Autor Wątek: Mody z aktywnymi pickupami  (Przeczytany 1975 razy)

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Mody z aktywnymi pickupami
« 16 Kwi, 2021, 09:17:09 »
Zamierzam kupić sobie jeden EMG 808X do RG8. Tylko zastanawiam się czy z aktywami też robi się mody typu treble bleed albo lutuje się kondensatory, żeby volume nie obcinał tonów.
O co mi chodzi ogólnie chodzi? Zamontuje jeden, bo nie chcę kupować dwóch, ale nie będę miał gryfowego przetwornika. Przełącznik 3-pozycyjny w gitarze zostanie. Zastanawiam się czy mogę podpiąć jakiegoś kondziaka lub rezystoraka np. w pozycjach gryfowej i środkowej, aby uzyskać malutki booster do solówek albo jakoś ocieplić brzmienie do cleanów? Wiem, że pewnie nic szałowego to nie będzie, ale chciałbym zrobić coś takiego dla samej frajdy. Tylko nie wiem czy powinno się tak robić i czy nie zepsuję przez to aktywnej elektroniki. Myślę jeszcze o zakupie lowridera od Merlina.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Mody z aktywnymi pickupami
« Odpowiedź #1 16 Kwi, 2021, 09:46:23 »
Treble bleed nie działa z aktywami. Tak samo 50' wiring. Jedyne co mozna robić to kombinacje z bateriami oraz equalizery i boostery od EMG. W przypadku tych drugich trzeba mieć bramkę szumów.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: Mody z aktywnymi pickupami
« Odpowiedź #2 16 Kwi, 2021, 10:12:49 »
Możesz też pokombinować z innymi wartościami potków, chociażby standardowe 250 czy 500.

Lowrider to wydatek 50pln, a zmienia ci sie uzytecznosc gitary. Ostatnia opcja: zamów sobie plytke pod jeden pikap i 1 vol- zamaskujesz niepotrzebne rzeczy.

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Odp: Mody z aktywnymi pickupami
« Odpowiedź #3 16 Kwi, 2021, 11:34:56 »
Nawet nie wiedziałem, że tak można. Ale mnie chodzi teraz tylko o dodanie jakiejś małej funkcji pod przełącznik, żeby był użyteczny.
Szukałem samego pickguardu już gotowego, ale ceny są wysokie i trzeba sprowadzać z zagranicy, a nie chcę też kupować jakiegoś najtańszego białego ze strata, bo kolorystycznie nie będzie pasował do czarnej gitary. Szkoda będzie też kupić średnio drogi pickguard, ale niedostosowany rg8 i spierdzielić docinanie go.
Jeśli macie link do cenowo w miarę ok gotowego pickguardu to rozważę propozycję.

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Mody z aktywnymi pickupami
« Odpowiedź #4 16 Kwi, 2021, 21:10:01 »
Ile to jest cenowo w miarę ok? Guitar Service na pewno ma w ofercie pickguardy na zamówienie, ale nie mam pojęcia jaka cena, wiem tylko że ktoś u nich robił i jest hepi. Możesz przejrzeć ebaya/aliexpress i poszukać, ale tam niekoniecznie otwory na śrubki będą w dobrym miejscu.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: Mody z aktywnymi pickupami
« Odpowiedź #5 16 Kwi, 2021, 23:47:05 »
Gff guitars robil tu komus, ale to juz musisz sam zrobic deserach i podjąć decyzję czy warto.

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Odp: Mody z aktywnymi pickupami
« Odpowiedź #6 18 Kwi, 2021, 21:20:37 »
Chciałbym na picka wydać max 100 zł i pewnie nic się nie znajdzie.

Narazie zamówiłem EMG, ale wydaje mi się, że w lowridera nawet nie będę inwestował, bo ten gryfowy to naprawdę dziadostwo. Chcę też odmienić lekko wygląd gitary i zastanawiam się czy jak wymienię stockowe siodełka mostka na Gotoha, czy będzie to miało duży wpływ na brzmienie i sustain czy raczej pomijalny? Czy takie siodełko wystarczyłoby mi podmienić czy trzeba je odpowiednio zaostrzyć?

Mam jeszcze taki jeden pomysł. Czy można spróbować podłączyć diodę power LED 1W do tej baterii czy grozi to uszkodzeniem elektroniki? Bez obaw, nie chcę robić disco polo tylko przykleić diodę w środku tak, aby światło było kierowane w stronę przełącznika i potencjometrów tak, aby wydostawało się go niewiele. Mógłby być fajny efekt :D

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Mody z aktywnymi pickupami
« Odpowiedź #7 18 Kwi, 2021, 22:08:13 »
Mam jeszcze taki jeden pomysł. Czy można spróbować podłączyć diodę power LED 1W do tej baterii czy grozi to uszkodzeniem elektroniki? Bez obaw, nie chcę robić disco polo tylko przykleić diodę w środku tak, aby światło było kierowane w stronę przełącznika i potencjometrów tak, aby wydostawało się go niewiele. Mógłby być fajny efekt :D
Ale w jai sposób to światło ma cudownie przeniknąć przez potencjometry?
Obawiam się, że nawet przez szczeliny przełącznika za wiele światła się nie wydostanie.

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Mody z aktywnymi pickupami
« Odpowiedź #8 19 Kwi, 2021, 07:38:28 »
Mógłby być fajny efekt :D

Efekt byłby taki, że bateria by padła dość szybko. Taki LED bierze chyba z 350mA  (preamp z aktywa pewnie poniżej 1mA).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
9041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2011, 09:40:01
wysłana przez youshy
0 Odpowiedzi
1848 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2013, 16:59:30
wysłana przez chronix1