Autor Wątek: Kącik produktów Apple - iPhone, iPad, Mac, etc.  (Przeczytany 148266 razy)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Pany!

Planuje przesiadkę na Mac najpewniej MacBook Pro 13 Retina jak na razie mam 2 pytania:
1. Skoro Apple to Logic Pro X. Jak się sprawuje drummer w Logic? Da się na tym ukręcić jakieś dobre brzmienie?
2. Jak ma się sprawa z edycją MIDI dla drummera? Jest to jakieś w miarę czy to taka mękę jak w Pro Tools?

Teraz używam Cubase i lubię edycje perkusji ale jeśli wejdę w świat Apple to chciałby spróbować czegoś innego czyli Logica.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
tak, tylko ze us-1800 16in4out kosztował 1300pln, co ja w tej cenie innego kupie? :|
+zajmuje tylko 1U
i always go full retard

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
tak, tylko ze us-1800 16in4out kosztował 1300pln, co ja w tej cenie innego kupie? :|
+zajmuje tylko 1U
Ja na zamianie na Focusrite tez bylem ostro w plecy. No ale jak sie powiedzialo A, to trzeba bylo powiedziec B.

@matisq Logic Drummer jest zajebisty! Brzmieniowo oczywiscie nie doscignie Superior Drummera (ktorego nienawidze), brzmi na pewno lepiej od EzDrummera/Addictive Drums jednak jest od nich wszystkich duzo bardziej funkcjonalny. Logic Drummer to nie jest po prostu perkusja VST, to jest bardziej Perkusista VST. Mozesz sobie nagrac gitare, zaznaczyc opcje follow "sciezka_nazwa" i sie caly rytm perkusji dostosuje do nagrajej gitary (albo basu, klawisza itd). Do tego ustawiasz sobie jak gesto maja byc przejscia, swing, czy perka ma sie lekko spieszyc, czy opozniac wzgledem metronomu, mozna dany rytm "kazac" zagrac normalnie, albo na tomach, albo tylko sama stopa, albo tylko same talerze, albo tylko HH itp, plus mase innych rzeczy. Do tego mozna sobie zmieniac wszystkie bebny i mieszac z innymi zestawami, zmieniac ich parametry. Oczywiscie mozna (i nawet trzeba) wrzucic instrument na oddzielne tracki, co by na kazdy nalozyc swoje efekty (jak w kazdej innej perce VST). Perkusja lapie nawet dziwne metrum, wiec mozna sobie polamany jazz grac. Brzmieniowo to jest podobne bardziej do Steven Slate Drums niz Superior Drummer. No i automatyczne ukladanie perki nie za bardzo da rade w djentach (chyba, nie gram tego), czy w niektorych sytuacjach. No ale zawsze mozna sobie recznie poprawic, czy samemu napisac rytm, jak w kazdym innym programie (dosc wygodnie sie MIDI klocki uklada w Logicu). Tu masz brzmienie perki na jednym z presetow Logica (z moimi drobnymi zmianami na EQ) plus nierowno nagrane gitary :)
https://dl-web.dropbox.com/get/Public/Ttest2.mp3?_subject_uid=34966020&w=AADSGkti6FECaQSiLdNbblkukB7eCd6p8Qnk0xa4jNdXvw

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
no i panowie wtopiłem...
kupiłem sobie fajne japko do nagrywek i w razie potrzeby do pogrania w wowa/diabła.
o ile pograć moge bez problemu to sie okazuje, że do mojego interfejsu producent od roku nie wydał nowej wersji sterownika (albo finalnej, bo ostatnia jest oznaczona jako beta...) i o ile wszystko dziala to najniższa latencja jaką da się osiągnąć to 16ms...
wyszło na to, że musze z pracy podkradać starego lapka hp żeby móc na tym samym interfejsie ale pod windows nagrywać w godnym 3ms.
fuck tascam...
czytałem też na forum reapera, że z innymi interfejsami tascama też są podobne jaja, więc niestety pod mac odradzam, pod pc gorąco polecam :/

ed: czytałem też że problemy pojawiły się od Mavericsa w górę, a na Lion wszystko śmiga. serio, nie chce mi się stawiać systemu na nowo + cofać się technologicznie o 4 lata ;s
udało mi się zejść do 11ms używając sterownika bit accurate.
wcześniej nie działał, ale po włączeniu jednej opcji w reaperze ruszyło.
roznica z 16 na 11ms jest znaczna, poki co zostane przy tej konfiguracji.
i always go full retard

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Huehue dlatego dalej siedzę na Lionie. :D
Spoiler

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
noo lipa straszna z tym jest :/
a stery do tascama na Maverics są w Beta juz od ponad roku :/
i always go full retard

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Z tym to chyba Tascam dal dupy mocno, co?

Offline jankeros

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Panowie, posiada moze ktoś macbooka pro z prockiem i7 quad core z okolic 2011 roku, bo na moim i5 przy większym projekcie w pro toolsie zaczyna brakować mocy. Zastanawiam sie nad zmianą lapka z niezbyt dużą dopłatą i nie wiem czy warto pchać sie w macbooka z i7 quad czy uderzyć w starszego maca pro(powiedzmy 4.1 z okolic 2009-10 roku) tylko problem polega na tym ze lapki bardziej chodliwe, a z mocami pro jest problem przy odsprzedaży, gdyby ewentualnie okazało sie ze nie dają rady.



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Panowie, posiada moze ktoś macbooka pro z prockiem i7 quad core z okolic 2011 roku, bo na moim i5 przy większym projekcie w pro toolsie zaczyna brakować mocy. Zastanawiam sie nad zmianą lapka z niezbyt dużą dopłatą i nie wiem czy warto pchać sie w macbooka z i7 quad czy uderzyć w starszego maca pro(powiedzmy 4.1 z okolic 2009-10 roku) tylko problem polega na tym ze lapki bardziej chodliwe, a z mocami pro jest problem przy odsprzedaży, gdyby ewentualnie okazało sie ze nie dają rady.



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Man, a moc przypadkiem w takich rzeczach nie jest zależna od ramu?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline jankeros

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Cpu wywala, ramu mam 16gb


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Mam dziwny problem, moze ktos z Was mial podobnie (albo wie, jak to rozwiazac). Applowa mysza zaczela mi wariowac, lewy przycisk zaczal dzialac jak prawy, prawy dalej jest prawy, srodkowy tez normalnie. No i nie moge na nic kliknac bo wszedzie mam right click. Podlaczylem ja do PC i tam dziala elegancko. Do maka podpialem myche od PC i tez dziala bez zastrzezen. Tylko ja jednak wole ta applowa, no i za cholere nie wiem jak to rozgryzc. Ktos cos?

Posty połączone: 15 Sty, 2015, 23:17:28
Dobra, chyba rozwiazane. Zagadalem do Apple Support i mi nowa myszke wysla.
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2015, 23:17:28 wysłana przez Mat »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
nowy MacBook - yay or nay?
ja sie jaram, bardzo mi sie podoba. co do braku usb - bicz pls, wiekszosc rzeczy mozna podlaczyc po wifi/BT.
formfactor - malutki leciutki - ładny :P
troche słabe bebechy, ale do codziennego uzytku w domu jak najbardziej.
discuss.

i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
facebook machine :D

Ale mógłbym chcieć mieć, ot tak jako maszyna do pisania. Choć z 2 strony to mi styka iPad do czytania na kiblu.
B ( o ) ( o ) B S

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
no bo to taki troche ipad, ale z OSX i klawiaturą ;)
i always go full retard

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
podoba mi się zdjecie jego bebechów na stronie epla :). Taki trochę iphone otoczony bateriami i zamknięty w ładnej obudowie. Co nie zmienia faktu że wielu użytkownikom nic więcej nie potrzeba- do fejsa, mejli i filmów wystarczy :)

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
jak mak to tylko pozłacany

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Jak dla mnie jest zajebisty. Taki Air na wypasie. Super jak trzeba pokazac klientowi projekt itd. Nie da sie na tym robic muzy, czy fotoszopowac czegos ciezkiego ale tez i nie do tego to sluzy.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Nosz jak mnie zaczął MacBook wkurwiać. Zrobiłem wczoraj czystą instalację Yosemite bo od dłuższego czasu borykałem się z resetami w zupełnie randomowych momentach (nawet wtedy, kiedy laptop był uśpiony). Jeszcze nie jestem pewien, czy problem został rozwiązany a już musiałem się przywitać ze starym znajomym. Włączony bluetooth blokuje mi WiFi, a mianowicie połączenie z AP teoretycznie jest, ale przesyłu danych brak. Wyłączając BT momentalnie internet wraca do normy. Normalnie na BT bym srał ale jako, że lapka w tej chwili używam w 99,9% podłączonego do zewnętrznego monitora i pokrywę mam zamkniętą to korzystam z klawiatury i myszki na BT (które zresztą wybrałem bo nie chciałem blokować portu USB odbiornikiem od Logitecha). Problem w internetach znany ale nikt nie ma porządnego rozwiązania a te które są to oczywiście u mnie nie działają. W akcie desperacji poszedłem nawet do iSpot'a ale oczywiście tam nikt o problemie nie słyszał (nie wiem czego się spodziewałem...).

Domyślam się, że pewnie nikt z was podobnego problemu nie miał?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Gwarancje masz jeszcze? Jak masz to pisz na czacie Apple Support - bo gwarancja jest miedzynarodowa. Ja z ich supportu jestem mega zadowolony.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Nope. Już dawno po (lapek z 2012r.).

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
bt i airport jest na jednym ukladzie. wymien go.
i always go full retard

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Lubię. Chociaż nie lubię.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Piszę w dwóch sprawach:

1. Można dostać coś takiego w Polsce? http://kbcovers.com/logic-pro-x-keyboard-cover

2. Bootcamp - mieliście też taki problem z tym, że po instalacji Windows robił się prawie od razu czarny ekran? Wiem, że chodzi o to, że są ch**owe drivery karty graficznej od Intela (a od AMD niewiele lepsze) - jak temu zaradzić?

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
A mnie wkurwia iphone 5s. Kupiony głównie że względu na aparat... No i nie da sie zrzucić zdjęć na laptopa z windowsem zachowując wszystkie niezbędne filtry na zdjęciu które czyni je lepszymi. Zdjęcia sie zrzucaja ujowej jakości. A przez dropbox owszem zrzucaja sie z filtrami ale ważą po 500kB więc są pikseloza... no i takich faktów przed zakupem za ują sie nie dowiesz. Zmarnowane pieniądze.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
u mnie działa :D
i always go full retard