Autor Wątek: Dylemat - inwestować czy zmienić?  (Przeczytany 8593 razy)

Offline metalfan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Dylemat - inwestować czy zmienić?
« 22 Paź, 2008, 19:49:17 »
Witam!

Prosiłbym o radę, bo jestem w kropce. Posiadana przeze mnie gitara (Jackson DX10D) nie jest obecnie zbyt często eksploatowana, ale już jakiś czas temu myślałem nad tym, żeby wymienić przetworniki i wsadzić Hipshot Tremsetter (nie używam pseudo-floyda, bo rozstraja aż miło). Obecne humbuckery sprzedałbym może za jakieś 150zł, a sprowadził nówki z USA. Cała inwestycja wyniosła by mnie na dziś jakieś 600zł minus kasa ze sprzedaży. Pytanie czy to ma sens w tej gitarze (podoba mi się i jest wygodna, stroi dopóki nie rusza się wajchą) i czy Tremsetter coś zmieni.

W międzyczasie przeszedłem na cięższe klimaty niż kiedyś i obecnie mam struny 13-56 strojone do B (takie 7 strun bez E wiolinowej ;) ) - chciałem sobie pograć parę cięższych kawałków. Niestety czasem brakuje paru dźwięków i nie wszystko da się zagrać przy takim strojeniu. Tak więc muszę się ograniczać, bo przestrajanie o 5 półtonów na takim komplecie dobrze by nie zrobiło gitarze ani strunom (no i palcom).

Jednym słowem fajnie by było przesiąść się na 7 strun. Problem w tym, że złotówka leci w dół i już dziś w bankach trzeba zapłacić 2,90zł za 1$ (i leci w górę). Tak więc mój plan raczej nie wypali, bo w momencie kiedy nie gram po kilka godzin codziennie, dokładanie do interesu 1000zł jest zupełnie bez sensu. Biorę pod uwagę Schecter C-7 Hellraiser (jeżeli oryginalny Floyd Rose w tej gitarze się sprawdza, to czemu nie) i C-7 Blackjack (pasywny lub z SD Blackouts - nie wiem jeszcze tego). Uzależniam zakup Schectera od możliwości ominięcia cła i podatku (mam znajomego w USA, ale nie wiem czy mi pomoże) oraz ewent. możliwości załatwienia tańszej sztuki z drobnymi wadami przez Ebay (obecnie jest tylko Hellraiser ze stałym mostkiem). Do tego dochodzi futerał i nawet przesyłka gratis mi nie pomoże przy obecnym kursie USD. A jak dowalą cło i podatek, to się skicham :P Swoją obecną sprzedam za 1200-1500zł.

Więc przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Zawsze marzył mi się LP (wiśniowy, sunburst lub czarny) i widzę, że są do kupienia fajne Epiphony. Problem w tym, że tych modeli jest sporo i każdy ma inną opinię - jeden Epiphone budzi zachwyt inny jest totalnie beznadziejny. Mam nadzieję, że w warszawskim RnR będzie taki do ogrania, ale może mi od razu powiecie czego nie tykać nawet patykiem. Albo napiszcie jakie mogą być słabe strony i na co zwracać uwagę. Myślę konkretnie o tym:

http://www.rnr.pl/p8938.893_epiphone_les_paul_custom_ex_gitara_elektryczna.html

Mahoń, czarna z fajnym topem + biały binding, 24 progi, dobry osprzęt i przetworniki niewymagające wymiany. Jednym słowem ciężka gitara do dobrego łojenia, tylko może pozory mnie mylą i jest to tak naprawdę gniot albo w podobnej cenie znajdę coś dużo lepszego? Różnica między Ebay a polskim sklepem nie jest na tyle duża żeby było warto ryzykować. Co innego przy kursie 2,30-2,50zł / 1 USD, ale w tej chwili nie warto. No i przy stałym mostku da radę się przestrajać, więc już przeboleję wtedy brak 7-emki :)

To nie jest tak, że nie wiem co zrobić z kasą. Po prostu mam kilka pomysłów i nie wiem, który zrealizować. Do nowego LP dołożę mniej lub najwyżej tyle samo, co do obecnej gitary.
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2008, 20:20:00 wysłana przez metalfan »
"(...)To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, Take me as I am
Not under your command, I know where I stand
I won't change to fit your plan, Take me as I am"

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Mahoń, czarna z fajnym topem + biały binding, 24 progi, dobry osprzęt i przetworniki niewymagające wymiany. Jednym słowem ciężka gitara do dobrego łojenia, tylko może pozory mnie mylą i jest to tak naprawdę gniot albo w podobnej cenie znajdę coś dużo lepszego?

1. mahon albo w sumie nie wiadomo co, w kazdym razie niewysokich lotow
2. fajny top + bialy binding bez zastrzezen
3. 21 progow + 3 takie do ktorych nie wetkniesz paluchow (bo taka konstrukcja LP, za male wyciecie)
4. dobry osprzet - raczej sredni, mostek, przelacznik, potencjometry to nic ciekawego
5. pickupy nie wymagajace wymiany

za 2k moznaby znalezc cos ciekawszego z dzialu LP, chociaz moze niekoniecznie z takim metalowym zacieciem.

tyle moge powiedziec, o zaletach Schecterow bylo tu kilka tematow, przeczytaj wszystkie dokladnie i sam ocen czego bardziej ci potrzeba. IMO jesli chcesz siodemke, to kup siodemke, LP sobie kupisz pozniej - one sie nie zestarzeja :P
Łe tej.

Offline metalfan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Czyli drewno w Epi to kupa? Ostatnie pozycje też widzę, że kiepsko dostępne - nie wiem na ile gorzej niż w moim Jacksonie. Przełącznik, mostek i potencjometry to sprawa drugorzędna (zawsze można zmienić niewielkim kosztem, ważne żeby nie trzeszczało i nie sprzęgało). Chodzi mi raczej o klucze, mostek i przetworniki.

O Schecterach już się na czytałem (głównie tutaj) i dlatego o nich myślę. Ten Blackjack ze stałym mostkiem jest całkiem, całkiem. Tylko o SD Blackouts muszę trochę informacji poszukać - dla mnie i to i EMG to nowość, bo na aktywnych nigdy nie grałem.
"(...)To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, Take me as I am
Not under your command, I know where I stand
I won't change to fit your plan, Take me as I am"

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Sie.. sie.. sie..

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
drewno w Epi to raczej nic szczegolnie ciekawego. da rade, ale zajebiste nie bedzie. dostep do 24 progu w Jacksonie jest lepszy niz do 22 w LP ;) klucze Grovera to srednia polka, sam mialem i z wielka przyjemnoscia wymienilem na Schallery.

nie zebym dissowal Epi specjalnie, bo cos sprzedaje, ale szczerze polece Ci to: http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/pearl-les-paul-custom-wine-red-mij-set-emg/ - to nawet nie moja gitara, tylko sprzedaje w imieniu znajomego. to wioslo jest nie do porownania z Epi, to polka wyzej i takich gitar w ogole jest wiecej w cenie 2k zlotych. trzeba tylko poszukac.

ALE z tego co wiem, to Ty byles zainteresowany kupnem siodemki, wiec przemysl dokladnie czego chcesz, a potem mysl co konkretnie ;) jesli tak jak piszesz brakuje ci siodmej struny, to kupno LP nic nie pomoze.
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2008, 20:45:12 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ja bym sie wstrzymal i poczekal az dolar opadnie chociaz w okolice 2,50

Offline metalfan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Ale charakter gitary już się zmieni. Chętnie bym kupił Blackjacka, ale coś się sypie z walutami i robi się nieciekawie pod tym względem. Nie wiadomo ile będzie trzeba czekać aż dolar wróci (o ile wróci) do kursu w okolicy 2,50zł / 1USD. Jeszcze niedawno "specjaliści" twierdzili, że dużo się w Polsce nie zmieni, a tu zonk. Funt od miesiąca leci w górę systematycznie, czasem są spore skoki. Szkoda, ale wcześniej nie miałem po prostu kasy ???

Da radę Blackjacka w Polsce kupić w przyzwoitej cenie?

Ten Pearl wygląda super, tylko te dziury są masakryczne :)
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2008, 20:54:13 wysłana przez metalfan »
"(...)To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, Take me as I am
Not under your command, I know where I stand
I won't change to fit your plan, Take me as I am"

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
co do walut, to nic nie przewidzisz na 100% i nigdy nic nie wiadomo, szczegolnie ze podobno mamy kryzys.
Łe tej.

Offline metalfan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
No dobra, poczytałem trochę (gitara.pl działa już) i rzeczywiście syf ten Epiphone z tego, co czytam. Poszukam jeszcze, poczekam i pomyślę :)
"(...)To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, Take me as I am
Not under your command, I know where I stand
I won't change to fit your plan, Take me as I am"

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
No dobra, poczytałem trochę (gitara.pl działa już) i rzeczywiście syf ten Epiphone z tego, co czytam. Poszukam jeszcze, poczekam i pomyślę :)

Kurwa poczytaj regulamin albo coś...
Może Sinner ciebie nie zmiażdży boś nowy.
Chociaż, czy ja wiem?
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
No dobra, poczytałem trochę (gitara.pl działa już) i rzeczywiście syf ten Epiphone z tego, co czytam. Poszukam jeszcze, poczekam i pomyślę :)

Kurwa poczytaj regulamin albo coś...
Może Sinner ciebie nie zmiażdży boś nowy.
Chociaż, czy ja wiem?
Przegiecie  :evil:
Sie.. sie.. sie..

Offline metalfan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Wyluzuj, bo Ci żyłka pęknie. Nie jestem nastolatkiem, na gitara.pl funkcjonuję już parę lat i tak jak tam chyba nigdy nie łamałem regulaminu, tak samo postaram się tutaj. Ponadto kiedyś chciałem komuś polecić tam to forum bez jawnego reklamowania konkurencyjnego serwisu i wprost mi napisano, że przecież sevenstring.pl to żadna reklama ani konkurencyjny serwis i nie widzą w tym nic złego. Z kolei osoby związane z tym serwisem dały mi znać do zrozumienia, że tak samo jest w drugą stronę. Więc o co chodzi? Coś się zmieniło w tej kwestii, czy nie załapałem?

Co do gitary, to postaram się zakombinować wokół tego Blackjacka, bo chyba warto. Pytanie tylko do Was: jak się mają do siebie obie wersje (z aktywnymi SD Blackouts i pasywnymi JB & '59)? Bo w Polsce to chyba ciężko będzie ograć i porównać więc muszę się zdać na relacje innych. Na razie skłaniam się ku pasywnej wersji.
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2008, 23:26:12 wysłana przez metalfan »
"(...)To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, Take me as I am
Not under your command, I know where I stand
I won't change to fit your plan, Take me as I am"

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Coś się zmieniło w tej kwestii, czy nie załapałem?

Nie załapałeś.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Moze HR guitars ? Tam jest pelno fajnych LP, 100 razy lepszych od epi.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ja bym SD JB na starcie zmienił. pozatym chlopaki, po co sie spieszyc. posmiech jest wskazany przy lapaniu pcheł. nie mowie ze waluta spadnie jutro, albo za tydzien. wiem jak to jest miec gas i chec kupienia czegokolwiek ale get chill :)

Offline metalfan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Nie załapałeś.
Konkretnie czego? Sry, ale przypierdalanie się do kogoś, kto nie jest w temacie i poza wszelkiego typu wojenkami jest lekko nie w porządku. Skąd ja mam wiedzieć kto jest be a kto cacy, skoro mnie to zupełnie nie interesuje? Więc piszcie jasno albo wcale - osobą, która pisała na temat gitara.pl i sevenstring.pl, był właśnie Sinner i to jego mogę traktować tutaj jako wyrocznię. Dostanę upomnienie i będę wiedział za co, trudno. A Wy możecie sobie darować - prosiłem o poradę a nie dosrywanie.

HR Guitars w tej chwili nic ciekawego dla mnie nie ma, ale przeglądam :)

Oczywiście, że poczekam - ten Epiphone mi się spodobał, ale po przeczytaniu opinii zdecydowanie rezygnuję. Ciśnienia nie mam, ale chciałbym się na coś zdecydować. Na razie C-7 Blackjack mi się widzi - rzadko się w PL trafia, ale może... ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2008, 00:13:30 wysłana przez metalfan »
"(...)To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, Take me as I am
Not under your command, I know where I stand
I won't change to fit your plan, Take me as I am"

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Panowie piss, nikt to nie konkuruje z gitara.pl tu i ta się więcej dzieje ;) BTW wszyscy tu łechczą ego Sinnera, jeszcze chwila i z zazdrości z Leonem będziemy dawali bany w promocji 1 + 1 gratis ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
No dobra, poczytałem trochę (gitara.pl działa już) i rzeczywiście syf ten Epiphone z tego, co czytam. Poszukam jeszcze, poczekam i pomyślę :)

Kurwa poczytaj regulamin albo coś...
Może Sinner ciebie nie zmiażdży boś nowy.
Chociaż, czy ja wiem?

a czemu to? g.pl jest oficjalnie przyjacielem naszego serwisu (zapraszam do zakladki linki na portalu), wiec mam wysyp na to. Tymbardziej, ze ilekroc cytuje, lub linkuje cos od nas to zaczynam od zdania "na ss.pl jedynym i niepowtarzalnym serwisie o gitarach 7strunowych i low tuningu..." :) Nie mam nic do gitara.pl, mam za to do chamstwa, buractwa i niedojzalosci, poniewaz nie znosze konkurencji!

BTW wszyscy tu łechczą ego Sinnera, jeszcze chwila i z zazdrości z Leonem będziemy dawali bany w promocji 1 + 1 gratis

bo sie boja, to nie szacunek... nie wiedza, ze nie trzymam juz czerwonego guzika :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
9050 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2011, 09:40:01
wysłana przez youshy
28 Odpowiedzi
9486 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2012, 00:13:10
wysłana przez OMSON
10 Odpowiedzi
3524 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2013, 11:11:40
wysłana przez youshy
6 Odpowiedzi
2421 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2015, 14:06:16
wysłana przez Stivo2005
2 Odpowiedzi
3405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2017, 19:52:42
wysłana przez Smiersz666