS MobiMover - darmowy i spełnia funkcję.

Druga sprawa dla zorientowanych w temacie pt. "Kupowanie Maca w USA".
Już temat różnej wysokości podatków mam ogarnięty, przewóz z powrotem to też żaden problem (w necie chyba jest sporo mitologi na ten temat). Może ktoś coś doradzi, o czym warto pamiętać?

Kolejna sprawa, że zastanawiam się nad dwoma wersjami:
Macbook Pro 2018
karta Radeon 560X
ram 32GB
wątpliwość tutaj:
2,6 Ghz vs 2,9 Ghz (podobno coś słabo z chłodzeniem i niekoniecznie przekłada się szybszy procesor na tempo pracy)
druga wątpliwość:
256 SSD vs 512 SSD (aktualnie na laptopie nie trzymam praktycznie niczego, cała archiwizacja itd. to dyski zewnętrzne)
Docelowo pakiet Adobe ma śmigać z naciskiem na Premiere i After Effects.

« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2018, 15:46:18 wysłana przez Pronounce »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Problem z chłodzeniem wychodzi dopiero przy i9 - na pewno lepiej 2,9 niż 2,6. Ten dysk 512 GB na pewno jest rekordowo szybki (jakieś 2,5GB/s przy transferze?), ale 256 też jest chyba torpeda, więc nie wiem, czy warto dopłacać. Sam ostatnio zmieniłem w swoim MBP dysk z 250 GB do 500 GB i żyje mi się dużo bardziej komfortowo, że nie muszę się martwić o to, ile trzymam na dysku i zawsze mam te 150-200 GB w zapasie. Jak używasz Adobe Premiere, to tym bardziej bym brał większy dysk, bo czasem może być potrzeba zrenderowania czegoś bez dyndającego dysku z kompa, a filmy swoje ważą.

Co do kupowania Maca w USA, ja swojego brałem 7 lat temu (śmiga do dziś, nie licząc kilku drobnych napraw/modyfikacji) i jak już ogarnąłeś cło i transport, to nie powinno być problemu. Gwarancja Apple działa międzynarodowo, nie ma żadnych blokad regionalnych. Tylko odpowiednią końcówkę do ładowarki musisz kupić.


EDIT: Aaaa, ten 2.9GHz to i9. Ogólnie po updacie softu niby już jest faktycznie szybszy, ale pytanie brzmi - czy warto dopłacać. Jeśli używasz go stacjonarnie, to podkładka chłodząca na pewno się przyda.
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2018, 16:03:40 wysłana przez gizmi7 »

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Dzięki za opinię :)
No właśnie dla Premiera i Aftera lepszy będzie chyba 512.
Danych nie trzymam na kompie a renderowanie potrafi zająć duże ilości miejsca.

Z prędkością procka jeszcze zrobię risercz :)

Z przywożeniem ze Stanów generalnie nie ma problemów o ile nie bierzesz dziwnych ilości jak na jedną osobę.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Zdecydowanie polecam 512 GB. Teraz moze nie trzymasz tam duzo ale to przyjdzie jakis update, to zapomnisz zewnetrznego dysku, a trzeba bedzie zgrac nie wiem, zdjecia z wakacji z 3 tygodni tripa i juz masz po dysku (przykladowo ja zrobilem 260gb zdjec jpg+raw na ostatnim road tripie).


Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
W Polsce najtańsza wersja MacBooka Pro 13 kosztuje 6499 zł. W zamian dostaniemy procesor Intel Core i5 8. generacji (obecnie najnowsza jest 10. generacja), 8 GB pamięci RAM i 256 GB na dysku SSD. Specyfikacja jest więc dość przeciętna (a w takiej cenie rozczarowuje).

Śmiech na sali. Nie żeby 10. od 8. generacje Intela się istotnie różniły, ale to są żarty żeby za takie pieniądze sprzedawać starą technologię.

Dawno, dawno temu MacBooki to były jedyne laptopy dostępne w Polsce z aktualną generacją procesorów zamiast poprzedniej.

Z innej beczki: kiedy, kurła, najświeższe iPady Pro pojawią się w sklepach? Premiera była w marcu a gdzie nie pójdę to mi sprzedawcy chcą wcisnąć wersję z 2018.

Tylko iSpot się grzecznie przyznał że nie mają aktualnej i trzeba dzwonić bo mają nadzieję że za dwa tygodnie będą.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Komputery firmy Apple w czym są lepsze od tradycyjnych PC o takich samych parametrach? Serio pytam.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
W Polsce najtańsza wersja MacBooka Pro 13 kosztuje 6499 zł. W zamian dostaniemy procesor Intel Core i5 8. generacji (obecnie najnowsza jest 10. generacja), 8 GB pamięci RAM i 256 GB na dysku SSD. Specyfikacja jest więc dość przeciętna (a w takiej cenie rozczarowuje).

Śmiech na sali. Nie żeby 10. od 8. generacje Intela się istotnie różniły, ale to są żarty żeby za takie pieniądze sprzedawać starą technologię.

Dawno, dawno temu MacBooki to były jedyne laptopy dostępne w Polsce z aktualną generacją procesorów zamiast poprzedniej.

Z innej beczki: kiedy, kurła, najświeższe iPady Pro pojawią się w sklepach? Premiera była w marcu a gdzie nie pójdę to mi sprzedawcy chcą wcisnąć wersję z 2018.

Tylko iSpot się grzecznie przyznał że nie mają aktualnej i trzeba dzwonić bo mają nadzieję że za dwa tygodnie będą.


Nigdzie nic takiego nie napisałem.

« Ostatnia zmiana: 06 Cze, 2020, 22:14:47 wysłana przez theremin »
4string

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Pomijając fakt, że windows zeźre połowę zasobów na jakieś gunwa, to na czystym porównaniu wydajności (np czas mnożenia dwóch macierzy 1000x1000) na sprzętach o tych samych parametrach nie powinno być różnicy.