Autor Wątek: Dylemat z pickupami do 7-ki  (Przeczytany 9254 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Dylemat z pickupami do 7-ki
« 20 Sie, 2011, 21:54:29 »
Witam wszystkich serdecznie. Pierwszy post tutaj, takoż wypada się przywitać.
No i dopadł GAS na sevenstring  ;). Nasłuchałem sie Tosina, zassało i puścić nie chce. 8 poki co przeraża ale nie o tym
Zafrapowało mnie Jego brzmienie, wiem łapy, Fractal i takie tam, ale czy ta selektywność EMG 808 bedzie zachowana w 707 ? czy to to samo czy w ogóle warto się pchac w EMG. Z tego co poczytałem o nich, to  głównie w dziale sprzedam, co troche burzy mój spokój  ;). W swoich 6-kach tylko pasywy SD , kiedys aktywny set Bartolini ale to historia a tu Ten niepozorny grajek tak mi namacił, że chodzę jak skołowany a brzmi facet niesamowicie przynajmniej jak dla mnie. Fractala nie mam i pewnie mieć nie bede ( może kiedys 11R ) jeno zdrowa lampa i troche międzymordzia i tak pewnie pozostanie. Jęśli ktoś mógłby udzielic rady raczkujacemu na 7 strunach byłbym zobowiązany. Jako ,że bede majstrował sobie to sam decha bedzie albo egzotyk albo mahoń+ klon (+ OFR jeśli to może mieć jakieś znaczenie ).Gryf klon + heban.
Z góry dziękuję za pomoc
« Ostatnia zmiana: 20 Sie, 2011, 22:55:25 wysłana przez commelina »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #1 20 Sie, 2011, 22:47:50 »
mahoń
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #2 20 Sie, 2011, 22:55:55 »
No to mi pomogłeś, nie mniej dziękuję

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #3 20 Sie, 2011, 23:42:20 »
Cześć :)
Od siebie polecę set Dimarzio D-Sonic i PAF7... Bardzo uniwersalny zestaw, myślę że niezły na początek przygody z 7ką, jeśli nie jesteś w stanie określić czego dokładnie szukasz :)
Bardzo fajnie współgrają ze sobą. Mam w mahoniowym Ibanezie AX7521, mahoń, klon+palisander.

Pozdro.
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #4 20 Sie, 2011, 23:59:59 »
707 są zajebiście selektywne, fajnego kopa daje im 2x9V. Bierz używki, wypróbuj, jeśli nie podpasują to bez większej straty pchniesz je dalej. Mi nie podeszły, zwłaszcza w pozycji mostkowej (bo gryfowa to bajka), nie mniej jednak warto próbować.
B ( o ) ( o ) B S

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #5 21 Sie, 2011, 01:14:44 »
Dzięki za informacje .
PAF odpada właśnie przez to ,że dla mnie jest nijaki  ,D-sonic tu słyszałem dużo pozytywów . Nie mniej ta selektywność która jest u Abasina i ten "twardy" klin zajebiście mi pasuje stąd dazenie do EMG. Ponieważ w 6-kach mam SD niemal od zawsze, i pasywy były jako jedyne słuszne, nie za bardzo wiem w czym szukać a dążenie do czegoś nowego i poszukiwania opieram na tym co mi sie podoba. Zdaję sobie niestety też sprawę że marketing to potega i gdyby Tasin Abasi zagrał na filmie promo na Tesli miałbym problem  :D
@g-zs co zatem dopasować do neckowego.  Twoja opinia powtarza się wszędzie, neck miodzio, most kicha a mnie ciśnie by wypróbować te 707. Ale jesli tak często powtarza się opinia ze most to lipa ? O ile mnie wzrok nie myli .... jak to jest gabarytowo otwór na 707 jest aby kompatybilny z innymi humbuckami ?

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #6 21 Sie, 2011, 09:36:19 »
Poczytaj/posłuchaj jeszcze BK Aftermath. Opinia z drugiej ręki, ale podobno w kwestii selektywności nie mają sobie równych.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #7 21 Sie, 2011, 09:56:49 »
BK czyli Bare Knuckle ? , jesli chodzi o pickupy jestem cienki bolek ;)
E:
Hm no tak tutaj to jednak cena zabije, chyba że uzywka ale to pewnie watpliwe bo jak sadze za wiele tego na rynku nie ma  a tez słyszałem o nich tyle ze do 6-ki wiele pozytywów ... jako o BK.
Dzięki za podpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2011, 10:00:16 wysłana przez commelina »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #8 21 Sie, 2011, 10:08:16 »
@g-zs co zatem dopasować do neckowego.  Twoja opinia powtarza się wszędzie, neck miodzio, most kicha a mnie ciśnie by wypróbować te 707. Ale jesli tak często powtarza się opinia ze most to lipa ? O ile mnie wzrok nie myli .... jak to jest gabarytowo otwór na 707 jest aby kompatybilny z innymi humbuckami ?

U mnie po 707 obecnie siedzi Hellfire, bez problemu wejda też blackoutsy. Ale i tak wypróbuj sobie te 707, bo mi na przesterze nei siadły właśnie przez tę selektywność. Riffy nie miały tego czegu szukałem, przy kostkowaniu pickupy miały taki lekki, ale slyszalny klang, uderzenie kostką (nylon) odbierały trochę tak, jak bym uderzał jakimś bigstubby (pograj, to zauważysz i usłyszysz co mam na myśli). Ale w żadnym wypadku bym nie określił 707 pod mostem jako zły pickup. Po prostu mi sie w muzyce death-groove nie sprawdził, ale jakbym jakieś djęty chciał grac, to bym tego pupa nie wywalił za nic bo brzmieniowo jest po prostu niepowtarzalny. IMO EMG przy tym pupie zrobiło robote dobrą jak nigdy wcześniej :)

Albo idź jeszcze prostszą drogą. Na forum na pewno znajda sie użytkownicy z emg707 w wiosłach, więc ugadaj się na ogranie. Myślę ze juz w pierwszej godzinie będziesz mógł stwierdzić czy je pokochasz czy znienawidzisz ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #9 21 Sie, 2011, 10:42:25 »
Dzięki za słuszną sugestię. Z tego co piszesz to było by właśnie to co Tobie  nie przypasiło, ten klang. Pogrywam sobie z kumplem od śmierć metalu i on ma Hellfire. Także Twoje sugestie pokrywają się z moją rzyczywistością, Dzięki  w tej sytuacji będzie próba z 707.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #10 21 Sie, 2011, 11:27:37 »
Gdy 808 wchodziły na rynek pamiętam zapewnienia EMG, że to jest to samo co 707 tylko, że w wersji 8 strun. Nigdy nie grałem na 808 więc to wszystko co na ich temat wiem :)
Jeśli chodzi o moje doświadczenia z 707 to ogrywałem go w paru różnych wiosłach i w mahoniu niekoniecznie Ci zagada tak jak u Tosina, ale to też nie zasada. W sumie RG2228 to lipa + klon, więc może warto pomyśleć o takim wiośle?

Jeśli chodzi o kompatybilność wymiarową 707 z innymi pickupami to jest słabo. Nie wiem jak Merlin, ale Blackoutsy potrzebują zdaje się nieco głębszego frezu, nie pamiętam dokładnie, ale nie zawsze można było je sobie bez problemu wymienić. Większość pasywów jest w innych wymiarach.


Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #11 21 Sie, 2011, 12:07:02 »
Z mojej strony dodam, że 707 są moimi ulubionymi pikapami do 7-emek, bo oprócz nieprawdopodobnie potężnego soundu dają taki zajebisty, telecasterowy pazur, przynajmniej osadzone w mahoniu.
Wspominam z rozrzewnieniem :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #12 21 Sie, 2011, 12:08:29 »
No właśnie troche się tego boję , oczywiście trzeba to będzie dokładnie sprawdzić przed frezowaniem.
Co do materiału mam ten komfort , że moge poeksperymentować i zobaczyc przy jakim materiale złapie ten dzwiek, lubie ta zabawę ;) .
No a po za tym brzmienie z łapki ;) a to już zupełnie inna sprawa  :headache:

@Yony  ....o coraz ciekawsze informacje już się cieszę że zapytałem, dzięki !.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #13 21 Sie, 2011, 12:14:10 »
EMG 707 to bezpieczne wyjście, choć doradzałbym najbardziej 808x oczywiście.

Z pasywnych przetworników brzmiących w ten sposób: BKP (tak, Bare Knuckle Pickups). Modele na magnesach ceramicznych, a zwłaszcza Aftermath i Cold Sweat. Sprawdzone i porównane osobiście, niezmiernie polecam. Plusem jest również szeroki wybór wykończenia puszkowanych wersji przetworników tej firmy.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #14 21 Sie, 2011, 14:58:39 »
Czy 808 nie sa do 8-ki ? jak to jest .
A jak ceny tych BK ? To raczej butikowa firma i z tego co wiem z tematu 6-ek, cenią się niebywale.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #15 21 Sie, 2011, 15:02:36 »
808 sa do ósemki, mondomg popierdolił cos i tyle* ;)

BKP sa drogie, ale wieść gminna niesie, że warto inwestować. Ja bym tego nie robił, do czasu az bym nie ograł tańszych zamienników, które można puścic bezstratnie na rynku wtórnym.




* to jedna z mozliwości, bo druga to taka, że budując wioslo samemu, możesz sobie do siódemki zamontować 808X bo przecież nie ma ku temu żadnych przeciwskazań :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #16 21 Sie, 2011, 15:12:15 »
808x było oczywiście żartem, gdyż gra na tym Tosin. Dodatkowo w błąd wprowadził mnie layout strony EMG. Okazało się, że przeoczyłem 707x a nawet 707TWx. U Niemca http://www.thomann.de/pl/search.html?xsid=26a426cdf09b290b355dafd8dcb3c77b&KF=on&gk=gitaeg7s&oa=ala&bn=EMG&pr=&wgfid1=8141&wgf8141=&wgfid2=8139&wgf8139=&wgfid3=8140&wgf8140=&wgfid4=8142&wgf8142=&wgfid5=8143&wgf8143=&wgfid6=8144&wgf8144=

BKP możesz prześledzić u nich na sklepie, przykładowo mostkowy Aftermath: http://www.bareknucklepickups.co.uk/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=65_95&products_id=295

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #17 21 Sie, 2011, 16:15:39 »
Nie nie,  tak bardzo mnie nie powaliło. Pójdzie jak bozia kazali. Z tym że te 707 też nieźle kosztują cóż GAS jest GAS.
Czym się róznią 707 od tych 707X prócz ceny? Nigdzie nic mądrego nie znalazłem na ten temat.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #18 21 Sie, 2011, 17:50:03 »
Różnica między zwyklymi EMG a serią X to jak na razie zagadka ;) ale nie bójta się, we wrześniu jak tylko Lord zamieszka u mnie to zrobimy PU Swap w jego 608b z moim Crusherem i wtedy obadamy różnice między 808 a 808x
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #19 21 Sie, 2011, 22:04:25 »
+1 do 707. Świetny przetwornik.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #20 22 Sie, 2011, 01:04:59 »
+1 do 707. Świetny przetwornik.

Muszę się przyznać bez bicia, zawsze byłem przeciwnikiem EMG po tym jakie miałem doświadczenia z EMG81. Imo ten pickup to jakaś porażka. Przez niego skreśliłem praktycznie inne PU z tej firmy. Aż do momentu jak usłyszałem PASa Lord_awesomeguy właśnie na 707. Brzmiało mega organicznie, nakurwialo fajnym środkiem bez denerwującej góry i co ważne, F# było bardzo selektywne. CZAD.
Przez to zdecydowałem się wziąć 808x i jak na razie nie żałuje.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #21 22 Sie, 2011, 08:03:36 »
Dzieki za wszelkie podpowiedzi i uwagi. Padło mnie  na 707 i zobacze czym to sie je. Do wrzesnia wytrzymam to chetnie sie dowiem w czym ta zagadka tkwi, no chyba, że wczesniej się trafi sprzedający, co nie zmiani faktu ze dobrze bedzie wiedzieć.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #22 24 Sie, 2011, 00:00:37 »
Coby syfu nie robic to tez podpytam.

LTD SC-207
korpus - lipa
podstrunica - palisander
gryf - klon

Aktualnie stockowe Duncan Designed HB-102.

Chce cos zmienic, moze wioslo, ale moze bede inwestowal w Stefa, zalezy od kasy wszystko. Anyway, biore pod uwage wymiane pickupa. Warunek - pasyw, taki zeby sie zmiescil w ramki bez zbytniej ingerencji wiertary. Czego szukam? Czegos ostrego i chrupkiego, klarownego i selektywnego.
Na jutabie zrobilem obczajke ogrywajac Crunch Laba i sie zgasowalem ...  ::) z tym ze nie wiem czy uda mi sie zalatwic go w atrakcyjnej cenie. Spodobal mi sie tez Blaze.
Jakies propozycje? Jak bardzo rozni sie D-Sonic od niego? Bo tanszy i bardziej dostepny. Moze cos z SD, albo czegos innego?

:-*

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Dylemat z pickupami do 7-ki
« Odpowiedź #23 24 Sie, 2011, 09:40:01 »
Coby syfu nie robic to tez podpytam.

LTD SC-207
korpus - lipa
podstrunica - palisander
gryf - klon

Aktualnie stockowe Duncan Designed HB-102.

Chce cos zmienic, moze wioslo, ale moze bede inwestowal w Stefa, zalezy od kasy wszystko. Anyway, biore pod uwage wymiane pickupa. Warunek - pasyw, taki zeby sie zmiescil w ramki bez zbytniej ingerencji wiertary. Czego szukam? Czegos ostrego i chrupkiego, klarownego i selektywnego.
Na jutabie zrobilem obczajke ogrywajac Crunch Laba i sie zgasowalem ...  ::) z tym ze nie wiem czy uda mi sie zalatwic go w atrakcyjnej cenie. Spodobal mi sie tez Blaze.
Jakies propozycje? Jak bardzo rozni sie D-Sonic od niego? Bo tanszy i bardziej dostepny. Moze cos z SD, albo czegos innego?

:-*

No, to właśnie opisałeś jak brzmi CL, mam go w swojej szóstce i brzmi dokładnie tak. Tylko że ja mam mahoniowy klocek. Na Twoim miejscu bym spróbował; co do dostępności, to jak pamiętam jakiś kolo z ss.org sprzedawał w EU set Crunch Lab - Liquifire. Co do D-sonica nie wiem jak bardzo się różni, paseczki na stronie dimarzio AŻ tak różne nie są ... :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
13173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2010, 21:40:42
wysłana przez Lothar
28 Odpowiedzi
9620 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2012, 00:13:10
wysłana przez OMSON
10 Odpowiedzi
3602 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2013, 11:11:40
wysłana przez youshy
2 Odpowiedzi
3435 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2017, 19:52:42
wysłana przez Smiersz666
8 Odpowiedzi
2054 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2021, 07:38:28
wysłana przez temol