Autor Wątek: irig, irig hd czy może irig stomp  (Przeczytany 5788 razy)

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
irig, irig hd czy może irig stomp
« 09 Lut, 2014, 15:47:00 »
Witam właśnie zbieram się do zakupu swojego iriga:D Przeglądając allegro znalazłem 3 rodzaje interfaceu. irig, irig HD oraz irig stomp i tu pojawia się moje pytanie który z nich będzie lepszy ? najbardziej i najkonkretniej wygląda irig stomp, ale czy nie stracę jakości dźwięku? na pewno chcę także kupić sterownik, tu bez udziwnień biorę blue boarda, ale jeśli chodzi o ipada to jakie musi spełniać wymagania do takiego oprogramowania ? czy wystarczy ios7 16gb? Z góry dzięki za odpowiedź bo w dziedzinie sprzętu od appla jestem totalnie zielony.
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
czytałem, niestety nie znalazłem odpowiedzi który z tych interfejsów jest lepszy oraz czym się ewentualnie różnią:)
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
irig - i/o przez wejście słuchawkowo-mikrofonowe (węższe garło z dynamiką dźwięku)
irig hd - i/o przez łącze cyfrowe (lighting) - lepsza jakość, mniej szumów, sprzężeń etc.
irig stomp = irig + przełącznik nożny

w sensie jakościowym - chyba lepsze będzie irig hd + blueboard

http://www.ikmultimedia.com/products/irigblueboard/

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Ja ze swojej strony mogę polecić Sonic Porta jako alternatywę do iRig HD - ma trochę więcej wejść/wyjść ;)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
też mam sonic porta.

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Sonic Port wygląda najlepiej pod względem ilości dziur I/O.
Nie trzeba używać przejściówek 1/8 - 1/4 aby podłączyć się normalnym kablem pod FR czy wzmacniacz
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
ma jedną wadę o której gdzieśtam wspomniałem - duży wtyk od kabla gitarowego + druga duża wtyczka i się może zrobić ciasno.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
IMO jeszcze warto spojrzeć na Apogee JAM, znajomy z tego korzysta i jest bardzo zadowolony.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
ma jedną wadę o której gdzieśtam wspomniałem - duży wtyk od kabla gitarowego + druga duża wtyczka i się może zrobić ciasno.
Zmienić wtyki na nojtriki - dwa się spokojnie mieszczą. Jak we wiadro. Luz jak w hip-hopie.

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Nie bierz niczego co jest podłączane przez jacka - są szumy i chamsko sprzęga - dobre jedynie do warunków domowych gdzie masz ciszę, ale nawet jak będziesz chciał puścić na głośniki to potrzeba dużo mocy, żeby to głośne było bez sprzęgów. Druga sprawa to dużo lepsza jakość dźwięku z interface'ów po 30 pin/Lightning

Ja ze swojej strony mogę polecić Sonic Porta jako alternatywę do iRig HD - ma trochę więcej wejść/wyjść ;)

Kurde zaciekawiliście mnie tym SonicPortem, a już byłem praktycznie na Jam zdecydowany ostatecznie :P

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
'przez jacka' tzn przez gniazdko słuchawkowe ipada :)

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
A jak ten sonic współpracuje z Biasem i Jamupem? jak wygląda praca na nim na "żywca"? czy też ma tą wadę co irig hd że na wyjściu jest cichy ? oraz z tym sprzęganiem, jak sprawa stoi , ponieważ w chwili obecnej wacham się pomiedzy irigiem hd a sonicportem, z tą przewagą sonicporta że pracowałem na line 6 i mam jakoś do nich zaufanie
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
sonic cichy nie jest. nie sprzęga się - przynajmniej nie zaobserwowałem tego. nie łapie mi zakłóceń. z biasem bangla, jam up tak samo, dość fajny jest programik mobile pod, przynajmniej mi te DR/TR z greendotem, iron labelem i rga8 na sd bl ładnie chodzą.

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
czyli wydaje mi się że już decyzja podjęta:D
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
nie ma doświadczenia z lajnsiksem ani irigiem hd, ale jak już pisano wcześniej irig zwykły sprzęga i ogólnie chujnia, teraz mam jamm od apogee i jest zajebisty, cichutki brzmi to lepiej i ogólnie nie mam sie do czego przyjebać

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
12784 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2009, 21:07:41
wysłana przez hofiman
71 Odpowiedzi
16195 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2013, 12:03:31
wysłana przez sinquestsound
49 Odpowiedzi
16584 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2013, 18:22:54
wysłana przez gizmi7
8 Odpowiedzi
3937 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2015, 13:55:38
wysłana przez wojasheck
0 Odpowiedzi
1336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 18:40:44
wysłana przez Drache