Autor Wątek: 25,5' czy 27"- czyli moje dylematy.....  (Przeczytany 24231 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
mateusz. ja też :(

Mondo myślisz że nie zrobią na zamówienie? Jestem w sumie ciekaw ich odpowiedzi... :D

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
dwadzieścia pieńć i pół je lepsze
synkopy to guwno

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie wiem, czy zrobią - bazuję na tym, co widnieje na stronie w opcjach Crushera, bo kolega chyba w niego celuje jako, że customy od RANa są nieco droższe. Oczywiście, warto spytać.
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2013, 14:02:13 wysłana przez mondomg »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Na custom shopowego ff crushera bedziesz czekac poltora roku i doplacisz co najmniej 2k.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Franq

  • Gość
A RAN nie ma niestety w ofercie siódemki z multiskalą.

Chyba jednak ma z tego co się orientuję (25.5-27"). Ile się teraz czeka to nie wiem. Trzeba by im maila wysłać z zapytaniem.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A moze blackat Bulb tez go ma. :P

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Ja miałem kilka lat przerwy w graniu i półtora roku temu przycisnęło mnie żeby wrócić do grania i miałem ten sam dylemat .Zacząłem od od IBANEZA RGA7 i skali 25.5 i wydało mi się że będzie ok.Założyłem komplet strun Ernie Ball (10-74) Slinky ( do ósemki) eliminując 30-tke z cienkich.I dobrze to gadało przy niskich strojach ,ale zauważyłem że jednak przy niskim strojeniu  nie wyciągnie się pewnych niuansów jak przy 27 calowej skali (chodzi o brzmienie). Przerzuciłem się na IBANEZA RG8 z tym samym kompletem strun i zajebiście zagadało.Główny wniosek żeby się nie rozpisywać lepiej mieć 27 na skali bo zawsze wyciągniesz brzmienie które jest na krótszych skalach zakładając cieńsze struny.Zawsze będziesz miał zapas w obydwie strony.To tylko moje subiektywne zdanie
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Myślę że jest to bardzo indywidualna sprawa. Co komu w jakim wiośle, w jakim stroju, na jakich strunach, w jakiej kondycji zagra. Ja nie gram nisko (standard A) i z czasem co raz cieniej (obecnie 10 - 60) i 25,5" jest w pytkę.
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
i o takie odpowiedzi jak myheaven i xaperfly mi chodziło, dzięki!
Oczywiście wiadomo że to sprawa indywidualna, ale chodziło mi o wasze odczucia w tym temacie. I niektórzy się z tego wywiązali w 100% ;)
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Główny wniosek żeby się nie rozpisywać lepiej mieć 27 na skali bo zawsze wyciągniesz brzmienie które jest na krótszych skalach zakładając cieńsze struny.
Nie.

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
czemu niby nie? ;)
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
aaa, było tak od razu :D
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
nie bez przyczyny jak robią multiskalowe gitary to na basowych jest 27cali a na wiolinach 25,5 a nie odwrotnie :)

myślę przy niskim stroju (typu pełen ton w dół i więcej) jeżeli chce się grać mocniej (prawa ręka) i nie czuć za bardzo blendów (lewa ręka) chyba lepiej uderzać w baryton. jeżeli dużo artykulacji mamy w lewej ręce to na krótszej skali będą one wyraźniejsze. fizyka.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ale odwrotnie można by było zrobić wiosło w stylu mesy :D Muł i siara. Naraz  :facepalm:

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
miałem DR i nie był to muł i siara. czy to razem czy osobno.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wszystko zależy od egzemplarza, tego, co podłączasz do tego wzmaka, etc, etc. Anyway, chodziło mi o urban legends, sam też lubię tą masę w brzmieniu, której nie uświadczy się nigdzie indziej ;)

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
myślę przy niskim stroju (typu pełen ton w dół i więcej) jeżeli chce się grać mocniej (prawa ręka) i nie czuć za bardzo blendów (lewa ręka) chyba lepiej uderzać w baryton. jeżeli dużo artykulacji mamy w lewej ręce to na krótszej skali będą one wyraźniejsze. fizyka.
Jeżeli chodzi o grubsze owijane struny, to tak. Ale na wiolinach skala barytonowa jest trudniejsza do opanowania. Granie wysokich dźwięków bez zdecydowanej dokładnej artykulacji po prostu boli w uszy. A baryton jej nie ułatwia. Raz, że paluchami lewej trza się szerzej i mocniej namachać aby wibrato nie brzmiało jak koza a bendy były podociągane, dwa że jednocześnie masz nierówną walkę z jebiącym jazgotem, w dodatku często nierównomiernie rozłożonym na gryfie. Co jak co ale te konkretnie ''niuanse'' są mega wkurwiające i to, że procentowo grajek popełnia mniejsze babole na niechlujnym docisku struny do progu w ogóle tego nie rekompensuje. Zgadza się, że krótka skala+niski strój+grube struny = wełniste dudniące w dole brzmienie i barytong jest w lepszej sytuacji jeśli chodzi o kontrolę w obu łapach. Ale w 7ce nastrojonej do standardu na prawidłowo zbalansowanych setach strun z przedziału grubości od około 9-10 do 56-60 przy skali 25.5'' nie powinno być problemów ani z muleniem ani z poprawnym panowaniem nad artykulacją. Jeżeli jakimś cudem jest problem z tym pierwszym, to wina leży w gicie, reszcie sprzętu ale nie w samej skali. Jeżeli z tym drugim, to przyczyną jest sam gitarzysta.
synkopy to guwno

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
4404 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2012, 10:52:32
wysłana przez Rachet
22 Odpowiedzi
4525 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2013, 17:11:33
wysłana przez fk
0 Odpowiedzi
778 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2014, 12:08:29
wysłana przez indabrain
15 Odpowiedzi
4820 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2015, 18:32:06
wysłana przez krechaSP
3 Odpowiedzi
2074 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2015, 21:01:27
wysłana przez larva