Autor Wątek: Kącik produktów Apple - iPhone, iPad, Mac, etc.  (Przeczytany 148382 razy)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Kolego, wyżej podałem pluginy pozwalające na zapis na partycjach NTFS.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Czy taki Apogee duet jest 4 razy lepszy od 4 razy tanszego dajmy na to Focusrite albo Presonusa?

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Czy taki Apogee duet jest 4 razy lepszy od 4 razy tanszego dajmy na to Focusrite albo Presonusa?

Z tego co słyszałem to tak. @Dun , @Musza wypowiecie się?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
najlepszy jest Apogee quartet - kto chce kupić? :D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wolfer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Czy taki Apogee duet jest 4 razy lepszy od 4 razy tanszego dajmy na to Focusrite albo Presonusa?

Ciężko oceniać jakość dzwięku w liczbach. Jedno jest pewne że apogee słynie z najlepszych przetworników. Ja miałem porównanie z M-audio i Presonusem więc różnica jest ogromna jak dla mnie. W apogee dzwięk jest selektywny i bardzo wyraźnie słychać rozmieszczenie instrumentów na scenie.
Jolana, eltron 100U, fuzz ....    ',, ',

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Pytanie do makowcow odnosnie ustawien jezykowych. System mam po angielsku, mam tez dwa ustawienia klawiatury PL i ENG (tak jak to i na windowsach se mozna zrobic), no i jak pisze to przelaczam sobie, zaleznie od potrzeb. Niestety mimo tego, ze mam jezyk PL, to dalej mi dziala slownik angielski i autokorekta przestawia slowa na angielski. O ile autokorekta sama w sobie mi nie przeszkadza, tak deczko wkurwiajace jest to, ze mimo jezyka PL, dalej na ENG tlumaczy. Ma ktos moze pomysl, jak to ogarnac?

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
przesuń pl w ustawieniach językowych na górę (przeciągnij)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A nie zmieni to przypadkiem jezyka na PL w calym systemie?

Offline jaccqu

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Pany, dziewczyna rozgląda się za jakimś tabletem w granicach 800zł z lekkim hakiem. Coś takiego wyłapała ale ani ja ani ona się w tym nie za bardzo poruszamy, zda się to na swobodne przeglądanie neta/filmy/muzykę ?
http://allegro.pl/apple-ipad-mini-16gb-mf432fd-a-gray-a1432-jarocin-i4882510618.html

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jak tablet to tylko iPad.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
iPad zdecydowanie, chociaz polecalbym doplacic do retina display, bo to robi roznice.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Zdecydowanie odradzam instalowanie 8.1.2. Dziś zainstalowałem na iPhone 5 i nie mogę nawet zmienić aparatu, wszystkie okienka przycinają się od góry tzn. zostaje puste pole. Mieli naprawić bugi a wszyło dużo gorzej. Nie wiem jak można było cokolwiek takiego wypuścić.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
u mnie dziala :D
i always go full retard

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
u mnie jest sporo lepiej niż było
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
U mnie tez dziala normalnie.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
nie macie poczucia humoru :(

No a kurwa kulturalnie ostrzegałem. MOAUHAHAHAHAHHEHEHR HRHHHYHYHYHYHYHY.

A Ty sam robisz syf takimi postami

żeby niebyło oftp to u mnie nie działa

@Mat Jakie kwiatki, bez przesady...
A nie wiem jak jest w androidzie, bo nie zaglądam do tamtego tematu. Dlatego mnie o to nie pytaj. Do tego zresztą też nie zaglądam. Mam chyba po jednym poście w tych tematach (nie licząc tego)
« Ostatnia zmiana: 21 Gru, 2014, 12:36:50 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
nie macie poczucia humoru :(

No a kurwa kulturalnie ostrzegałem. MOAUHAHAHAHAHHEHEHR HRHHHYHYHYHYHYHY.

A Ty sam robisz syf takimi postami

żeby niebyło oftp to u mnie nie działa

Leon moźe :D

A tak z tematu - ktoś z Was odpala gry na macach? Jak to lata?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Ja odpalałem. Jeżeli gra jest przystosowana pod OSX to wszystko hula zajebiście. Nie bawiłem się w konwersje z Winzgrozy działające na Wine czy tym podobnych.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
@Johnny A ktos odpierdala takie kwiatki w temacie androidow? Tam przeciez nawet applowcy udzielaja porad i sensownych wypowiedzi, tylko w temacie apple musi ktos odjebac gownoburze, bo ajfon srajfon.

@youshy @michu123PL Ja na razie tylko dwie, bo od niedawna mam iMaca. Limbo, ktore chodzi zajebiscie nawet na nokii 3310 i Spec Ops: The line, ktore niestety nie chcialo dzialac poprawnie. Wolno znaczy sie pomimo i7 oraz 1gb GeForce GT 750M. W swieta bede probowal tez inne gry, no i moze windowsa zainstaluje, zobacze jak na tym dziala.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Ja na 2013 MBPr (i7, GT650M, 8GB RAM) odpalałem DiRT 2, Counter-Strike: Global Offensive, GTA III, Borderlands 2 i pewnie coś jeszcze tylko teraz nie pamiętam. Najsłabiej chodził IMO Borderlands ale bez tragedii. Reszta wg mnie bardzo spoko (oczywiście świadomy jestem, że CS i GTA nie są wymagającymi grami).

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Ja mam Macbooka Pro 17" z końcówki 2011 roku, grałem (i gram na nim) w LoLa, Hearthstone, Diablo III, Borderlands, KoToRa, Brutal Legend, Bioshocka, Arkham Asylum, Total Wary - wszystko w 1080p, jedynie czasem detale muszę niżej ustawić, bo się grzeje na potęgę.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
Panowie, pytanie takie mam do tych z was którzy używają swoich tabletów z jabłuszkiem jako narzędzi do grania;
Ponieważ od pewnego czasu funkcjonuję w setupie preampy + koniec mocy to na próby w losowych miejscach zabieram zazwyczaj swój preamp, jednak niekiedy wpinanie się w return wzmaka nie daje zatrważających efektów (w porównaniu do tego jak ten stuff napiernicza na porządnym końcu mocy); Dla odmiany jak podpiąłem preamp pod komp, to po dziesięciu minutach kręcenia kolumnami w guitar rigu wykręciłem lepsze brzmienie niż to które uzyskuję w 90% salek, oraz co zaskakujące, lepsze niż to które kręciłem na kemperze.
Anyway, przechodząc do meritum: Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś przenośnego symulatora kolumny, co by go wrzucić w kieszeń i mieć na wszelki w. jednak średnio widzi mi się inwestowanie 2k+ w wynalazki pokroju torpedo, gdybym trafił na używkę to może bym i rozważył, ale używek nie ma.
Zastanawiam się natomiast jak by się sprawdził w takiej roli iPad z iRigiem HD - tzn wpinam się Pre w iR HD, ustawiam symulację kolumny i wychodzę na mikser. Ktoś z was testował taki setup? Wiem że można by coś takiego zrobić w DAWie Wave Auria, oraz zdaje się że w Tone Stacku od firmy Yonac. Jak z resztą softów, Jamup/Bias/amplitube pozwalają na symulowanie samej kolumny? W końcu - jak tam z latencją w tych aplikacjach?
Myślałem też nad zakupem urządzonka w stylu: http://www.thomann.de/pl/amt_cn_1.htm, ale z drugiej strony kosztuje tyle co iRig + jakiś tam soft do niego, a opcja z iPadem moze byc fajniejsza pod względem grania "gdzieś" tzn - zabieram samego iPada, iRiga i gitarkę i można grać przez święta :) Co myślicie o powyższej idei?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
no i panowie wtopiłem...
kupiłem sobie fajne japko do nagrywek i w razie potrzeby do pogrania w wowa/diabła.
o ile pograć moge bez problemu to sie okazuje, że do mojego interfejsu producent od roku nie wydał nowej wersji sterownika (albo finalnej, bo ostatnia jest oznaczona jako beta...) i o ile wszystko dziala to najniższa latencja jaką da się osiągnąć to 16ms...
wyszło na to, że musze z pracy podkradać starego lapka hp żeby móc na tym samym interfejsie ale pod windows nagrywać w godnym 3ms.
fuck tascam...
czytałem też na forum reapera, że z innymi interfejsami tascama też są podobne jaja, więc niestety pod mac odradzam, pod pc gorąco polecam :/

ed: czytałem też że problemy pojawiły się od Mavericsa w górę, a na Lion wszystko śmiga. serio, nie chce mi się stawiać systemu na nowo + cofać się technologicznie o 4 lata ;s
« Ostatnia zmiana: 25 Gru, 2014, 19:33:59 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Kup Apogee :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: 25 Gru, 2014, 22:30:45 wysłana przez matisq »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
@sify11 Identycznie mialem, popacz kilka postow wstecz. Pogonilem Tascama wpizdu, kupilem Focusrite (na Apogee zabraklo srodkow) i dziala cacy, moze nie 3ms ale jakies 5 jest.