Autor Wątek: NRD - Axe-Fx dla biedaków z 7,9'' wyświetlaczem  (Przeczytany 67724 razy)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Jako że święta były i jakaś premia wpadła to i Mikołaj zawitał pod choinkę. I pod choinka znalazłem iPada mini 2 i iRig HD :)
Zajebisty sprzęt, warty moim zdaniem swojej ceny.



Nowy rok natchnął mnie do zmian i postanowiłem sprzedać POD HD300 (niedługo pojawi się na giełdzie) i zastąpić to czymś innym. Człowiek zawsze szuka jakiś nowych rozwiązań i patentów, a że znudził mnie POD i zawsze chciałem mieć tablet i jeszcze do tego wszyscy podniecają się Positive Grid Bias, zadziałałem i oto jest mój NRD.

Uważam że sprzęt brzmi zajebiście! I chyba to prawda że Bias + JamUP to taki Fractal dla ubogich. Do JamUP dokupiłem dodatek z sygnaturami Oli, Merrowa i Loomisa i jest moc! Nawet nie potrzeba kupować już JamUP PRO. Powiem że po chwili tweakowania i ściągnięciu paru presetów do Biasa uzyskałem taki sound jakiego nie dał mi Revalver, Line6 i żaden modeler na jakim miałem okazję grać. MJUT!

Poniżej znajdziecie moje pierwsze szybkie demo. Gdy używam Revalvera to na trackach gitar mam tak ze 12 wtyczek do polepszania sound a tutaj nie mam nic! Czyste brzmienia mają tylko dodany reverb i delay i solo ma delay z DAWa. Jak uzbieram fundusze to kupie sobie sterownik Bluetooth to iPoda i mogę grać koncerty :D



Tak ogólnie iPad to zajebisty sprzęt do robienia muzyki. Planuję nagrać na nim w 100% coś w tym roku. Nie koniecznie gitarowego ale może jakiś Progressive House/Dubstep/Electro/IDM :)
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2014, 10:18:19 wysłana przez matisq »


Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Axe-Fx dla biedaków
« Odpowiedź #2 08 Sty, 2014, 10:17:17 »
Eee tam, gadanie :)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Zajebiste!

ps. cały czas czekam aż zrobią coś takiego na Andka  :devil:
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
jaki iPad jest wymagany?
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Wymagania

Bias:
iPad 2 and newer, including iPad mini
iOS version: iOS 7

Jam Up:
iPhone 5C/5S, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4
iPad Air, iPad 4, iPad Mini, iPad 3, iPad 2
iPod touch 5, iPod touch 4

Temu kupiłem iPada bo na Androida raczej nie prędko zobaczę takie rozwiązanie :)
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2014, 11:21:51 wysłana przez matisq »

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
a czym są te składniki?
w jaki sposób można je zakupić?
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2014, 11:22:32 wysłana przez xaperfly »
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Jakie składniki?

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Oba przez App Store.

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Zajebiscie to brzmi. Jestem pod wrazeniem. Ba, przez to teraz mam ochote sprzedac lapka i kupic wlasnie iPada, do niego jakis mikser dedykowany i tego uzywac do nagrywania prob. Mniej gratow noszenia niz laptop + miedzymordzie.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Dozbieraj i kup lampę brzmi teraz jak marny zart , Jestem w małym szoku.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nic, tylko się cieszyć :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Matisq, bier jeszcze to:

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884

Poczekam jednak na Andka,
http://www.sonicstate.com/news/2013/01/26/wnamm13-sonoma-show-first-usable-android-audio-driver-video/

Andek ma dopiero 5 lat i już jest najpopularniejszym systemem na świecie - japka som od 1976 roku.
Dam szanse Andkowi i poczekam, bo rozwija się szybko myślę ze 2014 coś nam przyniesie.

Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Myślę że problem z Androidem jest podobny do problemu Linuxa na którym przecież bazuje Andek - jest otwarty. I ta otwartość właśnie przyciąga geeków i zapaleńców, a odstrasza firmy bo firmom zależy na zysku, a w świecie geeków i nerdów, którzy wszystko sami umieją lepiej, ciężko zarobić.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Bias kosztuje 11 euro to żadne pieniądze w tego typu aplikacjach liczy się ilość sprzedanych aplikacji a nie cena, a Andkow jest więcej na świecie.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Gratki!

A co do HD300, to wal na PW :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!

Poczekam jednak na Andka,
http://www.sonicstate.com/news/2013/01/26/wnamm13-sonoma-show-first-usable-android-audio-driver-video/

Andek ma dopiero 5 lat i już jest najpopularniejszym systemem na świecie - japka som od 1976 roku.
Dam szanse Andkowi i poczekam, bo rozwija się szybko myślę ze 2014 coś nam przyniesie.


Apple na rynku mobilnym jest od mniej wiecej 2007 roku, kiedy pokazali jak robic dobre telefony i pisac dobry i stabilny system na nie. Jak wyszedl iPad, to sie jeszcze okazalo, ze mozna to uzyc w zastosowaniach muzycznych (i roznych innych profesjonalnych). Jak do tej pory wszystkie inne ajfon kilery i ajpad kilery dalej stoja w tym 2007 roku, no moze do ogladania filmow, przegladania neta i FB sa spoko, do czegos powazniejszego, to juz tak srednio. Tak wiec watpie aby cokolwiek chocby odrobine sensownego muzycznego pojawilo sie na androidzie. Juz predzej na Windowsowych urzadzeniach, ktore to swoja droga dosc preznie sie rozwijaja.

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Android miał poważny problem z "latency". Rozwiązali to w 4.2 chyba, ale nadal, żeby osiągnąć taki rezultat jak jamup i bias, trzeba pisać aplikację pod konkretny hardware. Także póki co wydaje się to mało realne. Po prostu za dużo urządzeń, nie opłaca się.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nie ukrywam, że bardzo liczę na prężny rozwój Windows Phone, ale póki co, najbardziej ogarniętą muzyczną aplikacją są stroiki i zbiory akordów...

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Nie ukrywam, że bardzo liczę na prężny rozwój Windows Phone, ale póki co, najbardziej ogarniętą muzyczną aplikacją są stroiki i zbiory akordów...
Windows Phone rozwija sie bardzo preznie, maja bardzo ciekawe rozwiazania, zamkniety system (co jest dobre), na razie jednak ukierunkowany jest bardziej na biurowe i fotograficzne sprawy, mam tez jednak nadzieje, ze czegos nie spierdola po drodze :) A kombo Win 8 na kompie i telefonie, to zajebista rzecz jest. No ale troche tu offtop robimy, Matisq, we no nagraj troche wiecej rzeczy :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Poniżej znajdziecie moje pierwsze szybkie demo

Ej, no stary, dzięki. Zrozumiałem wreszcie nachuj ludziom te ajfony :D

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Poniżej znajdziecie moje pierwsze szybkie demo

Ej, no stary, dzięki. Zrozumiałem wreszcie nachuj ludziom te ajfony :D

No kurde ja tez :)
Nagram jeszcze jakiś filmik z Biasem, jak tam się tona rzeźbi i potem jak to wyglada po exporcie do jamup. Chyba ze macie jakieś życzenia specjalne?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
7700 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lip, 2011, 08:09:41
wysłana przez pele
22 Odpowiedzi
9722 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2013, 16:50:51
wysłana przez Bjørn
23 Odpowiedzi
7361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2012, 21:14:24
wysłana przez domas
26 Odpowiedzi
6099 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2013, 22:11:10
wysłana przez domas
13 Odpowiedzi
4160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2013, 23:07:56
wysłana przez daniel.iron