Autor Wątek: Elixir Strings 12-68 wejdzie do Ibbiego?  (Przeczytany 8603 razy)

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Elixir Strings 12-68 wejdzie do Ibbiego?
« 14 Gru, 2013, 17:40:00 »
Jedna z gitar którą posiadam to Ibanez GRX70 (tania seria GIO za 7 stód do kafla max.) Czy ktoś z was próbował już założyć Elixiry barytonowe na to wiosło bądź podobnego Ibbiego? Generalnie posiadam od 2 miesiecy D'addario 12-60 C standard tuning czasami C# standard i  Drop Bb/B ( z czego nie wyobrażam sobie aby tego setu wyżej nastroić...) . Zaciekawiło mnie to zestawienie 12-16-22-38-52-68. Czy myślicie że wejdzie w klucze po spiłuwaniu i regulacji czy odpuścić. Potrzebuje czegoś na a(b)eadf#b czy adgcea ?
Djent to kópa.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
olej pilowanie klucza. Ściągnij z najgrubszej struny jedna warstę owijki na odcinku gdzie struna wchodzi w klucz (czyli za siodełkiem, niby oczywistość, ale przekonałem się że jednak nie zawsze :D ). Zajmie Ci to max 3 minuty i po problemie
B ( o ) ( o ) B S

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
A jak ci struna pęknie na koncercie to każ ludziom czekać 5 min aż odwiniesz wystarczająca ilość owijki.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jasne, bo przecież problemem i niemożliwością jest zrobienie sobie 3 strun na zapas

E: dodam, że robię tak od jakiś 7 lat a na dodatek od samego początku przygody z gitarą ani razu nie pękł mi gruba struna.
« Ostatnia zmiana: 14 Gru, 2013, 18:56:31 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Ja rozwiercałem klucz, zajęło mi to z 10 sekund i wszystko było elegancko :3

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Mózgi se kurwa rozwierćcie.
Dokładnie jak G-zs napisał. Wszystkie sztuki tak gram od 8, 10 lat? Bez jaj.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Sugeruję po prostu i zwyczajnie, nie rozwiercać mózgów a przy użyciu mózgu i wszystko bedzie ok.
Schaller do tej pory fogle nie przewidywał takich opcji, Hipshot robi to niejako fabrycznie choć sprowadza sie to do czynności wspomnianej przez Szmaje. Kahler w swych mostach i blokadach także nie przewiduje takich grubych strun czy tam także bedziecie zdejmowali owijkę ?

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Rozwierćcie Hipshota tak, żeby weszło 0.105, bez kombinacji z owijką. Czas start.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Do 8mki Ci zrobią, nie martw się :D

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Rozwierćcie Hipshota tak, żeby weszło 0.105, bez kombinacji z owijką. Czas start.
Od około 90 wzwyż - zgoda, nie ma sensu. Po rozwierceniu schallera zostaje koło 1.13mm metalu na stronę, w przypadku struny 105, około 0.94mm na stronę. Te kilkanaście kilo naciągu grubej struny niby powinno utrzymać ale biorąc pod uwagę pozostałe siły(zwłaszcza w przypadku kluczy blokowanych), precyzję wiercenia, drgania i warunki sprzyjające zmęczeniu materiału, również nie bawię się w rozwiercanie pod takie struny.
Ale mowa jest o strunach grubo poniżej 80 i tu nie ma sensu się pieprzyć w skubanie owijki. Pod ten rozmiar producenci standardowo po prostu rozwiercają i to działa.
synkopy to guwno

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Rozwierćcie Hipshota tak, żeby weszło 0.105, bez kombinacji z owijką. Czas start.

Ale Yony, chodzi o 68 tak ?  i IMO max do 80, a Ty tu z całym szacunkiem ale o extremach pier... no ;)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No dobra to inaczej:
W żadnej z moich gitar nigdy nie miałem problemu z 0.68 i za małym otworem. Albo nie pamiętam...? :P
Point is: jak jest robiony kołek klucza? Jest toczony i nawiercany? Jest hartowany przed nawierceniem czy po? Wiem, że się czepiam, ale wg mnie lepiej odwijać owijkę niż nawiercać klucz, bo, wg mnie, bądź co bądź jest to ingerencja w konstrukcję trzpienia i bałbym się, że w perspektywie mi się rozpierdoli, zwłaszcza, przy jak to ładnie żeście nazwali, ekstremach.
Oczywiście mogę się mylić, ale odwijanie struny jest IMO, mniej pracochłonne i mniej upierdliwe od nawiercania klucza.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Najczęściej materiałem trzpienia i części pozostałych elementów w dobrych kluczach jest... mosiądz. W niemarkowych nołnejmach bardzo różnie. Zdarza się gówno lub coś o zbliżonych walorach konstrukcyjnych.

Nieblokowany schaller akceptował 74 bez problemu. Blokowany na pewno nie. Hipshot blokowany w sumie to nie wiem. Nie było okazji sprawdzić, bo już na 7mą strunę stosujemy standardowo rozwiercone pod 80 żeby było loł tjuning frendli ;) A jak brakuje to sami rozwiercamy. Chwila strachu i gotowe. Więcej czasu zajmuje założenie wiertła do wkrętarki.
synkopy to guwno

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Yony, z punktu widzenia ogarniętego faceta co to " z niejednego garnka jadł " w ogóle nie ma problemu, radzisz sobie z przeciwnościami losu i tyle więc i owijka nie stanowi problemu. Z punktu widzenia producenta i częstego kontaktu z młodzieżą nawet tą starszą czyli ok 20-25 , nie osmielę sie zaproponować by zdejmowali owijkę, raz gdy jest możliwośc tego nie robienia,  dwa w 80%, co jest przerazające, zrobią sobie krzywdę. Sorry panowie, ale często gęsto, zdolności manualne są po prostu zdegradowanie do minimum i mimo ze paluszkami przebieracie po gryfach w te i na zad, to kontakt z wkretakiem, młotkiem, szczypcami lub papierem sciernym, często jest dla Was niczym spotkanie trzeciego stopnia z obcym, czytaj grozi śmiercią lub kalectwem. Nie piszę tego ze złośliwosci a raczej z przerażenia stanem faktycznym.

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Weszły przy małym piłowaniu klucza. TRzyma Dobrze w A Ab i B :)
Djent to kópa.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Yony, z punktu widzenia ogarniętego faceta co to " z niejednego garnka jadł " w ogóle nie ma problemu, radzisz sobie z przeciwnościami losu i tyle więc i owijka nie stanowi problemu. Z punktu widzenia producenta i częstego kontaktu z młodzieżą nawet tą starszą czyli ok 20-25 , nie osmielę sie zaproponować by zdejmowali owijkę, raz gdy jest możliwośc tego nie robienia,  dwa w 80%, co jest przerazające, zrobią sobie krzywdę. Sorry panowie, ale często gęsto, zdolności manualne są po prostu zdegradowanie do minimum i mimo ze paluszkami przebieracie po gryfach w te i na zad, to kontakt z wkretakiem, młotkiem, szczypcami lub papierem sciernym, często jest dla Was niczym spotkanie trzeciego stopnia z obcym, czytaj grozi śmiercią lub kalectwem. Nie piszę tego ze złośliwosci a raczej z przerażenia stanem faktycznym.


Wszystko w temacie. 100% szacun.

Offline Eisteufel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 110
Sorry panowie, ale często gęsto, zdolności manualne są po prostu zdegradowanie do minimum i mimo ze paluszkami przebieracie po gryfach w te i na zad, to kontakt z wkretakiem, młotkiem, szczypcami lub papierem sciernym, często jest dla Was niczym spotkanie trzeciego stopnia z obcym, czytaj grozi śmiercią lub kalectwem. Nie piszę tego ze złośliwosci a raczej z przerażenia stanem faktycznym.


Albo tak jak ja, jak się dobiorą do narzędzi to wytwarzają jakieś gówna :D

Spoiler


To już nie wiem co gorsze :D
"mnie te obskursfinks jedzie taką parówą z orlena, że wytrzymałem 3:49 jakiegoś numeru i minutkę lajwa " Paskievicz

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
4470 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2010, 18:49:42
wysłana przez slayer-66669999
FM strings 7string lotune

Zaczęty przez kempas « 1 2 » Struny

31 Odpowiedzi
13784 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2012, 01:12:49
wysłana przez Tolein
10 Odpowiedzi
3969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2011, 15:48:35
wysłana przez wuj Bat
10 Odpowiedzi
6815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2018, 18:31:07
wysłana przez rockstarzzz2
19 Odpowiedzi
3198 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2022, 20:38:07
wysłana przez spacelord7