Autor Wątek: Kącik produktów Apple - iPhone, iPad, Mac, etc.  (Przeczytany 148036 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Szkoda, ze maja zaczac od Air, tym bardziej ze developerski sprzet to mini. Tez sie jaram troche tym, bo intel troszke myszka traci i trzeba cisnac do przodu. Minusem jest to, ze czesc starszych rzeczy moze nie dzialac (chociaz ja tylko mam jedna wtyke, nad ktora bym ubolewal, jakby nie dzialala - Thermionik, bo zaden amp sim mi tak dobrze nie brzmial nigdy).

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Szkoda, ze maja zaczac od Air
szkoda. tym bardziej, że mbp 13 jest chyba najbardziej przestarzały w lineupie.
co do softu, to się nie przejmuję. pamiętam przesiadkę z ppc na intela i jak bezproblemowa była.
i always go full retard

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
ja wytlumacze jak wspaniale apple dziala:
3 miesiace przed premiera M1 zmniejszyli dostawy intela. miesiac przed i miesiac po nie mozna bylo intela kupic w ogole. W ciagu tych 2 miesiecy musialem znalezc innych dostawcow niz apple (co ciekawe teraz od nich kupuje taniej niz od Apple).
Kupilem 3 M1 do firmy - Rosetta 2 nie dziala dla polowy apek uzywanych przez developerow (iOS developerow w szczegolnosci).
Prywatnie uzywam 2016 maca pro - to jest chyba najlepsze co wydumali do tej pory. Nie polecam napalanie sie na m1 jeszcze.
Spoiler

A ten miernik co on pokazal to jest pierwsza rzecz jaka wpinam jak komus laptop przestaje dzialac...
« Ostatnia zmiana: 02 Mar, 2021, 17:15:52 wysłana przez Orange »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Czemuz to 2014 mini silver jest dobre?

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
To jest akurat kwestia dyskusyjna - gdy patrzyłem na przeliczenia gdzie indziej, to spokojnie te dyski powinny trzymać 5-10 lat intensywnej eksploatacji. Większość tego transferu danych jest związanych z emulacją w Rozecie - na natywnych appkach i przeglądarce Safari migracja danych jest kilka razy mniejsza. Ale no fakt, nie podoba mi się bardzo to, że te dyski nie są wymienne. Bardzo smutna wiadomość z punktu widzenia konsumenta.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A Roseta jeszcze pewnie przez pewien czas bedzie niezbedna, zanim sie wszyscy developerzy ogarna i zrobia nowe apki.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Jakby ktoż ś sie nad M1 zastanawial do uzytku codziennego to nie ma przeszkod.
Jakby ktos pod developerke chcial brac to bardzo, ale to bardzo musi sprawdzic kompatybilnosc softu. Nasi developerzy testuja i co chwile jakies kwiatki:

Lando comes with a supported version of Docker as part of the package. However, that version does not run on an M1 chip, while the only version of Docker that does appears not to be supported by Lando.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Ja jakiś czas temu kupiłem MBA 16/256 na M1 i jestem cholernie zadowolony, aż bez większych wyrzutów sprzedałem stacjonarkę i w wielu zastosowaniach jest nawet szybszy niż combo i7 8700/GTX1070/32 GB RAM. Lekki jak piórko, absolutnie bezgłośny, ogólnie "complete package" pod względem gładzika, klawiatury i ekranu. Nie licząc portów, to ciężko mi wskazać jakieś wady.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Do tego na baterii wytrzymuje 10 godzin (MBP) i sie nie grzeje. ALE jak pisałem - niektore softy jeszcze maja problem.
@Mat do nagrywania tez nie ma problemów, minion w firmie imac M1 w domu ma i obrabia foto, tez pieje z zachwytu.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Tak, to zawsze jest jakiś kompromis - ale do edycji video, nagrywania audio i okazjonalnej partyjki Hadesa/Civa VI jest bomba.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Mialem przez chwile Macbook M1 z pracy. Sztos laptop, ciezko znalezc lepszego laptopa aktualnie. Szkoda, ze tylko 13" (jak na razie). Ten maczek na luzaku odpala gry na poziomie PS3 i nawet sie nie grzeje. Ba, Windows w wirtualce chodzi lepiej, niz normalny lapek windowsowy o tej samej konfiguracji co wirtualna.

Po tych doswiadczeniach kupilem Mini i jest petarda. Nie uzywam jakos bardzo duzo wtyczek ale, co ciekawe, tylko jedna wymaga Rosetty. A jak zrobia update, to juz bedzie natywnie. A tak, to wiele wtyk dziala bez zajakniecia, jakby byly pisane pod M1 (a teoretycznie nie sa nawet z Big Sur kompatybilne).

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Szybkie dwa pytania - czy warto dorzucić kwitu do zwykłego iPhone 12 względem wersji Mini, i gdzie najbezpieczniej kupić jeśli mowa o gwarancji itd?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
W przypadku 12 warto ze względu na baterię, w 13 mini dali już sporo lepszą niż w 12 mini. Gdzie - byle zakup był na terenie UE, to masz zagwarantowane dwa lata gwarancji w każdym sklepie. Apple daje rok swojej wypasionej dla każdego urządzenia od momentu aktywacji.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Pytanie do użytkowników najnowszego iOS'a. Są już pływające ikony? W sensie dymki mesendżera? Da się już odpalić yanosika w tle jadąc z gugle maps? Ma ktoś w polszy telefon na eSIM (pewnie w oranż)? Śmiga to sprawnie?

Rozważam przesiąść się na ajfona 13. Miałem ajfona 7 ale nie polubiłem się z nim przez brak dualsim i że właściwie wszystko co powyżej było na "nie". Poza tym telefon był całkiem w porządku. Trochę mi się znudził android i chciałbym zrobić drugie podejście do appla, czekam tylko żeby nadążyli w końcu za światem xD

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Powyższe można skreślić bo zanabyłem sobie iPada i już wszystko wiem xD...prawie wszystko ale wystarczająco dużo żeby jeszcze odpuścić sobie ajfona.

W każdym razie sam iPad okazał się być turbo niesamowicie przydatnym urządzeniem i go definitywnie sobie zatrzymuję. Teraz pojawia się inne pytanie, używał ktoś iRig na iOS? Jak to śmiga? Trochę gasuję:
https://kytary.pl/ik-multimedia-irig-pro-i-o/HN170425/

Do tej pory jak chciałem sobie ponapierdalać na gicie w trasie to trzeba było brać pod pachę focusrite scarlett. Setup tegoż i ogólnie gabaryty dość mizerne. Dodajmy do tego całe okablowanie i odechciało mi się grania w trasie. Teraz jak tak myślę, że jeżeli ten iRig ładnie śmiga to może być to kozacka alternatywa.

Ktoś coś?

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Audient EVO4 wychodzi trochę taniej, "brzmi" lepiej niż scarlett, ma dwa kanały, jest zasilany przez USB i ma sporo ciekawych funkcji.
Niestety jest co najmniej 4 razy większy od iriga i nie ma midi.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Mam sonic porta i z ipodem + bias i cos tam jeszcze - nie pamiętam bo ze 2 lata leży w szufladzie. Jeśli chodzi o mobilne zabawy to było zajebiste. Jak odszukam to mogę w dobrej cenie puścić, bo nie korzystam. Razem z danymi do konta na którym mam te biasy zakupione. Może Tobie posłuży.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Niestety jest co najmniej 4 razy większy od iriga i nie ma midi.
Z tego co widzę to dla mnie i tak trochę za duży. Moja torba podróżna jest wystarczająco wypchana. iRig świeci właśnie gabarytem. Jakotako nie dbam o jakąś turbo kozacką jakość soundu. Spodziewam się dokładnie tego co mam w scarlett + amplitube czyli wiadomo, żaden to fun jak nadupianie z lampiaka na żywo ale klołs inuf. Ma mi to robić po prostu za setup, który jest lepszy niż słuchanie suchych drutów.
No i wszelkie amplugi też odrzucam jeżeli za podobny hajs mogę mieć coś do czego dodatkowo pobawię się efektami, symulacjami, paczkami itp itd

Co do sonic porta to się zastanowię. Muszę poczytać o za i przeciw między tym sonic portem a iRig.

Najbardziej mnie ciekawą zagwostki software’owo/hardware’owe z takim sprzętem. W focusrite było upierdliwe, że ASIO działało jak chciało i latencja sporadycznie odwalała na lapku. Ot takie uroki windy i bidnych służbowych laptoków.
Jak ktoś ma doświadczenia z użytkowaniem takiego zestawu ze słuchawkami bluetooth to też chętnie poczytam.

Tu liczę na to, że applowska ekosfera zadziała i że będzie to dosłowne plug and play. Pomijając fakt że takiego iRiga to jesteś w stanie schować w kieszeni a na focusrite trzeba było kminić miejsce w bagażu, którego i tak mam mało.
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2022, 21:28:31 wysłana przez blendamed »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Polecam mimo wszystko skusić się na EVO, bo nic nie ma za bardzo startu do tego sprzętu, mam nieco większą ósemkę i jestem zachwycony - używam też z iPadem.