Autor Wątek: NRD - Axe-Fx dla biedaków z 7,9'' wyświetlaczem  (Przeczytany 69854 razy)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
dodajcie, że chcielibyście to podłączać do pecetów... czyli ktoś musiałby pisać sterowniki pod windozę, bo na maku naprawdę dużo kart działa na sterownikach core audio (standard taki makowy). Oczywiście jest kilka firm, które zjebały temat sterowników (m.in. niestety focusrite z kartami usb - przy updatach systemu to widać jaki mają problem ze zrobieniem dobrego sterownika do budżetowej karty).

reasumując... chcielibyście mieć ipada jako poda z wyjściem usb, żeby nagrywać to do kompa. Myślę, że musicie na to trochę poczekać... najpierw wykarmią tych co chcą grać w domu na samym iPadzie, to większy rynek.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Zgadzam się z Tobą w 100%, sam używam kilku urządzeń Apple. Chodzi mi o to, że gdyby is202, którego mam od ponad tygodnia, miał dodatkowo interfejs audio na usb, a nie tylko usb-midi, to byłbym wniebowzięty.  :) jestem przyzwyczajony do swojego DAW i nagrywanie na iPadzie nie bardzo mi leży.

To się do karty wepnij i traktuj iPad jak wzmacniacz który możesz nagrać tylko raz :)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
@matisq
No chyba jedynie to pozostaje. Zamierzam przetestować ampkit linka zwyklego puszczonego w fast tracka u kumpla ta sama metoda co Ty i dam znać. Moze jeszcze w lutym sie uda.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Zgadzam się z Tobą w 100%, sam używam kilku urządzeń Apple. Chodzi mi o to, że gdyby is202, którego mam od ponad tygodnia, miał dodatkowo interfejs audio na usb, a nie tylko usb-midi, to byłbym wniebowzięty.  :) jestem przyzwyczajony do swojego DAW i nagrywanie na iPadzie nie bardzo mi leży.

To się do karty wepnij i traktuj iPad jak wzmacniacz który możesz nagrać tylko raz :)

Tak też robię  :)

Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
My to gadugadu a to chodzi o to żeby grało.
Next wideo on the way :)
http://instagram.com/p/jzRgTKNPLu/#

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
    • Toughest Firefighter Alive
Da się w tym iPadzie tak poustawiać, że nagrywa się w tym Garage Band jednocześnie to co ukręciliśmy na Bias/JamUp oraz czystą gitarę, na którą później można sobie tak jak vsti w Reaperze nakładać inne wmaki z Biasa/Jamupa?

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
    • Toughest Firefighter Alive
Dzięki, to już coś :)
Kolejne pytanie, czy 16Gb (czyli faktycznie pewnie 12-13) to wystarczająca ilość, żeby swobodnie nagrywać ?
@matisq: z tego co zrozumiałem to Ty nie nagrywasz w ipadzie tylko wyjście z interfejsu wpinasz w kartę dźwiękową PCta i tam dzieje się reszta, tak?
Modyfikuj wiadomość

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Dla bezpieczeństwa lepiej mieć 32Gb. Apki są coraz to "większe", a chyba nie o to chodzi w takim urządzeniu, żeby się cackać z pamięcią.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Mam 16 GB i to trochę mało ale takie miałem fundusze więc siła wyższa zadecydowała.
@fireboy - tak ja tak nagrywam bo jest mi tak najwygodniej. Jednak szykuję video z nagrywaniem bezpośrednio na iPadzie. Do tygodnia powinien się pojawić.

Orange

  • Gość
3 tygodnie temu kipiłęm tableta na androidzie...
ale:
http://www.sonicstate.com/news/2013/01/26/wnamm13-sonoma-show-first-usable-android-audio-driver-video/

Więc nie jest jeszcze tak źle.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Jak bys czytał od początku to byś wiedział że było :)

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
64ka, dostępne 57GB, mam wolne 29GB.


Sent from my iPad using Tapatalk

Orange

  • Gość
Jak bys czytał od początku to byś wiedział że było :)

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka



No, ale to 12 stron w kółko tego samego...

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Tysz prowda

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
                                    Sonoma Wire Works

                                                 Episode IV:

                                               "A New Hope"

                A long time ago in a android galaxy far far away....


Nie znam aplikacji od Sonomy...[obczaja strone Sonomy]...juz wiem czemu:D nie ma higajnowych symulacji...

pewnie zaraz po wypuszczeniu SDK z tym sterownikiem  IK Multimedia zaatakuje Google Play i wywali w pierwszej kolejnosci swoje amplitube'y...:facepalm:
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 996
...może mnie ktoś oświecić...   ...kupując iPada Air 16GB ile faktycznej,wolnej pojemności dostajemy odliczając system i aplikacje które są zainstalowane ?
Ile waży JAMUP PRO XT i BIAS ?  Ile mogą ważyć wszystkie obecne dodatki do w/w programów ?
Zastanawiam się nad tym, ponieważ iPad miałby służyć tylko jako amp...   ...no może z czasem coś użytecznego dorzuciłbym...
INTERSTELLAR

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
z 16GB dla Ciebie zostaje około 12GB
JamUp i Bias to max 400MB
arageBand może się przydać - koło 600MB ale rośnie w miarę jak w nim nagrywasz.

Jeszcze nie zapomnij Asphalt 8 zainstalować - 1,5 GB :D

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
matisq
Zrób jakiś poradnik.
Jakie programy trzeba zainstalować po kolei te do grania :D te do nagrywania i te do gitary.
Mam pytanko czy jak nagrywam na iPadzie to mogę to przenieś do jakiegoś DAW w kompie? Jeśli tak to jak?

Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
matisq
Zrób jakiś poradnik.
Jakie programy trzeba zainstalować po kolei te do grania :D te do nagrywania i te do gitary.
Mam pytanko czy jak nagrywam na iPadzie to mogę to przenieś do jakiegoś DAW w kompie? Jeśli tak to jak?

Spoko, w wolnej chwili postaram się coś takiego napisać :)
Zależy w czym na ty iPadzie nagrywasz, ale generalnie nie ma z tym problemu.
Najlepiej nagrywać w jakimś DAWie (a nie w recorderze w JamUp) od razu na iPadzie, bo wiadomo że mało kto da radę nagrać numer na setkę a w takim Garagenabdzie to sobie można przyciąć to i owo. Nie jest to jakiś zaawansowany program do miksowania, ale podstawy jakieś tam ma.

Jak pisałem już kilka razy ja wolę od razu na kompa nagrywać. Ale może jak Auria albo Cubasis potanieją to zmienię zdanie :)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
    • Toughest Firefighter Alive
@up: czy nagrywając tak jak Ty, czyli kolejne podłączenie kablem i wykorzystywanie kolejnego interfejsu i znowu kompa nie traci się jakoś znacznie na jakości w stosunku do tego jakby się nagrywało bezpośrednio na ipadzie?

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
A słuchasz Spotify? :D
Albo mp3 co mają mniej niż 520 kbit/s i są próbkowane w 16kHz?
Myślę że strata na jakości nie jest aż tak duża w porównaniu z tym co stanie się z tym dźwiękiem potem.

No chyba że masz kabel z iPada do interfejsu lutowany na kolanie, a interfejs masz od Behringera :P

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Mam pytanko czy jak nagrywam na iPadzie to mogę to przenieś do jakiegoś DAW w kompie? Jeśli tak to jak?



Możesz zrzucić sobie sesję GarageBanda przez iCloud, chyba nawet przez WIFI. :) Sęk w tym, że musisz mieć na kompie GB. Podobnie jest z Cubasis - możesz eksportować projekty i otwierać je w Cubase na PC.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 996
dzięki mistrzu...   ...czyli nie mam się co obawiać, ponieważ jako fan gier typu Need For Speed czy Burnout używam do tego celu PC :)  Nawet jeżeli z czasem wymyślą dziesiątki pluginów i innych dupereli to 16GB Air mi styknie tak czy inaczej.
INTERSTELLAR

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
    • Toughest Firefighter Alive
@matisq, generalnie chodziło mi o uproszczenie tego wszystkiego, żeby z minimalistycznej wersji (gitara>interfejs>ipad) nie robić plątaniny kabli i dodatkowych gratów... Ty wpinasz się w kartę za niecałe 1k PLN więc kwestia finansowa znowu dochodzi. Generalnie czekam na tutorial jak to nagrywać bezpośrednio na ipadzie. Dodatkowo może zrobiłbyś porównanie jak to by brzmiało jakbyś nagrał na ipadzie, przez rolanda oraz w zintegrowaną kartę laptopa/desktopa.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
7952 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lip, 2011, 08:09:41
wysłana przez pele
22 Odpowiedzi
9868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2013, 16:50:51
wysłana przez Bjørn
23 Odpowiedzi
7718 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2012, 21:14:24
wysłana przez domas
26 Odpowiedzi
6313 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2013, 22:11:10
wysłana przez domas
13 Odpowiedzi
4423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2013, 23:07:56
wysłana przez daniel.iron